Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!

  1. #1
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310

    ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!

    https://www.aftodioikisi.gr/koinonia...isi-sagionara/


    Η απορία μου είναι πως θα τους/τις βλέπουν ότι φορανε σαγιονάρα?
    Επίσης στις μηχανές-σκουτερ είναι ασφαλής η σαγιονάρα?
    Εδώ δεν τους σταματάνε όταν μιλάνε στο κινητό-στελνουν μηνυμα-καπνιζουν!!!!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Απλώς ΟΠΟΤΕ σταματήσουν κάποιον για κινητό η όποια άλλη παράβαση και δουν ότι φοράει σαγιονάρα, θα του χρεώνουν και αυτήν την παράβαση.

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Εγώ ένα έχω να πω...

    ΕΥΓΕ!

    Δεν το περίμενα ποτέ από το Ελληνικό κράτος να ασχοληθεί με τις σαγιονάρες. Έχω γνωστό που έχασε το παιδί του σε ατύχημα με αυτοκίνητα γιατί η υπαίτια οδηγός φορούσε σαγιονάρες και μπερδεύτηκαν στα πεντάλ.

    Οσον αφορά το αν θα εφαρμοστεί έχω ελπίδες γιατί η τροχαία τρέχει εδω και λίγο καιρό το πρόγραμμα "η παράβαση της εβδομάδας" που ευαισθητοποιεί το προσωπικό της σε όλες τις παραβάσεις.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Και όλοι αυτοί με τα σφούτερ και τα TDM τί θα απογίνουν;

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    AN τυχει και παω με το αμαξι παραλια προφανως και φοραω παντοφλα, ΟΜΩΣ οδηγω παντα ξυπολυτος ακριβως για το λογο αυτο. ειναι πολυ δυσκολο με την παντοφλα και επικινδυνο. θα με σταματαγε και θα μου κοψει προστιμο? πως θα εχει αποδειξεις αν τις φοραγα η οχι?

  6. #6
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Τόσο δύσκολο είναι να φοράς παπουτσάκι και στην παραλία να το πετάς στο πορτμπαγκάζ και να φοράς την σαγιονάρα;;;;;

  7. #7
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τόσο δύσκολο είναι να φοράς παπουτσάκι και στην παραλία να το πετάς στο πορτμπαγκάζ και να φοράς την σαγιονάρα;;;;;
    Κι εγώ ξυπόλυτος οδηγώ, με παντόφλα. Παπούτσι; οκ όταν πηγαίνεις, όταν φεύγεις και είσαι γεμάτος άμμο; ασε Καλύτερα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ !!
    Ουτε αυτοκινητο ουτε δικυκλο με σαγιοναρα !!
    Το θεμα ειναι οτι....μερικο θα λενε ''οι μπατσοι....και οι μπατσοι''
    Ετσι ειναι ομως...κοιταμε την ευκολια μας...το χαβαλε μας...και οχι την ζωη την δικη μας και των αλλων!!!
    Τελος ΡΕ ΘΑ ΓΑΜ#@@&ΕΙΣ... θα φορας ζωνη...θα φορας κρανος...θα εχεις σωστα παπουτσια..θα εχεις μπουφαν μοτοσυκλετας και ας οδηγας παπι..
    ΔΕΝ θα εχεις το κινητο στο αυτι..ουτε θα στελνεις μνμ-τα....αι σιχτιρ πια πρεπει να ειμαστε σωστοι σε ολα...και οχι να βγαζουμε αφρους επειδη μας εγραψαν...ΤΕΛΟΣ !!

  9. #9
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ !!
    Ουτε αυτοκινητο ουτε δικυκλο με σαγιοναρα !!
    Το θεμα ειναι οτι....μερικο θα λενε ''οι μπατσοι....και οι μπατσοι''
    Ετσι ειναι ομως...κοιταμε την ευκολια μας...το χαβαλε μας...και οχι την ζωη την δικη μας και των αλλων!!!
    Τελος ΡΕ ΘΑ ΓΑΜ#@@&ΕΙΣ... θα φορας ζωνη...θα φορας κρανος...θα εχεις σωστα παπουτσια..θα εχεις μπουφαν μοτοσυκλετας και ας οδηγας παπι..
    ΔΕΝ θα εχεις το κινητο στο αυτι..ουτε θα στελνεις μνμ-τα....αι σιχτιρ πια πρεπει να ειμαστε σωστοι σε ολα...και οχι να βγαζουμε αφρους επειδη μας εγραψαν...ΤΕΛΟΣ !!
    Ζορισμενο σε βλέπω......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Έχουν τακτοποιήσει όλες τις υπόλοιπες παραβάσεις και έμεινε το θέμα της σαγιοναρας να λύσουν..

    Είναι αυτό που λένε και στο χωριό μου, "δουλειά δεν είχε ο διάολος, γ@μουσε τα παιδιά του" ....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    https://www.aftodioikisi.gr/koinonia...isi-sagionara/



    Επίσης στις μηχανές-σκουτερ είναι ασφαλής η σαγιονάρα?
    Πουθενά δεν είναι ασφαλή τα φλιπ φλοπ, φλαααπ.. πάρτον κάτω στο ίσωμα. Ενα βατραχοπεδιλάκι είναι πιο ασφαλές!
    Την μόνη ασφάλεια που παρέχουν είναι μέχρι να φτάσεις στην καντίνα χωρίς να τσουρουφλιστείς απ΄την άμμο και να μη χοροπηδάς σαν αναστενάρης.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 21/07/2018 στις 14:53.

  12. #12
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Εγώ ένα έχω να πω...

    ΕΥΓΕ!

    Δεν το περίμενα ποτέ από το Ελληνικό κράτος να ασχοληθεί με τις σαγιονάρες. Έχω γνωστό που έχασε το παιδί του σε ατύχημα με αυτοκίνητα γιατί η υπαίτια οδηγός φορούσε σαγιονάρες και μπερδεύτηκαν στα πεντάλ.

    Οσον αφορά το αν θα εφαρμοστεί έχω ελπίδες γιατί η τροχαία τρέχει εδω και λίγο καιρό το πρόγραμμα "η παράβαση της εβδομάδας" που ευαισθητοποιεί το προσωπικό της σε όλες τις παραβάσεις.

    Η παράβαση της εβδομάδας ισχύει εδώ και χρόνια (και κάτι μου λέει ότι είναι ελληνική ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ πατέντα και αυτή...). Πριν 6-7 χρόνια με είχαν σταματήσει σε έλεγχο με τη μηχανή, προβλεπόμενος όπως πάντα εγώ, όση ώρα διαρκούσε ο έλεγχος, με "έτρωγε" ότι πίσω ακριβώς από εκεί που την είχαν στήσει οι τροχαίοι ήταν ένα SUV πάνω σε ράμπα αναπήρων. Φεύγοντας τους λέω "απλά από περιέργεια, πίσω σας το αυτοκίνητο που είναι παράνομα παρκαρισμένο δεν το έχετε δει";, για να πάρω την αποστομωτική απάντηση:
    - Το παρκάρισμα πάνω σε ράμπα δεν είναι μέσα στην παράβαση της εβδομάδας, σήμερα γράφουμε μόνο μηχανάκια, και παρακαλούμε όχι υποδείξεις στο έργο μας.

  13. #13
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ ξυπόλυτος οδηγώ, με παντόφλα. Παπούτσι; οκ όταν πηγαίνεις, όταν φεύγεις και είσαι γεμάτος άμμο; ασε Καλύτερα....
    Μπουκαλάκι με νεράκι και καθάρισε το ποδαράκι...

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μπουκαλάκι με νεράκι και καθάρισε το ποδαράκι...
    και το εχεις αφησει και μεσα στο αμαξι για να μην παγωσει το ποδαρακι σου αμα εισαι και ευαισθητουλι!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Aufgebracth σε ευχαριστώ για την διόρθωση...

    Πάντως να πω την αλήθεια μια εικόνα που μου λείπει από τα 80ς είναι να βλέπεις κάνα κτήνος με μαλι σε στυλ Βαμβακουλα ή Χατζηπαναγη πάνω σε κάνα μπολντορ ή κάνα κωλοφτιαγμενο xt550 και να φοράει..... τσόκαρο!!! Όταν έχεις δει τέτοια πραγματα τι να σου πουν οι χιπστερ σημερα....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF