Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 163

Θέμα: FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Ενας φίλος σηκώθηκε ορθιος για να αεριστεί και του κόπηκε. (Το gsxr, όχι η πορδή.)

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οταν καποια πραγματα θες να τα μαθεις...ακους!!
    αν θες να εμπλουτισεις και λιγο τις γνωσεις...μπαινεις και λιγο στο google και μαθαινεις και γυρω τριγυρω τι γινεται με την εταιρεια που φτιαχνει το μηχανακι που θες να αγορασεις...
    οταν αυτα ΔΕΝ τα κανεις και συνεχιζεις να υποστηριζεις αυτα που υποστηριζεις, ειναι φυσικο να υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση, εφ'οσον δεν ευσταθουν...
    μαθε λοιπον πρωτα ΕΣΥ να ακους, και να ζυγιζεις τα γραφομενα των αλλων και μην κλειδωνεις το μυαλο σου βαφτιζοντας τον αλλον "πιτσιρικα" μονο και μονο για να απαξιωσεις τα γραφομενα του επειδη δεν σε συμφερουν...
    τελος ενα μικρο tip:
    μετρα απλα ποσα σχολια ηταν "μακρια απο το benelli" και μετα βγαλε συμπερασμα αν η επιλογη σου να το στηριζεις μονο και μονο επειδη το ειδες, σε δικαιωνει...
    τελος, σωστα και ομορφα μιλαμε σε αυτους που μας μιλανε σωστα και ομορφα...
    οταν δεις το δικο σου υφος θα καταλαβεις γιατι και εγω απανταω ετσι...
    .
    .
    .
    .
    .
    μεγαλε....
    Ας το δουμε απο την αρχη το πραμα..Η ολη παρεξηγηση ξεκινησε απο κει που ειπα οτι ΙΣΩΣ η Μπενελι εδωσε την τεχνογνωσια και οι κινεζοι τα κεφαλαια..(Αν δεις τα νεα μηχανακια της Μπενελι με τα παλια εχουνε κοινα σημεια σε εμφανιση και στησιμο..Απο κει το ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΑ..ΔΕΝ το γνωριζω γιαυτο κ το υπεθεσα).Καποιος που δεν ειναι σιγουρος για κατι υποθετει ρωταει μηπως μαθει..
    Η απαντηση σου σε αυτο ηταν κατι χρονολογιες κτλ..Ολα καλα μεχρι εδω..Στο τελος ομως πετας το ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΕΙΚΤΑ..
    Εδω ξεκινησε η ολη φαση κ εδω μ γυρισε ο εγκεφαλος..1ον..Πως γινεται καποιος που ΡΩΤΑΕΙ και ΥΠΟΘΕΤΕΙ να προσπαθει να αποδειξει κατι?Ερωτηση ειναι για μαθω αν ισχυει η οχι..Απλο νομιζω..Αν προσπαθουσα να αποδειξω θα σ ελεγα οτι ειναι ιταλικα κ τερμα..Ετσι κ αλλιως 2 ειναι τα σεναρια..
    Αντιθετα εσυ με ενα απλο επιχειρημα ημερομηνιας μου λες ουσιαστικα οτι ειμαι λαθος..Εξου κ το μην *προσπαθειτε να αποδειξετε τα αναποδεικτα*..Ωραια..Εχεις διαβασει απο εγκυρη πηγη η εχεις γνωστο στην Μπενελι που να σου πει οτι ειναι κινεζικο ολο το μηχανακι?Αν ναι το παραθετεις κ το συζηταμε..Με το να λες στον αλλο οτι προσπαθει να αποδειξει τα αναποδεικτα ενω κ εσυ απλα ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ με ενα απλο επιχειρημα ημερομηνιας εισαι φαουλ..Γιαυτο υπαρχουνε οι ερωτησεις για να βρισκουμε απαντησεις και οχι για να την πουμε στον αλλο ποσο μαλλον οταν κ εμεις δεν ξερουμε κ απλα υποθετουμε..Απλα κ κατανοητα νομιζω μεχρι εδω..Το δικο μ φαουλ ηταν οτι εκνευριστηκα κ σε ειπα ασχετο..Παμε παρακατω..

    οταν ξεκινας ενα thread βαζοντας εναν "προβληματισμο" σου αλλα μετα απο πολλα posts φαινεται ξεκαθαρα οτι εισαι προκατειλημμενος για το TRK και δεν ακους τις αντιθετες γνωμες αλλα επιλεγεις τι θα ακουσεις και που θα απαντησεις, τοτε φαινεται οτι δεν θες να μαθεις...θες χαϊδεμα αυτιων για την επιλογη που ΗΔΗ εχεις κανει....

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ..1ον.Αυτο ειναι καθαρα δικο σου συμπερασμα..Απο το thread εμαθα πολλα για μηχανακια που δεν ειχα ποτε απο ιδιοκτητες και μη..Για το φειζερ 1000 πχ τπ βερσυς 1000 το βερσυς 650 κ.ο.κ..Αρα ηδη εχει πιασει τοπο για μενα το ολο πραμα..Ρωτησα συζητησα εμαθα..
    2ον.Για το ΤΡΚ επειδη μαλλον δεν διαβαζεις τι γραφω θα σ πω οτι λεω το πολυ απλο..Αν εσυ δεν εχεις δει ποτε το ΤΡΚ απο κοντα δεν το εχεις καβαλησει κ ακομα καλυτερα να το εχεις οδηγησει οτι και να μου πεις ειτε καλο ειτε ασχημο δεν εχει κ μεγαλη ισχυ για μενα..Αν δεν το εχει δει καποιος κ μου πει δυο τρια πραματα απο χαρακτηριστικα που διαβασε στο ιντερνετ οκ..Αλλα μικρη ισχυ για μενα αυτο..Αν καποιος το δει κ δεν του αρεσουνε τα πλαστικα το στησιμο μετα το οδηγησει κ δεν του αρεσουνε τα φρενα η σελα κτλ τοτε εχει ισχυ και το συζηταμε το πραμα.Εσυ ειπες οτι ειδες καμποσα με διαροες στο ψυγειο..Ειναι και αυτο μια πληροφορια..Αυτα ισχυουνε για ΟΛΑ τα μηχανακια..Δεν γινεται εγω να εχω το ρ1 2 χρονια πχ κ να πεταχτει καποιος να μου πει οτι δεν στριβει η οτι δεν ειναι ποιοτικο χωρις να το εχει δει..Απλα πραματα.Το οτι εχω ηδη αποφασισει γ το ΤΡΚ ειναι παλι δικο σου συμπερασμα..Σε αυτα που ζηταω ειναι πιο κοντα το ΤΡΚ κ το βερσυς 650 αλλα δεν εχω κατασταλαξει ουτε αποκλειω αλλα..Γιαυτο ακριβως τον λογο συλλεγω πληροφοριες απο εδω για αλλα μηχανακια..Το ΤΡΚ το ειδα απο κοντα και το καβαλησα ενω αλλα οχι..Οποτε μαζευοντας πληροφοριες απο εδω και βλεποντας κ οδηγωντας καποια απο αυτα στο τελος θα ζυγισω τα παντα και θα καταληξω καπου..Δεν υπαρχει τπτ κακο να εισαι πιο κοντα σε ενα μηχανακι αλλα να συλλεγεις πληροφοριες κ για αλλα γτ εισαι μπερδεμενος..Ειτε παρω το ΤΡΚ ειτε αλλο εχω μαθει απο εδω οποτε ειμαι ηδη κερδισμενος..
    Τελευταία τροποποίηση από fatsas35; 31/07/2018 στις 11:41.

  3. #108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οταν καποια πραγματα θες να τα μαθεις...ακους!!
    αν θες να εμπλουτισεις και λιγο τις γνωσεις...μπαινεις και λιγο στο google και μαθαινεις και γυρω τριγυρω τι γινεται με την εταιρεια που φτιαχνει το μηχανακι που θες να αγορασεις...
    οταν αυτα ΔΕΝ τα κανεις και συνεχιζεις να υποστηριζεις αυτα που υποστηριζεις, ειναι φυσικο να υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση, εφ'οσον δεν ευσταθουν...
    μαθε λοιπον πρωτα ΕΣΥ να ακους, και να ζυγιζεις τα γραφομενα των αλλων και μην κλειδωνεις το μυαλο σου βαφτιζοντας τον αλλον "πιτσιρικα" μονο και μονο για να απαξιωσεις τα γραφομενα του επειδη δεν σε συμφερουν...
    τελος ενα μικρο tip:
    μετρα απλα ποσα σχολια ηταν "μακρια απο το benelli" και μετα βγαλε συμπερασμα αν η επιλογη σου να το στηριζεις μονο και μονο επειδη το ειδες, σε δικαιωνει...
    τελος, σωστα και ομορφα μιλαμε σε αυτους που μας μιλανε σωστα και ομορφα...
    οταν δεις το δικο σου υφος θα καταλαβεις γιατι και εγω απανταω ετσι...
    .
    .
    .
    .
    .
    μεγαλε....
    εγραψες ισως και μολις σου απαντησα με επιχειρηματα οτι ειναι πολυ μικρη η πιθανοτητα να εχει γινει κατι τετοιο απλα και μονο με τις ημερομηνιες και τα δεδομενα που ισχυαν για την ιδια την εταιρεια, αρχισες να πουλας πνευμα ανεβαζοντας αγγελιες με μεταχειρισμενα του 2003 και του 2004 για να αποδειξεις οτι η παραγωγη δεν σταματησε το 2002..πραγμα τελειως ακυρο...που κατερριφθει και αυτο (παλι με επιχειρηματα)...
    και το εκανες και με υφακι...του στυλ "αμα θες και απο 2005-2006 πες μου να σου βαλω"...

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Εγραψα ΙΣΩΣ γτ απλα δεν το γνωριζω και υποθετω..(Επιχειρημα πανω σε αυτο που με εβαλε σε υποψιες ειναι οτι τα παλια μπενελι μοιαζουνε εμφανισιακα με τα νεα)..Ουτε εσυ ομως γνωριζεις αλλα υποθετεις με ενα απλο επιχειρημα με ημερομηνιες..Αφου λοιπον δεν εισαι σιγουρος και δεν εχεις καποια εγκυρη πληροφορια ΔΕΝ μπορεις να λες στον αλλο ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΕΙΚΤΑ γτ 1ον ο αλλος απλα ρωτησε και 2ον γτ πολυ απλα ουτε εσυ ξερεις..Οποτε το υφακι σ ηταν φαουλ οπως κ το δικο μ στη συνεχεια.Αν κ το δικο μ ηταν λογο εκνευρισμου στο υφακι σου χωρις να το δικαιολογει βεβαια..Παμε στο επομενο

    για να αποδειχθει αξιοπιστο πρεπει να περασει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μια πενταετια....να ληξει δλδ η εγγυηση και μετα να δεις τι βγαινει..αρα παει μακρυα η βαλιτσα..
    οποτε φυσικα και σε καιει εφοσον θες να αγορασεις τωρα...γι'αυτο και το θιγεις...γι'αυτο εκανες και το thread...

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Αυτο ακριβως λεω..Οτι η αξιοπιστια φαινεται στον χρονο..Αρα πως γινεται να εκανα ενα thread για αξιοπιστια του ΤΡΚ αφου ΔΕΝ γινεται να αποδειχτει απο τωρα?Το thread εγινε για να μαθω κ για αλλα μηχανακια που δεν γνωριζω αλλα κ για γνωμες γ το ΤΡΚ απο κατοχους (εντυπωσεις τους μεχρι τωρα) και μη κατοχους που το εχουνε δει κτλ..Ηδη εμαθα πολλα οποτε ειμαι κερδισμενος..Παμε παρακατω..

    Το πιτσιρικος κτλ ηταν λογο εκνευρισμου σε ειρωνια..Δεν συνηθιζω να μιλαω ετσι αλλα μιλησες ειρωνικα..Συμφωνω οτι δεν παιζει ρολο η ηλικια αλλα σαφως εχει αλλη βαρυτητα καποιος που εχει οδηγησει 10 20 διαφορετικα μηχανακια κ μεγεθη κ αλλη βαρυτητα καποιος που εχει οδηγησει σκουτερ κ παπι..Δεν παει σε σενα αυτο..
    Τελος εχω συλλεξει κ τα θετικα κ τα αρνητικα σχολια κ απο δω κ απο βιντεακια οχι μονο για το ΤΡΚ αλλα κ για αλλα..Απλα ισχυ για μενα εχουνε μονο οσοι τα εχουνε οδηγησει η τουλαχιστον δει και καβαλησει..Καποιος που λεει οτι το ΤΡΚ η το βερσυς ειναι μαπα γτ του το ειπε ο μπαπης ο σουγιας δεν εχει να μ λεει τπτ..Αυτα απο μενα..Αν μετα απο ολα αυτα συνεχιζεις να νομιζεις οτι εχω καταληξει στο ΤΡΚ και οτι κανω το θρεντ για λογους που εσυ νομιζεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δεν θα ξαναμπω στην διαδικασια να γραψω παλι.Τα εγραψα ολα..Και δεν τρεχει κ τπτ

  4. #109
    Ανεξάρτητα από χώρα κατασκευής και τόπο καταγωγής με 5-6000 μπορεις να αγοράσεις crosstourer και θα αγοράσεις benelli των 50 ίππων.Αν συνοδευόταν με την monica belluci ίσως το σκεφτόμουν.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Ανεξάρτητα από χώρα κατασκευής και τόπο καταγωγής με 5-6000 μπορεις να αγοράσεις crosstourer και θα αγοράσεις benelli των 50 ίππων.Αν συνοδευόταν με την monica belluci ίσως το σκεφτόμουν.
    Μα απο την αντιπροσωπεια μου ειπανε οτι θα ειναι και η Μονικα μαζι με την μηχανη..Γιαυτο ειμαι πιο κοντα στο Μπενελι..

  6. #111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω εχω δει να κοβεται σε σαμαρακι...τι πεζοδρομιο κ hardcore καταστασεις.
    Εγώ έχω βγάλει την μια εμπρός δαγκάνα για να μην φρενάρει και πολύ δυνατά. Φύλαγε τα ρούχα σου.....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Μα απο την αντιπροσωπεια μου ειπανε οτι θα ειναι και η Μονικα μαζι με την μηχανη..Γιαυτο ειμαι πιο κοντα στο Μπενελι..
    Απορώ γιατί γράφεις ακόμα. Την απόφαση την έχεις πάρει πριν ακόμα ανοίξεις το θέμα. Go for it!

    Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να πείσεις τους πάντες ότι είναι μια καλή αγορά, αρκεί να το πιστεύεις ο ίδιος
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Πλακα πλακα τα κινεζικα παιζει να ειναι πιο αξιοπιστα απο τα ιταλικα..Οποτε ακυρο μαγκες..Ας κλεισουμε οτι ειναι κινεζικα να τελειωνουμε,..χαχα Ευχαριστω πολυ φιλος!!Αν κ ετσι οπως το βλεπω θα πουληθει το Κατεμι και εγω ακομα θα κοπανιεμαι τι σκ@τα να παρω την τρελα μου μεσα..
    παρε κατεμι....με ΙΝΔΟ ΕΣΥ !!!!

    BAJAJ

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Απορώ γιατί γράφεις ακόμα. Την απόφαση την έχεις πάρει πριν ακόμα ανοίξεις το θέμα. Go for it!

    Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να πείσεις τους πάντες ότι είναι μια καλή αγορά, αρκεί να το πιστεύεις ο ίδιος
    Αντε παλι..Ρε παιδια δεν γινεται με το ζορι να εχω αποφασισει κατι χωρις να το ξερω..Γνωμες ζηταω και γ το ΤΡΚ και για αλλα μηχανακια που με ενδιαφερουν κ μη..Οποιος θελει απανταει κ το συζηταμε..Οποιος δεν θελει απλα δεν απανταει..Στο ΤΡΚ ειμαι πιο κοντα γτ ειναι καινουργιο κ γτ το ειδα απο κοντα κ το καβαλησα ενω αλλα μηχανακια οχι..Αν το μπατζετ μ ηταν μεγαλυτερο θα πηγαινα σε Ιαπωνα επιτοπου κ δεν θα ανοιγα καν το θρεντ..Επειδη ομως το μπατζετ ειναι περιορισμενο (για καινουργιο παντα) αλλαζουνε οι συσχετισμοι κ ειναι πιο δυσκολη η επιλογη (ειδικα γ ειδος μοτοσυκλετας που δεν ειχα ποτε)..Αν εσυ εχεις 5500 ευρω κ μπορεις να τα δωσεις ετσι απλα καλα κανεις..Εγω προσπαθω να δω ολες τις επιλογες μου τα θετικα και τα αρνητικα (καινουργιο η οχι.καταναλωση.ανεση.αξιοπιστια κτλ)κ στο τελος να καταληξω (ελπιζω πριν γινει το κεφαλι μου πουρες)..Για το ΤΡΚ αν καποιος το εχει δει καβαλησει η κ οδηγησει κ εχει ειτε θετικες ειτε αρνητικες εντυπωσεις ευπροσδεκτος να το συζητησουμε οπως κ για αλλα μηχανακια..

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Αντε παλι..Ρε παιδια δεν γινεται με το ζορι να εχω αποφασισει κατι χωρις να το ξερω..Γνωμες ζηταω και γ το ΤΡΚ και για αλλα μηχανακια που με ενδιαφερουν κ μη..Οποιος θελει απανταει κ το συζηταμε..Οποιος δεν θελει απλα δεν απανταει..Στο ΤΡΚ ειμαι πιο κοντα γτ ειναι καινουργιο κ γτ το ειδα απο κοντα κ το καβαλησα ενω αλλα μηχανακια οχι..Αν το μπατζετ μ ηταν μεγαλυτερο θα πηγαινα σε Ιαπωνα επιτοπου κ δεν θα ανοιγα καν το θρεντ..Επειδη ομως το μπατζετ ειναι περιορισμενο (για καινουργιο παντα) αλλαζουνε οι συσχετισμοι κ ειναι πιο δυσκολη η επιλογη (ειδικα γ ειδος μοτοσυκλετας που δεν ειχα ποτε)..Αν εσυ εχεις 5500 ευρω κ μπορεις να τα δωσεις ετσι απλα καλα κανεις..Εγω προσπαθω να δω ολες τις επιλογες μου τα θετικα και τα αρνητικα (καινουργιο η οχι.καταναλωση.ανεση.αξιοπιστια κτλ)κ στο τελος να καταληξω (ελπιζω πριν γινει το κεφαλι μου πουρες)..Για το ΤΡΚ αν καποιος το εχει δει καβαλησει η κ οδηγησει κ εχει ειτε θετικες ειτε αρνητικες εντυπωσεις ευπροσδεκτος να το συζητησουμε οπως κ για αλλα μηχανακια..
    ωραια παρε το ΤΡΚ να δουμε εαν ειναι καλα να τα παρουμε και εμεις τοτε αφου ειναι τοσο value for money. το πολυ πολυ το σουταρεις μετα απο 1-2 χρονια

  11. #116
    Γενικά η λογική του κινέζικου μου αρέσει πολύ. Φτηνά μηχανάκια για τον λαό. Έχει παραγίνει το κακό με τα καινούρια μηχανάκια από Ιαπωνία και Ευρώπη που κοστίζουν 15000+.

    Κάπως έτσι είχαν τα πράγματα πριν από καμιά 30ρα χρόνια με τους Ιάπωνες τότε στην θέση των κινέζων σήμερα και τους ευρωπαίους τότε στην θέση των σημερινών Ιαπώνων κλπ.

    Σίγουρα οι ώριμοι κατασκευαστές έχουν την τεχνογνωσία για να παράξουν ποιοτικά και ανθεκτικά στον χρόνο προϊόντα, φαίνεται όμως τα τελευταία χρόνια να έχουν ρίξει την ποιότητά τους (ίσως σκόπιμα για να ανανεώνεται ο στόλος και να πουλάνε συχνότερα και περισσότερο - planned obsolence).

    Αν η ιστορία επαναληφθεί μένει να το δείξει η … ιστορία, πιστεύω όμως πως αξίζει να κοιτάξουμε προς Κίνα για την επόμενη γενιά φτηνών και ποιοτικών προϊόντων.

    (φοβάμαι πως δεν βοήθησα πολύ την απόφαση του φίλου, αλλά έτσι όπως πήγε η κουβέντα είπα να πω την φιλοσοφημένη μαλακία μου).

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turrican Προβολή μηνύματος
    Γενικά η λογική του κινέζικου μου αρέσει πολύ. Φτηνά μηχανάκια για τον λαό. Έχει παραγίνει το κακό με τα καινούρια μηχανάκια από Ιαπωνία και Ευρώπη που κοστίζουν 15000+.

    Κάπως έτσι είχαν τα πράγματα πριν από καμιά 30ρα χρόνια με τους Ιάπωνες τότε στην θέση των κινέζων σήμερα και τους ευρωπαίους τότε στην θέση των σημερινών Ιαπώνων κλπ.

    Σίγουρα οι ώριμοι κατασκευαστές έχουν την τεχνογνωσία για να παράξουν ποιοτικά και ανθεκτικά στον χρόνο προϊόντα, φαίνεται όμως τα τελευταία χρόνια να έχουν ρίξει την ποιότητά τους (ίσως σκόπιμα για να ανανεώνεται ο στόλος και να πουλάνε συχνότερα και περισσότερο - planned obsolence).

    Αν η ιστορία επαναληφθεί μένει να το δείξει η … ιστορία, πιστεύω όμως πως αξίζει να κοιτάξουμε προς Κίνα για την επόμενη γενιά φτηνών και ποιοτικών προϊόντων.

    (φοβάμαι πως δεν βοήθησα πολύ την απόφαση του φίλου, αλλά έτσι όπως πήγε η κουβέντα είπα να πω την φιλοσοφημένη μαλακία μου).
    Πριν 30 χρόνια μάνα μου η Ιαπωνία έβγαζε GSX-R...
    Αυτά που αναφέρεις έγιναν την δεκαετία του '60.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Πριν 30 χρόνια μάνα μου η Ιαπωνία έβγαζε GSX-R...
    Αυτά που αναφέρεις έγιναν την δεκαετία του '60.
    Ελα, το ειπε και μονος του ο ανθρωπος.

    είπα να πω την φιλοσοφημένη μαλακία μου

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Όποιος θέλει να πάρει κινεζικο ας πάρει κινέζικο.

    Απλά μην κοροιδεύει τον εαυτό του ότι θα πάρει κάτι το οποίο θα είναι ποιοτικά ίδιο με ένα made in japan

  15. #120
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Το Κινέζικο (προϊον ότι μπορεί να είναι) ειναι μεγάλο ρίσκο η θα σου βγει Λίρα 100 η θα κλαίς τα λεφτά σου. Το θέμα ειναι κατα πόσο θέλεις να ρισκάρεις για να μάθεις..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14
  3. Fazer 1000 01-05 vs Sv 1000.
    από zephyr1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 11:00
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF