Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 128

Θέμα: Nέα μοντέλα Harley Davidson

  1. #91
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Λυσσάξατε ρε.

  2. #92
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Η μούρη της όντως είναι παράξενη αλλά το τεράστιο V μοτέρ έτσι να φαίνεται χωρίς πλαστικά ,η θέση οδήγησης και η τεχνολογία του το κάνουν μηχανάρα στα μάτια μου.
    Με τις σωστές επεμβάσεις θα έχει και ένα ήχο αυτό...Θα αντιλαλούνε οι ρεματιές και τα βουνά που λέει και ο Καζαντζίδης.
    when life gets complicated... i ride.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Στα ΚΤΜ πες ότι λές άσχημα τα 790/890, το δέχομαι.....αλλά ακόμα και τα DUCATI τα βγάζεις άσχημα? Άμα έχεις μάθει σε BANDIT να μου πείς, μόνο το VSTROM με τον μεντεσέ για τη ζελατίνα σου φαίνεται ωραίο. Εκτός αυτού (του μεντεσέ και του αλά DRBIG σχεδιασμού) πολύ αξιόλογο μηχανάκι, θα το κοιτούσα άν δεν είχα τα φράγκα
    Κοίτα η αισθητική είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Αν αναφέρεσαι σε μένα προσωπικα, κακάσχημο έβρισκα (και βρίσκω ακόμα) και το street triple. Σα μυγόφτυμα είναι. Τώρα όμως θέλω ένα παρόλο που η αισθητική μου άποψη για αυτό παραμένει η ίδια.
    Το ίδιο ισχύει και για τα ΚΤΜ με τη διαφορά ότι εγω δεν θελω ΚΤΜ.

    Εξαρτάται με τι κριτήρια διαλέγει ο καθένας, και από τη στιγμή που πληρώνει έχει δικαιωμα να βαζει και ότι κριτήρια θέλει.

    Θα διόρθωνα το quote μου λέγοντας ότι άσχημο και ακριβό πολλοί το θεωρούν άποψη. Οι γνώμες διίστανται βέβαια, συνηθως μόνο οι αγοραστές το βλέπουν έτσι.

  4. #94
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Λυσσάξατε ρε.
    Άσε τον λαό να βγάλει τα απωθημένα του ρε συ, λεφτά για μηχανή δεν, λεφτά για βόλτες δεν, λεφτά για διακοπές δεν, οπότε...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Όχι, είναι άσχημα ΚΑΙ ακριβά. Όμορφο και ακριβό το δικαιολογείς, άσχημο και φτηνό το παραβλέπεις, άσχημο και ακριβό πάει πολύ.
    άσχημα τα ντουκάτι???αλήθεια τώρα?
    επειδή όπως λες η ομορφία είναι υποκειμενική(υπάρχουν βέβαια και τα αντικειμενίκα κριτήρια) να λες 'άσχημα για μένα'
    γιατί οι περισσότεροι γελάμε με την αισθητική σου.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 18/07/2021 στις 12:22.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Φιλε μου η ουσία δεν είναι αν τα ντουκάτι είναι όμορφα ή άσχημα αλλά το ότι ενοχλει κάτι άσχημο να κοστίζει και πολύ.

    Από εκει και πέρα ο καθένας μπορεί να γελάει όσο θέλει με την αισθητική μου, λεφτά όμως δεν θα μου δώσει κανεις για να πάρω εγω κάτι που αρέσει σε εκείνους. Όσο εγώ νοιώθω άνετα με τις επιλογές μου η γνώμη του κοσμου περισσεύει.

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Η πλακα ειναι οτι εδω μεσα λογω πτωχαντζας ,η πλειοψηφια θα ''τσακωνεται'' σε θεωρητικο επιπεδο παντα ,για το αν ειναι ή οχι ομορφο κατι που δεν θα παρουν ποτε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η πλακα ειναι οτι εδω μεσα λογω πτωχαντζας ,η πλειοψηφια θα ''τσακωνεται'' σε θεωρητικο επιπεδο παντα ,για το αν ειναι ή οχι ομορφο κατι που δεν θα παρουν ποτε.
    εμ...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η πλακα ειναι οτι εδω μεσα λογω πτωχαντζας ,η πλειοψηφια θα ''τσακωνεται'' σε θεωρητικο επιπεδο παντα ,για το αν ειναι ή οχι ομορφο κατι που δεν θα παρουν ποτε.
    Το θέμα είναι ότι η αντιπάθεια που δείχνετε σε καθετί μη Ιαπωνικό και ιδιαίτερα στα ακριβά Ευρωπαϊκά να έχει ένα όριο και να μην υπερβαίνει το όριο της προσβολής για τους ιδιοκτήτες.....
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  10. #100
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Τώρα βγήκε η Harley.
    Δεν την έχει αγοράσει κανένας ακόμα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #101
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι ότι η αντιπάθεια που δείχνετε σε καθετί μη Ιαπωνικό και ιδιαίτερα στα ακριβά Ευρωπαϊκά να έχει ένα όριο και να μην υπερβαίνει το όριο της προσβολής για τους ιδιοκτήτες.....
    Δεν είναι ρεαλιστικό, απλά όπως είναι λογικό δεν ασχολούνται οι υπόλοιποι και μένει αυτή η εντύπωση.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι ότι η αντιπάθεια που δείχνετε σε καθετί μη Ιαπωνικό και ιδιαίτερα στα ακριβά Ευρωπαϊκά να έχει ένα όριο και να μην υπερβαίνει το όριο της προσβολής για τους ιδιοκτήτες.....
    Κοιταξε,εαν καποιος πει,οτι ''οσοι αγοραζουν ευρωπαικα ειναι μαλακες'' ,αυτο οντως ειναι προσβολη και ειναι κατακριτεο.
    Οποιος ομως πει οτι η ''αγορα ευρωπαικου ειναι για μενα μαλακια'' δεν συνιστα προσβολη διοτι ολοι κατα καιρους κανουμε μαλακιες ,χωρις απαραιτητα να ειμαστε μαλακες.Οπως και το αναποδο αν ισχυρισθει κανεις και για τους γιαπωνεζοφιλους ή τωρα πια και για τους κινεζο-ινδοφιλους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Κοιταξε,εαν καποιος πει,οτι ''οσοι αγοραζουν ευρωπαικα ειναι μαλακες'' ,αυτο οντως ειναι προσβολη και ειναι κατακριτεο.
    Οποιος ομως πει οτι η ''αγορα ευρωπαικου ειναι για μενα μαλακια'' δεν συνιστα προσβολη διοτι ολοι κατα καιρους κανουμε μαλακιες ,χωρις απαραιτητα να ειμαστε μαλακες.Οπως και το αναποδο αν ισχυρισθει κανεις και για τους γιαπωνεζοφιλους ή τωρα πια και για τους κινεζο-ινδοφιλους.
    εαν ομως πει "πως αγοραζετε αυτα τα ασχημα ακριβα μηχανακια?" ουσιαστικα δεν ειρωνευεται αυτους που τα αγορασαν?που σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασχημα(οκ υποκειμενικό αλλά με βραβεία ομορφιας κερδισμενα μάλλον υπαρχουν και αντικειμενικα κριτηρια,και ειναι για γελια να πεις την πανιγκαλε ασχημη),και ΔΕΝ ειναι ακριβα με την τεχνολογια και τα περιφερειακα που διαθετουν.παρε ενα απλο "φτηνο" καβασακι,φορεσε του μαρκεζινι ζαντες,ολινς ηλεκτρονικες μπρος-πισω,μπρεμπο στιλεμα και ολα τα bosch ηλεκτρονικα+quickshifter κλπ και θα δεις οτι θα κοστίσει ακριβοτερα.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 19/07/2021 στις 11:36.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    εαν ομως πει "πως αγοραζετε αυτα τα ασχημα ακριβα μηχανακια?" ουσιαστικα δεν ειρωνευεται αυτους που τα αγορασαν?που σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασχημα(οκ υποκειμενικό αλλά με βραβεία ομορφιας κερδισμενα μάλλον υπαρχουν και αντικειμενικα κριτηρια,και ειναι για γελια να πεις την πανιγκαλε ασχημη),και ΔΕΝ ειναι ακριβα με την τεχνολογια και τα περιφερειακα που διαθετουν.παρε ενα απλο "φτηνο" καβασακι,φορεσε του μαρκεζινι ζαντες,ολινς ηλεκτρονικες μπρος-πισω,μπρεμπο στιλεμα και ολα τα bosch ηλεκτρονικα+quickshifter κλπ και θα δεις οτι θα κοστίσει ακριβοτερα.
    Για μενα ΟΧΙ ,αλλα ο καθενας την εννοια της ειρωνιας και προσβολης την προσλαμβανει διαφορετικα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #105
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    εαν ομως πει "πως αγοραζετε αυτα τα ασχημα ακριβα μηχανακια?" ουσιαστικα δεν ειρωνευεται αυτους που τα αγορασαν?που σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασχημα(οκ υποκειμενικό αλλά με βραβεία ομορφιας κερδισμενα μάλλον υπαρχουν και αντικειμενικα κριτηρια,και ειναι για γελια να πεις την πανιγκαλε ασχημη),και ΔΕΝ ειναι ακριβα με την τεχνολογια και τα περιφερειακα που διαθετουν.παρε ενα απλο "φτηνο" καβασακι,φορεσε του μαρκεζινι ζαντες,ολινς ηλεκτρονικες μπρος-πισω,μπρεμπο στιλεμα και ολα τα bosch ηλεκτρονικα+quickshifter κλπ και θα δεις οτι θα κοστίσει ακριβοτερα.

    Αν μου επιτρέπεις, πέρα απο το γεγονός ότι το όμορφο χρειάζεται να το κατανοείς έτσι ώστε να το αντιληφθείς όταν κινείται πέραν του προφανούς ή του μη σύνηθες
    βλέπω ότι δημιουργείται μια "υπερευαισθησία" γενικά στην κοινωνία με αποτέλεσμα να ποινικοποιείται ο χαρακτηρισμός ενώ πριν δεν ενοχλούσε κανέναν.

    Δυστυχώς δεν βρισκόμαστε στην αρχή αυτού του φαινομένου αλλά πολύ κοντά στο σημείο που θα προκαλέσει κρίσιμη μάζα και δημιουργία
    νομικών προηγούμενων απέναντι στους χαρακτηρισμούς.

    Τι μας πειράζει αν ο καθένας χαρακτηρίζει άσχημα αυτό που αισθάνεται λιγότερο οικείο; δεν αλλάζει κάτι στην πραγματικότητα μας.
    Μήπως είναι ώρα να δούμε και να αναγνωρίσουμε γιατί μας ενοχλεί τόσο ένας χαρακτηρισμός που πριν δεν δίναμε σημασία;

    Εμένα μου φαίνεται σαν ένας φαύλος κύκλος που εκμεταλλεύεται συμβάντα ή διάθεση διαίρεσης της "ομάδας", αναπτύσσεται, δυναμώνει την διαίρεση κ.ο.κ.

    Γιατί θα πρέπει να εστιάσουμε σαν κοινωνία τα κριτήρια μας; γιατί να χάσουμε την πολυμορφία μας;

    Αν όλοι αποφασίζαμε πως το pelegrino είναι το καλύτερο αναψυκτικό δεν θα υποχρεώναμε την αύξηση της τιμής του;
    Δεν θα στερούμασταν τις, καλύτερες για εμένα, ιδιότητες του Ξυνό Νερό;

    Σόρυ αν γίνομαι κουραστικός αλλά το μόνο που βλέπω σε μια κοινωνία που εστιάζουν όλοι στα ίδια, είναι η εύκολη χειραγώγησή της.
    Ένα σκαλοπάτι ευκολότερα από την επίσης εύκολη κατάσταση να είναι σε διαίρεση.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Harley Davidson PC !!!
    από slacker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2006, 11:17
  2. NΕΑ ΜΟΝΤΕΛΑ 2006
    από MOZART στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 19:27
  3. Η Harley-Davidson κατεβαινει στα MotoGP με νεο οδηγο
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 14:01
  4. ψαχνω τροχους για HARLEY DAVIDSON
    από angelhd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 17:45
  5. Η harley-davidson αλλαξε λογοτυπο(αποκλειστικο)
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 12:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF