Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: On off πόλης

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εάν είναι έτσι, προσθέτω θα κάνεις που θα κάνεις μεγάλο ταξίδι κάποια στιγμή πάρε ένα r1200gr απο τώρα να σε καλύψει κάθε αναγκη

    χωρίς παρεξήγηση με το ποστ του φίλου η λογική αυτή μου θυμίζει αγοράζω 28 νούμερο παπούτσι στο παιδί του τι και αν φοράει 25 θα μεγαλώσει το πόδι του, ή αγοράζω 20" ποδήλατο ενώ φτάνει μέχρι 16" για να μην αγοράσω 2 ποδήλατα σε διάστημα 4 ετών και το αποτέλεσμα: ποδήλατο γομάρι με βοηθητικές ροδίτσες

    εάν οι ανάγκες σου είναι εώς 125cc μοτοσυκλέτα, 125cc να πάρεις
    Την αγορά καινούριας 125 άρα μότο σκεφτόμουν απλά επειδή τα χιλιόμετρα τα κάνω στην παραλιακή το ξανασκεφτηκα. Με το παπί στα 90 κάτι κοντευε να σκάσει χαχα. Ζοριζοταν. Θα μου πεις λίγες πάπιες βγαίνουν παραλιακή καθημερινά. Όχι.. Στην δουλειά που πάω συνέχεια βλέπω.. Πιάνουν την δεξιά δεξιά λωρίδα και πάνε με 80. Οκ όλα γίνονται. Αλλά είναι λίγο επιφοβο. Σε σούπερ μοταρντ 125 είναι ένα του γκοργκολη το remix. Τώρα από αξιοπιστία δε ξέρω...

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Οτι είπε ο ντόκτορ από πάνω.... γιαυτό και έχω το strada και όχι το στρώμα.....κι εγώ 99% κινούμαι εντός πόλης και πήρα μανιτζέβελο και άνετο μΕχανάκι.....το στρώμα τέλειο για εθνική και επαρχιακούς δρόμους αλλά στην πόλη τα "χωσίματα" και ευκινησία του aprilia DEN τα έχει και για να προλάβω τυχόν ερώτηση, η κατανάλωση παίζει από 4,5 έως και 6.5 αναλόγως το χέρι, λιτρα στα 100.
    Τα όποια θέματα που έχει τα εχει λύσει σίγουρα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μιας και είναι πάμφθηνα στην λύση τους εκτος βέβαια της αντλίας καυσίμου (είχε γίνει ανάκληση από όσο ξέρω, εγώ πήρα ένα από τα τελευταία της παραγωγής με λυμένο από το εργοστάσιο το θέμα)
    Και πολύ δύσκολα θα το δώσω....είναι έρωτας το άτιμο
    Έχει πουλήσει αυτό το μηχανάκι; Δε το βλέπω τόσο συχνά;. Εμφανισιμο είναι πάντως. Αν έχει μια 5,5 με 6 κατανάλωση καλά μου ακούγεται για εντός πόλης!

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Φίλε τους έριξα μια ματιά στο καρ και το μόνο kle που μαρεσε είναι το τελευταίο μοντέλο. Ερώτηση τώρα. Με ήπιο δεξί καρπό μέσα στη πόλη πάντα ( γιατί για κει το θέλω) τι κατανάλωση βλέπεις;
    Θα σου πω εγώ μιας και είχα το ίδιο μοτέρ (ER-5) γύρω στα 5 λίτρα στα 100, ήπια πάντα, έτσι; δικυλινδρο, ε, πίνει...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    30xlm με χαμηλές ταχυητες το klx δεν εχει αντιπαλο. Οποιοδήποτε klx/wr/dr/ccm/cr περνάει απο πανω ολα τα μεγαλυτερα και μοιράζει κωλοδάχτυλα. Μόλις βρεις ανοιχτο δρόμο και θες να πας 90-100 πάει αξιοπρεπως ειδικα αν εχεις λάστιχο δρομου. αν πας σε ψιλοχωμάτινο θα σε ταλαιπωρησει. Αν κάνεις 5χλμ ευθειες τυπου παραλιακής παιρνεις Klx έυκολα. αν θες άνεση σε μεγαλύτερα ανοιχτά κομμάτια/ευθειες και ταξιδια εκτός αθηνών το ξεχνάς και πας παρακάτω. Το κλε ειναι καλο αλλα πολύ χαμηλών συγκινήσεων, το 660 καλύτερο για πόλη. το xt600 δεν το σχολιάζω καν, πες τους φίλους σου να αγοράσουν ένα ημερολόγιο.
    φαντάζομαι κουραζεται εκεί στα 120 χιλιο που πλησιάζει την τελική του. Τα 90- 100 λογικά τα έχει. Κάπου τόσο είναι τα χιλιόμετρα που κάνω στη παραλιακή κάθε μέρα. Με δεύτερο άτομο πηγαίνει εκεί στα 80- 90 ή θα σκορπισει; Το xtx 600 και το XT τα βλέπω συνέχεια στο δρόμο. Έχουν υπερπουλησει στην ελληνική αγορά. Τι είναι αυτό το πράγμα.. Σε κάθε φανάρι και μια Yamaha. Το 600 οκ είναι παλιό πλέον. Βέβαια έχει γεμίσει και η Αθήνα και ο Πειραιάς σε ασφυκτικο βαθμό από τούτα.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Το 250 είναι ιδανικό για για commuting και θα περάσετε πολύ ωραία μαζί. Δυστυχώς το xt κουβαλάει κάποια από τα κουσούρια της μεγάλης μηχανής, τα 2 πιο σημαντικά για μένα είναι η αυξημένη ζέστη απ'το μοτέρ και η κατανάλωση. Μιλάμε για κατανI άλωση πάνω από 6 λίτρα στα 100. Με τόσα χλμ θα πονέσει αρκετά η τσέπη σου. Βέβαια είναι απίστευτα fun to drive. Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερη κατηγορία από τα 250 κυβικά για commuting. Συντήρηση λίγο πιο ακριβή από παπί, φρένα, αναρτήσεις, στάση σώματος. Εγώ θα πήγαινα βουρ για klx, μακάρι να το βρεις στα λεφτά που ψάχνεις.
    Το commuting φίλε τι είναι; Αναφέρεσαι στο παλιό xt ή το 660 γιατί το δεύτερο είναι υγροψυκτο. Το δεύτερο είναι πλήρως ερωτευσιμο με τις δύο εξατμίσεις. Η κατανάλωση η εργοστασιακή είναι 5,5 λ. Τώρα στο δρόμο δε ξέρω με το σταματα ξεκινα. Αυτός είναι και ο λόγος που συζητώ για κάποιο 250ρι καθαρά η τσέπη. Είναι η αλήθεια φίλε ότι το ψεκαστο klx κράτα υψηλές τιμές. Αυτό για πιο λόγο γίνεται. Ένα υπάρχει στο καρ με 2500 και όλα τα υπόλοιπα είναι σε τιμές duke 390. Θεωρώ ότι ο λόγος που δε πούλησε τόσο φυσικά δεν είναι η αξιοπιστία αλλά η αρκετά Υψηλή τιμή που κρατά.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Θα σου πω εγώ μιας και είχα το ίδιο μοτέρ (ER-5) γύρω στα 5 λίτρα στα 100, ήπια πάντα, έτσι; δικυλινδρο, ε, πίνει...
    Λίγα μου φαίνονται μέσα στην πόλη για δικιλινδρο τα 5 λ στα 100.

  7. #22
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    είχες ποτε 250? μάλλον όχι
    κατεβάζει εύκολα (κοντερίσια πάντα) τα 140km/h το μοτέρ ως μοτέρ μπορεί μπορεί εύκολα να διατηρήσει τα 120km/h το θέμα είναι σε αυτά τα χιλιόμετρα έχεις κραδασμούς και εάν είναι αποτρεπτική η όχι για να το αντέξεις σε πολύωρη χρήση σε ταξίδι
    επίσης αυτά τα νουμερά τα κανει είτε μονός είτε διπλός(νορμάλ διπλός όχι καμιά αρκούδα για συνεπιβάτη)
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    15 αλογα θες φιλαρακι για μεσα στην πολη για γρηγορη μετακινηση και μηχανακι ελαφρυ και αερατο γυμνο η εντουρο αν εισαι και ψηλος Ενα 200 διβαλβιδο θα σε καλυπτε πληρως αλλα δεν βγαινουν πλεον τετοια

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    είχες ποτε 250? μάλλον όχι
    κατεβάζει εύκολα (κοντερίσια πάντα) τα 140km/h το μοτέρ ως μοτέρ μπορεί μπορεί εύκολα να διατηρήσει τα 120km/h το θέμα είναι σε αυτά τα χιλιόμετρα έχεις κραδασμούς και εάν είναι αποτρεπτική η όχι για να το αντέξεις σε πολύωρη χρήση σε ταξίδι
    επίσης αυτά τα νουμερά τα κανει είτε μονός είτε διπλός(νορμάλ διπλός όχι καμιά αρκούδα για συνεπιβάτη)

    Όχι φίλε μόνο πάπια είχα. Μια χαρά μου φαίνονται. Και 100 να μου λεγες πάλι καλά είναι αν ανάλογιστεις ότι με το αυτοκίνητο στη παραλιακή δε ξεπερνω τα 90 χιλιο.. Βαριά βαριά τα 100 πρέπει να έχω ρεντα ή πληρωθεί πιο πριν στη δουλειά χαχα. Το ταξίδι φίλε μια φορά το χρόνο είναι μάλλον με στάσεις το κόβω και σιγά σιγά. Τις υπόλοιπες 363 μέρες το χρόνο είναι κομπλέ. Αδυνατος είμαι, αμαρτία είναι να κουβαλαω αρκούδες..

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kiao Προβολή μηνύματος
    15 αλογα θες φιλαρακι για μεσα στην πολη για γρηγορη μετακινηση και μηχανακι ελαφρυ και αερατο γυμνο η εντουρο αν εισαι και ψηλος Ενα 200 διβαλβιδο θα σε καλυπτε πληρως αλλα δεν βγαινουν πλεον τετοια
    Έχεις δίκιο. Ανεβηκα σε ένα duke 200 ( καλή επιτάχυνση) απλά λίγο μπασμενο μου φάνηκε. Δε λέω πανέμορφο είναι και αυτό αλλά πιο μαζεμενο και κοντό. Όπως και το wolf το 250 που κοίταξα όπως και το Suzuki inazuma. Ωραία όλα αυτά αλλά το 1,86 με τείνει προς το klx το ψεκαστο
    .δε ξέρω τι άλλες επιλογές υπάρχουν στα λεφτά αυτά και να μην υπερβαίνει τα 10 χρόνια.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Τα 250αρια ψευτοεντουρο είναι φοβερά παιχνίδια μέσα στην πόλη...μικρό βάρος, μεγάλη ευελιξία, γκάζι που δεν τρομάζει ακόμα και τους άπειρους.. ΑΛΛΑ..
    Αν θες να ανοίξεις λίγο παραπάνω (π.χ. 100-120χλμ/ώρα) και σε τρώει γενικά το χέρι σου θα δουλεύουν ψηλά σε στροφές με αποτέλεσμα να καίνε και να κουράζονται..ενώ με τα 600/650 κυβικά θα πηγαίνεις με τις ροπες τους σε αυτά τα χλμ που έγραψα παραπάνω...
    Επίσης θα έχεις και καλυτερη ενεργητική ασφάλεια με το έξτρα γκαζι...
    Εν ολίγοις ότι είπε ο Πέτρος (ptc)..

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Το commuting φίλε τι είναι; Αναφέρεσαι στο παλιό xt ή το 660 γιατί το δεύτερο είναι υγροψυκτο. Το δεύτερο είναι πλήρως ερωτευσιμο με τις δύο εξατμίσεις. Η κατανάλωση η εργοστασιακή είναι 5,5 λ. Τώρα στο δρόμο δε ξέρω με το σταματα ξεκινα. Αυτός είναι και ο λόγος που συζητώ για κάποιο 250ρι καθαρά η τσέπη. Είναι η αλήθεια φίλε ότι το ψεκαστο klx κράτα υψηλές τιμές. Αυτό για πιο λόγο γίνεται. Ένα υπάρχει στο καρ με 2500 και όλα τα υπόλοιπα είναι σε τιμές duke 390. Θεωρώ ότι ο λόγος που δε πούλησε τόσο φυσικά δεν είναι η αξιοπιστία αλλά η αρκετά Υψηλή τιμή που κρατά.
    Για το 600 μιλάω. Τα περιποιημένα 660 με 2500 ευρώ είναι πολύ μετρημένα θεωρώ.

  13. #28
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Με 2500 είναι λαχείο να πετύχεις καλό ΧΤΧ,βρίσκεις όμως αξιοπρεπές pegaso 660.
    Μεταξύ μας αυτά τα κυβικά τη βολεύουν απείρως καλύτερα την παραλιακή με 100χ/ω.Το μικρό θα στενάζει ενώ το μεγάλο θα δουλεύει στις μεσαίες και από ευελιξία το ίδιο!

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    [QUOTE=devil's animal;2948781]Τα 250αρια ψευτοεντουρο είναι φοβερά παιχνίδια μέσα στην πόλη...μικρό βάρος, μεγάλη ευελιξία, γκάζι που δεν τρομάζει ακόμα και τους άπειρους.. ΑΛΛΑ..
    Αν θες να ανοίξεις λίγο παραπάνω (π.χ. 100-120χλμ/ώρα) και σε τρώει γενικά το χέρι σου θα δουλεύουν ψηλά σε στροφές με αποτέλεσμα να καίνε και να κουράζονται..ενώ με τα 600/650 κυβικά θα πηγαίνεις με τις ροπες τους σε αυτά τα χλμ που έγραψα παραπάνω...
    Επίσης θα έχεις και καλυτερη ενεργητική ασφάλεια με το έξτρα γκαζι...
    Εν ολίγοις ότι είπε ο Πέτρος (ptc).κατάλαβα φίλε.

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Για το 600 μιλάω. Τα περιποιημένα 660 με 2500 ευρώ είναι πολύ μετρημένα θεωρώ.
    Ισχύει φίλε πρέπει να είναι τουλάχιστον 3000 για να αξίζει το xtx. Υπάρχουν κάτι κούκλες στο car στα 3500. Άστα...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. On-off H Street
    από nikoskkk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 11:55
  2. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25
  3. τελικά αυτό το on-off μπαινει χώμα?
    από PQC στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 07:36
  4. Μεγα On-off..........!!!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 11:10
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF