Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Στο περιπου αυτο πρεπει να ειναι Γιαννη

    https://goo.gl/maps/4dQWMy9HVSt

    Αποριες. Το ανεβασμα μεχρι την Λαμια θα γινει απο Νεα ή Παλια εθνικη; Αν γινει απο Νεα, με ποιες περιπου ταχυτητες θα κινειστε; (το μπρικι μου στην εθνικη το παω μεχρι 120 - 130 γιατι απο κει και πανω μου σπαει τ αρχιδια με κραδασμους, συντονισμους κτλ ). Αν πατε πιο γρηγορα , να ξεκινησω πιο νωρις και να βρεθουμε Λαμια.

    Δεν εχω ιδεα αν θα ρθω. Θα ενημερωσω το Σαββατο.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Στο περιπου αυτο πρεπει να ειναι Γιαννη

    https://goo.gl/maps/4dQWMy9HVSt

    Αποριες. Το ανεβασμα μεχρι την Λαμια θα γινει απο Νεα ή Παλια εθνικη; Αν γινει απο Νεα, με ποιες περιπου ταχυτητες θα κινειστε; (το μπρικι μου στην εθνικη το παω μεχρι 120 - 130 γιατι απο κει και πανω μου σπαει τ αρχιδια με κραδασμους, συντονισμους κτλ ). Αν πατε πιο γρηγορα , να ξεκινησω πιο νωρις και να βρεθουμε Λαμια.

    Δεν εχω ιδεα αν θα ρθω. Θα ενημερωσω το Σαββατο.
    O χαρτης ειναι σε γενικες γραμμες οκ στα γρηγορα οδικα κομματια μονο που απο τον Κρεντη και μετα δεν ανεβαινουμε βορεια προς Αγραφα-Επινιανα
    αλλα συνεχιζουμε βορειοδυτικα με κατευθυνση Τοπολιανα-Βρουβιανα-Μεσοπυργο-Αστροχωρι και εκει πηγαινουμε προς Πηγες με κατευθυνση το Μουζακι και τα Τρικαλα.
    Αυτος ειναι ο διορθωμενος χαρτης (αν εχει παρει τις αλλαγες) και η βολτα ειναι πραγματι πολυ ζορικη, βγαινουν περιπου 800 χλμ συμφωνα με τον γκουγκλη.
    https://www.google.gr/maps/dir/McDon...37.9838096!3e0

    Αυτο σημαινει οτι απο την στιγμη που ειναι μονοημερη και δεν προκειται να παιξει διανυκτερευση, δεν υπαρχει καμια απολυτως πιθανοτητα το κομματι αθηνα λαμια να γινει απο επαρχιακο απλα δεν βγαινουν τα χιλιομετρα.
    Ηδη ειμαστε στην υπερβολη χωρις εξτρα επαρχιακους.
    Αρα θα πρεπει να θεωρησουμε ως αφετηρια την Λαμια και το να φτασουμε εκει απο αθηνα θα πρεπει να γινει γρηγορα τοσο ωστε να κερδισουμε χρονο αλλα οχι ετσι ωστε να μας φυγει ο κωλος.
    θα ελεγα οτι τα 120-130 ειναι λιγα (μαλλον οριακα) και μικρα μηχανακια απλα δεν θα μπορεσουν να βγαλουν την βολτα.

    Υπαρχει χρονος μεχρι τοτε το λιγοτερο που μπορειτε να κανετε ειναι να μελετησετε την διαδρομη και να διαβασετε το σχετικο θρεντ που ποσταρα.
    Αν καποιος νιωθει οτι το μηχανακι του ειναι πολυ λιγο για αυτη την διαδρομη η δεν εχει επιχειρησει τετοια βολτα και δεν εχει εμπειρια απο πολλα χλμ με σχετικα υψηλες μεσες ταχυτητες (επαναλαμβανω οτι ολη η βολτα αλλα ειδικα το κομματι καρπενησι-τρικαλα ειναι ζορικο και υπαρχει και μια μεγαλη επιστροφη για μετα) τοτε καλυτερα να το ξανασκεφτει.
    Απο την στιγμη που δεν ειμαι μονος μου πια και δεν ξερω ποιοι και ποσοι θα ερθουν θα πρεπει να επιβαλλω αυτους τους κανονες.
    Φερω την ευθυνη που μου αναλογει για την βολτα αλλα περιμενω και συνεση απο την πλευρα των συμμετεχοντων.
    Περιμενω το input και των υπολοιπων (οσοι και οποιοι και αν ειναι αυτοι) .
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 25/07/2018 στις 20:21.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αν την κάνατε Σάββατο θα ήμουνα εύκολα κι εγώ μέσα.

    Κυριακή μου είναι αδύνατο... αν για κάποιο λόγο σας προκύψει let me know..
    Θάνος..

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Να πω και το εξης τελευταιο για να μην παρεξηγουμαστε.

    Η βολτα αυτη απο την φυση της μπορει να γινει με 2 τροπους.

    1) Ο καθ΄ενας παει οπως θελει,απ'οπου θελει, η/και με οποιον θελει γνωριζοντας την διαδρομη και τις δυναμεις του και φεροντας την πληρη ευθυνη των πραξεων του.
    Μπορει να συναντιομαστε σε καποια σημεια (θα δουμε στην συνεχεια ποια θα ειναι αυτα η μπορουμε και στο σημειο συγκροτησης) η μπορει και οχι,οτι κατσει, solo jazz ξερω γω.


    2)Καποιοι θα με ακολουθησουν (στην οποια περιπτωση μπραβο τους ψωνισαν απο σβερκο, ας προσεχαν) επειδη δεν θα ξερουν την διαδρομη η επειδη ξερω γω ετσι γουσταρουν ρε αδερφε.
    Στην οποια περιπτωση απλα θα πρεπει να αποδεχτουν καποιους κανονες για να περασουμε ολοι καλα χωρις δραματα.

    Θελω να πιστευω οτι οσοι θελουν να συμμετασχουν ειδικα στην δευτερη περιπτωση εχουν πληρη επιγνωση των δυναμεων τους και εχουν καταλαβει σε ΤΙ βολτα πανε.
    Δεν μιλαω για τον σκοπο η το πνευμα της βολτας δεν με αφορα αυτο, μιλαω για τον βαθμο δυσκολιας της.

    Αυτα.
    Θα ειμαι ουτως η αλλως με βροχες η καταιγιδες στο προκαθορισμενο σημειο συναντησης.
    (Οπως και να΄χει τα αδιαβροχα ειναι must)

    Αν τα πραγματα αποδειχτουν πραγματικα πολυ ασχημα απο θεμα καιρου εγω προσωπικα ενα καφε στα Αγραφα (η "σχεδον Αγραφα" γιατι υπαρχει ακομα ενα debate βλεπω) θα τον πιω και θα επιστρεψω απο Καρπενησι.
    Απο την στιγμη που θα ξυπνησω νωρις την Κυριακη να καβαλησω, ακομα και αν δεν ολοκληρωσω τον προορισμο μου θα ειμαι χαρουμενος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θάνος Προβολή μηνύματος
    Αν την κάνατε Σάββατο θα ήμουνα εύκολα κι εγώ μέσα.

    Κυριακή μου είναι αδύνατο... αν για κάποιο λόγο σας προκύψει let me know..
    Ε δε Μπαιζεσαι ρε.

    Αμα τολμησει και πει κανας spyros η καποιος που την εχει την βολτα σιγουρη οτι δεν χαλιεται για Σαββατο
    κανονισε μονο αυτο σου λεω.
    (εγω προσωπικα μπορω και τις 2 μερες την κυριακη την θεωρησα πιο λογικη μερα)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Ε δε Μπαιζεσαι ρε.

    Αμα τολμησει και πει κανας spyros η καποιος που την εχει την βολτα σιγουρη οτι δεν χαλιεται για Σαββατο
    κανονισε μονο αυτο σου λεω.
    (εγω προσωπικα μπορω και τις 2 μερες την κυριακη την θεωρησα πιο λογικη μερα)
    ρε θα έρθω λέμε αν πάτε Σάββατο.. Κυριακή δεν μπορώ έχω κι ένα παιδάκι..
    Θάνος..

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θάνος Προβολή μηνύματος
    ρε θα έρθω λέμε αν πάτε Σάββατο.. Κυριακή δεν μπορώ έχω κι ένα παιδάκι..
    Ναι το καταλαβα (να το χαιρεσαι ρε)
    Απλα εχουμε πει για Κυριακη δε λεει τωρα τετοιες αλλαγες εκτος δεν ξερω και γω τι και πως.
    Θα ξερουμε την παρασκευη υποθετω (και ο καιρος θα ειναι σκατα και τις 2 μερες οπως δειχνει).
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #23
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Ε δε Μπαιζεσαι ρε.

    Αμα τολμησει και πει κανας spyros η καποιος που την εχει την βολτα σιγουρη οτι δεν χαλιεται για Σαββατο
    κανονισε μονο αυτο σου λεω.
    (εγω προσωπικα μπορω και τις 2 μερες την κυριακη την θεωρησα πιο λογικη μερα)
    δύσκολο για μένα χωρίς να το αποκλείω όμως

    your call Γιώργο

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Οχι spyro Κυριακη κανονικα.
    Ερχεται να πουμε το αλλο το D.I.L.F απο το πουθενα να μας ξεσηκωσει βραδυατικα.
    Οξωωωωω
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Οχι spyro Κυριακη κανονικα.
    Ερχεται να πουμε το αλλο το D.I.L.F απο το πουθενα να μας ξεσηκωσει βραδυατικα.
    Οξωωωωω
    xaxaxa εντάξειιιι...
    Θάνος..

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Θάνος Προβολή μηνύματος
    xaxaxa εντάξειιιι...
    Απο Σεπτεμβρη εσυ, που θα'χει και δροσΧια και θα αεριζεσαι καλυτερα, το τηλεφωνο μου το'χεις θα χω και γω το liposan μου μη μας βρει κανα κακο σε τιποτα μορνους.
    (παει και αυτο το θρεντ)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #27
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μακάρι να μπορούσα..

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Μακάρι να μπορούσα..
    Σε πιστευω μαικ,καπου θα τα πουμε, του πουστη δηλαδη.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παρακολουθώ τον καιρό, αν δεν γ@μηθεί θα σας δω στα Mac. Για την ώρα πάντως δείχνει εντάξει.

    Άντε γιατί έχει περάσει καιρός από την τελευταία χαρντΚορ βόλτα
    Travel, Grow, Share

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    επειδη εχω κανει με την παρεα μου παρομοια βολτα που εβγαινε 500 χλμ περιπου, ισα ισα που μας εφτασε η μερα (ιουλιος ηταν). συνολικα οι στασεις για καφε και φαγητο ηταν 2 ωρες και στο δρομο απο παλια εθνικη πηγαιναμε σβελτα. απο μακρακωμη και πανω πεφτουν πολυ οι ταχυτητες λογω του δρομου, οποτε υπολογιστε καλα το χρονο. και δεν ξεκινησαμε απο Αθηνα αλλα απο Αλιαρτο 100 χλμ χοντρικα πιο κοντα στη Λαμια.

    επειδη οι γονεις μου ειναι απο Αγραφα, απεχουν απο το βενζιναδικο της Κρεντης 30χλμ.

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 14:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 10:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 07:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF