Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 163 από 163

Θέμα: FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502

  1. #151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    σου εστειλα πμ γιατι εχει ξεφυγει το θεμα απο το αρχικο ποστ και κουρασε αρκετα...το τι κανει η καθε εταιρια...δεν ενδιαφερει κανεναν....διαβασε ολα τα μνμ..και θα δεις γιατι εγινε η αναφορα σε αγωνες που πηγαν κινεζοι με αυτο..η σαν αυτο (διαλεξε οτι θες) το δικυκλο
    τωρα κατι αλλα που λες...αν εχει ισχυη αυτο που γραφω...η οχι....ξερεις καλυτερα εσυ μαλλον που ακυρωνεις οτι διαβαζω!
    οκ κρατησε οτι θες...εχε την αποψη σου...απλα ξεφυγε και το τραβηξαμε
    Αφού δεν ενδιαφέρει κανέναν, γιατί ΕΣΥ μας λες τι κάνουν οι εταιρίες; ΕΣΥ το ξεκίνησες, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις ότι κάποιο πολύ χοντρό error βγάζει ο λόγος σου...

    Στο θέμα ''Κινέζικο RVF'':


    -Ναι γειά σας, ο γάιδαρος πετάει!
    -Που είδες ρε φίλε να πετάει ο γάιδαρος, σιγά μην πετάει
    -Μα ναι, πετάει σου λέω!!!!
    -Βάλε ένα λινκ, μια είδηση, μια φωτό που να το δείχνει αυτό.
    -Λινκ ''Το είπε και ο θείος μου ο ΨΕΥΤΗΣ''

    (μιλάμε για το ''περιοδικό'' που έλεγε ότι το Hyosung εκείνο το V2 650 κυβικά, είχε κινητήρα Suzuki SV650, και κανείς τους, ποτέ, δεν άνοιξε ένα ΡΗΜΑΔΙ ιντερνετ, να βρει μια φωτό του ενός κινητήρα και του άλλου, και να δει, ότι ουδεμία σχέση έχουνε, άλλο κάρτερ, άλλα καπάκια, άλλες κεφαλές, άλλες θέσεις τα εξαρτήματα πάνω... που διάλα είναι το ίδιο μοτέρ και το ΓΡΑΦΟΥΝΕ)

    Τελικά, απόδειξη, σοβαρή-κανονική-ορθολογική για το ''κινέζος έτρεχε με αντίγραφο Honda RVF'' έχουμε; Εσύ καταρχάς, ξέρεις τι είναι το Honda RVF750; Eίναι ΔΥΟ μοτοσυκλέτες με αυτό το όνομα και κυβισμό στην ιστορία. Οι κινέζοι, ποιό RVF750 λες ότι αντιγράψανε; Ξέρεις καθόλου τι λες εσύ ο ίδιος;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παιδιά μετά από πολύ σκέψη κ αλλαγή γνώμης κάθε μέρα είμαι κοντα στο cbf600s γτ το βλέπω τίμιο με πολύ καλή τιμή εδώ κ θα μου μείνουνε κ λεφτά στην ακρη..2006 μοντέλο με 15650 Χιλ. ωραίο εμφανισιακά στα 2200 ευρώ..Το είχε η το έχει κάποιος από εδώ να μου πει κάποια πράματα?Ανεση,προστασία αέρα κ.ο.κ

  3. #153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Απλα να ξερεις οτι του 2006 δε θα ειναι injection. Πας πισω τεχνολογικα σε σχεση με τα μοντελα του θεματος. Οχι πως ειναι απαραιτητα προβλημα, απλα να το εχεις υποψιν σου.

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Απλα να ξερεις οτι του 2006 δε θα ειναι injection. Πας πισω τεχνολογικα σε σχεση με τα μοντελα του θεματος. Οχι πως ειναι απαραιτητα προβλημα, απλα να το εχεις υποψιν σου.
    Γνωριζεις απο ποιο μοντελο κ μετα ειναι injection?

  5. #155
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Γνωριζεις απο ποιο μοντελο κ μετα ειναι injection?
    Αν δεν κανω λαθος απο το 2008.

    https://www.motomag.gr/news/test-dri...-abs-2004-2006
    https://www.motomag.gr/news/mini-tes...sabs-2008-2013

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ φιλος!!Θα κοιταξω για 2008 κ μετα γτ διαβασα αρκετες βελτιωσεις..

  7. #157
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αφού δεν ενδιαφέρει κανέναν, γιατί ΕΣΥ μας λες τι κάνουν οι εταιρίες; ΕΣΥ το ξεκίνησες, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις ότι κάποιο πολύ χοντρό error βγάζει ο λόγος σου...

    Στο θέμα ''Κινέζικο RVF'':


    -Ναι γειά σας, ο γάιδαρος πετάει!
    -Που είδες ρε φίλε να πετάει ο γάιδαρος, σιγά μην πετάει
    -Μα ναι, πετάει σου λέω!!!!
    -Βάλε ένα λινκ, μια είδηση, μια φωτό που να το δείχνει αυτό.
    -Λινκ ''Το είπε και ο θείος μου ο ΨΕΥΤΗΣ''

    (μιλάμε για το ''περιοδικό'' που έλεγε ότι το Hyosung εκείνο το V2 650 κυβικά, είχε κινητήρα Suzuki SV650, και κανείς τους, ποτέ, δεν άνοιξε ένα ΡΗΜΑΔΙ ιντερνετ, να βρει μια φωτό του ενός κινητήρα και του άλλου, και να δει, ότι ουδεμία σχέση έχουνε, άλλο κάρτερ, άλλα καπάκια, άλλες κεφαλές, άλλες θέσεις τα εξαρτήματα πάνω... που διάλα είναι το ίδιο μοτέρ και το ΓΡΑΦΟΥΝΕ)

    Τελικά, απόδειξη, σοβαρή-κανονική-ορθολογική για το ''κινέζος έτρεχε με αντίγραφο Honda RVF'' έχουμε; Εσύ καταρχάς, ξέρεις τι είναι το Honda RVF750; Eίναι ΔΥΟ μοτοσυκλέτες με αυτό το όνομα και κυβισμό στην ιστορία. Οι κινέζοι, ποιό RVF750 λες ότι αντιγράψανε; Ξέρεις καθόλου τι λες εσύ ο ίδιος;
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Το ξαναλεω το θεμα ξεφυγε !
    Δεν εχω σκοπο να αναλυσω .....τι ειπα ....αν το ξεκινησα ..αν καταλαβαινω η οχι...δεν εχει κανενα αποτελεσμα οτι και να πω καθως εχω error στο μυαλο μου
    Επισης πιστευω οπως λες οτι πεταει ο γαιδαρος....τελικα εσυ αποδειξες οτι δεν πεταει...λαθος μου!
    Εγω εχω το ιντερνετ ναι για γνωση..εσυ μπορει να ξερεις πιο καλα απο πρωτο χερι..οποτε λαθος μου παλι !
    ΦΥΣΙΚΑ και δεν ξερω το RVF 750 ενω εσυ το εχεις στην καταχη σου και ξερεις μεχρι την τελευταια του βιδα γιατι το κατεχεις και μπραβο σου για την ανακατασκευη!
    Απο την αλλη ομως ολοι εμεις που δεν ξερουμε δεν θα πρεπει να δεχομαστε ουτε τις ειρωνιες..ουτε τις κοροιδιες απο τους γνωστες...ποσο μαλλον τις δικες σου που χυμηξες και γραφεις λες και δεν υπαρχει αυριο!
    εδω γραφουμε αποψεις...δεν κανουμε κατηχηση...ουτε μετραμε ποιος την εχει πιο μεγαλη....την γνωση
    απαραδεκτο το υφος σου...για εμενα καθως νιωθω επιθετικοτητα σε πρωοπικο επιπεδο...ενω εγω δεν αναφερθηκα σε σενα ετσι...ακομη και το πμ που σου εστειλα σου μιλησα με καθε ευγενια
    ολη η κουβεντα απο την αρχη του ποστ..ξεκινησε λεγοντας την γνωμη μου..γενικα και σε ολους...εσυ ομως θελοντας να δειξεις οτι ξερεις πολλα μου κουνας το δαχτυλο επειδη ειπα καλα λογια για τους κινεζους....ελπιζω να τελειωσει εδω..

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Δεν σε ειρωνεύτηκε κανείς, εσύ δεν έχεις εμπιστοσύνη στον ευατό σου και νομίζεις ότι όποιος σου λέει κάτι σε ειρωνεύεται. Εγώ ας πούμε, σου ζήτησα κάποια απόδειξη για τον -εξωφρενικό- ισχυρισμό σου. Δεν την έδωσες ποτέ.

    Δεν είναι όλα τα πράγματα ''αποψη''. Όταν ισχυρίζεσαι ένα γεγονός ότι έγινε, αυτό δεν είναι άποψη. Ή έγινε ή δεν έγινε. Το τι νομίζουν οι άνθρωποι, δεν αλλάζει αν έγινε ή όχι. Άποψη είναι πράγματα όπως ''εμένα μου πάνε τα μαύρα πουκάμισα''. Τέτοια πράγματα.

    Αυτός που ισχυρίζεται μια πρόταση, φέρει και το βάρος της απόδειξής της. ΟΧΙ οι άλλοι να αποδείξουν αν λες σωστό ή λάθος. Αν λες ότι μια κινέζικη εταιρία έφτιαξε αντίγραφο RVF, ΕΣΥ πρέπει να παρουσιάσεις ένα τεκμήριο για αυτό. Όσο ΔΕΝ παρουσιάζεις, η προτασή σου δεν ξέρουμε αν είναι αληθής. Κι ούτε μας νοιάζει στην τελική.

    Δεν στο λέω με ειρωνία, στο λέω με πνεύμα να σε βοηθήσω: Συγκροτήσου λίγο στην σκέψη σου, καλέ μου άνθρωπε. Καλό σε εσένα θα κάνεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Δεν σε ειρωνεύτηκε κανείς, εσύ δεν έχεις εμπιστοσύνη στον ευατό σου και νομίζεις ότι όποιος σου λέει κάτι σε ειρωνεύεται. Εγώ ας πούμε, σου ζήτησα κάποια απόδειξη για τον -εξωφρενικό- ισχυρισμό σου. Δεν την έδωσες ποτέ.

    Δεν είναι όλα τα πράγματα ''αποψη''. Όταν ισχυρίζεσαι ένα γεγονός ότι έγινε, αυτό δεν είναι άποψη. Ή έγινε ή δεν έγινε. Το τι νομίζουν οι άνθρωποι, δεν αλλάζει αν έγινε ή όχι. Άποψη είναι πράγματα όπως ''εμένα μου πάνε τα μαύρα πουκάμισα''. Τέτοια πράγματα.

    Αυτός που ισχυρίζεται μια πρόταση, φέρει και το βάρος της απόδειξής της. ΟΧΙ οι άλλοι να αποδείξουν αν λες σωστό ή λάθος. Αν λες ότι μια κινέζικη εταιρία έφτιαξε αντίγραφο RVF, ΕΣΥ πρέπει να παρουσιάσεις ένα τεκμήριο για αυτό. Όσο ΔΕΝ παρουσιάζεις, η προτασή σου δεν ξέρουμε αν είναι αληθής. Κι ούτε μας νοιάζει στην τελική.

    Δεν στο λέω με ειρωνία, στο λέω με πνεύμα να σε βοηθήσω: Συγκροτήσου λίγο στην σκέψη σου, καλέ μου άνθρωπε. Καλό σε εσένα θα κάνεις.
    Θες να εχεις το λογο παντα για το τελος εσυ ετσι??
    επειδη εχεις αυτο το δικυκλο δεν μπορεις να σταματησεις με τιποτα....οκ λοιπον
    απο την αρχη !!!

    εγω παραθεσα ενα λινκ απο ηλεκτρονικο περιοδικο σαν αποδειξη...και δεν το ισχυριστηκα...λεγοντας ''αυτο ειναι ...και τελος''...το αν το πιστευω εγω...η εσυ ειναι αλλο καπελο που ανεφερει κατι...δεν ειμουν μπροστα!

    εσυ μπορεις να μου αποδειξεις οτι δεν ισχυει ?
    εσυ ισχυριζεσαι οτι δεν ειναι ετσι...οχι εγω
    το αν το πιστευω στο λεω παλι...ειναι αλλο καπελο.....
    επισης λες οτι το οτι αν ειναι αληθεια η οχι...δεν μας νοιαζει στην τελικη (αυτο σου ειχα αναφερει πρωτος σε ΠΜ ΚΑΙ ΛΕς Α-Κ-Ρ-Β-Ω-Σ το ιδιο)....αυτο βλεπω...δεν σε κοβει καθολου γι'αυτο καθεσαι και γραφεις...γραφεις ...γραφεις !!
    απο την αλλη λες δεν με ειρωνευεσαι...
    παλι με κραζεις !!!
    'τα εχω μπερδεψει'.....'δεν εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου'
    Ξερεις μεχρι και τι ειναι καλο για μενα για το πως σκεφτομαι...
    ξεκολα.....ειπα με παραθεση απο το νετ κατι...
    ναι η κινα εχει ΚΑΙ καλα κομματια πλεον...οχι αυτουσια αλλα με συνεργασιες θα ελεγα
    και ελπιζω ο εγωισμος σου να σταματησει καπου εδω! (ΠΡΩΤΗ φορα που αναφερωμαι σε προσωπικο επιπεδο)
    σβησε...ασφαλισε και ολα καλα !

    ααα...και κατι ακομη το λινκ κατω γιατι το εχεις??
    να δημιουργεις εντυπωσεις??
    να δειχνεις οτι ξερεις και εμεις ειμαστε αχρηστοι ?
    να δειχνεις οτι καταφερες κατι ??

    θα μπορουσα να σου πω...'που ξερουμε οτι εισαι εσυ?''
    αλλα θα γραφεις μεχρι την δευτερα παρουσια!
    (Μπραβο παντως καλη δουλεια εχεις κανει συνχαρητηρια...γεια στα χερια σου)
    Τελευταία τροποποίηση από DRAKONET; 04/08/2018 στις 14:31.

  10. #160
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    To θέμα εξαντλήθηκε, μην το τραβάτε αλλο λοιπόν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #161
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Γεια σας και παλι παιδια!!Παιζει ενα cbf 600sa 2006 μοντελο με 41000 χιλιομετρα στα 1950 ευρω κοκκινο χρωμα με εξτρα τριβαλιτσο εξατμιση αναρτηση και σελαρα και παιζει κ ενα του 2008 μοντελο με 37800 χιλιομετρα χρωμα μαυρο με εξτρα εξατμιση στα 2600 ευρω..Του 08 ειναι με ψεκασμο αλλα το αλλο εχει εξτρα κοντα στο χιλιαρικο κ κοστιζει κ 600 ευρω λιγοτερα..Ποιο θα επιλεγατε εσεις?Ευχαριστω

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας και παλι παιδια!!Παιζει ενα cbf 600sa 2006 μοντελο με 41000 χιλιομετρα στα 1950 ευρω κοκκινο χρωμα με εξτρα τριβαλιτσο εξατμιση αναρτηση και σελαρα και παιζει κ ενα του 2008 μοντελο με 37800 χιλιομετρα χρωμα μαυρο με εξτρα εξατμιση στα 2600 ευρω..Του 08 ειναι με ψεκασμο αλλα το αλλο εχει εξτρα κοντα στο χιλιαρικο κ κοστιζει κ 600 ευρω λιγοτερα..Ποιο θα επιλεγατε εσεις?Ευχαριστω
    Δεν είναι μόνο πως είναι ψεκαστό το μοντελο του 2008, έχει πολλές σημαντικές αλλαγές, άλλο μοτέρ, πιο μακρύ ψαλίδι, διαφορετικό fering κα. Μη βιαστείς, ενημερώσου καλά και κάνε κανα test drive μηχανάκι φίλου.

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Το ξερω φιλος.Διαβασα το αρθρο του ptc..Του 08 ειναι σιγουρα πιο συγχρονο κ καλυτερο μηχανακι..Το αλλο ομως εχει πανω πολλα σημαντικα εξτρα κ γιαυτο με βαζει σε σκεψεις..Παρε κ δεδομενο οτι μ φευγει γρηγορα ο ερωτας κ σχεδον καθε χρονο αλλαζω μηχανακι οποτε δεν ξερω αν θα πρεπει να *επενδυσω* στου 08..Τεσπα..Τουλαχιστον αποφασισα τι μηχανακι θα παρω,,χεχε

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 13:29
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 12:14
  3. Fazer 1000 01-05 vs Sv 1000.
    από zephyr1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 12:00
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF