Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Αγορα smc 690

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/05/2017
    Μηνύματα
    74

    Αγορα smc 690

    Χαιρετω την παρεα.λοιπον ειμαι ενα βημα πριν αγορασω το smc 690 2009.εχω βρει κανα δυο φαινονται σε πολυ καλη κατασταση.θελω τα φωτα σας περι ελεγχου πριν την μεταβιβαση.τι να προσεξω τι να κοιταξω γενικα περι ελεγχου.αρκει ο ελεγχος σε ενα συνεργειο προφανως ακυρο για τον πωλητη??τα φωτα σας μαγκες μου

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Filologosktm Προβολή μηνύματος
    τα φωτα σας μαγκες μου
    Οκ απο μενα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	keeping-lights-on.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	28,9 KB 
ID:	398491

  3. #3
    Το πας σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο της ΚΤΜ
    και βασει αριθμου πλαισιου σου βρισκει το ιστορικο του...
    Δεν το παιρνεις αν δεν εχει service book,
    Οσο πιο μαμα γινεται σε εμφανιση.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  4. #4
    service book, εξουσιοδοτημένο συνεργείο για να δει τι εχει καταχωρηθεί στη βαση της ktm και βάλε καμία αγγελία να δούμε οι επιστήμονες εδω μεσα. μπορει κάτι να πάρει το μάτι μας να προσέξεις πριν πας να το δεις.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Την τιμή να προσέξεις. Οι κάτοχοι νομίζουν ότι κάθε πέντε χρόνια χάνει 500ευρω αξία.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    βασικα "ψωνιζεις" πρωην κατοχο οχι μηχανακι...φανταζομαι το ξερεις αυτο ετσι?


    ενα υποχθονιο κολπο ειναι το εξης: κλεινεις ραντεβου με τον τυπο που το πουλαει καπου σχετικα μακρυα απο τον μηχανικο σου...το βλεπεις και τον ενημερωνεις οτι πρεπει να το πατε στο ταδε συνεργειο να το δουν...καβαλας το δικο σου, καβαλαει το δικο του και τσουλατε...στον δρομο τον τσιγκλας και πας σβελτα...κανεις και καμια σουζα και βλεπεις αντιδραση...αν ειναι αρρωστος θα τσιμπισει και θα ανοιξει...θα δεις αν το ανοιξει κρυο ή αφου εχει ζεσταθει...θα δεις να το εχει ταραξει στις σουζες...
    θα δεις γενικα αν εχει στρωτη οδηγηση με ροη ή αν κανει σπασμωδικες κινησεις με ατσαλα ανοιγματα και φρενα...

    αν τον ρωτησεις πρεπει να σου πει στα ποσα ακριβως χλμ αλλαξε λαδια/φιλτρο και ποτε θα ειναι η επομενη αλλαγη...

    γενικα ειναι λαχειο παντως γιατι ειναι ιδιαιτερο μηχανακι...



    καλα ψωνια...

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/05/2017
    Μηνύματα
    74
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...19/#0.αυτο σκεφτομαι στα 4500..ενας γνωστος απο δω πηρε ενα 690 smc του 2013.και εσπασε βαλβιδες.το πηγαινε γαμιωντας καθε φορα.κατηγορουν τον προηγουμενο κατοχο..τ μπορει ρε μαγκες να ειχε κανει δηλαδη σε ενα τοσο καινουργιο μηχανακι ...γενικα αν τσεκαρετε car δυστυχως δεν υπαρχει ποικιλια.μονο σε duke iii.και εκει παλι βλεπεις σε ιδια χρονολογια διαφορες μεχρι και 2χιλιαδες €.!!αληθεια δεν ξερω ποια ειναι η πιο ασφαλης κινηση..για μεταχειρισμενο μιλαμε παντα.γιατι 10κ για κουτα δεν εχω

  8. #8
    μου προξενεί εντύπωση τα αυτοκόλλητα που λείπουν και λεει οτι τα εχει κιολας... και τα πλαϊνά και τα πίσω στην ουρά. αν και στη τελευταία φωτό φαίνεται σαν να τα εχει ξεκολλήσει. τα εχει ξεκολλήσει και τα κρατά για να τα δειξει στον μελλοντικό κάτοχο; ποιος ξέρει; μπορει(!). εχει χαμηλώσει τα μπροστινά, εχει αλλάξει ζάντες(?) ή το εξέλ ειναι αυτοκόλλητο και σίγουρα πίσω δισκο. ποιο άπλυτο για αγγελία δεν εχω δει...

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/05/2017
    Μηνύματα
    74
    Ναι απλα τα χει ξεκολησει μου ειπε.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Filologosktm Προβολή μηνύματος
    Ναι απλα τα χει ξεκολησει μου ειπε.


    δεν παιζει αυτο με την καμια.....
    να εχει φαει καμια τουμπα...να εγιναν μπουρδελο και να τα εβγαλε τελειως ναι...
    αλλα απο το πουθενα να τα εχει ξεκολλησει? no way...

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν παιζει αυτο με την καμια.....
    να εχει φαει καμια τουμπα...να εγιναν μπουρδελο και να τα εβγαλε τελειως ναι...
    αλλα απο το πουθενα να τα εχει ξεκολλησει? no way...
    Κι ομως, το εχω ακουσει κι απο παιδι με duke Σταυρο. Αβυσσος η ψυχη του καγκουρα.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν παιζει αυτο με την καμια.....
    να εχει φαει καμια τουμπα...να εγιναν μπουρδελο και να τα εβγαλε τελειως ναι...
    αλλα απο το πουθενα να τα εχει ξεκολλησει? no way...
    το γούστο ειναι υποκειμενικό... ποτε δεν ξερεις....!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κι ομως, το εχω ακουσει κι απο παιδι με duke Σταυρο. Αβυσσος η ψυχη του καγκουρα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maxim46 Προβολή μηνύματος
    το γούστο ειναι υποκειμενικό... ποτε δεν ξερεις....!


    τωρα σοβαρα??
    για να το κανεις αυτο πρεπει να εισαι 19 χρονων...

    εγω μονο σε παπια το εχω δει να το κανουν...(και να το κανω )...αλλα μιλαμε για τετοιες ηλικιες που νομιζεις οτι το μηχανακι ειναι πιο "κακο" χωρις τα μαμα αυτοκολλητα...φυσικα χωρις να υπολογιζεις μεταπωλητικη αξια..και βαθμο "καγκουροτητας"....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Σιγά .. Στο πρώτο μου μηχανάκι, το XR 125 τα είχα ξεκολλήσει τα αυτοκόλλητα γιατί δεν μου ταίριαζαν στο μάτι, λίγες ημέρες αφου το πηρα κούτα.
    Το ίδιο θα έκανα κ στο cbr αν δεν μου κάθονταν καλά.
    Μερικοί νομίζω οτι την εχουν πατήσει κ βλέπουν δαίμονες παντού.
    Ενα καλό έλεγχο απο ενα καλό συνεργείο θέλει, αν δώσει το οκ ο μάστορας τότε πας για αγορά.

  15. #15
    Οτι λεει ο απο πανω...Τα αυτοκολλητα δεν ειναι αξιοπιστο κριτηριο. Στα πιο πολλα μηχανακια που ειχα τα ξεκολλαγα γιατι μου αρεσει το clean look. Τσεκ σε εξουσιοδοτημενο, καβαλα και εφυγες...
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για το Ktm Smc 690
    από keikenhate στο forum KTM
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2018, 21:47
  2. Αγορα smc 690 z750
    από Filologosktm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2018, 18:15
  3. ΚΤΜ SMC 690 η Enduro?
    από MostrinO στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2016, 15:00
  4. KTM SMC 690,690 Enduro,690 SMR,Duke 690
    από Aitherobamwn στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 15:30
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2007, 00:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF