Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #106
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Μια βροχούλα την φάγαμε ειναι η αληθεια....
    Παντως βλεποντας εικονες απο Αθηνα κεντρο το μεσημερι που κολυμπουσαν με χαρη τα αυτοκινητα σαν ιστιοφορα,μαλλον εσεις πρεπει να την βγαλατε ελαφρως καλυτερα
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Γυρισα σπιτι πριν κανα μισάωρο (παλια εθνική), όλα καλά.


    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ !

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Σπιτι safe... Περιμενω την αναλυση του crooky...
    Mετα χαρας αλλα θα πρεπει να περιμενεις λιγουλακι να πιω τον καφε μου εδω στο 90 cafe και οταν επιστρεψω σπιτι μετα απο καμια ωρα να κανω λιγο εμετουλη απο το κοπανημα,και μετα.

  4. #109
    Και εγώ σπίτι, όλοι περιμένουν την ανάλυση.

    Κρούκη θενξ για την πρόταση της βόλτας. Το παρεάκι ήταν επικό


    ΥΓ: Αργύρη, για θύμισέ μου τι ήταν αυτό το ωραίο χαπάκι?
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Επιστροφη αργα ελεγα,βεβαια ηλπιζα πως οχι ΤΟΣΟ αργα.

    Παιδια, σας ευχαριστω ειλικρινα για την βολτα, ηταν τοσο νοσταλγικη μεταξυ αλλων που δεν εχω λογια.
    Δηλαδη λογια εχω, κουραγιο δεν εχω αυτη τη στιγμη.

    Ενα πραγμα θα πω μονο με λυπη, ουτε οι μισοι δεν επεσαν,δεν περιμενα τοσο ψοφια πραγματα (εγω δε μετραω παιζω ως μπαλαντερ)
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #111
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Original ΠΣΚ

    Θα τη ζήλευε και ο Νικόλας


    Τα υπόλοιπα εν καιρό


  7. #112
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Xeforapid

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Μα τι υπερβολικός που είμαι ρε πστμ, έχασα τέτοια βόλτα επειδή απλά δεν είχα φρένα



    Προς τους κοντινούς, κερνάω καφέ στο μαγαζί για πλήρη αναμετάδοση
    Travel, Grow, Share

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Καλημερα ελπιζω να μην πονατε πουθενα (γενικοτερα) γιατι πονανε μωρε τα παλλικαρια;
    Αργυρη,Μαρινο,Σπυρο και οι δυο Κωστηδες θελω να πω ξανα κατι που ξερω οτι δεν μπορειτε να το αντιληφθειτε
    αλλα η συμμετοχη σας στην βολτα -και ας μην σας γνωριζα περαν του σπυρο- με συγκινησε ποικολοτροπως οσο δεν φανταζεστε.

    Για σας το καταλαβα χθες οτι ειναι μια φυσικη κατασταση τα χιλιομετρα παρεα με αλλους οπως και
    οι βολτες μεσω του φορουμ και ολη αυτη η τριβη, για μενα οχι τοσο μιας και υπηρξε ενα διαλειμμα δεκα χρονων απο την τελευταια φορα που εκανα βολτα εκτος αττικης με παρεα
    ποσο μαλλον σιδεροκωλη βολτα
    και κατα τραγικη συμπτωση ηταν αυτη https://www.moto.gr/forums/showthrea...84%CE%B9%CE%B1

    Εδω να κανω μια μικρη παρενθεση και θα πω οτι η μοτοσυκλετιστικη μυθολογια ηταν το πεδιο στο οποιο αριστευσε ο npat και δεν θα επιχειρησω να πολυμπω στα χωραφια του τωρα.
    Οποτε αν καποιος τη βιωσε αυτη τη βολτα σαν ΠΣΚ να ευχαριστησει τον npat, αυτη ειναι δικη του παρακαταθηκη.
    Ειχα γραψει στην αρχη του θρεντ " αν μπορεσα και πηρα λιγο απο το πνευμα του νικου με αυτον τον αθλιο τροπο" .
    Φυσικα ο μυθος για να ριζωσει χρειαζεται και μια γερη προσπαθεια απο ολους καθως και τις καταλληλες συνθηκες, και αυτες και αν υπηρχαν σε αυτη την βολτα μα το Δια οποτε ας μην το τραβαω απο τα μαλλια το ολο πραμα.

    Την συγκεκριμενη ,διαδρομη λοιπον την ειχα ξανακανει 2 φορες μεσα στους τελευταιους 4 μηνες.
    Μιαλω για το επιμαχο κομματι κυριως (Λαμια-Μουζακι) .
    Το Πασχα ηταν βαρετη και μουντη λογω εποχης,οπως επισης και διερευνητικη, το καλοκαιρι ηταν γνωριμη πλεον, σχετικα ομορφη λογω πρασινου, αλλα χωρις καποια ιδιαιτερη ομορφια λογω καιρου.
    Τριτη φορα ολα εδειχναν οτι δεν θα ηταν ουτε καλη ουτε ομορφη και δεν θα υπηρχε λογος να ξαναγινει και αυτο με ειχε καπως μαυρισει απο την στιγμη που την ποσταρα.

    Ελα ομως που οι συγκυριες στην βολτα ηταν τετοιες που με πηραν και με ξαναεχωσαν σε εκεινο το τουνελ απο το οποιο λιγο πολυ ειχα βγει.
    Χθες η διαδρομη ηταν πανεμορφη εως και μαγικη, αγρια η και αποκοσμη στα σημεια,βγαλμενη απο καρτ ποσταλ,και πασπαλισμενη για μενα με τοσες νοτες νοσταλγιας οσες (να συμπληρωσει ο νπατ εδω παρακαλω) .
    Ηταν παντως το υλικο απο το οποιο φτιαχνονται οι μυθοι τελεια και παυλα, και οποιος το αμφισβητει ας ρωτησει τους συμμετεχοντες.Η μπορει και οχι μπορει απλα να ηταν μια ωραια βολτα (θα εξηγησω παρακατω) και αυτο καλο και θεμιτο ειναι.

    Αντικειμενικα μιλωντας παντως δεν ηταν μια αμιγως καλοκαιρινη διαδρομη.Ξεκινησε σαν ανοιξιατικη με αυτη την καθαρη μετα την βροχη ατμοσφαιρα -που σταμπαρεις καποτα στον δρομο απο χιλιομετρο- και τους απροσδιοριστους καιρικα ουρανους με τις τρυπες για να περασει το φως σαν δεσμη και να δημιουργησει βαθος και εκανε ακομα και αυτη την αθλια Αθηνων Λαμιας λιγοτερο βαρετη μεχρι και μην πω πανεμορφη στα σημεια ειδικα εκει καπου απο Αγ Κωσταντινο και μετα,εγινε καλοκαιρινη απο αυτες τις ωραιες καλοκαιρινες ομως με τους μπλε ουρανους και τα παχια ασπρα συννεφα που το φως φιλτραρισμενο αναδεικνυει τους τονους και σε βοηθαει να στριψεις συν τοις αλλοις -να τα λεμε αυτα-,καπου στην πορεια φθινοπωριασε και στο τελος εγινε χειμωνας με βροχες/βροχουλες και σχετικο κρυο, οπου επρεπε οσο επρεπε.
    Επισης αυτες οι εναλλαγες εγιναν εκει που επρεπε ρε πουστη μου γιατι αλλο να σε πιασει χειμωνας στην εθνικη και ανοιξη στην Αργιθεα και αλλο αντιστροφα.
    Το τοπιο ηταν για ανελεητες φωτογραφιες,αν καθομασταν να βγαλουμε εστω και μια δεν θα ειχαμε τελειωμο, ακομα στον δρομο θα ημασταν,βεβαια δεν χρειαστηκε γιατι οι μυθοι δεν χρειαζονται αποδειξεις οπως ξερουμε ολοι.Η εστω καποιοι.Η ΜΟΝΟ εγω.Που τα ξερω ολα οπως καταλαβατε χθες.


    Δεν μπορουσα ,παντως, καθε λιγα λεπτα να μην κανω σωρεια συνειρμων αναλογα με το τι εβλεπα μπροστα μου.
    Εγω προσωπικα χθες ξαναεκανα και ξαναβιωσα εντονα καμια ντουζινα παλιες βολτες, ηταν τοσα τα σημεια αναφορας που εφτασα να αναρωτιεμαι ποιος πουστης μου κανει πλακα.
    Δηλαδη ουτε στον σολο βαρετο γυρισμο -καπου στο υψος της αταλαντης- δεν μπορεσα να ησυχασω, εκεινο το γαμημενα τεραστιο κοκκινο φεγγαρι που κρεμοταν σαν φαναρι πισω απο κατι μαυρα συννεφα εδινε κατι γοτθικες νοτες που θυμαμαι να ειχα σχολιασει με καποια ψυχη εδω μεσα πολυ παλια σε αντιστοιχη σταση καπου στην εθνικη.
    Δηλαδη χεσε μεσα δικε μου οι αλλοι καναν βολτα ενω εγω ημουν ενα τσιρκο συναισθηματων εμπειριων και αναμνησεων που περιεφερα απο δω και απο κει σαν ξεδοντιασμενη γρια.
    Δε λεει να ξηγιεσαι τετοια πραγματα τη σημερον ημερα δεν σε παιρνουν και πολυ στα σοβαρα.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 30/07/2018 στις 14:54.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Ειμαι σιγουρος οτι τις λεπτομερειες της βολτας καθως και τα προσωπικα σημεια αναφορας μπορουν οι συμμετεχοντες να μοιραστουν (η και οχι) με τον δικο τους τροπο.
    Για μενα το τι καναμε και το τι δεν καναμε, τι ειπαμε και τι δεν ειπαμε ειναι εντελως θολο και ασαφες,και αναγκαστικα θα το βλεπω μεσα απο χιλια δυο φιλτρα η και κυαλια που δεν φευγουν οσο και αν προσπαθω και θα με συντροφευουν για παντα.
    Αυτο ειναι σαφως κατι (γλυκο)πικρο αλλα ειναι και ο λογος που δεν μπορω να ειμαι εδω και να συμμετεχω σαν μελος της οποιος κοινοτητας και αν ακουγεται πεσιμιστικο και δυσκοιλιο αυτο λυπαμαι, οι ανθρωποι χτιζουν το μελλον με τα υλικα του παρελθοντος για να παραφρασω και λιγο Φιλιπ Ντικ που αρεσε στον νπατ.
    Δεν λεει να γινομαι κυνικος στα "γεραματα" τωρα ουτε να κανω προβολες των επιθυμιων μου στους αλλους.
    Και για να συμπληρωσω/εξηγησω τα παιδια ειχαν την ατυχια αυτη η βολτα να ειναι διοργανωμενη απο μενα οποτε και μονο το "καπελωμα" του επιλογου αυτης επισκιαζει οτιδηποτε ομορφο
    θα μπορουσαν και θα ειχαν να προσφερουν.Δηλαδη φορουμικα μιλωντας,τουλαχιστον.
    Αυτος ειναι και ο λογος που απλα πρεπει να παιρνουμε πουλο καποιοι σιγα σιγα απο τετοιες πρωτοβουλιες γιατι σερνουμε ενα πεπλο με καλα-κακα που δεν αφηνει τους αλλους να αναπνευσουν.
    Χιλια συγνωμη και παλι.Διοργανωστε εσεις ρε οτι γουσταρετε και αφηστε τα ραμολιμεντα να γκρινιαζουν για τον "παλιο καλο καιρο".

    Για να κλεισω,προσπαθω απο χθες να βγαλω μια ακρη και να πω δυο λογια για τον νπατ το φορουμ και γενικοτερα καποια πραγματα που νιωθω και αφορουν μονο και μονο εμενα.
    Αν τα καταφερω και αξιζει τον κοπο θα επανελθω αν οχι δεν τρεχει καστανο. (edit:οχι δεν χρειαζεται για πολλους και ποικιλλους λογους και εχουν εν μερει καλυφθει απο το κειμενο συν το οτι υπαρχουν και πρακτικοι λογοι πλεον που απαγορευουν σεντονια στο φορουμ οποτε νοηματικα δεν θα ειναι ευκολο να το παρακολουθησει καποιος)

    Και παλι χιλια ευχαριστω για το χθεσινο θα μου μεινει ως ενα αλλο σημειο αναφορας της προσωπικης μοτοσυκλετιστικης μυθολογιας μου.
    Και θα προσπαθησω να την κρατησω και αυτη μεσα μου και να μην την προβαλλω γιατι μονο ετσι δουλευουν σωστα αυτα τα πραγματα.
    Οπως αργησα να καταλαβω.
    Ειπαμε αυτη η αντιληψη μερι μοτομυθολογιας.Ο Spyro ξερει να σας πει.
    θα τα ξαναπουμε καπου στους δρομους δεν εχω καμια αμφιβολια περι τουτου,ας κραταει ο καθ'ενας το προσωπικο του καλαθι με τις εμπειριες και τις φαντασιωσεις του,
    και ειθε αυτες να ειναι πολλες και πολυποικιλλες τεκνα μου στον βαθμο που σας επιτρεπει και το περιβαλλον που τις δημιουργει, αμην.
    Εγω λεω οτι αυτη ειναι η ουσια και αν οχι σταρχιδια σας, λογω τιμης, και μπραβο.

    Υ.Γ Κωστα kys και παλι χιλια συγνωμη για την λιμνουλα που σ΄εκανα χαλια (αν σ'εκανα δηλαδη, δεν καταλαβα ειχα λυσσαξει να την περασω τερμα γκαζι)
    Καπου το ειχα ακουσει αυτο εδω και ηθελα να το ζησω και αυτο.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 30/07/2018 στις 16:14.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #116
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    ....
    Δεν λεει να γινομαι κυνικος στα "γεραματα" τωρα ουτε να κανω προβολες των επιθυμιων μου στους αλλους.
    ...
    Bρόντηξες δλδ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Bρόντηξες δλδ;
    Στα λογια θα'μενα;
    Με αμαξι ειχα επαφη στην επιστροφη ολα οκ.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #118
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Στα λογια θα'μενα;
    Με αμαξι ειχα επαφη στην επιστροφη ολα οκ.
    Πάλι καλά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #119
    Ήθελα παρα πολύ να έρθω σε αυτή τη βόλτα, αυτά που γράφει ο gcrook ήμουν σίγουρος ότι θα τα διάβαζα στα μεθεόρτια και λυσσάω που δεν μπόρεσα.
    Παρακαλούσα μήπως και τελειώσω με τους πελάτες μου νωρίτερα, έστω και κατά τις 10:00 ώστε να φύγω με χίλια και χωρίς στάσεις και πολύ γήγορους ρυθμούς να σας προλάβω κάπου (ίσως).

    Αλλά ξεμπέρδεψα μετά τις 11:00, θα ήμουν 4+ ώρες πίσω, και κάπου εκεί είπα άστο δεν βγαίνει.

    Εύχομαι να επαναληφθεί, όχι λόγω παρόμοιας αφορμής, θεός φυλάξοι, αλλά γιατί τέτοιες φάσεις είναι που μένουν.

    Μπράβο παίδες.

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Εύχομαι να επαναληφθεί, όχι λόγω παρόμοιας αφορμής, θεός φυλάξοι, αλλά γιατί τέτοιες φάσεις είναι που μένουν.
    Δεν εχω καμια αμφιβολια περι τουτου,θα το παρακολουθησω με νοσταλγια, απλα εγω προσπαθησα να δωσω το δικο μου περιεχομενο που αφορα μονο τον gcrook (συγκλιση αποψεων και εννοιων may occur or may not).
    Και αυτος ηταν και ο σκοπος της βολτας για μενα, ο οποιος δεν ηταν καθολου προσχηματικος,ελπιζω να εχει φανει αυτο ξεκαθαρα.

    Αλλωστε και οι ΠΣΚ ηταν ενα mixed bag διαφορων τασεων αλλα η ουσια τους μπορει και να μας διαφευγει τωρα πια,αν υπηρχε δηλαδη κατι τετοιο.
    Ο μυθος βεβαια ειναι εξίσου σημαντικος ισως και σημαντικοτερος απο τις οποιες σοφιστειες, αν καταφερετε τον ζησετε εστω και λιγο παλι μονοι η συλλογικα -οποιοι και οποτε- θα με συγκινησετε πιο πολυ και απο ανωμαλο εξω απο νηπιαγωγειο.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 13:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 09:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 20:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF