Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 163

Θέμα: FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913

    TRK 502

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Κοίτα και το Honda CB500X, ειναι 48 αλογα και καινούργιο ειναι στα ιδια λεφτα και στυλ με το Beneli αλλα ειναι Honda

    Ειναι HONDA ναι αλλα δεν εχει την ιδια προστασια απο τον αερα σε σχεση με το μπενελλι και το μοτερ ειναι εκτεθειμενο πολυ σε πτωση...επισης κατι που χαλαει εμενα....δεν εχει πισω φτερο πανω απο την ροδα...και στα νερα γινεται χαλια εκτος απο την μοτο και ο πισω 7200 εχει το HONDA..6800 το μπενελλι

  2. #62
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Εφόσον έρχεσαι από τα περτικαλιά, χτύπα ένα 990 adve να τα κάνεις όλα καλά και ναβγάζεις και γούστα ενίοτε.

    Με τα γιαπωνέζικα θα σε πάρει ο ύπνος....

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Εφόσον έρχεσαι από τα περτικαλιά, χτύπα ένα 990 adve να τα κάνεις όλα καλά και ναβγάζεις και γούστα ενίοτε.

    Με τα γιαπωνέζικα θα σε πάρει ο ύπνος....
    Εργαλειο..Αλλα πανακριβο κ εξωτερικα ασχημο (προσωπικο γουστο παντα)

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια!!Με λενε Βαγγελη και ειμαι κατοχος ενος ΚΤΜ LC4..Θελω να παρω καποιο ταξιδιαρικο αλλα και για πολη για ψιλοβολτες κ μη..Ειμαι πολυ μπερδεμενος και καθε μερα αλλαζω γνωμη..Ειμαι αναμεσα σε μεταχειρισμενα FAZER 800 k 1000 VERSYS 650 kai Benelli TRK502 καινουργιο..Ειμαι Γερμανια κ τα μεταχειρο εδω ειναι σε αψογη κατασταση..Fazer 1000 με βαλιτσες 2010 μοντελο με 25000 χιλ στα 4700 ευρω..Fazer 800 tou 2012 me 22000 xil 5000 ευρω.Versys 650 tou 2015 me 15000 xil 5000 eyrw..To benelli TRK καινουργιο 5490 ευρω..Στο παρελθον ειχα αρκετες μηχανες αλλα ποτε ταξιδιαρικη..Μοταρντ καθαρα εντουρο και στρωτα..Μπερδευομαι γιατι ποιοτικα κ σε γκαζι σιγουρα τα Ιαπωνικα ειναι καλυτερα..Ομως το ΤΡΚ ειναι καινουργιο και στα 35 μου θελω για πρωτη φορα να παρω καινουργιο..Απο την αλλη και τα αλλα σαν καινουργια ειναι..Ποιο θα επιλεγατε εσεις?Εμφανισιακα ολα πανεμορφα με ενα κλικ παραπανω το ΤΡΚ γ μενα..Βοηθηστε τον φτωχο να παρω 2 ρε..
    Γειά σου Βαγγέλη. Δεν έχω διαβάσει 5 σελίδες, δεν ξέρω τι έχει ήδη γραφτεί.

    Σε αυτά που βάζεις, είναι κάτι οικονομικές μηχανές, με εκπτώσεις σε ποιότητες και εξαρτήματα, και είναι και η μηχανάρα Fazer 1000.

    Δεν βλέπω να έχουν σχέση μαζί του τα άλλα, και για εμένα, δεν ετίθεται ερώτημα ποιό από αυτά, το fazer 1000 ξεκάθαρα και από κάθε άποψη.

    Το κινέζικο ειδικά, προσβάλεις τα άλλα που το βάζεις στις επιλογές μαζί τους.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γειά σου Βαγγέλη. Δεν έχω διαβάσει 5 σελίδες, δεν ξέρω τι έχει ήδη γραφτεί.

    Σε αυτά που βάζεις, είναι κάτι οικονομικές μηχανές, με εκπτώσεις σε ποιότητες και εξαρτήματα, και είναι και η μηχανάρα Fazer 1000.

    Δεν βλέπω να έχουν σχέση μαζί του τα άλλα, και για εμένα, δεν ετίθεται ερώτημα ποιό από αυτά, το fazer 1000 ξεκάθαρα και από κάθε άποψη.

    Το κινέζικο ειδικά, προσβάλεις τα άλλα που το βάζεις στις επιλογές μαζί τους.
    Ο καθένας με την άποψη του φίλος κ η κάθε μία σεβαστή..Η έκπτωση στη ποιότητα όσο αναφορά το Μπενελι δεν υπάρχει.Το είδα από κοντά κ το καβάλησα..Το θεωρώ το πιο value for money που έχω δει..5490 ευρώ καινούργιο..Είμαι σίγουρος ότι το ίδιο μηχανάκι αν αντί γ μπενελι ήταν Χόντα (ακριβώς το ίδιο όμως) θα ελεγες αλλα .Έχω διαβάσει κ το έχω ψάξει γ το Μπενελι κ σχεδόν όλοι λένε τα καλύτερα λόγια..Τώρα για αξιοπιστία θα φανεί στο μέλλον αν κ πιστεύω ότι δεν θα έχει θέματα..
    Τώρα για fazer1000 δεν το γνωρίζω το μηχανάκι κ γι'αυτό κ ζήτησα γνώμες..Είδα όμως ότι κ αυτά βγάλανε θέματα με βολάν κ πηνία..Επίσης πιο κοντά σε αυτά που ζητάω είναι το ΤΡΚ κ το versys 650 απλά έβαλα κ τα fazer να δω τι παίζει..
    Η διαφορά επίσης είναι ότι το ένα είναι καινούργιο με 2 χρόνια γενική εγγύηση κ 3 χρόνια στο μοτέρ ενώ το φειζερ μεταχειρο..Εννοείται ότι τα ιαπωνικά είναι ανώτερα κ το απέδειξαν..Όμως σε κάθε σύγκριση πρέπει να μπαίνουμε πολλοί παράγοντες..(τιμή.καινουργιο ή όχι.ρισκο.τροπος χρήσης της μηχανης)..Δεν γίνεται να συγκρίνουμε ανόμοια μεγέθη..Δεν μπορείς να συγκρίνεις μουλτι πχ με ΤΡΚ όταν το ένα κάνει 20000 κ το άλλο 5500..Ποιος μ λέει ότι ένα μεταχειρο φειζερ θα μ βγάλει λιγότερα θέματα από το καινούργιο Μπενελι όταν θα εχω 3 χρόνια το κεφάλι μ ήσυχο λόγο εγγύησης?υγ.Καπου εδώ να συμπληρώσω ότι δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις στο γκαζι..

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Η έκπτωση στη ποιότητα όσο αναφορά το Μπενελι δεν υπάρχει.
    Ok. Go ahead and fuck the icebergs.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    υγ.Καπου εδώ να συμπληρώσω ότι δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις στο γκαζι..
    αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις στο γκαζι, τα τετρακυλινδρα των οχτακοσιων και των χιλιων κυβικων τι τα βαζεις στην εξισωση?

    επισης ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες στην τιμη και να μην υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα...

    καταλαβαινω οτι καποιες εταιρειες υπερτιμολογουν τα οχηματα τους λογω καλης φημης και πληρωνεις και ενα ποσο για το "ονομα"...
    αλλα μια ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ κινεζικη εταιρεια που αγορασε απλα το ονομα benelli και ουδεμια σχεση εχει με την παλια ιταλικη φιρμα δεν μπορει με το καλημερα να φτιαξει κατι τοσο αξιοπιστο και σωστο οπως η Honda...

    το εχω ξαναγραψει εδω μεσα καμποσες φορες ..εχω δει με τα ματια μου σε συνεργειο της Θεσσαλονικης καμποσα 502 με προβληματα διαρροων στο ψυγειο...

    για μενα παιζεις μεταξυ versys 650, vstrom 650 και nc 700/750...

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις στο γκαζι, τα τετρακυλινδρα των οχτακοσιων και των χιλιων κυβικων τι τα βαζεις στην εξισωση?

    επισης ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες στην τιμη και να μην υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα...

    καταλαβαινω οτι καποιες εταιρειες υπερτιμολογουν τα οχηματα τους λογω καλης φημης και πληρωνεις και ενα ποσο για το "ονομα"...
    αλλα μια ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ κινεζικη εταιρεια που αγορασε απλα το ονομα benelli και ουδεμια σχεση εχει με την παλια ιταλικη φιρμα δεν μπορει με το καλημερα να φτιαξει κατι τοσο αξιοπιστο και σωστο οπως η Honda...

    το εχω ξαναγραψει εδω μεσα καμποσες φορες ..εχω δει με τα ματια μου σε συνεργειο της Θεσσαλονικης καμποσα 502 με προβληματα διαρροων στο ψυγειο...

    για μενα παιζεις μεταξυ versys 650, vstrom 650 και nc 700/750...
    Τα έβαλα για να πάρω γνώμες κ να μαθαίνω πληροφορίες..Το ότι δεν έχω απαιτησεις στο γκαζι δεν σημαίνει ότι δεν μου αρέσει το γκάζι αλλά ότι δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα..Τα ζυγίζω όλα γ να καταλήξω καπου..Η ποιότητα που ανέφερα έχει να κάνει με τα πλαστικά τα φρένα τα περιφερειακά κ παντα σε συνάρτηση με το τι πληρώνεις..Εννοείται ότι δεν το σύγκρινα με Honda γτ το ένα έχει αποδείξει την αξιοπιστία του ενώ το άλλο όχι..Ούτε όμως μπορείς να πεις ότι είναι λιγότερο αξιόπιστο γτ δεν εχεις δείγματα..Με την πάροδο του χρόνου θα φανούνε όλα..
    Το versys650 δεύτερης γενιάς από ότι διάβασα εδώ βαρεσανε βαλβίδες αρκετά..Όπως βλέπεις κ τα ιαπωνικά βγάζουνε θέματα..Οπότε πως μπορώ να ξέρω πως θα είναι τα 3ης γενιάς?Δεν λέω ότι θα έχουνε πρόβλημα αναγκαστικά αλλά ότι δεν μπορείς να ξέρεις..Το v strom το καινούργιο είναι ωραίο μηχανάκι αλλά απλησίαστο στο μπάτζετ μ ενώ το nc δεν μου αρέσει..Για να γυρίσουμε στο Μπενελι προσωπικά εξωτερικά όπως το είδα τα πλαστικά του κ τα περιφεριακα του δεν μ φέρνανε καθόλου σε κινέζικο.Εχεις σκεφτεί ότι η Μπενελι ισως έδωσε την τεχνογνωσία κ οι Κινέζοι την κατασκευή κ τα κεφάλαια?

  9. #69
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος

    Αν το budget σου ειναι καπου στα 6000€ θα κοιτούσα και το Versys 1000 μιας και μοντελα 2013-14 ειναι κάτω απο 6Κ€ αλλα και το Honda Crosstourer που το βρίσκεις 6+ και ειναι ενδιαφέρον
    Crossrunner εννοείς Γώγο.

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, αφού σου αρέσει τόσο το κινεζικό πάρτο να τελειώνεις. Απ' ό,τι βλέπω κάνεις επιλογή ποια σχόλια θα λάβεις υπόψιν σου και ποια όχι ανάλογα με το αν ταιριάζουν με τη θεωρια σου ότι ένα κινέζικο μηχανάκι θα είναι αξιόπιστο σε βάθος χρόνου.

    Συνήθως μπαίνουμε σε ένα φόρουμ για να ακούσουμε, αλλά βλέπω πως εσύ ακούς επιλεκτικά και μόνο όσα βολεύουν. Αυτό εμένα μου δείχνει πως μέσα σου το έχεις πάρει απόφαση για το trk. Πάρτο λοιπόν και καλοτάξιδο. Και μακάρι ειλικρινά όλοι εδώ μέσα να έχουν άδικο και εσύ να είχες δίκιο.


    edit: Και επειδη θα μου πεις κι εμενα πως δεν ξερουμε αν θα εχει προβληματα μιας και ειναι νωρις, κτλ... Θα σου πω πως το βαρος της αποδειξης πεφτει παντα σε οποιον κανει την τραβηγμενη δηλωση / υποθεση. Αν εγω πω οτι ενα honda πχ θα ειναι αξιοπιστο κανεις δε θα μου ζητησει αποδειξεις για να στηριξω τα λεγομενα μου. Ειναι κατι ευρεως διαδεδομενο και αποδεκτο. Οπως ευρεως διαδεδομενο και αποδεκτο ειναι οτι τα κινεζικα προϊοντα φημιζονται για τη χαμηλη τιμη τους και την ακομα χαμηλοτερη ποιοτητα τους. Οταν εγω λοιπον στηριζω οτι ενα κινεζικο μηχανακι δε θα ειναι σε βαθος χρονου τοσο αξιοπιστο οσο ενα γιαπωνεζικο, πεφτει σε εσενα το βαρος να μου αποδειξεις οτι εχω αδικο. Το επιχειρημα σου λοιπον οτι δεν ξερουμε για την αξιοπιστια του κινεζου γιατι ειναι νωρις, ουσιαστικα λειτουργει αντιθετα σε σχεση με αυτο που θες να υποστηριξεις. Μεχρι λοιπον να περασουν τα χρονια και να αποδειχτει οτι οι κινεζοι πλεον φτιαχνουν αξιοπιστα μηχανακια, εχουμε καθε λογο να προσδοκουμε το αντιθετο.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 30/07/2018 στις 13:56.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    .Εχεις σκεφτεί ότι η Μπενελι ισως έδωσε την τεχνογνωσία κ οι Κινέζοι την κατασκευή κ τα κεφάλαια?
    Ποια τεχνογνωσία έδωσε η benelli? Δλδ όταν έκλεισε η εταιρεία έμειναν εκεί οι μηχανικοί, το r&d department για να περιμένει να δώσει την τεχνογνωσία στους κινεζους??
    Και άντε πες ότι εκτος του ονόματος οι ιδιοκτήτες είχαν κρατήσει και κάποια σχέδια και τεχνογνωσία, τεχνολογία κλπ...τι χρονολογίας είναι όλα αυτά? Του 2000?
    Το τελευταίο benelli βγήκε το 2002 και πήγε απατο...
    Τους αγόρασαν οι Κινέζοι το 2006 και ήταν ανενεργοί...το 2014 εκαναν συμφωνία με το ινδικό γκρούπ εταιριών DSK και από το 2016 φτιάχνουν μηχανάκια...

    Πιστεύετε και αγοραστε ότι γουστάρετε αλλά μην προσπαθείτε να αποδείξετε τα αναποδεικτα....

  12. #72
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Ποια τεχνογνωσία έδωσε η benelli?
    Μπορούσες να μείνεις εδώ. Τα υπόλοιπα ήταν περιττά.
    Life begins at 45°.

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Φίλε μου φαίνεσαι αποφασισμένος. Οπότε προχώρα στο benelli και μην το συζητάς άλλο. Προσωπικά πάντως θα πήγαινα σε versys 1000 γιατί θα σου προσφέρει περισσότερα πράγματα σε όλους τους τομείς!!

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπορούσες να μείνεις εδώ. Τα υπόλοιπα ήταν περιττά.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Crossrunner εννοείς Γώγο.
    Κοιταζοντας το παλι, αν το καταλαβαίνω καλα, το Crossrunner ειναι το 800αρι ενω το Crosstourer ειναι το 1200

    Δεν ηξερα οτι ειναι 2 διαφορετικά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	29,1 KB 
ID:	398342

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture1.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	37,8 KB 
ID:	398343

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 13:29
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 12:14
  3. Fazer 1000 01-05 vs Sv 1000.
    από zephyr1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 12:00
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF