Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 74

Θέμα: Ktm 640 lc4 prestige

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Εξαρταται αν βασταει η τσεπη του η οποια μαλλον δεν βασταει γιατι αλλιως θα μιλαγαμε για τα 690 τωρα

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Mε 7 αλογα και 2nm ροπης δεν την λες και τοσο μεγαλη την διαφορα.
    Οταν εκανα βολτες το XTΧ φιλου δεν ειδα και τοσο τρομακτικη διαφορα απο το LC4 το δικο μου.Πιο αδυναμο το ΧΤΧ εννοειται αλλα οχι τοσο πολυ ωστε να υπολογισεις την αξιοπιστια.
    Άσε τους αριθμούς των specs.
    Απόδοση δεν είναι μόνο τα άλογα. Είναι και ο τρόπος που τα αποδίδει, είναι και η απόδοση των φρένων, των αναρτήσεων, το πλαίσιο, η γεωμετρία· το σύνολο. Αφού το είχες, κι έχεις οδηγήσει και το χτχ, μου κάνει εντύπωση το ότι είδες μικρές διαφορές.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Οι διαφορες που ειδα δεν ειναι αρκετες ωστε να ριξεις τα λεφτα σου σε ενα μηχανακι το οποιο θελει ευλαβικοτατη συντηρηση,τροπο οδηγησης και να εισαι τυχερος να το εχει προσεξει ο προηγουμενος κανιβαλος για να μην καταληξεις να καβαλας ενα βαρελι διχως πατο.
    Αν ειναι να παει μονο με βαση τις επιδοσεις και μονο ας παρει αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...prilia-sxv-550 ή κανενα husaberg αλλα δεν ξερω ποιες μερες της εβδομαδας θα εχει μηχανακι να καβαλαει.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Κατι που δε σκεφτηκα προηγουμενως, εαν το θελεις για καθημερινο ειναι ενα ακομη οχι γιατι θελεις κατι αξιοπιστο. Καλυτερα το xtx και ας ειναι λιγοτερο μηχανη και πιο αδυναμο, μη φανταστεις οτι ειναι αργο απλα δεν εχρι το συνολο του ΚΤΜ. Αυτο το ΚΤΜ απ τα 2200 θα φτασει ευκολα τα 3 και τα 4 αναλογα ποσο ατυχος θα εισαι. Κανε υπομονη και παρε ενα 690 αυτο με τη μουρη που ξεκιναει απ τα 3 χιλιαρικα νομιζω απο μοντελα του 2007, αυτα ειναι ποκυ αξιοπιστα μηχανηματα και καλυτερα σαν συνολο απ το 640, ειναι μηχανες που θελουν πολυ πιο αραια σερβις και ειναι φτιαγμενα σαν πιο καθηνερινα. Δες επισης εαν αλλαξε κοντερ ο προηγουμενος γιατι απο οσο θυμαμαι τραβουσαν νερα τα πολυ πρωτα 690 του 07 κλπ.

    Μην το παρεις, περιμενε λιγο καιρο και θα παρεις καλυτερη μηχανη. Ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να μην το ευχαριστηθεις γιατι θα τρεχεις στα συνεργεια. Αυτο το μηχανακι αξιζει μονο αν το παρεις φθηνα και πιανουν τα χερια σου..

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Ρε παιδια εγω εχω διαβασει και εχω δει οτι το Lc4 φτιαχτηκε και θεωρειται μηχανακι πολης.. τι εννοεις φιλε @Parkaki αξιοπιστο..? Αξιοπιστο μου φαινεται εμενα απτη στιγμη που βρηκα ατομα τα οποια καναν σωστα το σερβις και δεν τους εβγαλε τπτ.. Η ιστορια ολη με τα προβληματα κτλπ εχω κτλβει οτι προεκυπτε παντα ειτε απο λαθος του οδηγου ειτε απο λαθη μαστορων που δεν ξεραν. To xtx το χω οδηγησει και δεν μαρεσει καθολου.. Ουτε εμφανισιακα ουτε οδηγικα. Ειναι μαουνα. Δεν συγκρινεται.. Εγω απλως ψαχνω καποιον με γνωση στα lc4 ωστε να μου δωσει μια γνωμη σε συγκεκριμενες αγγελιες που βλεπω.. να μου προτεινει μαστορες και να μου εξηγησει πως ακριβως πρεπει να συμπεριφερομαι στο μηχανακι.. Οπως ειπα βρηκα καλη αγγελια με τις διπλες εξατμισεις του 2006 lc4. Με 15κ χλμ. Ολα μαμα πανω που δειχνει οτι ο ανθρωπος που το χε δεν ηταν καγκουρας...

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Ναι μηχανακι πολης ειναι δεν διαφωνει κανεις.Απλα εινα για τσεπες που αντεχουν.Καθε 2500χλμ λαδια φιλτρα και καθε 5000χλμ λαδια φιλτρα και βαλβιδες.Χωρια τα υπολοιπα που ισως να χρειαζεται.

    Οι ζημιες που βγαζουν ειναι κεντα.Δεν ειναι απαραιτητο οτι επειδη ο προηγουμενος το προσεχε εσενα δεν θα σου βγαλει ζημιες.
    Και συνηθως ειναι ζημιες που κοστιζουν.Ενα αδυναμο σημειο τους ηταν οτι ραγιζε η κεφαλη.Ενα αλλο οτι ραγιζε το υποπλαισιο.

    Αλλα φαινεσαι ψημενος οποτε οτι και να σου πουμε εμεις δεν νομιζω οτι θα σε αποτρεψει.Απλα πανε σε καποιον που ξερει να το δει και να εισαι ευλαβικος με την συντηρηση του.Και προσπαθησε να μην το ζοριζεις μεσα στην κινηση

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Πήγαινέ το σ ένα μάστορα να το δει. Το "Moto Race" στη Φραντζή είναι καλό.
    Θα το ζεσταίνεις, δε θα το σκίζεις κρύο και δε θα το σκίζεις συνέχεια.
    Δύσκολο κάποιος με τέτοιο μηχανάκι να μην κάνει καγκουριες.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ναι μηχανακι πολης ειναι δεν διαφωνει κανεις.Απλα εινα για τσεπες που αντεχουν.Καθε 2500χλμ λαδια φιλτρα και καθε 5000χλμ λαδια φιλτρα και βαλβιδες.Χωρια τα υπολοιπα που ισως να χρειαζεται.

    Οι ζημιες που βγαζουν ειναι κεντα.Δεν ειναι απαραιτητο οτι επειδη ο προηγουμενος το προσεχε εσενα δεν θα σου βγαλει ζημιες.
    Και συνηθως ειναι ζημιες που κοστιζουν.Ενα αδυναμο σημειο τους ηταν οτι ραγιζε η κεφαλη.Ενα αλλο οτι ραγιζε το υποπλαισιο.

    Αλλα φαινεσαι ψημενος οποτε οτι και να σου πουμε εμεις δεν νομιζω οτι θα σε αποτρεψει.Απλα πανε σε καποιον που ξερει να το δει και να εισαι ευλαβικος με την συντηρηση του.Και προσπαθησε να μην το ζοριζεις μεσα στην κινηση
    Για αυτες τις 2 ειδικα βλαβες.. αποτι εχω καταλαβει απολα τα φορουμ και απο δω κ απο κει ραγισμα η κεφαλη εκανε μονο το μαυρο το μοτερ οχι το γκρι το high flow. Επειτα ειναι καθαρα λογω κακης χρησης ιδιοκτητητων πχ λαδια αλλαγη ποτε η σπανια και συνεχες τελικιασμα και κοφτες και δωσε. Εχω δει οτι το συγκεκριμενο μηχανακι θελει προσοχη και ευλαβεια στο σερβις.. Προσοχη ακομη και στο τροπο που το βαζεις μπρος, να το αφησεις να ζεσταθειο να να να... Αλλα με ψηνει. Τωρα το αν θα μου βγει μια βλαβη στο μελλον δεν λεω οτι ειναι απιθανο αλλα ετσι ειναι σε ολα τα μηχανακια.. Πλουσιος δεν ειμαι αλλα ειμαι διατεθιμενος να τα δινω και να το φροντιζω.. Επισης για λαδια διαβασα στο μανουαλ του οτι λεει καθε 5χιλιαδες και οχι 2.5.. το 2.5 ειναι προληπτικα μαλλον για να το λες εσυ. Για τα μονα αδυναμα σημεια τους διαβασα οτι ειναι η τρομπα συμπλεκτη και κατι ακομα πουυ δεν το θυμαμαι...

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Νταξ τοτε,αν σε εχει ψησει να μπεις σε αυτο το τρυπακι τοτε Καλοταξιδος και να δεις που θα γουσταρεις πολυ.

    Το κομπλερ της μιζας ηταν μια ακομα απο τις συνηθεις ζημιες που εβγαζαν.
    Για την κεφαλη καποια στιγμη καποιος μαστορας μου ειπε οτι μπορεις να βαλεις διακοπτη να αναβεις το βεντιλατερ εσυ και να μην περιμενεις να αναψει μονο του.

    Γενικα αυτα που σου ειπε και ο gior-gos απο πανω.
    Και προσπαθησε να μην το ζοριζεις μεσα στην κινηση.

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Το μηχανάκι είναι τρομερό ΜΠΙΣΤΟΛΙ, κι άνετα αγόραζα - ξανά - ένα για να παίζω. Σαν SM το προτιμώ εύκολα έναντι οποιουδήποτε 690. Καλά, με ΧΤ και λοιπά παπιά δεν υπάρχει καν σύγκριση.

    Ναι, δεν είναι το ΠΙΟ αξιόπιστο, δε θα είσαι ΠΑΝΤΑ σίγουρος ότι θα πάρει μπροστά το πρωί που θα καβαλάς ( ) , αλλά δεν είναι και ντουκάτι. Πήγαινέ το σε κάποιον μηχανικό που γνωρίζει τα μηχανάκια και πάρ'το. Τα παιδιά του Moto Race που πρότεινε πιο πάνω ο συνονόματος είναι μια καλή επιλογή.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Ξερω οτι ειναι δυνατο πολυ και γαματο γενικοτερα.. με χει ψησει παρα πολυ.. Αναμεσα σε αυτο και το 610 το Husky πιο θα διαλεγατε?

  12. #42
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Όποιο βρεις σε καλύτερη κατάσταση. Αν είναι και τα 2 ίδια, το ΚΤΜ.
    Life begins at 45°.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    για το fcr πανω στο μηχανακι τι γνωμη εχεις..? Διαβασα οτι ειναι αρκετα δυσκολο και περιπλοκο να το ρυθμισεις.. Η αποδοση του αξιζει τοσο πολυ ωστε να ψαχνω μηχανακια με fcr πανω η οχι..?

  14. #44

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Το 1 φαίνεται το πιο προσεγμένο εμφανισιακά αλλά αυτά τα "πωλίτε από ικογεγιάρχη 50 χρονόν" κτλ δε με πείθουν.
    Η 2 λίγο χύμα αγγελία, δεν αναφέρει τίποτα για τα έξτρα· δεν μπορώ καν να διακρίνω ούτε τί τελικά φοράει.
    Το 3 φαίνεται το πιο καγκούρικο αλλά η αγγελία είναι λιτή, περιεκτική με ουσιαστικές πληροφορίες χωρίς φανφάρες· τίμια μπορείς να πεις.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm 640 Lc4 Sm
    από gtsagas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF