Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!

  1. #31
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Και να ήταν μόνο τα σκούτερ. Έχω δει σαγιονάρες μέχρι και με GS1200. Τί να λέμε τώρα...
    Κάπου πολύ κοντά θα ήταν η έδρα του 150 με 200 μέτρα, δεν γίνεται να γλυτώσει το έγκαυμα αλλιώς.

  2. #32
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ο μπακλης δεν καβαλάει Χόντα. Στο κατάνα άντε να φοράει την παρακάτω ( Παντόφλες εργασίας OLYMPOS):

    Συνημμένο 398262
    Τις ίδιες είχε και ο Παίσιος.

  3. #33
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ΣΟΡΡΥ απλα δεν μπορω να πιστεψω αυτο που λες..και μαλλον (σιγουρα) θες να κανεις εντυπωση με αυτο που λες.......
    να ξερετε οτι ΕΑΝ ηθελαν να κανουν ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ....απλα ολοι..θα ειχαμε τα νομιμα !!!
    Οσο βλεπουμε ινδιανους στο δρομο.......δεν υπαρχει τετοια λογικη ποτε!
    Τρανταχτο παραδειγμα...σαββατο πηγα μεχρι το χωριο..
    Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω τι θες να πεις... και μην ορκίζεσαι για τη σιγουριά σου, γτ καμία εντύπωση δεν θέλω να κάνω. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες ή παρερμήνευσες. Θες να σου δώσω τρανταχτό παράδειγμα που λες κι εσύ; Πριν κάτι χρόνια έκαναν έργα στην πόλη μου σε κεντρικό δρόμο. Σε κάποιο σημείο, είχαν τοποθετήσει πινακίδα υποχρεωτική πορεία προς τα αριστερά, ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΑΣΙ ΑΠΟ MILKO, επί του οδοστρώματος... έφτανες στο σημείο που έπρεπε να στρίψεις και έβλεπες σήμα (που υπήρχε ανέκαθεν) απαγορεύεται... Θεωρούσες ότι είχα ξεχάσει το καφάσι από τα έργα και έτριβες κανονικά, όπως έκανες χρόνια τώρα. Στο τέλος του δρόμου την είχε στημένο περιπολικό της τροχαίας, το οποίο έγραφε τους πρώτους που την πάταγαν και μετά έφευγε. Επειδή δεν είχα περάσει από το σημείο την πάτησα κι εγώ. Πήραν πινακίδες, άδεια κυκλοφορίας, δίπλωμα, αφαίρεση βαθμών από point system κι ευτυχώς είχα γεννηθεί το 1976, γτ είμαι σίγουρος πως θα μου φόρτωναν και τη δολοφονία του JFK. Σημειωτέο πως ο δρόμος που υποτίθεται ήταν κλειστός κι απαγορευόταν, μια χαρά ανοικτός ήταν και έργα δεν είχαν γίνει.

    Την επομένη με πήγαν στη δουλειά (γτ δεν είχα πλέον δίπλωμα) και το μεσημέρι που φεύγαμε κάποιος ασυνείδητος είχε παρκάρει μπροστά στο γκαράζ κι είχε πάει για καφέ. Κάλεσε ο συνάδελφος την τροχαία, ήρθαν, άφησαν μια κλήση κι έφυγαν... ούτε πινακίδες, ούτε γερανός να το πάρει, ούτε τίποτα... σε κάποια φάση που έκοβε ο τροχαίος την κλήση, του λέω ειρωνικά "αααα τελικά το παράνομο παρκάρισμα είναι χλιδή, εμένα χτες που μου τα πήραν όλα για παραβίαση πινακίδας επί καφασίου". Ο τύπος το έπιασε αμέσως και μου λέει συνωμοτικά "στο τάδε σημείο ε; Μας ζητάνε κλήσεις, σήμερα θα γράψετε τόσους, πάμε, πιάνουμε τους πρώτους άτυχους και φεύγουμε. Εσύ ήσουν στους άτυχους. Δεν θα κρίνω το συνάδελφο που εξάντλησε κάθε αυστηρότητα, αλλά δυστυχώς έτσι είναι"... Δεν με έπιασαν μεθυσμένο, δεν με έπιασαν να σφάζω κόκκινο, να οδηγώ χωρίς ζώνη, χωρίς ασφάλεια... Παραβίασα το σήμα στο καφάσι... Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αμα είχες δει εσυ CBX1050 με 4 σε μια, μαλλον κακό όνειρο ήταν.
    6κύλινδρο είναι.
    εχεις δικιο...παραληψη...''ουκ γαρ ερχετε μονο''
    6 σε μια ντε...αμεσως ρε σεις...γυπες !!

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω τι θες να πεις... και μην ορκίζεσαι για τη σιγουριά σου, γτ καμία εντύπωση δεν θέλω να κάνω. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες ή παρερμήνευσες. Θες να σου δώσω τρανταχτό παράδειγμα που λες κι εσύ; Πριν κάτι χρόνια έκαναν έργα στην πόλη μου σε κεντρικό δρόμο. Σε κάποιο σημείο, είχαν τοποθετήσει πινακίδα υποχρεωτική πορεία προς τα αριστερά, ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΑΣΙ ΑΠΟ MILKO, επί του οδοστρώματος... έφτανες στο σημείο που έπρεπε να στρίψεις και έβλεπες σήμα (που υπήρχε ανέκαθεν) απαγορεύεται... Θεωρούσες ότι είχα ξεχάσει το καφάσι από τα έργα και έτριβες κανονικά, όπως έκανες χρόνια τώρα. Στο τέλος του δρόμου την είχε στημένο περιπολικό της τροχαίας, το οποίο έγραφε τους πρώτους που την πάταγαν και μετά έφευγε. Επειδή δεν είχα περάσει από το σημείο την πάτησα κι εγώ. Πήραν πινακίδες, άδεια κυκλοφορίας, δίπλωμα, αφαίρεση βαθμών από point system κι ευτυχώς είχα γεννηθεί το 1976, γτ είμαι σίγουρος πως θα μου φόρτωναν και τη δολοφονία του JFK. Σημειωτέο πως ο δρόμος που υποτίθεται ήταν κλειστός κι απαγορευόταν, μια χαρά ανοικτός ήταν και έργα δεν είχαν γίνει.

    Την επομένη με πήγαν στη δουλειά (γτ δεν είχα πλέον δίπλωμα) και το μεσημέρι που φεύγαμε κάποιος ασυνείδητος είχε παρκάρει μπροστά στο γκαράζ κι είχε πάει για καφέ. Κάλεσε ο συνάδελφος την τροχαία, ήρθαν, άφησαν μια κλήση κι έφυγαν... ούτε πινακίδες, ούτε γερανός να το πάρει, ούτε τίποτα... σε κάποια φάση που έκοβε ο τροχαίος την κλήση, του λέω ειρωνικά "αααα τελικά το παράνομο παρκάρισμα είναι χλιδή, εμένα χτες που μου τα πήραν όλα για παραβίαση πινακίδας επί καφασίου". Ο τύπος το έπιασε αμέσως και μου λέει συνωμοτικά "στο τάδε σημείο ε; Μας ζητάνε κλήσεις, σήμερα θα γράψετε τόσους, πάμε, πιάνουμε τους πρώτους άτυχους και φεύγουμε. Εσύ ήσουν στους άτυχους. Δεν θα κρίνω το συνάδελφο που εξάντλησε κάθε αυστηρότητα, αλλά δυστυχώς έτσι είναι"... Δεν με έπιασαν μεθυσμένο, δεν με έπιασαν να σφάζω κόκκινο, να οδηγώ χωρίς ζώνη, χωρίς ασφάλεια... Παραβίασα το σήμα στο καφάσι... Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.
    δεν συμφωνω με την παραβαση της εβδομαδας!!!
    ...οτι γραφουν γραφουν για να ''παρουσιασουν'' κατι ναι..
    επισης δεν συμφωνω με το ''εισπρακτικο''....εαν ηταν ετσι καθε μερα θα εκλαιγε πολυς κοσμος...χωρις κρανος...χωρις ασφαλεια...χωρις μπλουζα..μονο μια ροδα (τι να την κανω την μπροστα αφου το σουζας ειναι το ονομα μου κ.α )

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF