Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: για βοηθηστε μαγκες μου!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32

    Question για βοηθηστε μαγκες μου!

    καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορομ!
    επειδη ειμαι 18 πλεον και παω κατευθιαν για 2πλο διπλωμα (car/125) θελω να ρωτησω οσοι ειναι πληρες ενημερωμενοι απο γνωστους κλπ!
    το/τα καλυτερα μηχανακια/παπακια στην κατηγορια του 125 θελω να τονισω οτι θα επαιρνα crypton αλλα εφοσον δεν με καλυπτει το διπλωμα δυστηχως δεν θα το ρισκαρω εκτος αν βρεθω σε αδιεξοδο και δεν βρω τιποτα!... εχω ψιλοκαταληξει σε innova 125i...και βλεπω πολλους οτι προυσιαζει αμετρητα προβληματα..θελω να προσθεσω οτι εχω daytona sprinter 50cc και ειναι 70αρι....επειδη ειμαι παντα στην εντελεια με τις μηχανες και δεν εχει ουτε μια γρατζουνια λετε να μου κρατησει το ιννοβα?...δεν ξερω πραγματικα δεν εχω καλες επιλογες ολα μουφα ειναι πραγματικα ολο 115 βλεπω...honda supra-wave και μπαρουφες.....σας παρακαλω σοβαρες απαντησεις...και οχι π.χ αυτο ειναι καλυτερο απο αυτο...ζητω μια βοηθεια..ναι μεν εχω καποιες γνωσεις σε μηχανες γιατι σε αυτο θα σπουδασω αλλα θελω και μεγαλυτερους οδηγους.....ευχαριστω!
    Τελευταία τροποποίηση από youngdriver; 02/08/2018 στις 10:37. Αιτία: ...

  2. #2
    Μια χαρά είναι (ήταν..) το innova. Και τώρα το wave γιατί μου σηκώσαν το innova. Ότι και να πάρεις, παπί θα μείνει. τί 125 τι 115, δεν έχει να λεει, πίστεψέ με. Είναι μούφα επειδή έχει 10 κυβικά και 2 (!!) άλογα λιγότερα ?
    Πάρε αυτό που βγαίνουν τα οικονομικά σου και σου αρέσει πιο πολύ. Και μη ρίξεις ούτε ευρώ, μάζευέ τα να πάρεις κατι (πιο) σωστό στο Α2 δίπλωμα.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    βλεπω παρα πολλα προβληματα σε ιννοβα...δεν ξερω ειμαι σε αδιεξοδο και θα χρειαστω κατι πιο γρηγορο....τωρα για λεφτα αν πουληθει σε καλη τιμη αυτο π εχω..ισως βρω κατι αλλα δεν ξερω τι...την αξιοπιστια δεν ξερω....εχει διαφορα το 115 αντε να παει με το ζορι 95-100 το 125 αν και injection 110...η θα μου την δωσει και θα παρω crypton πραγματικα...
    Τελευταία τροποποίηση από youngdriver; 02/08/2018 στις 10:39.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    κανεις online να πει μια γνωμη

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από youngdriver Προβολή μηνύματος
    καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορομ!
    επειδη ειμαι 18 πλεον και παω κατευθιαν για 2πλο διπλωμα (car/125) θελω να ρωτησω οσοι ειναι πληρες ενημερωμενοι απο γνωστους κλπ!
    το/τα καλυτερα μηχανακια/παπακια στην κατηγορια του 125 θελω να τονισω οτι θα επαιρνα crypton αλλα εφοσον δεν με καλυπτει το διπλωμα δυστηχως δεν θα το ρισκαρω εκτος αν βρεθω σε αδιεξοδο και δεν βρω τιποτα!... εχω ψιλοκαταληξει σε innova 125i...και βλεπω πολλους οτι προυσιαζει αμετρητα προβληματα..θελω να προσθεσω οτι εχω daytona sprinter 50cc και ειναι 70αρι....επειδη ειμαι παντα στην εντελεια με τις μηχανες και δεν εχει ουτε μια γρατζουνια λετε να μου κρατησει το ιννοβα?...δεν ξερω πραγματικα δεν εχω καλες επιλογες ολα μουφα ειναι πραγματικα ολο 115 βλεπω...honda supra-wave και μπαρουφες.....σας παρακαλω σοβαρες απαντησεις...και οχι π.χ αυτο ειναι καλυτερο απο αυτο...ζητω μια βοηθεια..ναι μεν εχω καποιες γνωσεις σε μηχανες γιατι σε αυτο θα σπουδασω αλλα θελω και μεγαλυτερους οδηγους.....ευχαριστω!
    Πάρε ότι μπορείς να οδηγήσεις βάσει του τι ξέρεις απο οδήγηση και τι σε καλύπτει το δίπλωμα. Τα υπόλοιπα καλά στα λένε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    φιλε μου εγω αλλο ρωτησα και κοιτα τι απαντας ....εγω ρωτησα αξιοπιστα 125 τα τελευταια χρονια ή ακομα και φετος

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από youngdriver Προβολή μηνύματος
    φιλε μου εγω αλλο ρωτησα και κοιτα τι απαντας ....εγω ρωτησα αξιοπιστα 125 τα τελευταια χρονια ή ακομα και φετος
    Όταν θες 10cc παραπάνω για να είναι πιο γρήγορο, και πάλι καλά που απάντησα. Τεσπα, όλα καλα είναι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    μα εγω ρωτησα γενικα στην κατηγορια τι παιζει.....και οχι πιο ειναι πιο γρηγορο

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Δες το kawasaki athlete 125
    https://www.kawasaki.gr/el/products/...wpbW19RWApYWQo
    Το δίνει τζαμπα η kawa 1.7k καινουργιο, 125cc και με συνδιαστικα αρκετα στοιχεια απο μοτοσυκλετα, οπως αναρτήσεις (πιρούνι-αμορτισερ).

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    δεν εχει ωραιο design..πολυ ασχημο αλλα συγκριτικα με κατι αλλα ειναι καλο...κατι σε παπακι ελεγα

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    εαν βρεις παρε ενα crypton R...επισης αυτο που λεει ο gerokost για τα οικονομικα ισχυει.....

  12. #12
    hond innova 125i,δεν παθαινει τιποτα αμα αλλαζεις λαδια και δεν τι δουλευεις στο μονο σταντ,εμενα το μονο προβλημα με 25 χιλιαδες ηταν οτι εβγαλε πηνια.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2018
    Μηνύματα
    32
    crypton R το εχω τσεκαρει...δεν ξερω λες να αξιζει?

    atithasos2 πες κατι παραπανω για το innova να με καλυψεις σε πολλες αποριες...τελικη,2καβαλο αν τραβαει κλπ

  14. #14
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    CBF 125/ Ybr 125

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Φίλος είχε innova 90κ χλμ και του έπινε το αίμα καθημερινά. Λέει (το τονίζω αυτό) ότι δεν του έβγαλε τίποτα. Γενικά θεωρώ πως είναι μια χρυσή τομή το innova, το crypton, το zx, το kristar κλπ, ούτε αρχαία (με ό,τι αρνητικά συνεπάγεται αυτό) ούτε ολοκαίνουρια (με ό,τι αρνητικά συνεπάγεται αυτό), εγώ θα προχωρούσα για το innova

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μηχανη για την κοπελια μου
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 14:13
  2. Μερικά πραγματάκια για πούλημα που μου έχουν ξεμείνει...
    από DimST στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 12:35
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 22:49
  4. WP για Το ΧΤακι μου
    από danaos75 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 20:54
  5. Καινούργια λάστιχα για την DIVI μου
    από neki στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF