Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 66

Θέμα: για βοηθηστε μαγκες μου!

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atithasos2 Προβολή μηνύματος
    hond innova 125i,δεν παθαινει τιποτα αμα αλλαζεις λαδια και δεν τι δουλευεις στο μονο σταντ,εμενα το μονο προβλημα με 25 χιλιαδες ηταν οτι εβγαλε πηνια.
    Πάλι καλά που δεν παθαίνει τίποτα δήλαδη!

    Λοιπόν να σου προτείνω δεν ξέρω, αλλά θα σου πω δυο σκεπτικά.
    Για την πλειοψηφία των νέων αναβατών το πρώτο μηχανάκι είναι η εισαγωγή στον κόσμο των δυο τροχών. Εξαιρούνται όσοι επιλέγουν σκούτερ...
    Όσοι ψήνουν το ψάρι απο την μία πλευρά, αγοράζουν μηχανές!
    Οι λοιποί που το ψήνουν κι απο τις δυο, ξεκινούν με σκούτερ...
    Η περίπτωση να έχεις μηχανή και μετά να πάρεις ένα σκούτερ για δεύτερο δεν εμπίπτει στο παραπάνω.

    Πρώτο μηχανάκι λοιπόν!Το οποίο σημαίνει ότι θα αλλαχθεί μόλις αποκτησεις το παραπάνω δίπλωμα οδήγησης.

    Οπότε ή επιλέγεις ένα παλιό μεταχειρισμένο σε αξιοπρεπή κατάσταση να κάνεις την δουλειά σου και το κέφι σου (έτσι κι αλλιώς πιο εύκολα και φθηνά βελτιώνεις ενα καρμπυρατεράτο μοτέρ παρά τα ψεκαστα)

    Ή αγοράζεις καινούργιο το best value for money που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην αγορά με την προοπτική ότι όταν χρειαστεί να το πουλήσεις να είναι δημοφιλές και να φύγει άμεσα χωρίς να χάσεις πάρα πολλά λεφτά.

    Δεν έχω ιδέα απο την αγορά των παπιών σήμερα. Αν το honda πουλάει λόγω ονόματος, παρόλο που είναι μπουρδέλο, πάρε honda

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Φίλος είχε innova 90κ χλμ και του έπινε το αίμα καθημερινά. Λέει (το τονίζω αυτό) ότι δεν του έβγαλε τίποτα. Γενικά θεωρώ πως είναι μια χρυσή τομή το innova, το crypton, το zx, το kristar κλπ, ούτε αρχαία (με ό,τι αρνητικά συνεπάγεται αυτό) ούτε ολοκαίνουρια (με ό,τι αρνητικά συνεπάγεται αυτό), εγώ θα προχωρούσα για το innova
    πιστευω οτι με καλυψες αλλα μου μενει ακομα μια πικρα για το ιννοβα......επισης το kristar με την καμια

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Πάλι καλά που δεν παθαίνει τίποτα δήλαδη!

    Λοιπόν να σου προτείνω δεν ξέρω, αλλά θα σου πω δυο σκεπτικά.
    Για την πλειοψηφία των νέων αναβατών το πρώτο μηχανάκι είναι η εισαγωγή στον κόσμο των δυο τροχών. Εξαιρούνται όσοι επιλέγουν σκούτερ...
    Όσοι ψήνουν το ψάρι απο την μία πλευρά, αγοράζουν μηχανές!
    Οι λοιποί που το ψήνουν κι απο τις δυο, ξεκινούν με σκούτερ...
    Η περίπτωση να έχεις μηχανή και μετά να πάρεις ένα σκούτερ για δεύτερο δεν εμπίπτει στο παραπάνω.

    Πρώτο μηχανάκι λοιπόν!Το οποίο σημαίνει ότι θα αλλαχθεί μόλις αποκτησεις το παραπάνω δίπλωμα οδήγησης.

    Οπότε ή επιλέγεις ένα παλιό μεταχειρισμένο σε αξιοπρεπή κατάσταση να κάνεις την δουλειά σου και το κέφι σου (έτσι κι αλλιώς πιο εύκολα και φθηνά βελτιώνεις ενα καρμπυρατεράτο μοτέρ παρά τα ψεκαστα)

    Ή αγοράζεις καινούργιο το best value for money που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην αγορά με την προοπτική ότι όταν χρειαστεί να το πουλήσεις να είναι δημοφιλές και να φύγει άμεσα χωρίς να χάσεις πάρα πολλά λεφτά.

    Δεν έχω ιδέα απο την αγορά των παπιών σήμερα. Αν το honda πουλάει λόγω ονόματος, παρόλο που είναι μπουρδέλο, πάρε honda
    εχω μηχανη ηδη....σκουτερ ποτέ φιλε τα απεχθανομαι...honda λογω ονοματος δεν θα το ελεγα απλα ειναι μεσα στις επιλογες του 125...επισης ισως να θες πιο πολλα λεφτα στο να επισκευασεις ενα μεταχειρησμενο παρα ενα ψεκαστο
    Τελευταία τροποποίηση από youngdriver; 03/08/2018 στις 23:07.

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από youngdriver Προβολή μηνύματος
    πιστευω οτι με καλυψες αλλα μου μενει ακομα μια πικρα για το ιννοβα......επισης το kristar με την καμια
    Σου είπε κάποιος άγνωστος σε σένα,ότι κάποιος άλλος άγνωστος, φίλος του πρώτου αγνώστου ότι το ιννοβα του έβγαλε 90Κ χλμ κι εσυ καλυφτηκες;;;;
    Όταν λες το ψάχνω τι ακριβώς εννοείς ρε παλικαρι;

    Μου φαίνεται πως απλά θέλεις να πάρεις ιννοβα και ψάχνεις μια επιβεβαίωση για τη λαδιερα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σου είπε κάποιος άγνωστος σε σένα,ότι κάποιος άλλος άγνωστος, φίλος του πρώτου αγνώστου ότι το ιννοβα του έβγαλε 90Κ χλμ κι εσυ καλυφτηκες;;;;
    Όταν λες το ψάχνω τι ακριβώς εννοείς ρε παλικαρι;

    Μου φαίνεται πως απλά θέλεις να πάρεις ιννοβα και ψάχνεις μια επιβεβαίωση για τη λαδιερα.
    οχι φιλε μου εχω ακουσει κιαλλες γνωμες...και για πες μας εσυ την γνωμη σου...δεν σου ειπε κανενας να κρινεις κατι αλλα να πεις την γνωμη σ

  6. #21
    Πάρε όποιο παπί σ' αρέσει ρε αγορίνα, δεν υπάρχει κάτι που είναι άθραυστο. Είναι το πώς το προσέχεις, απο την οδήγηση μέχρι την συντήρηση, όλα μαζί. Στην τελική και κάτι να χαλάσει, παπί είναι , δε θα κοστίσει και μια περιουσία να το φτιάξεις.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Πάρε όποιο παπί σ' αρέσει ρε αγορίνα, δεν υπάρχει κάτι που είναι άθραυστο. Είναι το πώς το προσέχεις, απο την οδήγηση μέχρι την συντήρηση, όλα μαζί. Στην τελική και κάτι να χαλάσει, παπί είναι , δε θα κοστίσει και μια περιουσία να το φτιάξεις.
    το θεμα ειναι τραβαει λογο σχολης, και καμια βολτα με 2καβαλο...αν ειναι και ζοριζεται,παιρνω αυτο που εχω και του βαζω λιφαν και χαιρω πολυ χαιροπουλος

  8. #23
    Ε βάλε το λιφάν τότε που είναι πιο αξιόπιστο απο ένα μαμά honda τότε και θα τραβάει σα τραχτέρ. Τι να σου πώ. Εγώ όταν πήγα κάποτε απο το φτιαγμένο 72άρι μου στο kaze-r 115 μου φάνηκε άλλος κόσμος, και πάντα ήμουν κοντά σε 3ψήφια νούμερα κιλών. Όπως το βλέπει ο καθένας

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Ε βάλε το λιφάν τότε που είναι πιο αξιόπιστο απο ένα μαμά honda τότε και θα τραβάει σα τραχτέρ. Τι να σου πώ. Εγώ όταν πήγα κάποτε απο το φτιαγμένο 72άρι μου στο kaze-r 115 μου φάνηκε άλλος κόσμος, και πάντα ήμουν κοντά σε 3ψήφια νούμερα κιλών. Όπως το βλέπει ο καθένας
    kaze-r 115 με ποσο τελικη? 90?...περα απο την πλακα ειναι ωραιο μηχανακι και εχω δει πολλες αξιολογησεις θετικες!

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από youngdriver Προβολή μηνύματος
    kaze-r 115 με ποσο τελικη? 90?...περα απο την πλακα ειναι ωραιο μηχανακι και εχω δει πολλες αξιολογησεις θετικες!
    Όχι ρε τι 90, μια χαρά 100άριζε...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    βαλε ενα 125 lifan καινουργιο και θα σου φανει πυραβλος απο το 70αρη που εχεις. ειχα το 125 lifan παπι , του επινα το αιμα για 4 χρονια οπου και το πουλησα χωρεις να μου βγαλει ζημια.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    κοιτα και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...12311979/#null δοκιμασμενο...και οικονομικο..

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    κοιτα και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...12311979/#null δοκιμασμενο...και οικονομικο..
    ωραιο αλλα δεν μαρεσει αυτο το στυλ μηχανης...τραβαει? η μουφα...γιατι 11αλογα λιγο δυσκολο...το r125 ειναι 13 και ειναι τουμπανο αλλα δεν ειναι σαν το παπι για να κανεις την δουλεια σου

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    βαλε ενα 125 lifan καινουργιο και θα σου φανει πυραβλος απο το 70αρη που εχεις. ειχα το 125 lifan παπι , του επινα το αιμα για 4 χρονια οπου και το πουλησα χωρεις να μου βγαλει ζημια.
    λιγο δυσκολο αυτο...οσοι εχουν βαλει λιφαν ολο μαστορα ειναι

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από youngdriver Προβολή μηνύματος
    ωραιο αλλα δεν μαρεσει αυτο το στυλ μηχανης...τραβαει? η μουφα...γιατι 11αλογα λιγο δυσκολο...το r125 ειναι 13 και ειναι τουμπανο αλλα δεν ειναι σαν το παπι για να κανεις την δουλεια σου
    αναφερεις για παπι στην αρχη...και ειπα να παω και σε κατι προς τα εκει ....ετσι σου ειπα για το συγκεκριμενο....το οποιο ειναι ιδιο με το cb 125 honda με παραπλησια ιπποδυναμη....
    το R3 που ειπες....ναι ειναι πιο δυνατο...ειναι και αλλη φιλοσοφια βεβαια αυτο.
    τετοιο ειδος αναγκαστικα εισαι και ''μονος'' στο μοτο σου καθως ο δευτερος καθετε με δυσκολια σε σχεση με αλλα... η αποφαση δικη σου !

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανη για την κοπελια μου
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 14:13
  2. Μερικά πραγματάκια για πούλημα που μου έχουν ξεμείνει...
    από DimST στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 12:35
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 22:49
  4. WP για Το ΧΤακι μου
    από danaos75 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 20:54
  5. Καινούργια λάστιχα για την DIVI μου
    από neki στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF