Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 74

Θέμα: Ktm 640 lc4 prestige

  1. #46
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Τα τελικά στο "2" είναι τα μαμά με κομμένους σιγαστήρες. Εγώ, γενικά, θα προτιμούσα αυτό το μοντέλο, '06+, με τα δύο τελικά. Απλά θέλει καλό ψάξιμο.

    Δε χρειάζεται να μπλέξεις με aftermarket καρμπυρατέρ ή οτιδήποτε άλλο. Το μηχανάκι γαζώνει από το εργοστάσιο. Άντε οκ, ίσως τελικά για τη φασαρία.

    Spoiler: Εμφάνιση
    ΥΓ. Βέβαια το FCR κάνει αυτό το υπέροχο τικιτίκι.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 25/11/2020 στις 21:32.
    Life begins at 45°.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια.. Εμενα το 2ο μου φαινεται καλη περιπτωση αν και θα προσπαθησω να τα δω ολα απο κοντα εννοειται.. μονο και μονο επειδη ειναι του 06 με τις διπλες. Μολις πετυχα μια αγγελια για ενα TTR600 (ακυρο) που φαινεται οτι εχει αλλαξει τα παντα ο τυπος.. αναποδες μπουκαλες κτλπ τα παντα. Πως σας φαινεται? Στα 2000. Το μονο περιεργο οτι εχει πολυ καιρο ανεβασμενη https://www.car.gr/classifieds/bikes...yamaha-tt-600r

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Νταξ τοτε,αν σε εχει ψησει να μπεις σε αυτο το τρυπακι τοτε Καλοταξιδος και να δεις που θα γουσταρεις πολυ.

    Το κομπλερ της μιζας ηταν μια ακομα απο τις συνηθεις ζημιες που εβγαζαν.
    Για την κεφαλη καποια στιγμη καποιος μαστορας μου ειπε οτι μπορεις να βαλεις διακοπτη να αναβεις το βεντιλατερ εσυ και να μην περιμενεις να αναψει μονο του.

    Γενικα αυτα που σου ειπε και ο gior-gos απο πανω.
    Και προσπαθησε να μην το ζοριζεις μεσα στην κινηση.
    Το ειχα το κουμπι αυτο στο gilera μου αλλα το κατηργησα, δεν ειμουν και τοσο σιγουρος οτι ειναι καλη ιδεα να αναβεις μονος σου το βεντιλατερ επειδη υποθετικα το μηχανακι πρεπει να λειτουργει σε συγκεκριμενες θερμοκρασιες..

  4. #49
    Το βαζεις μπροστα και το σεβεσε .
    Του δινεις το χρονο του να ζεσταθει και του μιλας με γλυκολογα .
    Οταν ζεσταθει το ΣΚΙΖΕΙΣ.
    Μην το ζορίσεις κρύο ΠΟΤΕ.

    Εν το μεταξυ prestige δεν ηταν κανενα απο αυτα που ειδαμε .

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Πολύ γέλιο με τις αγγελίες βραδιάτικα, να'στε καλά με κάνατε και γέλασα.

    Αγγελία 1: Το είπε ο Γιώργος. Πραγματικά πιστεύετε ότι ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να κρατήσει ένα ειρμό στον γραπτό του λόγο, να βάλει μια τελεία ώστε οι προτάσεις του να βγάζουν νόημα, να γράψει κάτι με αρχή μέση και τέλος είναι τόσο σχολαστικός όσο επίμονα προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι;

    Αγγελία 2: Ανταλλαγή με ότι μου κινήσει το ενδιαφέρον= είναι έτοιμο να σκορπίσει και ψάχνω κορόιδο να του πάρω το δικό του που δουλεύει και να του δώσω τον λύκο. Εναλλακτικά, είδα φώς, μπήκα, έκανα τα γούστα μου κοινώς το έλιωσα, ώρα για το επόμενο.

    Αγγελία 3: μόλις δεις το βαμμένο φανάρι μαύρο, πρέπει να αλλάξεις αγγελία. Αν παρόλα αυτά προχωρήσεις, πρέπει να φύγεις μόλις δεις το FCR 41,5 +3/4........

    Για το δύστυχο το ΤΤ τι να πω. Μαύρισε η καρδιά μου που το είδα. Πλαστικά λείπουν, εξάτμιση ότι είχαμε στην αποθήκη και για κερασάκι στην τούρτα "εκκεντροφορια"..... Σε μοτέρ με ένα εκκεντροφόρο....

    Φίλε θεματοθετη, θα στο πω όσο πιο απλά μπορώ. Κοιτάς λάθος αγγελίες. Αν ποσταρεις αυτές τις αγγελίες για καλές, η κρίση σου ως προς το τι είναι σωστό και τι όχι είναι λάθος. Δεν είναι κάτι κακό, όλοι έχουμε περάσει από αυτή την φάση. Απλά άκου μερικά άτομα εδώ που έχουν εμπειρία και δεν θα χάσεις, διότι με τον τρόπο που κίνησε βαδίζεις ολοταχώς στο να φορτωθείς βαρέλι χωρίς πάτο.

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Το βαζεις μπροστα και το σεβεσε .
    Του δινεις το χρονο του να ζεσταθει και του μιλας με γλυκολογα .
    Οταν ζεσταθει το ΣΚΙΖΕΙΣ.
    Μην το ζορίσεις κρύο ΠΟΤΕ.

    Εν το μεταξυ prestige δεν ηταν κανενα απο αυτα που ειδαμε .
    δν εχω ανοιξει εγω το θεμα prestige.. εγω απλα μπηκα αφου ειδα οτι μιλανε για Lc4 εδω.. δεν με νοιαζει αν ειναι prestige η οχι

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Φιλαρακι ευχαριστω που απαντας και οντως μπορει να κοιταω λαθος αγγελιες μιας και δν ειχα ποτε lc4, αλλα τωρα ψαχνομαι και αποτι κτλβα το ψαξιμο σε αυτα ειναι δυσκολο.. Δεν εχω θεμα να ακουσω και να δεχτω την γνωμη καποιου εδω μεσα, για αυτο αλλωστε ανεβασα και τις αγγελιες περιμενοντας για γνωμες. Το σεβομαι αυτο που για λες

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Κανένας μας δεν γεννήθηκε γνώστης. Όλοι στην πορεία μάθαμε.

    Γενικά όταν ψάχνεις αγγελίες, πέρα από τις ωραίες φωτογραφίες κλπ να δίνεις σημασία σε αυτές που έχουν το μηχανάκι σε όσο πιο εργοστασιακή κατάσταση γίνεται.

    Αν πας σε συνεργείο με μια μοτοσυκλέτα φουλ στην πατέντα, θα σε διώξουν ευγενικά ή θα σου πούνε να το πας σε αυτόν που το έκανε έτσι. Κανένας δεν θα ψάξει να ασχοληθεί με το τι πατέντες έχουν γίνει.

    Επίσης να δίνεις έμφαση σε καλογραμμένες αγγελίες. Που αυτά που γράφουν να βγάζουν ένα νόημα.

    Τα μοντέλα που κοιτάς έχουν αλλάξει στην καλύτερη των περιπτώσεων 2 χέρια. Πολλοί τα πήραν με σκοπό να τους πιουν το αίμα και να τα δώσουν όπως όπως. Σε πολλούς έμειναν στο χέρι, τα επισκεύασαν όπως όπως και τα πουλάνε.

    Βρες μια σωστή αγγελία, πάρε τηλέφωνο το ιδιοκτήτη και ρώτα τον αν ξέρει πχ κάθε πότε κάνει σέρβις ή τι λάδια βάζει για να δεις αν όντος ασχολείται. Κανόνισε ένα ραντεβού σε ένα σοβαρό συνεργείο που να ξέρει τα συγκεκριμένα μοντέλα και τις ιδιοτροπίες τους και καλές αγορές!

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Κανένας μας δεν γεννήθηκε γνώστης. Όλοι στην πορεία μάθαμε.

    Γενικά όταν ψάχνεις αγγελίες, πέρα από τις ωραίες φωτογραφίες κλπ να δίνεις σημασία σε αυτές που έχουν το μηχανάκι σε όσο πιο εργοστασιακή κατάσταση γίνεται.

    Αν πας σε συνεργείο με μια μοτοσυκλέτα φουλ στην πατέντα, θα σε διώξουν ευγενικά ή θα σου πούνε να το πας σε αυτόν που το έκανε έτσι. Κανένας δεν θα ψάξει να ασχοληθεί με το τι πατέντες έχουν γίνει.

    Επίσης να δίνεις έμφαση σε καλογραμμένες αγγελίες. Που αυτά που γράφουν να βγάζουν ένα νόημα.

    Τα μοντέλα που κοιτάς έχουν αλλάξει στην καλύτερη των περιπτώσεων 2 χέρια. Πολλοί τα πήραν με σκοπό να τους πιουν το αίμα και να τα δώσουν όπως όπως. Σε πολλούς έμειναν στο χέρι, τα επισκεύασαν όπως όπως και τα πουλάνε.

    Βρες μια σωστή αγγελία, πάρε τηλέφωνο το ιδιοκτήτη και ρώτα τον αν ξέρει πχ κάθε πότε κάνει σέρβις ή τι λάδια βάζει για να δεις αν όντος ασχολείται. Κανόνισε ένα ραντεβού σε ένα σοβαρό συνεργείο που να ξέρει τα συγκεκριμένα μοντέλα και τις ιδιοτροπίες τους και καλές αγορές!
    το να εχει ανακατασκευη το μοτερ αξιζει?? Αξιζει λογικα

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις.

    Μπορείς όντος να δεις ότι έχει γίνει; Και αν έχει γίνει έγινε σωστά ή έγινε στο γόνατο να το δει το θύμα να δουλεύει και να το πάρει;

    Κοίτα τι θα έκανα εγώ. Θα έψαχνα το πιο χρεπι που υπάρχει. Να είναι έτοιμο να σκορπίσει. Αν έχει σκορπίσει κιόλας ακόμα καλύτερα. Αρκεί το πλαίσιο να είναι ίσιο. Θα το έπαιρνα όσο πιο φτηνά γινόταν και θα το έφτιαχνα μόνος μου ή σε αξιόπιστο συνεργείο με ανταλλακτικά επιλογής μου.

    Τελευταία είχα δει ένα Duke από Θεσσαλονίκη με πρόβλημα στα ρουλεμάν στροφαλου. 800 ευρώ. Με λίγο παζάρι θα το πάρεις και καλύτερα.

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Το σκεφτηκα ρε φιλε αλλα αξιζει...? Εγω μονος δεν νομιζω να μπορω να το φτιαξω και σωστα κιολας.. Στο συνεργειο οτι χρειαζεται κτλπ δεν θα μου ανεβει παραπανω η τιμη? Δηλαδη θα δωσω 700-800 και αλλα ποσα ακομα για ανακατασκευη μοτερ και αναλωσιμα που μαλλον θα χρειαζεται..? Εγω ταβανι εχω τα 2300-2500

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος

    Κοίτα τι θα έκανα εγώ. .
    Ναι άλλα εσύ είσαι εσύ.

    Το να πάρεις "σκόρπιο" και να αρχίσεις να το φτιάχνεις είναι μια λύση, αλλά δεν μπορεί να ξέρεις ούτε πότε θα είναι έτοιμο, ούτε πόσο θα κοστίσει.
    Άσε που άμα φτάσεις να ανοίξεις κάσες το πιο πιθανό είναι να αλλάξεις πράγματα προληπτικά.
    Αύξηση δηλαδή του προβλεπόμενου κόστους.

    Το μηχανάκι που θέλεις, χρειάζεται και καλό ψάξιμο και γνώση.
    Είπαμε είναι γνωστό καγκουρομηχάνημα και 8 στους 10 δεν θα το συντήρησαν σωστά.

    Και εγώ θέλω ένα LC4 και φαντάζομαι πολλοί εδώ μέσα και άλλοι τόσοι εκεί έξω.

    Ψάχνε και κάτι μπορεί να βρεθεί.
    Ίσως χρειαστεί να περιμένεις ή να ανέβεις σε χρήματα ή και τα δύο.
    Διαφορετικά παίρνεις ρίσκο.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Αν το πάρεις στη χειρότερη 800€, πόσο να κοστίσει μια σωστή ανακατασκευή στο μοτέρ? Να πούμε 1200€?

    Επίσης με 700€ έως 800€ βρίσκεις σωστό μεταχειρισμένο μοτέρ από νόμιμο κατάστημα ανταλλακτικών.

    Πάλι συμφέρει από το να πάρεις ένα δήθεν ανακατασκευασμένο. Και τώρα για να σοβαρευτούμε λίγο, ποιος στην Ελλάδα κάνει ανακατασκευή και μετά πουλάει?????

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2020
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ναι άλλα εσύ είσαι εσύ.

    Το να πάρεις "σκόρπιο" και να αρχίσεις να το φτιάχνεις είναι μια λύση, αλλά δεν μπορεί να ξέρεις ούτε πότε θα είναι έτοιμο, ούτε πόσο θα κοστίσει.
    Άσε που άμα φτάσεις να ανοίξεις κάσες το πιο πιθανό είναι να αλλάξεις πράγματα προληπτικά.
    Αύξηση δηλαδή του προβλεπόμενου κόστους.

    Το μηχανάκι που θέλεις, χρειάζεται και καλό ψάξιμο και γνώση.
    Είπαμε είναι γνωστό καγκουρομηχάνημα και 8 στους 10 δεν θα το συντήρησαν σωστά.

    Και εγώ θέλω ένα LC4 και φαντάζομαι πολλοί εδώ μέσα και άλλοι τόσοι εκεί έξω.

    Ψάχνε και κάτι μπορεί να βρεθεί.
    Ίσως χρειαστεί να περιμένεις ή να ανέβεις σε χρήματα ή και τα δύο.
    Διαφορετικά παίρνεις ρίσκο.
    Μαλλον αυτη ειναι η καλυτερη αποφαση.. απλα να περιμενω μπας και. Το 625 smc τσεκαρα οτι εχει fcr ετοιμο πανω ειναι κατα τα αλλα ιδιο ακριβως με lc4 με μικροτερο ντεποζιτο.. οποτε κοιταω και για 625?

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Και εγω είμαι με την γνωμη του ΓιώργουΤΤ σε τόσο παλιά μηχανάκια το να πάρεις το πιο φθηνο συνήθως είναι καλύτερη λύση.
    Το ακριβό αν δεν είναι απο γνωστό να ξέρεις οτι όντως είναι σωστό θα σου στοιχίσει περισσότερο, το φθηνό θα σου βγεί πιο οικονομικό απο το έτοιμο.
    Και στο φθηνό σίγουρα ο άλλος δεν θα σε κοροιδέψει. Ενα τέτοιο μηχανάκι με 800 ευρώ ανταλλακτικά να το κάνεις θα τα πάρεις πίσω τα χρηματά σου.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm 640 Lc4 Sm
    από gtsagas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF