Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 158 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #151
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ακόμα σε στοιχειώνει η ερώτηση αυτή ρε μπαγάσα ???
    Μα κάθε φορά όμως. Ειδικά σε κάτι 36ωρα τη 2η μέρα κάπου τριγύρω από το μεσημέρι

    «Και τώρα εγώ αυτή τη μαλακια γιατί την κάνω για τόσες πολλές ώρες;»

    Κάθε φορά που τελειώνει όμως ψάχνω για την επόμενη

  2. #152
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304

    Talking

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Μα κάθε φορά όμως. Ειδικά σε κάτι 36ωρα τη 2η μέρα κάπου τριγύρω από το μεσημέρι

    «Και τώρα εγώ αυτή τη μαλακια γιατί την κάνω για τόσες πολλές ώρες;»

    Κάθε φορά που τελειώνει όμως ψάχνω για την επόμενη
    Είναι στα γούστα του καθενός.
    Εγώ ας πούμε από την στιγμή που καθόμουνα στην σέλλα είτε στο Τ50,είτε στο KazeR,είτε στο Vstrom,στο DRZ ή στο 690 ο εγκέφαλος μπαίνει σε ταξιδιωτικό mode,ενεργοποιειται ο αυτόματος πιλότος και τα χιλιόμετρα καταπίνονται σαν στραγάλια απολαμβάνοντας το ταξίδι.Προσωπικά η οδήγηση στο ταξίδι εμένα με ξεκουράζει.
    Εννοειται βεβαια,η κουραση εμφανιζεται και ειδικα τα βραδια οταν ξαπλωσω,το αγαλματενιο μου κορμι και τα ταλαιπωρημενα οπισθια απο την σελλα διαμαρτυρονται εντονως
    Αλλα γενικα,δως μου μηχανακι και προορισμο κι εφυγα σουμπιτος.
    Τελευταια μεγαλη "απολαυση" τα 1050 χλμ ημερήσιο απο Σόφια γυριζοντας απο Ρουμανια στην Πατρα.Ήταν δεν ήταν 50 χλμ χωρις βροχη,τα υπολοιπα η κατασταση ηταν απο βροχη έως καρεκλοποδαρα εως κατακλυσμος του Νωε έξω απο την κιβωτο.
    Το 690 αρχοντικο πλαναριζε σαν ιστιοφορο και με εβγαλε ασπροπροσωπο 4 τα ξημερωματα στην Πατρα(εχοντας φυγει 9 το πρωι απο Veliko Tarnovo)
    Aπλα υπεροχο ταξιδι.Και μου εμαθε να μην διαμαρτυρομαι αμα βρεχει(γιατι αν δεν σου αρεσει να βρεχει στο ταξιδι,μην ανησυχεις,μπορει να βρεξει ακομη ΠΟΛΥ περισσοτερο στην συνεχεια)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #153
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Vstrommer1725 απλά επικός. Και κάτι μονοήμερα να πεις καφέ με κάτι σαλονικια μούτρα κι επιστροφή στην Πάτρα απόγευμα για διανομή

  4. #154
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Vstrommer1725 απλά επικός. Και κάτι μονοήμερα να πεις καφέ με κάτι σαλονικια μούτρα κι επιστροφή στην Πάτρα απόγευμα για διανομή
    Άμα δουλεύεις σαν τον σκύλο κάθε μέρα,όλη μέρα ακόμη και οι λίγες ελεύθερες ώρες φαίνονται σαν τρομερή ευκαιρία για ταξίδι.Όπως αν αφήσεις ένα τσοπανόσκυλο,που το έχεις πιο πρίν δεμένο,σε ένα μεγάαααλο χωράφι να τρέχει.Κάπως έτσι πιάνομαι μερικές φορές
    (Χαίρομαι βέβαια που το παθαίνουν κι άλλοι αυτο!Βουρ στα βουνά και στους δρόμους ωρέ!)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #155
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Εδω θα κανω μια διευκρινηση γιατι χρειαζεται σπυρε.
    Συμφωνω απολυτα με το κειμενο σου btw και αντιλαμβανομαι τις αφετηριες σου καθως και το οτι δεν εχουμε τοσο κοινες εμπειριες εδω μεσα οι δυο μας.

    Αλλα.
    Αν εννοεις οτι ΔΕΝ ηθελα κοσμο στην βολτα κανεις μεγαλο λαθος.
    Απλα ειχα μια ιδεα του ποιοι μαλλον ΔΕΝ θα ερχοντουσαν για λογους που δεν χρειαζεται τωρα να πουμε.

    Πιστευα οτι δεν θα ερχοταν κανεις ουτως η αλλως γιατι το μοτο εχει συρρικνωθει, η βολτα ηταν δυσκολη και της τελευταιας στιγμης,ποιος θα την κανει με εναν τυπο που δεν ξερει και που τον πιασαν κατι περιεργα τωρα και τι μας λεει ξερω γω,λογω συγκυριων (ασχολιαστο γενικοτερα ξερουμε τι γινεται στον κοσμο δεν ειμαστε ολοι αυτιστικοι) ,και επισης για οικονομικους λογους και αλλους (εγω ημουν που ημουν στο ζορι και ελεγα να παω και ηπειρο αυγουστιατικα τωρα με αυτο απλα δεν βγαινει που να τσιμπουκωνω γερους στην Σολωνος δυο δυο οποτε διαλεξα και πηρα και δεν το μετανιωσα ντιπ) .

    Αυτα γιατι το οφειλω στα παιδια και επειδη αναφερθηκε και στην βολτα το συγκεκριμενο.
    Εγώ πάντως θα ερχόμουν, εαν είχα μηχανή, για όλους τους λόγους που ανέφερες και μη στο αρχικό σου μήνυμα..... Το λέω, δεν ξέρω γιατί, μου βγήκε να στο πω.
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  6. #156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως θα ερχόμουν, εαν είχα μηχανή, για όλους τους λόγους που ανέφερες και μη στο αρχικό σου μήνυμα..... Το λέω, δεν ξέρω γιατί, μου βγήκε να στο πω.
    Ε καλα δεν ειπα οτι ηξερα τι και ποιος,απλα εχω μια πολυ καλη επιγνωση του τι ποσταρα εδω μεσα αυτο λεω,θενκς παντως.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 03/08/2018 στις 12:03.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #157
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος



    Αλλα.
    Αν εννοεις οτι ΔΕΝ ηθελα κοσμο στην βολτα κανεις μεγαλο λαθος.
    Απλα ειχα μια ιδεα του ποιοι μαλλον ΔΕΝ θα ερχοντουσαν για λογους που δεν χρειαζεται τωρα να πουμε.
    προφανώς και δεν αναφέρομαι στη βόλτα. έτσι και αλλιώς αν δεν ήθελες δε θα το πόσταρες


  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    προφανώς και δεν αναφέρομαι στη βόλτα. έτσι και αλλιώς αν δεν ήθελες δε θα το πόσταρες

    Α οκ το΄πιασα, τσεκ.
    Κοιτα βεβαια θα μπορουσα να το ειχα ποσταρει και ετσι παντως ,σαν κατινογκομενα ,για να εχω να λεω ποσο κακοι ειναι ολοι που δεν σεβονται ουτε την μνημη του νπατ, κανοντας προβολη πανω τους,
    αλλα αυτος ο φορουμικος διπολισμος (αγαπημενο χομπι πολλων οπως λες) εχει παψει να με αφορα πλεον.
    Νομιζω οτι οφειλω μια διευκρινηση σε σενα πρωτιστως και στους αλλους (οποιοι και αν ειναι αυτοι) δευτερευοντως.

    Εσυ γραφεις αυτα που γραφεις -με τα οποια συμφωνω οπως προειπα- μονο και μονο γιατι αντιλαμβανομαι οτι εισαι αυτος ο χρηστης που οπως και να'χουν τα πραγματα εχει ακομα καποια ερεισματα στο μοτο, συν το οτι με τον α η β τροπο παρεμεινες
    μερος της συναινεσης,του γενικοτερου consensus δηλαδη,οποιο και αν ειναι αυτο,εσυ το ειπες αλλωστε τα κατινοπαρατημενα γκομενιστικα τα κρατησες μεσα σου.

    Εγω την συναινεση την ξηλωσα με τα χερακια μου για καθαρα πρακτικους λογους οσο και υπαρξιακους (και καλα επραξα, εκανε τα "τζαμια" μου να τριζουν απο καθαριοτητα λεω γω τωρα) ,και το τελευταιο μου σημαντικο ερεισμα στο μοτο ας το πουμε (γιατι δεν ειμαι τοσο αμοραλιστης πια να εχω ξεγραψει κοσμακη εδω) νομιζω οτι ολοι καταλαβαινουμε ποιο ηταν.

    Αμα το δεις απο την δικη μου οπτικη γωνια θα καταλαβεις, στο λεω απο εμπειρια ,αν και νομιζω οτι το καταλαβαινεις εσυ οπως και πολλοι,ειδικα οι πολυ παλιοι που μονο με καποια πολυ δυνατα ερεισματα πιστευω μπορουν να παραμεινουν εδω μεσα ενεργοι καπως.
    Γι'αυτο και χαιρομαι ειλικρινα που οι μαλακιες που εγραψα αφορουν μονο εμενα, και σε αυτο το μοτο -οποιο και αν ειναι αυτο τελος παντων- ειναι λιγοτερο ενοχλητικες και κυριως αδιαφορες.
    Ειλικρινα χαιρομαι γι αυτο, αν το ζητημα που θετω ειναι ενα -πρακτικα- ΜΗ-ζητημα τοτε η συναινεση εχει δουλεψει με καποιο τροπο και ας μου φαινεται εμενα το μαγαζι αγνωριστο.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 14:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 10:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 07:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF