Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Ολιγα σκόρπια:
    3)Παρτε μαζι και μαγιο(μη γελατε ρε!),στον δρομο σας στο γεφυρι της Τεμπλας ή και του Κορακου λειτουργει εγκατασταση μπανιου στο ποταμι σουπερ ντουπερ με "δροσερα" νερα εννοειται!Αλλα δροσια εγγυημενη.
    https://youtu.be/OzOpkx0xhsU?t=32
    (εννοειται μην ξεχασετε να παρετε μαζι το ροζ φλαμιγκο σας,δεμενο στην σχαρα)
    Αν δεν παμε και ερθουμε βρωμικοι ιδρωμενοι αχτενιστοι και αξυριστοι τι νοημα εχει;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #62
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Σου μιλάω εν τιμή το θέλω όσο δεν μπορείς να φανταστείς και γιατί τότε με τον Νικόλα δεν μπόρεσα να ακολουθήσω σε καμία βόλτα και γιατί θα είναι και Κρούκης και Σπύρος και Αντώνης και Αργύρης και λοιποί συμπαρατρεχάμενοι και γιατί τα Άγραφα είναι αγαπημένος προορισμός αλλά με έχει πηδήξει το εξοχικό στα εξωτικά Νιφορέικα που ανοίγει για 3 μήνες τον χρόνο και βγάζει ότι είναι να βγάλει μαζεμένο. Αλλάξαμε όλη την κεραμοσκεπή λόγω τρωκτικών. Το προηγούμενο ΣΚ όλοι έκαναν βουτιές στην θάλασσα κι εγώ έβαζα προβολάκια και πέρναγα ηλεκτρολογικές γραμμές. Αυτό το ΣΚ θα κάνω τον υδραυλικό θα αλλάξω όλα τα μονοσωλήνια που έβαλε πριν 10 χρόνια ένας καριόλης τοπικός υδραυλικός και έχουν αρχίσει και σπάνε όλα. Θα κάνω αλλαγές λοιπόν πριν γίνει πισίνα το σπίτι.
    Μακάρι να μπορούσα ρε Αργύρη. Αν για κάποιο λόγο μετακινηθεί η ημερομηνία της βόλτας πιθανότατα θα έρθω.
    Αμα δεν ήθελα να πάω την βόλτα θα ερχόμουνα δω την χαράδρα του υδραυλικού και να βοηθήσω....

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Θα σας περιμένω στην shell στην Λαμία, αμέσως μετα την εξοδο της εθνικής. Κατα τις 9 θα ειμαι εκεί.

  4. #64
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Θα σας περιμένω στην shell στην Λαμία, αμέσως μετα την εξοδο της εθνικής. Κατα τις 9 θα ειμαι εκεί.
    Κι εγω? μήπως 9 είναι αργά?

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Κι εγω? μήπως 9 είναι αργά?
    Μπορω και πιο νωρίς εννοείται, αλλα αν υποθέσουμε πως θα φύγουν 7.30 απο Μακ Ντοναλτς δε θέλουν 1,5 ωρα δηλαδή κατα τις 9 θα ναι Λαμία. Εκτος αν ανέβουν τάπα.

    Τι ώρα να μαστε στη shell στη Λαμία ρε παιδια?

  6. #66
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    9:00 στη shell είναι μια καλή ώρα.

    See you there Κωστή και Αργύρη


  7. #67
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Καλή βόλτα.Θα είναι κουραστικά αλλά απολαυστικά χιλιόμετρα.Το αγαπημένο μου κομμάτι είναι το ανεβοκατέβασμα απο Καρπενήσι στο Μέγδοβα κι απο εκέι μέχρι γέφυρα Αγραφιώτη.Κανονικό roller coaster με μηχανακι.Νοσταλγω το 690 μου που πηγαινε τεζα εκει και το ιδιο τεζα συνεχιζε οταν εμπαινε στο φυσικο του χωματινο στοιχειο στα χωρια των Αγραφων.
    Προσοχή ιδιαίτερη σε γελάδια-γίδια-σκυλιά στα σκιερά κομμάτια κατά μήκος του δρόμου(και εννοείται μεγάλη προσοχή στα αγροτικά τα οποία είναι στα χωριά τους κι έχουν διασυμπαντική υπεράνω όλων προτεραιότητα στον δρόμο)


    ΥΓ Στο βεζινάδικο στου Κρέντη αν σταματήσετε συνήθως αυτός κερνάει και τους ταλαιπωρημένους διτρόχους και τσιπουράκι.Πιείτε κι ένα στην υγειά του Μάνου του χωμάτινου,το αξίζει.Η περιοχή ήταν απο τίς αγαπημένες του.
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 27/07/2018 στις 12:41.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Καλή βόλτα.Θα είναι κουραστικά αλλά απολαυστικά χιλιόμετρα.Το αγαπημένο μου κομμάτι είναι το ανεβοκατέβασμα απο Καρπενήσι στο Μέγδοβα κι απο εκέι μέχρι γέφυρα Αγραφιώτη.Κανονικό roller coaster με μηχανακι.Νοσταλγω το 690 μου που πηγαινε τεζα εκει και το ιδιο τεζα συνεχιζε οταν εμπαινε στο φυσικο του χωματινο στοιχειο στα χωρια των Αγραφων.
    Υπαρχει ενα φοβερο, κλειστο ασφαλτινο πιστακι (οκ δεν ειναι ακριβως ενιαιο) με απανωτες στροφες και ορατοτητα 2 στροφες μπροστα σε μεγαλο κομματι του, που το ανακαλυψα το καλοκαιρι.
    Ασχημο τοπιο και αγονο (συγκριτικα με τα υπολοιπα) αλλα η χαρα των sm και ισως το πιο κλειστο και παιχνιδιαρικο στροφιλικι εκει τριγυρω.
    Πριν τη Βουλπη κοβεις για Οχτια και περνας απο εκει για να πας Τοπολιανα.
    Δεν συνεχιζεις δηλαδη για Γρανιτσα για να πας απο κατω Ποταμια και μετα περασμα για Αχελωο κοκ.
    Ημουν φορτωμενος καργα με σαμαρια και λοιπα κερατα αλλα οπως ελεγε και ο Γεροντας "θα εχεις μπαγκαζια αλλα θα ειναι σαν να μην εχεις".
    Απο φαπα σε φαπα τα κλιπον, μου εμεινε αυτο το καμματι πολυ εντονα.
    Να πατε οσοι θελετε να δειτε, δεν το λες καν παρακαμψη.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 27/07/2018 στις 13:21.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #69
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει ενα φοβερο, κλειστο ασφαλτινο πιστακι (οκ δεν ειναι ακριβως ενιαιο) με απανωτες στροφες και ορατοτητα 2 στροφες μπροστα σε μεγαλο κομματι του, που το ανακαλυψα το καλοκαιρι.
    Ασχημο τοπιο και αγονο (συγκριτικα με τα υπολοιπα) αλλα η χαρα των sm και ισως το πιο κλειστο και παιχνιδιαρικο στροφιλικι εκει τριγυρω.
    Πριν τη Βουλπη κοβεις για Οχτια και περνας απο εκει για να πας Τοπολιανα.
    Δεν συνεχιζεις δηλαδη για Γρανιτσα για να πας απο κατω Ποταμια και μετα περασμα για Αχελωου.
    Ημουν φορτωμενος καργα με σαμαρια και λοιπα κερατα αλλα οπως ελεγε και ο Γεροντας "θα εχεις μπαγκαζια αλλα θα ειναι σαν να μην εχεις".
    Απο φαπα σε φαπα τα κλιπον, μου εμεινε αυτο το καμματι πολυ εντονα.
    Να πατε οσοι θελετε να δειτε, δεν το λες καν παρακαμψη.
    Το έχω κάνει.
    Προς έχοντες χωμάτινο μηχανάκι ένα ακόμη κρυμμένο διαμαντάκι στην διαδρομή:
    Άν είστε στον δρόμο κοντά στην γέφυρα του Αγραφιώτη ερχόμενοι προς Καρπενήσι με προορισμό τα Αγραφοχώρια λίγο μετά την γέφυρα μπείτε αριστερά στο δρομάκι που συνήθως είναι μια καντίνα παρκαρισμένη στην διασταύρωση.Είναι ο "κάτω" δρόμος που ανεβαίνει παράλληλα με την κοίτη του Αγραφιώτη και συναντιέται μετά από κανά τεσσάρι χλμ με τον "κεντρικό" που κατεβαίνει στην Βαρβαριάδα.
    Άν πληρουνται οι παρακατω προϋποθέσεις:
    1)Έχει βρέξει πρόσφατα,
    2)Έχετε καλές μπότες,
    3)Έχετε καλά χωμάτινα λάστιχα,
    Τότε σηκωθείτε στα μαρσπιέ,ανοίχτε το γκάζι και κάντε σβέλτα το κομμάτι αυτο μέσα απο τις λασπολούμπες.Στο τέλος έχει και ένα ωραίο ανηφορικό που με λασπουριά γίνεται εξαιρετικά απολαυστικό.
    Credits για την εύρεση το κομματιού αυτού στον crs-k(aka Μονόλυκος),θρυλική μορφή του παρόντος forum.
    Όποτε ανεβαίνω Άγραφα εννοείται απο εκεί ανεβαίνω το ποτάμι,για γούστα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #70
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παντως μάλλον ο καιρός καθαρίζει σιγά σιγά

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Η συμμετοχή μου είναι αμφίβολη.
    Κατέβηκα κάτω να τσεκάρω τη μηχανή και είδα ότι ενώ στην αριστερή δισκόπλακα τα τακάκια έχουν ψωμί, στην δεξιά είναι πιο φθαρμένα. Το πιο φαγωμένο απ' όλα είναι το εξωτερικό δεξιά όπου έχει ελάχιστο περιθώριο και έχουν χαθεί οι εγκοπές.

    Θα το κοιτάξω και αύριο με πιο ηρεμία και θα ενημερώσω.
    Travel, Grow, Share

  12. #72
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Η συμμετοχή μου είναι αμφίβολη.
    Κατέβηκα κάτω να τσεκάρω τη μηχανή και είδα ότι ενώ στην αριστερή δισκόπλακα τα τακάκια έχουν ψωμί, στην δεξιά είναι πιο φθαρμένα. Το πιο φαγωμένο απ' όλα είναι το εξωτερικό δεξιά όπου έχει ελάχιστο περιθώριο και έχουν χαθεί οι εγκοπές.

    Θα το κοιτάξω και αύριο με πιο ηρεμία και θα ενημερώσω.
    Αχρείαστα ανταλλακτικά είναι αυτά, ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί οι κατασκευαστές επιμένουν να φορτώνουν τις μοτο με παραπανίσιο βάρος!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Μυστηριος ο καιρος ,παντως -εκτος και αν γινεται χαλασμος κυριου- εγω θα το αποτολμησω αυριο.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #74
    Γμτ.. Δίχνει να ξεκινάει καλά αλλά απο τις 11 και μετά δινει μπόλικες βροχές στα μέρη που θα είμαστε :/

    https://www.windy.com/?rain,2018-07-...9.130,22.514,9
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Ναι και η επιστροφη θα ειναι μουρλια επισης.
    Παρτε αδιαβροχα οπως-και-δηποτε οσοι σκοπευετε.
    Παντως ενα καφε καπου διπλα στον Αχελωο τον προφταινουμε με καλο καιρο ως εκει κατα πασα πιθανοτητα.
    (Μην με πιασει καμια ομιχλη λεω γω απο λαμια και μετα και νοσταλγησω ποικιλοτροπως μερες που ειναι)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 14:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 10:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 07:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF