Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 158

Θέμα: Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Καρπενησι-Περασμα απο Αγραφα-Μουζακι-Τρικαλα και πισω 29/07 (οποιος θελει ακολουθει)

    Εχοντας σωας τα φρενας (οσο μπορω δηλαδη) και γνωριζοντας πολυ καλα τι προτεινω, που, και ποια χρονικη στιγμη.
    Θα ξεκινησω λεγοντας οτι η βολτα ειναι αυτη λιγο πολυ μονο που θα ειναι ημερησια και με επιστροφη απο τρικαλα,εκτος και αν μιλαμε πια για ΤΟΣΟ σιδεροκωλους.
    http://on2wheels.efault.net/2011/06/blog-post.html

    Ειναι μια διαδρομη που μου ειχε καρφωθει απο την πρωτη μερα που την εκανε ο Νικος και την δημοσιευσε.
    Μεσα στο τρεχον ετος,υστερα απο πολλα χρονια την πραγματοποιησα δυο φορες με καποια τουιστ,μια το πασχα και μια αρχες ιουλη εχοντας τον στο νου και τις δυο (εγω πιστευω σε μεταφυσικα πραγματακια που και που).
    Την κατεγραψα στο fb μου ελπιζοντας (μεταξυ αλλων) οτι θα αντιδρασει αλλα δεν.
    Παρ'αυτα ηλπιζα οτι η τριτη θα ηταν με τον Νικο,καπως με καποιο τροπο, παρότι ειχαμε χασει επαφη εδω και πολυ καιρο (πριν απο μια εβδομαδα περιπου πληροφορηθηκα την κατασταση του εντελως τυχαια οτι νοσηλευοταν για μηνες οποτε τι να δει και τι να πει, και παρ'ολα αυτα σαν ηλιθιος περιμενα πως και πως τα καλα μαντατα που δεν ηρθαν ποτε) .
    Το τεραστιο λογικο αλμα του πως θα περνουσαμε απο την ενδεχομενη αναρρωση και θα φταναμε εστω και για μια φορα να ξαναβολταρουμε παρεα,μετα απο 4 χρονια σχεδον διακοπης της αμεσης επικοινωνιας μας, μαλλον δειχνει οτι κατι μου ελειπε πολυ περισσοτερο απ'οσο νομιζα.

    Δεν θελω να πω πολλα (δηλαδη τι αλλο να πω πια) αλλα κατι μεσα μου μου λεει οτι αυτη την βολτα θα επρεπε να την δημοσιοποιησω στο μοναδικο μερος που θα εβγαζε καποιο νοημα.
    Ειναι αυτες οι ηλιθιες φαντασιωσεις μου για τον κοσμο που παραδοξως μου εχουν φερθει πολυ ευγενικα.

    Εγω προσωπικα θα την κανω αυτη την βολτα μια τελευταια φορα ειτε μονος ειτε με αλλους την ημερομηνια που εγραψα.
    Δεν με ενδιαφερει ουτε να κινητοποιησω,ουτε να συγκινησω,ουτε να κανω καποιο revival,ουτε να αποθεσω φορο τιμης
    ουτε θελω να γινει αυτο ενα tribute ενας επικηδειος η κατι τετοιο τελος παντων.
    Μονο ετσι θα μπορεσω εγω να ηρεμησω, αλλα απο την αλλη δεν μου παει με τιποτα να το κρατησω αυτο μεσα μου η απλα να το μοιραστω με μια χουφτα ανθρωπων στον κλειστο μου κυκλο.
    Θελω να πιστευω οτι αυτο το τελευταιο ηταν και το πνευμα του Νικου, και αν εστω και με αυτον τον αθλιο και αμφιλεγομενο τροπο πηρα κατι λιγο απο αυτο,τοτε μου φτανει για δυο ζωες.

    Οποτε ναι, αναχωρηση στις 7 απο MacDonalds Αθηνων Λαμιας και επιστροφη αργα το βραδυ.


    Ειλικρινα.

    Update:Βλεπω οτι υπαρχουν συμμετοχες.τα ρησπεκτ μου,μερσι μποκου και ΤετΧοια.
    Εχετε κατα νου οτι η διαδρομη ειναι μεσης προς υψηλης δυσκολιας, και λογω χιλιομετρων, και λογω κλειστων και δυσκολων δρομων με πολυ χαμηλες μοτ.
    Επισης τα 7 χλμ χωμα στην πλειοψηφια τους βγαινουν και με σουπερσπορτ με δευτερα κουμπωμενη αλλα καποια σημεια ειναι πολυ ασχημα.
    Παντως αφου περναω εγω περνανε σχεδον ολοι,οποτε οκ.
    Την διαδρομη την γνωριζω πολυ καλα αλλα καλο θα ηταν να την ξερετε και σεις (χαρτη θα εχω).
    Με αυτονομιες δεν θα εχουμε θεμα αλλα θα γεμισουμε περα απο την Λαμια και στο καρπενησι (εγω σιγουρα) και ολοι ανεξαιρετως καπου στα Αγραφα στο ενα και μοναδικο βενζιναδικο (μετα το Κρεντη) μεσολαβουν περιπου 170 χλμ μεχρι το επομενο στο Μουζακι.
    Πρωτη σταση συντομη για καφε Καρπενησι και δευτερη σταση για καφε η/και φαι στις Πηγες ακριβως μετα την δευτερη γεφυρα που περναει τον Αχελωο.
    Απο Τρικαλα και μετα η επιστροφη θα ειναι ελευθερη.Και το πηγαινε δηλαδη εδω που τα λεμε.
    Ραντεβου στο περιπτερο (πουτανα συνηθεια ρε στα mac παιδια στα mac.. )

    Ο χαρτης της διαδρομης ειναι ο παρακατω.
    https://www.google.gr/maps/dir/McDon...37.9838096!3e0
    Επαναλαμβανω οτι η διαδρομη δεν ειναι ευκολη ειναι πανω απο 700 ΗΜΕΡΗΣΙΑ χλμ και δεν ειναι για αρχαριους η μικρα μηχανακια που δεν μπορουν να κινηθουν οπου χρειαστει με σχετικα υψηλες ταχυτητες με ασφαλεια.
    Δεν ειμαι πλοηγος και διοργανωτης με την αυστηρη εννοια του ορου και η ευθυνη βαραινει τους συμμετεχοντες.
    Θεωρω οτι ολοι θα ξερουν πανω κατω την διαδρομη και θα εχουν μηχανακια με λογικη αυτονομια, τουλαχιστον 170χλμ.
    Απευθυνεστε στον spyro για λεπτομερειες αυτον ξερετε αυτον εμπιστευεστε.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 27/07/2018 στις 16:31.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #2
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    μέσα

    μέσα για όλες τις στιγμές που πέρασα είτε το δρόμο είτε στο πληκτρολόγιο μαζί του. Μέσα γιατι παρ΄ ότι με τσάντιζε επανειλημμένα τον είχα πάντα μέσα μου.

    μέσα γιατι το χρειάζομαι εγώ περισσότερο παρ η μνήμη του.

    τα λεμε στα Mc Donalds στις 6:30

  3. #3
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Τι ώρα υπολογίζετε να είστε Λαμία?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    Τι ώρα υπολογίζετε να είστε Λαμία?
    Aν ερχομουν μονος μου (μιας και δεν σκοπευω να το παω ταπα μεχρι Λαμια)
    λογικα κατα τις 8:30-9:00 θα ελεγα αν και ενδεχεται να παιξουν καθυστερησεις στο σημειο συγκροτησης.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #5
    Εκτός απροόπτου μέσα
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  6. #6
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Εκτός απροόπτου μέσα
    αμα ειναι να δω κι εσένα....!

  7. #7
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    Aν ερχομουν μονος μου (μιας και δεν σκοπευω να το παω ταπα μεχρι Λαμια)
    λογικα κατα τις 8:30-9:00 θα ελεγα αν και ενδεχεται να παιξουν καθυστερησεις στο σημειο συγκροτησης.
    εγώ θέλω βαριά μια ώρα για Λαμία.... θα το δω και θα σου πω αν και με ψήνει.... θα μιλήσουμε πάλι μέχρι κυριακή

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argy_kap Προβολή μηνύματος
    εγώ θέλω βαριά μια ώρα για Λαμία.... θα το δω και θα σου πω αν και με ψήνει.... θα μιλήσουμε πάλι μέχρι κυριακή
    Οτι θες.
    Επειδη αποφευγω την εθνικη τα τελευταια χρονια οπως ο διαβολος το λιβανι δεν μπορω να υπολογισω ευκολα χρονους.
    Το πιο λογικο μαλλον απο τα mac ειναι η μια αντε μιαμιση ωρα.
    Θα εξαρτηθει απο τις συμμετοχες και τις διαθεσεις στην τελικη μπορει ο καθ΄ενας να παει και μονος του η να συναντιομαστε σε φιξ σημεια
    αλλα αυτα θα τα ξερουμε συντομα.
    Το μονο σιγουρο, η επιστροφη θα ειναι ελευθερη εκτος και αν καποιοι θελησουν να πανε παρεα
    οπως και επισης οτι το κομματι απο καρπενησι μεχρι πυλη θα μας φαει την μιση μερα και πλεον με μια σταση για καφε της μιας ωρας στα αγραφα και κανα δυο για τσιγαρο (συντομες σχετικα) .
    Εγω εχω διαθεσεις για πιο πολλες στασεις αλλα πλεον δεν εξαρταται μονο απο μενα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gcrook Προβολή μηνύματος
    καπου στα Αγραφα στο ενα και μοναδικο βενζιναδικο (τωρα η κερασοχωρι η καπου προς Τοπολιανα δεν θυμαμαι που)
    Λογικά μιλάς για το βενζινάδικο στο Κρέντη και υπάρχει και ένα μετά τη γέφυρα του Αγραφιώτη
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Λογικά μιλάς για το βενζινάδικο στο Κρέντη
    Α γεια σου.
    Για καποιο λογο ειχα την εντυπωση οτι ειναι περνωντας τον Αγραφιωτη (που δεν εβγαζε και νοημα εδω που τα λεμε) .

    edit Λες ε;Μονο ενα ανοιχτο θυμομουν.
    Τελευταία τροποποίηση από gcrook; 25/07/2018 στις 13:52.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Το 2ο είναι αυτό https://goo.gl/maps/GSKWevgVEJt

    μάλλον έγραφες την ώρα που έκανα edit και το πρόσθεσα..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Λοιπον ναι αυτο ειναι και απορω με το σκαλωμα μου.
    Παντως για αλλο βενζιναδικο στα μερη τουλαχιστον μεχρι και το Αστροχωρι εγω δεν γνωριζα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Σορυ για την παρενθεση αλλα κοιτα να δεις τι βρισκει κανεις.
    Ειχα ξεχασει εντελως οτι υπηρχε και εδω μεσα....
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118633
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #14
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Μιλάς για βολτα με επιστροφή αυθημερόν,σωστά;
    Θα ήταν τεράστιος κόπος,αν ζητούσα ένα λινκ απο γκουγκλμαπ με την διαδρομή στο περίπου; (δεν προλαβαίνω να κάτσω να διαβασω το μπλογκ)
    Πόσα, χοντρικά, χιλιόμετρα το βλέπεις να βγαίνει;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μιλάς για βολτα με επιστροφή αυθημερόν,σωστά;
    Θα ήταν τεράστιος κόπος,αν ζητούσα ένα λινκ απο γκουγκλμαπ με την διαδρομή στο περίπου; (δεν προλαβαίνω να κάτσω να διαβασω το μπλογκ)
    Πόσα, χοντρικά, χιλιόμετρα το βλέπεις να βγαίνει;
    Ναι αυθημερον με ελευθερη επιστροφη μιας και πριν το σουρουπο δυσκολα να επιστρεψει καποιος εκτος και αν πλακωθει απο τα τρικαλα και μετα.
    Θα κανω εναν σωστο υπολογισμο μολις επιστρεψω,σχεδον στην πορτα με πετυχες.
    Θα ελεγα οτι ειναι καμια 700αρια το λιγοτερο αλλα τα 100-150και (καρπενησι μουζακι) ειναι σχετικα ζορικα.
    Σορυ, αργοτερα πληρης χαρτης.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2016, 13:28
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 09:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 20:25
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF