Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Παρακαλώ την άποψή σας

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Μαζί με τα φτερά;

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2013
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ελα ντε..παιδακια ειμαστε
    Πεστα ρε φίλε με έκανε να νοιώθω σαν τον Κολοκοτρώνη. Το φαί μας το κόψανε, οι γκόμενες δεν μας κάθονται πια ε άσε να καβαλήσουμε ντε και κάτι όμορφο να δούμε χαρά στα σκέλια μας, έχουμε κι εμείς δικαίωμα.

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ladams Προβολή μηνύματος
    Παιδιά είμαι 57 οπότε όπως καταλαβαίνεται δεν είμαι οδηγός πίστας και το Ιντέγκρα που οδηγώ τώρα έχει μόνο 55 ίππους. Βέβαια η καύλα δεν φεύγει εύκολα και κοίταξα και το 900 που ανοίγοντας το γκάζι ακούς τον Θεικό ήχο του τετρακύλινδρου από την εισαγωγή, αλλά το θέλω για μέσα στην Αθήνα περισσότερο και με τράβηξε το καλύτερο φρενάρισμα που έχει από το δικό μου που έχει μονό δίσκο εμπρός και τα λιγότερα κιλά του καθώς επίσης ότι είναι χαμηλό και πατάς με σιγουριά κάτω. Επίσης η καλύτερη αυτονομία από το 900 το οποίο θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 22 λίτρα και φυσικά το ότι είναι φιλικότερο στην κίνηση της Αθήνας. Με προβληματίζει μόνο που είναι γυμνό και συνηθισμένος από το δικό μου δεν ξέρω πως θα μου φανεί.
    Obilivion όχι δεν το έχω οδηγήσει και σε ευχαριστώ για την αναλυτική παρουσίαση που μπήκες στον κόπο να κάνεις μάλλον θα είσαι κάτοχος. Ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά που μου απάντησαν. Και ένα τελευταίο στο Ζ μου αρέσει περισσότερο το φανάρι που είναι μονό ενώ στο Ninja είναι διπλό και ανάβει μόνο το ένα όπως στο Versys. Και νομίζω έχει και πιο όμορφο κοντέρ το Ζ.
    Εγώ θα σου πρότεινα να πας στην τεομοτο να τα καβαλήσεις. Το ninja το εχει σίγουρα διαθέσιμο... νομίζω και το z650 αλλα δεν παίρνω όρκο. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου πιστεύω θα είναι καλή επιλογή οποιοδήποτε από τα 2. Αν είχες γράψει πριν λίγες μερες θα μπορούσα να σε βοηθήσω να τα δεις από κοντά αλλά τώρα δεν γίνεται.. όπως καταλαβαίνεις ΔΕΝ είμαι κάτοχος κανενός απο τα 3.

    Φίλε telegonos ναι μιλάω για το ολοκαίνουριο ninja 400 και όχι τα παλιό. Επίσης ο πίσω τροχός "υποστρέφει" όταν οι αναρτήσεις είναι μαλακές και τερματίζουν κατα την διάρκεια δυνατού φρεναρίσματος υπό κλίση και γρήγορης εισόδου σε στροφή αλλά δεν γίνεται να πέσεις καθαρά από αυτό( εκτός αν σου τραβήξει το μπροστινό που είναι εξαιρετικά σπάνιο ). Αυτό το εμφανίζουν μηχανάκια όπως και το ninja 250-300-400 kai to 650 και το z που δεν εχουν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις.

    υ.γ:αν και το παλιο 400 το έχω οδηγήσει αρκετές φορές δεν έτυχε ποτέ να το παω βόλτα εκτός πόλης οπότε δεν ξέρω την τελική του.

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Κόψε κάτι φίλε.. ούτε στο κοντέρ δεν τα έβγαζε αυτά
    Δεν τα εβγαζε γιατι ειχε τελειωσει το οργανο...

    Τα εβγαζε για πλακα...κατοχος ZXR400 (πριν 16-17 χρονια).
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Όντως το όργανο είχε τελευταία ένδειξη νούμερο 180 και άλλη μια παύλα αν θυμάμαι καλά, που ήταν το 190. Εννοείται όταν έπιανε πάνω από 200 πραγματικά, τις ενδείξεις αυτές, τις είχε αφήσει πολύ πίσω η βελόνα, και πήγαινε εκεί που αναλογικά θα έπρεπε να είναι το κοντερίσιο 240. Εγώ το είχα μετρήσει 210, σε ZXR400L φίλου με κοντέρ ακριβείας με μαγνητάκι στον τροχό. Είχα δει 210 πραγματικά και είχε κι άλλο, αλλά έκοψα λόγω κίνησης.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #21
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Όντως το όργανο είχε τελευταία ένδειξη νούμερο 180 και άλλη μια παύλα αν θυμάμαι καλά, που ήταν το 190. Εννοείται όταν έπιανε πάνω από 200 πραγματικά, τις ενδείξεις αυτές, τις είχε αφήσει πολύ πίσω η βελόνα, και πήγαινε εκεί που αναλογικά θα έπρεπε να είναι το κοντερίσιο 240. Εγώ το είχα μετρήσει 210, σε ZXR400L φίλου με κοντέρ ακριβείας με μαγνητάκι στον τροχό. Είχα δει 210 πραγματικά και είχε κι άλλο, αλλά έκοψα λόγω κίνησης.
    Σωστα. Στην παυλα εκοβε η 4η...αν θυμαμαι καλα.
    Με ειχε μετρησει φιλος με ενα Κ100 στην εθνικη 240 (αλλα παντα στον οργανο της BMW).
    Κ 210 αληθινη ταχυτητα να ειχε ηταν αρκετα...
    Καπου πρεπει να εχω κ κατι βιντεο...αν καταφερω να τα βρω θα τα ανεβασω.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παιδιά άλλο Gpz 400R που είπε ο φίλος πιο πάνω , άλλο ZXR Είχε φίλος ΖΧ4 και ξέρω ότι ήταν πυραυλάκι, το GPz απλά δεν...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Mt07 - Mt07 tracer απορρίπτονται ;

  9. #24
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Παιδιά άλλο Gpz 400R που είπε ο φίλος πιο πάνω , άλλο ZXR Είχε φίλος ΖΧ4 και ξέρω ότι ήταν πυραυλάκι, το GPz απλά δεν...
    Εγω εχω την εντυπωση πως μονο για το Ζ και το Ninja μιλαει ο φιλος...Ποιο GPz?
    Ride(s) the wind of change...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Έχετε δίκιο.. λάθος μου. Sorry telegonos!

  11. #26
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Έχετε δίκιο.. λάθος μου. Sorry telegonos!
    E...να προσβαλλεις το ΖΧR μας...

    Ride(s) the wind of change...

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2013
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Mt07 - Mt07 tracer απορρίπτονται ;
    Αν και μου αρεσουν είχα ανεβεί σε ενος φίλου το MT09 Tracer και πάταγα στις μύτες των ποδιών.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2013
    Μηνύματα
    10
    Απο πολυ εργαλεία μονο σε Versys και Benelli Trk ενοιωθα άνετος.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ladams Προβολή μηνύματος
    Αν και μου αρεσουν είχα ανεβεί σε ενος φίλου το MT09 Tracer και πάταγα στις μύτες των ποδιών.
    Να πας να τα δείς , άλλο μηχανακι το 09...

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2013
    Μηνύματα
    10
    KOTSOSDR
    Mt07 - Mt07 tracer απορρίπτονται ;

    Φίλε μου τελικά σε άκουσα, το πήρα (ΜΤ 07) και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Είναι μεσ' την καύλα. πήγα στον Βύνιο να δω το Kawasaki z650 γιατί δεν το είχε κανείς άλλος ούτε η αντιπροσωπεία. Αλλοιώς όμωσ φαίνεται στις φωτό και αλλοιώς στην πραγματικότητα πολύ μικροκαμωμένο το κοντερ μικρό και η θέση οδήγησης λίγο σκυφτή. Μόλις ανέβηκα στο ΜΤ λέω ωπα εδώ είμαστε πιο ελαφρύ και με περισσότερους ίππους και πατάω εύκολα και με τα δύο πόδια.
    Επίσης σκέφθηκα ότι δεν έχει καλή αντιπροσωπεία αφού μόνο ένα μαγαζί το είχε οπότε τι γίνεται αργότερα; Όπου πήγαινα μου έλεγαν δεν φέρνουμε KAWASAKI
    Σε ευχαριστώ λοιπόν για την ιδέα και καλά χλμ να έχουμε!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παρακαλω την Προσοχη σας,διαβαστε.
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 17:04
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 09:10
  3. Παρακαλώ την βοήθεια σας!!!!
    από Pokermon στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2005, 09:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 19:28
  5. Παρακαλώ την βοήθεια σας......
    από angel-m στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 17:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF