Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 101

Θέμα: 10ος αγώνας Monster Energy Grand Prix České republiky

  1. #76
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Εγώ ξέρω ότι ο κόσμος εκεί έξω βλέπει το φετινό πρωτάθλημα και του τρέχουν τα σάλια από το θέαμα που βλέπει. Σώμα με σώμα οι μάχες από πολλές μοτοσυκλετες. Πράγματα που βλέπαμε παλιά μόνο στις μικρότερες κατηγορίες και από πιτσιρικάδες χωρίς τη ψυχολογική πίεση με τους σπόνσορες. Και παρ όλα αυτά δεν είμαστε ευχαριστημένοι εδώ στο Ελλαδιστάν. Εάν αυτό δεν είναι δείγμα ότι έχουμε μετατραυματικό σοκ από τον ημίθεο τι είναι;

    Εγώ δεν είμαι η Honda να παραπονιέμαι που δε μπορώ να δείξω την σούπερ ντουπερ τεχνολογική μου υπέροχη. Εγώ είμαι θεατής / καταναλωτής κτλ. Και αυτό που βλέπω είναι μαχες ανελέητες. Χαμός γίνεται. 700 προσπεράσεις τον γυρο, ενώ παλιότερα έμπαινε μπροστά ο χορχες και μας έπαιρνε ο ύπνος, ή έμπαινε μπροστά ο Στόνερ και πάλευε για τη μια και μοναδική στροφή που θα του κάνει την επίθεση ο μονάκριβος θεός μας για να έρθουμε σε οργασμο.

    Τεράστια η διαφορά θεάματος. Μπράβο στον εζπαλετα και πάλι λέμε
    Δλδ εσύ στο Βrno είδες μάχες; Πες μου το κανάλι που το βλέπεις, είναι καλύτερο από το δικό μου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Εγώ ξέρω ότι ο κόσμος εκεί έξω βλέπει το φετινό πρωτάθλημα και του τρέχουν τα σάλια από το θέαμα που βλέπει. Σώμα με σώμα οι μάχες από πολλές μοτοσυκλετες. Πράγματα που βλέπαμε παλιά μόνο στις μικρότερες κατηγορίες και από πιτσιρικάδες χωρίς τη ψυχολογική πίεση με τους σπόνσορες. Και παρ όλα αυτά δεν είμαστε ευχαριστημένοι εδώ στο Ελλαδιστάν. Εάν αυτό δεν είναι δείγμα ότι έχουμε μετατραυματικό σοκ από τον ημίθεο τι είναι;

    Εγώ δεν είμαι η Honda να παραπονιέμαι που δε μπορώ να δείξω την σούπερ ντουπερ τεχνολογική μου υπέροχη. Εγώ είμαι θεατής / καταναλωτής κτλ. Και αυτό που βλέπω είναι μαχες ανελέητες. Χαμός γίνεται. 700 προσπεράσεις τον γυρο, ενώ παλιότερα έμπαινε μπροστά ο χορχες και μας έπαιρνε ο ύπνος, ή έμπαινε μπροστά ο Στόνερ και πάλευε για τη μια και μοναδική στροφή που θα του κάνει την επίθεση ο μονάκριβος θεός μας για να έρθουμε σε οργασμο.

    Τεράστια η διαφορά θεάματος. Μπράβο στον εζπαλετα και πάλι λέμε

    Σπύρο δεν είναι έτσι...
    Παλιότερα έβλεπες αυτούς που άξιζαν να είναι μπροστά να είναι ΟΝΤΩΣ μπροστά και να παλεύουν για κάτι...(για την νίκη, για τον πιο γρήγορο γύρο, για την διαφορά από τον 2ο, κλπ)...
    Τώρα αυτοί που αξίζουν να είναι μπροστα, απλά δεν φαίνονται γιατί είναι άλλοι 15 εκεί και όλα αυτά λόγω των κανονισμών...
    Έχετε καταλάβει ότι εδώ και περίπου 2-3 χρόνια έχουν σταματήσει να αναφέρονται στα "aliens", έτσι??

    Αντικειμενικά υπήρχαν 3-4 αναβάτες που απλά δεν πιανοντουσαν...αυτοί δεν ξεμαθαν να οδηγούν...αλλά όταν έχουν τα λάστιχα να τους κόβουν, τα ηλεκτρονικά να τους κόβουν, τα πλαίσια κλπ...εεε, δεν ξεχωρίζουν...και αυτοί στο μπουγιο...δεν είναι έτσι... λυπάμαι....

  3. #78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Σπύρο δεν είναι έτσι...
    Παλιότερα έβλεπες αυτούς που άξιζαν να είναι μπροστά να είναι ΟΝΤΩΣ μπροστά και να παλεύουν για κάτι...(για την νίκη, για τον πιο γρήγορο γύρο, για την διαφορά από τον 2ο, κλπ)...
    Τώρα αυτοί που αξίζουν να είναι μπροστα, απλά δεν φαίνονται γιατί είναι άλλοι 15 εκεί και όλα αυτά λόγω των κανονισμών...
    Έχετε καταλάβει ότι εδώ και περίπου 2-3 χρόνια έχουν σταματήσει να αναφέρονται στα "aliens", έτσι??

    Αντικειμενικά υπήρχαν 3-4 αναβάτες που απλά δεν πιανοντουσαν...αυτοί δεν ξεμαθαν να οδηγούν...αλλά όταν έχουν τα λάστιχα να τους κόβουν, τα ηλεκτρονικά να τους κόβουν, τα πλαίσια κλπ...εεε, δεν ξεχωρίζουν...και αυτοί στο μπουγιο...δεν είναι έτσι... λυπάμαι....
    έχει κι άλλη ανάγνωση η "εξαφάνιση" των alien ,Σταύρε.ηλεκτρονικά. τα προηγούμενα χρόνια μπορούσαν οι εργοστασιακές ομάδες να κάνουν τη διαφορά,είχαν "χώρο" να "παίξουν" και πολυπληθείς ομάδες κομπιουτεράδων (software engineers). απο τότε που μπήκαν περιορισμοί στην ecu ,ήρθαν όλοι πιο κοντά.κι όταν μπουν περιορισμοί και στην imu θα έρθουν ακόμη κοντύτερα. πλέον μετράει περισσότερο ο αναβάτης.

    @Spyro: είσαι λίγο άδικος ,νομίζω . αν μπεις στον κόπο να προσέξεις τι λέμε επακριβώς,δεν θα διαφωνήσεις τόσο κάθετα.

    υγ: ο Σταύρος είναι Ροσσικός ,κι αυτός βρήκε τον αγώνα γτπκ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #79
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    "Στο twitter"..σαν να λέμε "στην πλεμπα που δεν έχει ιδέα και απλά βλέπει μηχανάκια να είναι κοντά το ένα με το άλλο και να κάνουν γύρω γύρω όλοι"...
    Οκ..no wonder why...
    Ναι σωστά, Mat Oxley, David Emmett, Matthew Birt, Neil Spalding και άλλοι δημοσιογράφοι τους οποίους εμείς διαβάζουμε για να μπορούμε να πληροφορούμαστε, οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει περισσότερα GP από κοντά από όλο το Μοτο μαζεμένο

    Δεν είμαστε παντογνώστες και το να βλέπουμε GP 15-20 χρόνια από την τηλεόραση δεν μας κάνει ειδικούς σε κάτι


    Αλλά συνεχίστε να τα ισοπεδώνετε όλα, τζάμπα είναι

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    χλωμό το κόβω οτι σαν έθνος θα ξεπεράσουμε τον Ρόσσι. μετατραυματικό σοκ θα έχουμε για καμια 20αρια χρόνια που θα έχει γεράσει τόσο η γενιά η δικιά μας, θα έχει μπουχτίσει στους γιατρούς κα ιτις εξετάσεις, δε θα ασχολείται καν με το σπορ οπότε και η νέα γενιά δε θα έχει όλη αυτή τη γεροντογκρίνια και θα βλέπει το σπορ με καθαρό μάτι.

    σαν να λεει ο πατέρας μου οτι αφου δε βλέπει μάχες με Σβαρτζ, Ντούχαν και Ρέινι το σπόρ είναι χάλια. Μαντέψτε πόσο τον γράφω όταν βλέπω εγώ αγώνες

    τα ίδια πάντα όμως θα έχουμε με τους γέρους και τις αναμνήσεις που έχουν απο τότε που ήταν νεούδια. Μια ζωη στη γεροντογκρίνια. "Μόνο ο Δόμαζος και ο Κούδας τι να μας πει τώρα ο άμπαλος ο Εμπαπε" ναπούμε. Τα ίδια σε τόσα και τόσα αθλήματα και άλλα τόσες εκφράσεις ψυγωγίας ανα τα έτη
    με στεναχωρησες

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Ναι σωστά, Mat Oxley, David Emmett, Matthew Birt, Neil Spalding και άλλοι δημοσιογράφοι τους οποίους εμείς διαβάζουμε για να μπορούμε να πληροφορούμαστε, οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει περισσότερα GP από κοντά από όλο το Μοτο μαζεμένο

    Δεν είμαστε παντογνώστες και το να βλέπουμε GP 15-20 χρόνια από την τηλεόραση δεν μας κάνει ειδικούς σε κάτι


    Αλλά συνεχίστε να τα ισοπεδώνετε όλα, τζάμπα είναι
    Μμμμμ...βέβαια ...οι δημοσιογράφοι κάνουν την δουλειά τους...
    Ξεσηκώνουν τον κόσμο ανεξαρτήτως τι πραγματικά συμβαίνει μόνο και μόνο για να ρέει το χρήμα στα ταμεία...
    Φαντάζεσαι σπικερ ή δημοσιογράφο ειδικού τύπου που ασχολείται με τους αγώνες να πει "α, τι ξενερωτος αγώνας"??

    Και σιγά μην κάτσει να αναλύσει ο δημοσιογράφος τον προφανέστατο λόγο που εκανε τον pedrosa να φύγει...ή τον stoner...
    Ροσσικοι είναι οι περισσότεροι...πίσσα και πούπουλα...

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Αναφέρθηκε και πιο πάνω:οι casters του btsport είναι πάρα πολύ ρεαλιστές και ειλικρινείς, χαίρομαι λίγο παραπάνω όταν πετυχαίνω stream τους.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Αναφέρθηκε και πιο πάνω:οι casters του btsport είναι πάρα πολύ ρεαλιστές και ειλικρινείς, χαίρομαι λίγο παραπάνω όταν πετυχαίνω stream τους.
    ακριβως...αυτοι το ανεφεραν στην αρχη...αλλα μετα ξεκινησαν τα ξεφωνητα για το ποσο κοντα ηταν ολοι τους και ποσο ωραιους 2 γυρους ειδαμε...

    δεν γινετε αλλιως ρε σεις...παιζεται το ψωμι τους...

    ειπε κανεις αν ειχε 45οC πως θα πηγαινε ο pedrosa? oχι...
    βεβαια αν ειναι καποιος προσεκτικος στις μεταδοσεις θα ακουσει ατακουλες για την "περιεργη κατασταση με τα λαστιχα" ...

  9. #84
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Αφήνω εδώ ένα άρθρο από την πλέμπα του twitter, κάποιον τυχάρπαστο

    https://www.motorsportmagazine.com/o...chelin-mystery


    Να δω τι θα συγκρατήσει ο καθένας που θα το σχολιάσει....

  10. #85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Αφήνω εδώ ένα άρθρο από την πλέμπα του twitter, κάποιον τυχάρπαστο

    https://www.motorsportmagazine.com/o...chelin-mystery


    Να δω τι θα συγκρατήσει ο καθένας που θα το σχολιάσει....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mat Oxley
    "...Is this a good thing or a bad thing? Some would say it’s bad that riders can’t keep it pinned from lights-out to chequered flag..."

    μπορώ να κρατήσω αυτό?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #86
    Για μενα η φαση ειναι λαλακια..
    Ειναι σαν να επρεπε ο Bolt π.χ. να παει ρελαντι για τα πρωτα 70 μετρα γιατι αν πηγαινε τεζα απο την αρχη θα του χαλουσαν τα παπουτσια
    Ποιο το νοημα που οι αλλοι δρομεις θα ηταν πολυ κοντα του στον τερματισμο και γιατι να με ενθουσιασει αυτο ως φιλαθλο;

  12. #87
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Για μενα η φαση ειναι λαλακια..
    Ειναι σαν να επρεπε ο Bolt π.χ. να παει ρελαντι για τα πρωτα 70 μετρα γιατι αν πηγαινε τεζα απο την αρχη θα του χαλουσαν τα παπουτσια
    Ποιο το νοημα που οι αλλοι δρομεις θα ηταν πολυ κοντα του στον τερματισμο και γιατι να με ενθουσιασει αυτο ως φιλαθλο;
    well said
    ο παραλληλισμός είναι σωστός ,κατά την άποψή μου. πολύ "συμπυκνωμένα" και ουσιαστικά δοσμένος.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #88
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Όπως πάντα στη ζωή με όλα τα πράγματα, ο καθένας κρατάει αυτό που θέλει να κρατήσει και δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει άποψη όσο και κατάφορα σωστή μπορεί να είναι μια διαφορετική άποψη

    Ένα κατατοπιστικό άρθρο του New Yorker μετά απο επιστημονική έρευνα, στο οποίο αναφέρεται οτι ο κόσμος έχει ήδη αποφασίσει για το τι θα πιστέψει πριν καν επιχειρηματολογήσει ή εξετάσει υπέρ ή εναντίον

    «Δε θέλω να έχω δίκιο»

    https://www.newyorker.com/science/ma...nt-to-be-right

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Ούτε κρύο , ούτε ζέστη ο αγώνας, ακριβώς γιατί αναγκαστικά λόγω θερμοκρασιών έγινε αγώνας στρατηγικής και τακτικής.
    Πολυ δυνατά τα Duc, καλός κ σοφός Μάρκος.
    Ο Κράτσλοου κρατήθηκε κοντά και έχασε τη
    4η απο αυτό που έκανε ο ίδιος σε όλο τον αγώνα αλλά τελικά
    του το έκανε ο Ρόσι τελευταία στροφή.

    Συνεχίζει να έχει θέματα με τη διαχείριση ελαστικού η Yamaha , ο Jarvis γενικά πιστεύει οτι είναι κοντά στο να ξαναέρθουν.
    Κράτησα μια φώτο απο τη κατάσταση της m1 του Rossi στο τέλος :

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2018-08-05-19-43-58.jpg 
Προβολές:	109 
Μέγεθος:	98,9 KB 
ID:	398497

    Φοβερή ανάλυση για τον αγώνα αλλά και για το τι πραγματικά φταίει και η Yamaha έχει καταγράψει 20 αγώνες χωρίς νίκη αλλά και γιατί το 2019 θα είναι η χρονιά της ->

    https://www.asphaltandrubber.com/mot...-summary-2018/

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Antonisss Προβολή μηνύματος
    Αφήνω εδώ ένα άρθρο από την πλέμπα του twitter, κάποιον τυχάρπαστο

    https://www.motorsportmagazine.com/o...chelin-mystery


    Να δω τι θα συγκρατήσει ο καθένας που θα το σχολιάσει....
    εγω θα κρατησω αυτα:
    “We need to manage the rear at most tracks,” says Lorenzo, who says he could’ve won this year’s Italian and Catalan GPs at an even faster pace. “At Mugello and Barcelona, I had to ride three-tenths slower than I’d have liked. Some years ago, with a different tyre manufacturer, you could be full power from the first corner to the last and you could be very consistent, without worrying about the rear tyre. Now you worry a lot and you have to really plan your strategy.


    “I was worried about the graining on the right side of the front tyre, so I had to ride quite a bit different – leaning less and being be very smooth on the right side of the tyre. This really paid off because I had something more at the end of the race.”

    Maybe you are struggling with the 'bike and everything, but before you get angry you need to understand all the tyre options, because if you have a problem then maybe you can find one good option and then your ‘bike is working much better than the other ‘bikes.”

    Dovizioso agrees with Márquez – you need to keep your cool and use your brain to get the best out of the Michelins.

    “Sometimes riders and teams lose their way with the Michelins, even though the answer is very close,” adds Dovizioso. “Most of the time it’s difficult to understand what you have to do and often I hear riders say things like, ‘we are completely in the s**t, this is impossible’, but I don’t think this is the reality. It’s just your feeling that everything is very bad but in fact the answer is very close.”

    Other times riders know before practice even starts that they are in trouble. For example, when Márquez studied the allocation before Mugello he immediately knew that the front tyres on offer wouldn’t work for him. Sure enough, he lost the front and crashed in the race.

    This is why it’s very rare for anyone to win more than two races in a row, because however well a rider, his 'bike and his tyres may go at one track, the next track may be completely different.

    “With the Michelins the window is very, very narrow,” says Valentino Rossi’s crew chief Silvano Galbusera. “It all depends on the track and the grip. And it’s easier to be out of the window than inside the window. Before we concentrated more on performance; now we work more on tyre life. We all must think much more!”

    Even Michelin MotoGP boss Piero Taramasso agrees that tyre choice can be difficult. “The soft has more grip and therefore gives less spin, so sometimes it wears less than the medium, which gives more spin,” he explains. “So sometimes tyre choice is the opposite to normal, so it’s hard to anticipate. ‘Bike set-up is really important and electronics too, to manage the tyre better.”


    ουσιαστικα ΟΛΟΙ δουλευουν για τα λαστιχα...
    ΟΛΟΙ ανησυχουν για τα λαστιχα...
    ΤΙΠΟΤΑ δεν εχουν σαν δεδομενο οσον αφορα τα λαστιχα...
    κοιτανε να κανουν διατηρηση ελαστικων κατα την διαρκεια του αγωνα, ξεχνοντας ουσιαστικα να επικεντρωνονται στο πως θα πανε γρηγορα...αλλα στο πως θα φανε λιγοτερο λαστιχο...

    μια μπαρμπουτιερα ειναι και τα λαστιχα εχουν τον ρολο των ζαριων...
    ριξε μια ζαρια καλη και για μας παλιοζωη...

    και αυτο το εβαλες γιατι ακριβως? για να αποδειξεις αυτα που φωναζουμε τοσο καιρο εδω μεσα?
    οτι απλα δεν φαινονται οι καλυτεροι αναβατες και τα καλυτερα μηχανακια λογω κανονισμων?
    οτι πλεον ολα ειναι ανοιχτα και οπως λεει και ο μηχανικος του rossi "ειναι πιο ευκολο να βρεθεις εκτος του <παραθυρου> που δουλευουν τα λαστιχα παρα εντος"


    ενταξει, congrats λεμε....το απογειωσαν το αθλημα...δεν εχουν δεδομενο το grip τους σε κανεναν αγωνα...
    εγω λεω την επομενη φορα που θα πανε να μην κανουν τιποτα...ουτε ελευθερα, ουτε χρονομετρημενα...απλα να γραψουν σε ενα χαρτι ολα τα μηχανακια με οτι να'ναι ρυθμισεις, να τα ριξουν τα χαρτακια σε μια γυαλα και να πηγαινει ο καθενας να διαλεγει χαρτακι/μηχανακι...και ας τρεξουν ετσι....
    πιο πολυ πλακα θα εχει ρε σεις...και θα πεσουν και πολλοι...και γαμω τους αγωνες θα ειναι...

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP 2017 Round #10 Monster Energy Grand Prix České republiky
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2017, 13:31
  2. 12ος αγώνας Octo BRITISH GRAND PRIX 02-04 Silverstone
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 304
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2016, 22:26
  3. 11ος αγώνας HJC Helmets GRAND PRIX CESKE REPUBLIKY
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 204
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2016, 20:42
  4. MOTO GP ROUND 5 MONSTER ENERGY GRAND PRIX DE FRANCE 6-8/5/2016
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 330
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2016, 04:25
  5. Cardion AB Grand Prix Ceske Republiky
    από dessert στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 17:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF