Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 163

Θέμα: FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Limas_34 Προβολή μηνύματος
    Τα πραγματα ειναι απλα.
    Εαν θελεις γκαζια, γουστα και αντεχει η τσεπη σου το ταισμα βενζινης πας για Fazer 800-1000 ONE WAY, εαν αναζητας λογικη καταναλωση και ευεληξια μεσα στην πολη χωρις ιδιαιτερους συμβιβασμους σε ταξιδια-εκδρομες (μεχρι τα 150Κm/h παει ανετα) πας για Versys 650 .
    Θεσε στον εαυτο σου προτεραιοτητες και τι ειναι πιο σημαντικο για σενα και τα γουστα σου, Fazer και Versys ειναι κοσμοι παραλληλοι, για να εισαι μεταξυ των δυο πρακτικα δεν ξερεις τι θελεις ακομη.

    Το TRK502 δεν το βαζω καν στο παιχνιδι, ειναι ενα σκουπιδι σε δυο ροδες.
    Το τι θελω ξερω..Απλα σε καθε μηχανη κατι παιρνεις και κατι αφηνεις και οταν η αγορα ειναι με αρκετα λεφτα (πρωτη φορα θα δωσω τοσα για μηχανη) τοτε μεγαλωνει κ ο βαθμος δυσκολιας της επιλογης..Λογικο οταν δινεις 5 με 6 χιλιαρικα να το ψαχνεις παραπανω το θεμα..Προσπαθω να βαλω κατω εμφανιση μηχανης το συναισθημα μου την πρακτικοτητα της καθε μηχανης κτλ..Θα καταληξω σε καποια φαση απλα θελω να δω και αποψεις απο ιδιοκτητες των συγκεκριμενων κ μη μοτοσυκλετων ωστε να διαμορφωσω καποια αποψη για αυτα μιας και δεν ειχα ποτε καποιο απο αυτα..Πιο κοντα σε αυτα που ζηταω ειναι το βερσυς αλλα δεν ξερω τπτ γ αξιοπιστια..Μιλαω για 2015 μοντελο κ πανω..Θορηβηθηκα για αυτα που διαβασα οτι καποια βαρεσανε βαλβιδες..

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Το τι θελω ξερω..Απλα σε καθε μηχανη κατι παιρνεις και κατι αφηνεις και οταν η αγορα ειναι με αρκετα λεφτα (πρωτη φορα θα δωσω τοσα για μηχανη) τοτε μεγαλωνει κ ο βαθμος δυσκολιας της επιλογης..Λογικο οταν δινεις 5 με 6 χιλιαρικα να το ψαχνεις παραπανω το θεμα..Προσπαθω να βαλω κατω εμφανιση μηχανης το συναισθημα μου την πρακτικοτητα της καθε μηχανης κτλ..Θα καταληξω σε καποια φαση απλα θελω να δω και αποψεις απο ιδιοκτητες των συγκεκριμενων κ μη μοτοσυκλετων ωστε να διαμορφωσω καποια αποψη για αυτα μιας και δεν ειχα ποτε καποιο απο αυτα..Πιο κοντα σε αυτα που ζηταω ειναι το βερσυς αλλα δεν ξερω τπτ γ αξιοπιστια..Μιλαω για 2015 μοντελο κ πανω..Θορηβηθηκα για αυτα που διαβασα οτι καποια βαρεσανε βαλβιδες..
    Μάλλον πρώτα πρέπει να καταλήξεις σε "κατηγορία", και μετά σε συγκεκριμένο μοντέλο. Άρα πρέπει να ξεκαθαρίσεις πρώτα τις προτεραιότητες σου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    9200 στροφες....187 χλμ το TRK......υπαρχει βιντεο στο τουμπ του γιου.................https://www.youtube.com/watch?v=92M49CA02bA
    Δεν θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω που λεει οτι απο κοντα ειναι ψευτικο...αντιθετως τα πλαστικα ειναι καλης ποιοτητας καθως και η βαφη τους...το φαουλ ειναι στο φινιρισμα του πλαισιου το οποιο ναι μεν ειναι στιβαρο..και φαινεται και στην οδηγηση....εκει η βαφη και καποιες κολησεις στην λεπτομερεια εχουν οπτικα θεμα...και μονο!
    Οσον αφορα την ανεση θα σου πω εχει σελα πολυ καλη και καθεσαι οδηγεις με ανεση....επισης ΤΕΛΕΙΑ προστασια απο τον αερα...πολυ καλα λαστιχα πρωτης τοποθετησης οπως και προστασια σε περιπτωση που πεσει η μοτο....τα καγκελα για πισω των βαλιτσων ειναι της givi.
    To fazer...εχει τα κυβικα για δρομο...εχει την ιστορια με το μερος του...αλλα δεν εχει την προστασια απο αερα...εχει αλλη ''καβαλα'' πιο σπορ και οχι τουριστικη οπως το ΤRK....σιγουρα παει καλυτερα με 2 ατομα 150-170 αλλα χανει σε ανεση...το TRK...πρεπει να παει πιο σιγα σε χλμ 130-140 αλλα ειναι πιο ανετο.......το TRK ειναι νεο μοντελο και ναι πουλαει τρελλα πουλαει πολλα το fazer oμως ειναι πιο παλιο και ξερεις τι περνεις.......ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ... οχι οτι δεν εβγαλαν θεματα τα fazer...οπως στο TPS - ασταθεια ρελαντι,σβησιματα κινητηρα.....ρουλεμαν τιμονιου -τριξιματα,σφιχτο τιμονι........ θορυβος σε ψηλες στροφες-συντονισμος ντιζας συμπλεκτη....τεντωτηρας καδενας...μερικα ειχαν και θεμα στο βολαν.....για το τελος δες και τι αντικρυσμα εχει η αντιπροσωπεια ...
    Παντως εγω θα επερνα το TRK την εκδοση Χ...και τα 2 ειναι καλα αλλα το Χ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ@@@@ΡΑ

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Το τι θελω ξερω..Απλα σε καθε μηχανη κατι παιρνεις και κατι αφηνεις και οταν η αγορα ειναι με αρκετα λεφτα (πρωτη φορα θα δωσω τοσα για μηχανη) τοτε μεγαλωνει κ ο βαθμος δυσκολιας της επιλογης..Λογικο οταν δινεις 5 με 6 χιλιαρικα να το ψαχνεις παραπανω το θεμα..Προσπαθω να βαλω κατω εμφανιση μηχανης το συναισθημα μου την πρακτικοτητα της καθε μηχανης κτλ..Θα καταληξω σε καποια φαση απλα θελω να δω και αποψεις απο ιδιοκτητες των συγκεκριμενων κ μη μοτοσυκλετων ωστε να διαμορφωσω καποια αποψη για αυτα μιας και δεν ειχα ποτε καποιο απο αυτα..Πιο κοντα σε αυτα που ζηταω ειναι το βερσυς αλλα δεν ξερω τπτ γ αξιοπιστια..Μιλαω για 2015 μοντελο κ πανω..Θορηβηθηκα για αυτα που διαβασα οτι καποια βαρεσανε βαλβιδες..
    2015 και μετα που το διαβασες οτι βαρεσαν βαλβιδες? μηπως λες για 1η και 2η γενια?

  5. #35
    Βρε παιδιά, το ένα είναι ΜΟΤΟΣΥΚΛΈΤΑ, και το άλλο, χμ, δίκυκλο μεταφορικό μέσο..... Δεν υπάρχει καμία επαφή.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #36
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αν πας για fazer, πας μόνο για το 1000. Το 800 δεν έχει λόγο ύπαρξης.

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Αν πας για fazer, πας μόνο για το 1000. Το 800 δεν έχει λόγο ύπαρξης.
    Και τι ξερς εσύ ρε φιλαράκ'? Τραβά γρατσούνα καμιά κιθάρα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Μάλλον πρώτα πρέπει να καταλήξεις σε "κατηγορία", και μετά σε συγκεκριμένο μοντέλο. Άρα πρέπει να ξεκαθαρίσεις πρώτα τις προτεραιότητες σου.
    Προτεραιοτητα για μενα ειναι η ανεση η αξιοπιστια η εμφανιση..Το να μπορω να το χρησιμοποιω καθημερινα αλλα να πηγαινω κ ταξιδια στα ρεπο..Δεν ειναι ευκολη η επιλογη..Ερωτευμενος αυτη την στιγμη ειμαι με το ΤΡΚ502 αλλα επειδη γερασα κ οι ερωτες με εχουνε φαει προσπαθω να το δω το πραμα απο ολες τις μεριες..

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    2015 και μετα που το διαβασες οτι βαρεσαν βαλβιδες? μηπως λες για 1η και 2η γενια?
    Δεν εννοω τα 3ης γενιας..Απλα οταν διαβασεις εστω κ γ 2ης γενιας μαγκωνεσαι..Μπορεις να μου πεις εσυ καποια πραματα για τα 3ης γενιας?Ποσο καιρο εχεις το βερσυς?Χιλιομετρα?

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω :

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια!!Με λενε Βαγγελη και ειμαι κατοχος ενος ΚΤΜ LC4......................Βοηθηστε τον φτωχο να παρω 2 ρε..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    To μπατζετ μου ειναι στα 5000 περιπου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    .......................... οταν η αγορα ειναι με αρκετα λεφτα (πρωτη φορα θα δωσω τοσα για μηχανη) ...............
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Σιγα μην φτασω στα 70κ..Καθε χρονο περιπου αλλαζω μηχανη ο αρρωστος..χεχε


    Οπότε ΑΝ αλλαζεις καθε χρόνο μηχανή και τα 5Κ€ ειναι πολλά και μάλιστα θα τα δώσεις 1η φορα μαλλον καλύτερα θα επρεπε να συζητάμε για τον ορισμό της μηχανής πριν την επιλογη της


    Καλη τυχη και καλές αγορες

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    9200 στροφες....187 χλμ το TRK......υπαρχει βιντεο στο τουμπ του γιου.................https://www.youtube.com/watch?v=92M49CA02bA
    Δεν θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω που λεει οτι απο κοντα ειναι ψευτικο...αντιθετως τα πλαστικα ειναι καλης ποιοτητας καθως και η βαφη τους...το φαουλ ειναι στο φινιρισμα του πλαισιου το οποιο ναι μεν ειναι στιβαρο..και φαινεται και στην οδηγηση....εκει η βαφη και καποιες κολησεις στην λεπτομερεια εχουν οπτικα θεμα...και μονο!
    Οσον αφορα την ανεση θα σου πω εχει σελα πολυ καλη και καθεσαι οδηγεις με ανεση....επισης ΤΕΛΕΙΑ προστασια απο τον αερα...πολυ καλα λαστιχα πρωτης τοποθετησης οπως και προστασια σε περιπτωση που πεσει η μοτο....τα καγκελα για πισω των βαλιτσων ειναι της givi.
    To fazer...εχει τα κυβικα για δρομο...εχει την ιστορια με το μερος του...αλλα δεν εχει την προστασια απο αερα...εχει αλλη ''καβαλα'' πιο σπορ και οχι τουριστικη οπως το ΤRK....σιγουρα παει καλυτερα με 2 ατομα 150-170 αλλα χανει σε ανεση...το TRK...πρεπει να παει πιο σιγα σε χλμ 130-140 αλλα ειναι πιο ανετο.......το TRK ειναι νεο μοντελο και ναι πουλαει τρελλα πουλαει πολλα το fazer oμως ειναι πιο παλιο και ξερεις τι περνεις.......ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ... οχι οτι δεν εβγαλαν θεματα τα fazer...οπως στο TPS - ασταθεια ρελαντι,σβησιματα κινητηρα.....ρουλεμαν τιμονιου -τριξιματα,σφιχτο τιμονι........ θορυβος σε ψηλες στροφες-συντονισμος ντιζας συμπλεκτη....τεντωτηρας καδενας...μερικα ειχαν και θεμα στο βολαν.....για το τελος δες και τι αντικρυσμα εχει η αντιπροσωπεια ...
    Παντως εγω θα επερνα το TRK την εκδοση Χ...και τα 2 ειναι καλα αλλα το Χ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ@@@@ΡΑ
    Θα συμφωνησω απολυτα..Το ειδα το ΤΡΚ απο κοντα κ εκατσα στην σελα..Οπως ειπες μονο η βαφη κ οι κολησεις στο πλαισιο δεν ηταν ωραια..Ολα τα αλλα μου αρεσανε πολυ..Αναποδο πηρουνι φρενα με τετραπιστονες δαγκανες usb χουφτες led φλασακια πολυ ανετη σελα..Στο test drive θα δω περισσοτερα..Δεν εχω απαιτησεις να ταξιδευω με 170..130 με 140 μου ειναι οκ..Βλεπω κ τα φειζερ εχουνε τα θεματακια τους..Μαλλον κ εγω στο ΤΡΚ θα καταληξω αλλα εχω ακομα ψωμι..

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω :











    Οπότε ΑΝ αλλαζεις καθε χρόνο μηχανή και τα 5Κ€ ειναι πολλά και μάλιστα θα τα δώσεις 1η φορα μαλλον καλύτερα θα επρεπε να συζητάμε για τον ορισμό της μηχανής πριν την επιλογη της


    Καλη τυχη και καλές αγορες
    Ενταξει το παρατραβηξα για το καθε χρονο αλλα μου αρεσει να αλλαζω για να ανακαλυπτω κ αλλα στυλ..Αν αυτη που θα παρω τωρα με καλυψει κ δεν μ φυγει γρηγορα ο ερωτας μπορει να την κρατησω κ 1,5 χρονο..χεχε Ευχαριστω φιλος

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    2015 και μετα που το διαβασες οτι βαρεσαν βαλβιδες? μηπως λες για 1η και 2η γενια?
    ...

    edit: Κατεβασα την αγγελια για να μην υπαρχουν παρξηγησεις, μιας και ηταν αλλου μελους του φορουμ.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 26/07/2018 στις 17:16.

  14. #44
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    πουτς... άδικος κόπος. γράψαμε και καλύψαμε τα πάντα.

    όσο για την αγγελία του Σπύρου...

    Σπύρο. Επειδή θα εκτεθείς ανεπανόρθωτα καλύτερα είναι να γράψεις πλήρες το ιστορικό από το Versys σου. Κινδυνεύεις να εκθέσεις και τον Μέρμυγκα.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ετυχε να δω προσφατα αυτην την αγγελια.


    Μου κανει εντυπωση που κανουν βελτιωσεις για την εξαλειψη ενος προβληματος που δεν υπαρχει. Θα μου πεις τωρα, ο καθενα γραφει ο,τι θελει σε αγγελιες... Ειναι παντως και λιγο νωρις για να βγει προβλημα στην τελευταια γενια μαλλον.
    7800 για μηχανακι του 2016 με 21000 χιλ????Πανε καλα??5000 ευρω το παιρνω εδω..

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 13:29
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 12:14
  3. Fazer 1000 01-05 vs Sv 1000.
    από zephyr1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 12:00
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF