Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Και ενα πραγματικα τελευταιο πανω στο ολο ζητημα που δεν χωρουσε αλλου και δεν πρεπει να μπει αλλου.
    Ειχα πει στην αρχη του θρεντ οτι δεν θελω να μετατραπει σε επικηδειο η ολη βολτα η ο επιλογος αυτης,και μετεπειτα οτι δεν θα γραψω σεντονια (και δεν προκειται) αλλα κατι αξιζει να ειπωθει εδω γιατι ειναι σημαντικο κατα την γνωμη μου.

    Εχετε καταλαβει λιγο-πολυ αρκετοι ποιος και τι μπορει ηταν ο νπατ αντιλαμβανομενοι καποιες απο τις φαντασιωσεις του για την ζωη, ιδιως αυτοι που ειχαν ερθει σε επαφη μαζι του εδω μεσα και εξω ποικιλοτροπως.
    Σε αυτα που μας αφορουσαν αυτες λοιπον, εμας εδω, σαν μελη του μοτο ΚΑΙ ΜΟΝΟ,ειχαν σαφως θετικο προσημο και ευεργετικο ισως αποτελεσμα.
    Η αφηγηση του νπατ για τα τεκταινομενα και τα πραγματα ηταν μια "θετικη" αφηγηση-ας το πουμε ετσι γενικα-.

    Το τι και ποιος ηταν ο Νικος,ο ανθρωπος Νικος, ως ενα πολυπλοκο και χαοτικο συστημα εμπειριων προσωπικων προσδοκιων και φαντασιωσεων για τον κοσμο την ζωη και τον ιδιο του τον εαυτο δεν μας αφορα και τοσο αμεσα
    και δεν μπορουμε να το γνωριζουμε και σε βαθος που να χτυπιομαστε.
    Δηλαδη μπορει να αφορα πραγματικα καποιους και αναθεμα αν ειμασταν ολοι τετοιοι ,αλλα δεν μας αφορα εμας εδω παρα μονο προσωπικα και αν.

    Ολοι καταλαβαν σε καποια φαση οτι οταν η μοτοσυκλετα σαν σημειο αναφορας χαθει λιγο πολυ, τοτε τα πραγματα μπορει να φτασουν στο σημειο οι θεμελιωδεις αποψεις καποιων για τη ζωη και τον κοσμο να ειναι τοσο ξενες και αντιθετες
    που αν βγουν ετσι γυμνες και σε κοινη θεα χωρις καποια "φιλτρα" (η μοτοσυκλετα οι βολτες το μοτο κοκ) μπορει να ειναι εως και -καθαρα- υπαρξιακα εχθρικες μεταξυ τους.
    Κατι που πολλοι το διαπιστωσαν και σε αλλους σε καποια φαση ασχετα αν υπηρξαν και συγκλισεις αποψεων και ιδεων.Εγω σαφως ανηκα στην πρωτη κατηγορια και αργησα να το ξεπερασω γενικα ποσο μαλλον σην περιπτωση του νπατ.

    Μου εγινε σαφες πολυ αργοτερα οτι ο νπατ ειναι ο νπατ επειδη καβαλαει μοτοσυκλετα και κανει και γραφει στο μοτο αυτα που κανει και γραφει.
    Χωρις αυτη ο Νικος δεν ξερω τι μου ειναι κατι που ειμαι σιγουρος οτι διερωτηθηκε και αυτος για τον Γιωργο.
    Οποτε τον Νικο εκτος μοτο παροτι θα μπορουσα να τον κρινω και το εκανα και καλα εκανα, απλα τον θεωρησα απο ενα σημειο σαν κατι ξενο,ασχετως του οτι μπορει να ειχαμε και σημεια αναφορας και εκτος μοτο (και ειχαμε πολλα) .
    Και αν αυτο το ξενο προυπηρχε, η απλα το αντιληφθηκα σε καποια φαση -και σε ποια- δεν τολμω να το σκεφτω καν και δεν εχει νοημα γιατι αρχιζουμε να βγαζουμε συμπερασματα εκ των υστερων και δεν βοηθανε και πολυ, η και βοηθανε ξερω γω,γουστα ειναι αυτα, απλα λεω.
    Εκτος και αν μας αρεσει να βλεπουμε τον κοσμο μεσα απο στερεοτυπα και -δε λεω- ειναι και αυτη μια θεωρηση,τωρα το αν αυτη ειναι και εξισου ευγενικη απεναντι μας ας το κρινει ο καθενας μονος του,ελευθερος ειναι.

    Και αυτος ηταν ο λογος μου προσωπικα στο θρεντ για τον νπατ τον χαιρετησα για τελευταια φορα σαν Νικολα.
    Καθαρα απο ευγενεια και σεβασμο (το λιγοτερο) .
    Ηταν παντως μια ευγενεια -μεταξυ αλλων- που την ανταπεδωσε ο νπατ ποικιλοτροπως,και του αρμοζε και με το παραπανω.

    Αυτα και συγνωμη αν επισκιαζουν το πολυ καλο κλιμα της βολτας.
    Εγω προσωπικα θελω να πιστευω οτι ολα τα καλα που νοσταλγουμε συνεβησαν επειδη παραλληλα γινοντουσαν και αλλα κακα (αυτα που επετραπησαν μεχρι καποιο βαθμο)
    και οι λοιπες δυναμικες που αναπτυχθηκαν εδω μεσα εγιναν μεσα απο μια σχεση καθαρα διαλεκτικη και οχι απο μια σχεση χειραγωγησης και χομπσιανικων αντιληψεων για τα πραγματα (χωρις να υπαινισσομαι κατι μιας και δεν με ενδιαφερει να εντοπισω κατι συγκεκριμενα καπου).
    Ετσι λεω εγω,και αυτα ειχα να πω και συγνωμη (να ξερετε οτι με τις αποψεις μου γενικα δεν θα κερδιζετε "πολεμους" ) .

    Y.Γ Το "γλυκοπικρο" αγορι.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 30/07/2018 στις 18:06.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #122
    Κρούκη σε έφαγα, μπορεί εσυ να έσπασες φλασάκι εγώ όμως έσπασα έξω σφυρό :P

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180731_123512.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	398365



    To βλέμα του γιατρού όταν του είπα πως γύρισα έτσι απο τα Άγραφα και των ακτινολόγων όταν τους είπα πως δεν με περιμένει κάποιος με αμάξι αλλά θα φύγω με την μηχανή ήταν priceless
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  3. #123
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Ρε μαλακα.... Τελικα σε επιασε το χαπι....

  4. #124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Ρε μαλακα.... Τελικα σε επιασε το χαπι....
    Δεν έχω παράπονο, αλλά και ένα βολταρέν των 50 που πήρα την επόμενη μέρα την έκανε τη δουλειά του
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #125
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    This is hardcore! Πόσο καιρό θα ξεκουραστεις?

  6. #126
    Ξεκίναω με 6 εβδομάδες και ελπίζω στην επάνεξέταση μετα απο 15-20 μέρες να έχει αρχίσει να δενει καλά για να γλυτώσω το χειρουργείο
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #127
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Ξεκίναω με 6 εβδομάδες και ελπίζω στην επάνεξέταση μετα απο 15-20 μέρες να έχει αρχίσει να δενει καλά για να γλυτώσω το χειρουργείο
    Περαστικά ρε Μαρίνο....

  8. #128
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Κρούκη σε έφαγα, μπορεί εσυ να έσπασες φλασάκι εγώ όμως έσπασα έξω σφυρό :P

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180731_123512.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	398365



    To βλέμα του γιατρού όταν του είπα πως γύρισα έτσι απο τα Άγραφα και των ακτινολόγων όταν τους είπα πως δεν με περιμένει κάποιος με αμάξι αλλά θα φύγω με την μηχανή ήταν priceless
    φακ....

    περαστικά Μαρίνο και ελπίζω να μη χρειαστεί χειρουργείο...

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Κρούκη σε έφαγα, μπορεί εσυ να έσπασες φλασάκι εγώ όμως έσπασα έξω σφυρό :P

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180731_123512.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	398365



    To βλέμα του γιατρού όταν του είπα πως γύρισα έτσι απο τα Άγραφα και των ακτινολόγων όταν τους είπα πως δεν με περιμένει κάποιος με αμάξι αλλά θα φύγω με την μηχανή ήταν priceless
    Μπα, ναι ε; αν θες να ξερεις μου γυρισαν και οι μπουκαλες και το κρανος μου απεκτησε ενα σημαδακι και δε Μπορω με το δεξι χερι να σηκωσω να πιω φραπε.

    Εδω πρεπει να κανω καποια σχολια.
    Οι ΠΣΚ τουλαχιστον οπως τις θυμομουν εγω τουλαχιστον ειχαν και μερικα μικροπαρατραγουδα.
    Ε τα γνωστα δηλαδη, κανα γλιστρηματακι (συνηθως) χωρις πτωση, καποιος κινδυνεψε,ολο και καποιος θα πηγαινε λιγοτερο τουριστικα (γιατι εβλεπε τα δεντρα και τις μελισσουλες) ,καποιου ο πωπος πονεσε στο χωμα (οχι ο δικος μου), καποιος δεν κοιμηθηκε απο ροχαλητα το βραδυ (εγω σαν πουλακι ΠΑΝΤΑ) τετοια πραγματα.
    Τιποτα θρυλικο δηλαδης ετσι για να μην λεμε ποσο γαματοι ειμασταν.

    Χθες ο Μαρινος γλυστρησε σε κατι χωματα στην πολυ πολυ αρχη του πιο δυσκολου κομματιου της ολης διαδρομης και παραπονεθηκε οτι τον ποναει λιγο το ποδαρ΄ και "πως θα παω στο χωμα παιδια να μην πιεζουμε πολυ ξερω γω".Για τα υπολοιπα 450 και βαλε χιλιομετρα τιποτα, βγαινουν στο λιγο χαλαρο θελω να πιστευω.
    Καναμε ενα μπρεικ, εβαλε παγο που ως γνωστον θεραπευει απο σπασμενο ποδι μεχρι μπερι-μπερι,κοιταξε τον χαρτη και ειδε οτι να γυρισει πισω μονος του ειναι μονο καμια 250 χλμ και τι βολτα ειναι αυτη και αποφασισε να κανει αλλα 450 για ενταξει σιγα τωρα, τονε κουμπωσε και ο Αργυρης με κατι που πολυ αμφιβαλλω αν και κατα ποσο δουλευει σε τετοιες περιπτωσεις και αραξαμε λιγο να του περασει το "πρηξιματακι".

    Σε καποια φαση λοιπον εκει στα Βρουβιανα που αραξαμε και ειχαμε παρκαρει τα μηχανακια που απλα ειχαν κλεισει μια πλατεια 150 στομων (μονο 3 BMW και ενα caponord χρειαστηκαν για αυτο εγω σνομπαρα και το αφησα εξω) ,ερχεται και ενας παππους στο καφενειο 93 χρονων με φυσιογνωμια 70χρονου και νευρο και ενεργεια 50αρη, κοιταει μια εμας,μια τον μαρινο που εχει ψιλοξεβρακωθει και θεραπευει το ποδι με παγο, μια τα BMW, προσπαθει να καταλαβει αν εχει γινει μεταπολιτευτικα τουλαχιστον -αν οχι σε καποιο πολεμο η πραξικοπημα- κατι αντιστοιχο στο χωριο του ειδικα με τετοιο καιρο και μας αμολαει και ενα "Ωρ' που πατε ετσι μετ'ς καροτσες μωρε" adding insult to injury και απο πανω.
    Το ξεπερασαμε ηπιαμε και μια πορτοκαλαδα και ξεκινησαμε παλι αλλα με βροχες.

    Τις επομενες δεκα και ωρες συνεχισαμε να πηγαινουμε με "τουριστικους ρυθμους" με βροχες, σε σκατοδρομους, σε καλους δρομους,σε ανοιχτους και κλειστους,αλλα ρυθμο μα τη Μπαναγια ΔΕΝ θυμαμαι να ριξαμε ρυθμο σε βαθμο που να ενιωσα οτι κοβουμε,εντωμεταξυ οι μισοι εντελως αυπνοι,και καναμε και εκεινο το περιβοητο "χωμα" και δεν νομιζω οτι ειμασταν πολυ "προσεκτικοι" και το πηγαμε "χαλαρα ρε παιδια" συμπεριλαμβανομενου και του Μαρινου.
    Ολα αυτα αν σκεφτεις οτι ταχυτητες αλλαζε μονο με την φτερνα γιατι δεν μπορουσε ουτε να το κουνησει,και οχι οι δρομοι δεν βγαιναν με "μια τριτη κουμπωμενη" σε καμια περιπτωση.

    Δηλαδη αν αυτο ΔΕΝ ειναι μια legendary σιδεροκωλη ΠΣΚ τι ειναι;
    Δηλαδη λογω τιμης δεν ξερω απλα ρωταω.
    Νταξει μαλακες,δεν εχω τι να πω πια, ποτ πουρι ωραιων στιγμων η ολη φαση (και τι ειν το ποδι μπροστα στην δοξα ωρε)
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 31/07/2018 στις 14:22.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #130
    Περαστικά Μαρίνο,

    6 βδομάδες μου πήρε και μένα κάταγμα εξω σφυρού

  11. #131
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    ....
    Σε καποια φαση λοιπον εκει στα Βρουβιανα που αραξαμε και ειχαμε παρκαρει τα μηχανακια που απλα ειχαν κλεισει μια πλατεια 150 στομων (μονο 3 BMW και ενα caponord χρειαστηκαν για αυτο εγω σνομπαρα και το αφησα εξω) ,ερχεται και ενας παππους στο καφενειο 93 χρονων με φυσιογνωμια 70χρονου και νευρο και ενεργεια 50αρη, κοιταει μια εμας,μια τον μαρινο που εχει ψιλοξεβρακωθει και θεραπευει το ποδι με παγο, μια τα BMW, προσπαθει να καταλαβει αν εχει γινει μεταπολιτευτικα τουλαχιστον -αν οχι σε καποιο πολεμο η πραξικοπημα- κατι αντιστοιχο στο χωριο του ειδικα με τετοιο καιρο και μας αμολαει και ενα "Ωρ' που πατε ετσι μετ'ς καροτσες μωρε" adding insult to injury και απο πανω.
    ....
    Δικός μου πράκτoρας είναι
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δικός μου πράκτoρας είναι
    Τωρα ολα δενουν....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #133
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μαρίνο περαστικά, χωρίς να χρειαστεί το χειρουργείο φίλε!

    Ζήλεψα τη βόλτα, αλλά και ιδιαίτερα τη παρέα. Τούτο εστί Μοτο.ΓΚΡ .
    Στα επόμενα με το καλό για όλους , χωρίς να χρειάζεται να έχει γίνει κάτι τραγικό.
    Τέτοιες βολτάρες με τέτοιους επιλόγους μετράνε και μένουν.

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Κρούκη σε έφαγα, μπορεί εσυ να έσπασες φλασάκι εγώ όμως έσπασα έξω σφυρό :P

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180731_123512.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	71,9 KB 
ID:	398365



    To βλέμα του γιατρού όταν του είπα πως γύρισα έτσι απο τα Άγραφα και των ακτινολόγων όταν τους είπα πως δεν με περιμένει κάποιος με αμάξι αλλά θα φύγω με την μηχανή ήταν priceless

    Α ρε θηρίο, τελικά την ακουσε το πόδι. Περαστικά και καλή επάνοδο.

  15. #135
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Μαρίνο περαστικά σου εύχομαι κι όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 13:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 09:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 20:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF