Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Χρηστος FZR Προβολή μηνύματος
    επειδη εχω κανει με την παρεα μου παρομοια βολτα που εβγαινε 500 χλμ περιπου, ισα ισα που μας εφτασε η μερα (ιουλιος ηταν). συνολικα οι στασεις για καφε και φαγητο ηταν 2 ωρες και στο δρομο απο παλια εθνικη πηγαιναμε σβελτα. απο μακρακωμη και πανω πεφτουν πολυ οι ταχυτητες λογω του δρομου, οποτε υπολογιστε καλα το χρονο. και δεν ξεκινησαμε απο Αθηνα αλλα απο Αλιαρτο 100 χλμ χοντρικα πιο κοντα στη Λαμια.

    επειδη οι γονεις μου ειναι απο Αγραφα, απεχουν απο το βενζιναδικο της Κρεντης 30χλμ.
    Aν πηγαίνεις περίπου μαλλιά στην Εθνική Αθηνών Λαμιάς νομίζω βγαίνει οριακά. Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω κυρίως στο μομμάτι μετά τα Τρίκαλα ...και ας καιω σαν 1000άρι
    Καλό δρόμο να έχετε

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Χρηστος FZR Προβολή μηνύματος
    επειδη εχω κανει με την παρεα μου παρομοια βολτα που εβγαινε 500 χλμ περιπου, ισα ισα που μας εφτασε η μερα (ιουλιος ηταν). συνολικα οι στασεις για καφε και φαγητο ηταν 2 ωρες και στο δρομο απο παλια εθνικη πηγαιναμε σβελτα. απο μακρακωμη και πανω πεφτουν πολυ οι ταχυτητες λογω του δρομου, οποτε υπολογιστε καλα το χρονο. και δεν ξεκινησαμε απο Αθηνα αλλα απο Αλιαρτο 100 χλμ χοντρικα πιο κοντα στη Λαμια.

    επειδη οι γονεις μου ειναι απο Αγραφα, απεχουν απο το βενζιναδικο της Κρεντης 30χλμ.
    Ναι ετσι ειναι.
    Ειπαμε-επιστροφη solo ΑΡΓΑ το βραδυ.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #33
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αν φύγετε ΠΟΛΥ πρωϊ,ειναι εφικτο να γυρίσετε αργά αρκετά το βράδυ.
    Καλό δρόμο να έχετε.
    (Πάλι καλά που δεν έχω το τιμημένο 690 να ακολουθήσω,με max ταχύτητα εθνικής 130 και υπέροχη άνετη σέλλα για να δείτε πως βγαίνει ενα 800άρι χλμ άνετα και χωρίς 200άρες στην εθνική.Πιάστε απλά μια αρκετά χαλαρή ταχύτητα για να διατηρηθειτε ξεκουραστοι)


    ΥΓ Πιό μετά θα δω την διαδρομή και θα κάνω τις προτάσεις μου.Stay Tuned
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Aν πηγαίνεις περίπου μαλλιά στην Εθνική Αθηνών Λαμιάς νομίζω βγαίνει οριακά. Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω κυρίως στο μομμάτι μετά τα Τρίκαλα ...και ας καιω σαν 1000άρι
    Καλό δρόμο να έχετε
    Αθηνα Λαμια ειτε πας 150 ειτε 220 δεν κερδιζεις και πολλα 150 χλμ αποσταση ειναι απο τα μακ.
    Το θεμα ειναι αν μπορεις να κινηθεις γρηγορα και αν αντεχεις στο επαρχιακο κομματι Λαμια-Μουζακι εκει θα παιχτουν ολα γιατι μαζευονται πολλες ωρες στο δρομο και πολλη κουραση (κυριως αυτο).
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αν φύγετε ΠΟΛΥ πρωϊ,ειναι εφικτο να γυρίσετε αργά αρκετά το βράδυ.
    Καλό δρόμο να έχετε.
    (Πάλι καλά που δεν έχω το τιμημένο 690 να ακολουθήσω,με max ταχύτητα εθνικής 130 και υπέροχη άνετη σέλλα για να δείτε πως βγαίνει ενα 800άρι χλμ άνετα και χωρίς 200άρες στην εθνική.Πιάστε απλά μια αρκετά χαλαρή ταχύτητα για να διατηρηθειτε ξεκουραστοι)


    ΥΓ Πιό μετά θα δω την διαδρομή και θα κάνω τις προτάσεις μου.Stay Tuned
    Εχεις δικιο βγαινει και ετσι ωραια ομορφα και "σχετικα" χαλαρα.
    Το κολλημα μου με την ταχυτητα στους εθνικους δεν εχει να κανει με την ταχυτητα των μοτοσυκλετων των συμμετεχοντων αλλα με τις αντοχες τους,κατι που γνωριζουν μονο οι ιδιοι.
    Αλλα να μην μαθουμε και εμεις ποιες ειναι αυτες στην μεση του πουθενα,αυτο λεω.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #36
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Η διαδρομη έχει πραγματοποιηθεί κατ επανάλειψη.

    προφανώς και βγαίνει και με επιστροφή μέρα.

    Και δε μιλάω μόνο για εμένα αλλά και τον Μαρινο και τον Γιώργο

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Η διαδρομη έχει πραγματοποιηθεί κατ επανάλειψη.

    προφανώς και βγαίνει και με επιστροφή μέρα.

    Και δε μιλάω μόνο για εμένα αλλά και τον Μαρινο και τον Γιώργο
    Πιστευω πως ναι σπυρο αλλα εχει να κανει και με τις ταχυτητες στην εθνικη γι αυτο και την αφησα ανοιχτη.βεβαια αφου γνωριζεις τους συμμετεχοντες δεν μου πεφτει λογος.
    Εγω οπως προειπα δεν πιανω εθνικη και οταν πιανω τις 200αρες τις εχω κοψει μαχαιρι.
    Αυτο το μακ λαμια του μαρινερ σε μια ωρα η και λιγοτερο δεν το ξανακανω εγω προσωπικα με το μηχανακι μου, δεν μου αρεσει να ταξιδευω ετσι πια.
    Το λαμια τρικαλα απο την αλλη το παω "τουριστικα" το λιγοτερο.
    Επισης εχω αφησει πολυ μποσικο γιατι δεν ξερουμε τι ωρα θα φυγουμε (το 7 αναχωρηση ειναι βαρβαρο επιτηδες για να γινει πχ 7:30 που θα γινει για πλακα η και 8 )
    ποσο θα κατσουμε για καφε και φαι (εγω λεω οτι μπορει να μην ειναι τοσο αυστηρο το προγραμμα και δεν θελω να ειναι) και ποσες στασεις θα κανουμε χια χαζεμα και τσιγαρακι (εχω προσωπικα εχω ορεξη για πολλες) ,
    Αν βαλεις και βροχες κλαφτα χαραλαμπε.

    Τις διαδρομες τις εχω κανει οπως ειπα απο επαρχιακους αποκλειστικα με απειρες στασεις και αραλικια και εξτρα διαδρομες συνδυαστικα με ευρυτανιες κτλ και βγαινει και καραβγαινει αλλα χαλαρη και ξεκουραστη ΔΕΝ τη λες
    αν οχι εσυ εγω με το κομπρεσερ τουλαχιστον.
    Πρεπει ομως και να προειδοποιησω.
    Οποιος νιωθει οτι τον κραταω πισω (γενικα απευθυνομαι) και μπορει να την βγαλει την διαδρομη αερα πατερα και την ξερει,ε δεν με χρειαζεται εδω που τα λεμε γιατι να του τη χαλασω.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 26/07/2018 στις 16:16.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Αυτο το μακ λαμια του μαρινερ σε μια ωρα η και λιγοτερο
    Με έμπλεξες με τον ΜΑΙΚ εγώ μια σκουνα bmw έχω ρε, όχι Vstrom να διακτινιστώ

    H Διαδρομή προφανώς και βγαίνει απο εκεί και πέρα το πόσο θα μας πάρει εξαρτάται απο τον καιρό και τις στάσεις, ξεκινάμε κι όπως μας βγει
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Με έμπλεξες με τον ΜΑΙΚ εγώ μια σκουνα bmw έχω ρε, όχι Vstrom να διακτινιστώ

    H Διαδρομή προφανώς και βγαίνει απο εκεί και πέρα το πόσο θα μας πάρει εξαρτάται απο τον καιρό και τις στάσεις, ξεκινάμε κι όπως μας βγει
    Α σορυ ρε μαν τοτε κατι θα παρερμηνευσα.
    Απο την αλλη βεστρομοειδες εχω γω οποτε κατσε πισω μου και παρακολουθα να μαθαινεις μπαλιτσα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #40
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Α σορυ ρε μαν τοτε κατι θα παρερμηνευσα.
    Απο την αλλη βεστρομοειδες εχω γω οποτε κατσε πισω μου και παρακολουθα να μαθαινεις μπαλιτσα.
    Aκόμα με την πιρόγα είσαι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Α σορυ ρε μαν τοτε κατι θα παρερμηνευσα.
    Απο την αλλη βεστρομοειδες εχω γω οποτε κατσε πισω μου και παρακολουθα να μαθαινεις μπαλιτσα.
    No worries, πιο πολυ το έγραψα για να μην περιμένεις καναν υπερηχητικό και σε απογοητεύσω..

    Εγώ απλά θα κάθομαι μπροστά απο τον Σπύρο να απλώσω τον boxer να μην χωράει να περάσει γιατί αλλιώς θα εξαφανιστεί..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Aκόμα με την πιρόγα είσαι;
    Δυστυχως αλλα με κουπια της matris (και κατι αλλα ψιλολογια)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #43
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως αλλα με κουπια της matris (και κατι αλλα ψιλολογια)
    Βελτιώθηκε κατά 70% δλδ, ΟΚ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Βελτιώθηκε κατά 70% δλδ, ΟΚ
    Μη σου πω κατα 99% μιας και το μπροστινο με ελατηρια αφτερμαρκετ λαδια γεωμετριες πανω κατω η οτιδηποτε αλλο ηταν υπερσκουπιδι.
    Με το cartridge της matris ειναι πλεον αλλο μηχανακι δεν ξερω τι παντως αλλο.
    Βοηθησε και το ohlins πισω λιγο (καλο ηταν και το emc αλλα.. )
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Μη σου πω κατα 99% μιας και το μπροστινο με ελατηρια αφτερμαρκετ λαδια γεωμετριες πανω κατω η οτιδηποτε αλλο ηταν υπερσκουπιδι.
    Με το cartridge της matris ειναι πλεον αλλο μηχανακι δεν ξερω τι παντως αλλο.
    Βοηθησε και το ohlins πισω λιγο (καλο ηταν και το emc αλλα.. )
    A μόνο το χρώμα άφησες ιδιο ή διαβάζεις εδώ μέσα και το έκανες κι εσύ κίτρινο Κατανί;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 14:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 10:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 07:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF