Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 101 από 101

Θέμα: 10ος αγώνας Monster Energy Grand Prix České republiky

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Εγω να κανω μια ερωτηση σε οσους γκρινιαζουν πως εχει γινει θεμα τυχης το πρωταθλημα. Βλεπετε καποιον στην καταταξη του πρωταθληματος σε θεση που δεν του αξιζει; Καποιον που εριξε εξαρες δλδ και βρεθηκε εκει απο τυχη; Πχ θα επρεπε να προηγειται καποιος αλλος εκτος του πρωταθλητη; Ο γιατρος αδικα ειναι δευτερος; Θα επρεπε αραγε ο Lorenzo να ειναι πανω απο πεμπτος, κοκ;

    Παντα οι καλοι ξεχωριζουν στα πρωταθληματα, επειδη βρισκουν τον τροπο να κερδιζουν. Ειτε αυτος ο τροπος λεγεται ηλεκτρονικα, λαστιχα, στρατηγικη, mind games, καθαρη ταχυτητα... Παντα ετσι γινοταν και παντα ετσι θα γινεται. Απλα η τραπουλα (πρεπει να) ανακατευεται ανα τακτα διαστηματα ωστε να μην βαλτωνει το αθλημα και να δινονται νεες προκλησεις σε ομαδες και αναβατες. Αυτο γινεται μεσω νεων κανονισμων, νεων ελαστικων, νεων πιστων, κτλ.

  2. #92
    @ptc πιθανοτατα και παλι οι ιδιοι να ηταν μπροστα
    Αλλα σιγουρα θα πηγαινε ΠΟΛΥ καλυτερα ο Βινιαλες
    που δεν ξεχασε να καβαλαει
    Για μενα το προβλημα ειναι αυτο που ειπε ο Λορενθο
    οτι δεν μπορει ο καθενας να παει απο την αρχη μεχρι το τελος στο οριο του
    Εκει θα βλεπαμε ποιος εχει το καλυτερο πακετο

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εγω να κανω μια ερωτηση σε οσους γκρινιαζουν πως εχει γινει θεμα τυχης το πρωταθλημα. Βλεπετε καποιον στην καταταξη του πρωταθληματος σε θεση που δεν του αξιζει; Καποιον που εριξε εξαρες δλδ και βρεθηκε εκει απο τυχη; Πχ θα επρεπε να προηγειται καποιος αλλος εκτος του πρωταθλητη; Ο γιατρος αδικα ειναι δευτερος; Θα επρεπε αραγε ο Lorenzo να ειναι πανω απο πεμπτος, κοκ;
    Πετρο να σου απαντησω...
    η δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι οτι θα ηταν τελειως διαφορετικα τα πραγματα...
    σκεψου στους αγωνες που εχουμε ηδη δει ο lorenzo να καθοταν μπροστα και να μην επεφτε τοσες θεσεις στους τελευταιους γυρους...σιγουρα θα ηταν καλυτερα στην καταταξη...ισως πισω απο τον marquez...
    ο pedrosa αν μπορουσε να ζεστανει λαστιχο θα ειχε παρει 1-2 νικες για πλακα και θα ηταν και αυτος 3ος ή 4ος μην πω και αυτος πισω απο τον marquez...
    ο vinales και αυτος θα ηταν καλυτερα απο 4ος...
    ο dovizioso δεν θα ηταν 3ος οπως ειναι τωρα αλλα 5ος-6ος και κατω...
    ο rossi δεν θα ηταν 2ος αλλα πιο κατω...

    δλδ μονο αν βαλεις το γεγονος οτι ο lorenzo εφοσον φυγει μπροστα και νιωσει εμποστοσυνη απο τα λαστιχα ειναι σχεδον αδυνατο να τον πιασει καποιος (ακομα και ο marquez), φτανει...

    οποτε ναι, ΣΙΓΟΥΡΑ θα ηταν αλλιως η βαθμολογια...
    marquez, lorenzo, pedrosa, rossi ειναι alien...(μ'αυτη την σειρα κατα την δικη μου γνωμη και η αποσταση του 2 απο τον 3 ειναι πολυ μικρη εως και αμελητεα...δλδ ο pedrosa μπορει ευκολα να πρωταγωνιστησει οπως μπορει και ο lorenzo)...απο εκει και περα ειναι θεμα μοτοσυκλετων και πιστας...ετσι διαμορφωνεται το πρωταθλημα...

    ...και που ξερεις αν δεν υπηρχαν αυτες οι αλλαγες μπορει να εβλεπες και ενα ονοματακι στην καταταξη που εχει αφησει ιστορια με την εξωπραγματικη του ταχυτητα (παραδεχουμενος απο ολους...συναθλητες, δημοσιογραφους, κοσμο..κλπ)...

  4. #94
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος

    Φοβερή ανάλυση για τον αγώνα...

    https://www.asphaltandrubber.com/mot...-summary-2018/
    +1000
    Ride(s) the wind of change...

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Σταυρο καταλαβαινω τι λες, αλλα με αυτη τη λογικη η σειρα καταταξης θα επρεπε να ειναι de facto (η σειρα των alien οπως την αναφερεις πχ) και οτιδηποτε διαταρασσει αυτην την ισορροπια βλαπτει το αθλημα. Περα απο το οτι θα ηταν μονοτονο, πιστευω οτι ετσι δεν προχωραει και το αθλημα.

    Εγω το βλεπω πολυ διαφορετικα. Ο πραγματικα καλος αναβατης θα μπορεσει να πρωταγωνιστησει με οποιες συνθηκες και αν βρει μπροστα του. Αυτο κανει τον γιατρο GOAT πχ. Τι διχρονα, τι τετραχρονα, τι με ηλεκτρονικα, τι χωρις, τι με old style body position, τι με αγκωνες κατω, κτλ. Παντα (σχεδον) θα εβρισκε τον τροπο να κυνηγαει το πρωταθλημα, ακομα και περνωντας αναβατες που μπορει σε απολυτη ταχυτητα να ηταν καλυτεροι του (αναφερομαι στα τελευταια χρονια)*. Ειναι και ο λογος που συνηθως σχολιαζουμε υποτιμητικα οσους γκρινιαζουν και τους φταινε τα παντα ολα εκτος απο τον εαυτο τους (Λορενθο, Βινιαλες, κτλ). Οι συνθηκες (ελαστικα) ειναι ιδιες για ολους. Βαλε τον κωλο σου κατω και μαζι με την ομαδα σου βρες τον τροπο να φερεις τα αποτελεσματα. Καπως ετσι λοιπον προχωραμε στο πρωταθλημα με τον Μαρκεζ πρωτο και τον γιατρο δευτερο... Ειναι η φυσικη ταξη των πραγματων.

    *Μα τι καθομαι και γραφω, αντιροσσικος ανθρωπος, ε Φωτη;

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σταυρο καταλαβαινω τι λες, αλλα με αυτη τη λογικη η σειρα καταταξης θα επρεπε να ειναι de facto (η σειρα των alien οπως την αναφερεις πχ) και οτιδηποτε διαταρασσει αυτην την ισορροπια βλαπτει το αθλημα. Περα απο το οτι θα ηταν μονοτονο, πιστευω οτι ετσι δεν προχωραει και το αθλημα.

    Εγω το βλεπω πολυ διαφορετικα. Ο πραγματικα καλος αναβατης θα μπορεσει να πρωταγωνιστησει με οποιες συνθηκες και αν βρει μπροστα του. Αυτο κανει τον γιατρο GOAT πχ. Τι διχρονα, τι τετραχρονα, τι με ηλεκτρονικα, τι χωρις, τι με old style body position, τι με αγκωνες κατω, κτλ. Παντα (σχεδον) θα εβρισκε τον τροπο να κυνηγαει το πρωταθλημα, ακομα και περνωντας αναβατες που μπορει σε απολυτη ταχυτητα να ηταν καλυτεροι του (αναφερομαι στα τελευταια χρονια)*. Ειναι και ο λογος που συνηθως σχολιαζουμε υποτιμητικα οσους γκρινιαζουν και τους φταινε τα παντα ολα εκτος απο τον εαυτο τους (Λορενθο, Βινιαλες, κτλ). Οι συνθηκες (ελαστικα) ειναι ιδιες για ολους. Βαλε τον κωλο σου κατω και μαζι με την ομαδα σου βρες τον τροπο να φερεις τα αποτελεσματα. Καπως ετσι λοιπον προχωραμε στο πρωταθλημα με τον Μαρκεζ πρωτο και τον γιατρο δευτερο... Ειναι η φυσικη ταξη των πραγματων.

    *Μα τι καθομαι και γραφω, αντιροσσικος ανθρωπος, ε Φωτη;
    Οκ, απλά εγώ το βλέπω τελείως διαφορετικά...
    Π.χ. πιστεύω ότι το άθλημα προχωράει κατεβάζοντας κάθε χρόνο το γυρολογιο της κάθε πιστας...
    Μπορεί να είναι στα χρονομέτρησης, μπορεί να είναι στον αγώνα...μπορεί να είναι ο γενικός χρόνος αγώνα...
    Πάντως υπάρχει εξέλιξη...
    Εξέλιξη για μένα δεν είναι να παίζεται τζόκερ με τα λάστιχα...
    Αν δεν υπάρχουν 2-3 σταθερές που να μπορεί ο κάθε αναβατης να στηριχτεί για να βελτιωθεί προσωπικά και να εξελιχθεί πως θα προχωρήσει το άθλημα? Βλέποντας τον rabat να κάνει ταχύτερο γύρο και οι ταχύτεροι γύροι των 3 πρώτων να γίνονται στον τελευταίο γύρο του αγώνα?
    Εγώ π.χ. γουσταρα να βλέπω τον stoner να στρίβει το μηχανάκι με τον πίσω...καθαρά με γκάζι...και ας ήταν μπροστά και ας μην υπήρχε κάποιος να τον συναγωνιστεί...
    Κάτι flying laps στο philip island που ήταν να σταυροκοπιεσαι σε κάθε στροφή...


    Και γιατί να βρίσκονται ρε συ Πέτρο πρωταγωνιστές σε κάθε αγώνα? Επειδή πόνταραν και τους βγήκε? Αυτό συμβαίνει σε ένα βαθμό όταν βρέχει...όταν είναι μικτές οι συνθήκες...οκ...αλλά αυτό με τα λάστιχα παραπαει...πολύ τζόγος...
    Τους έκοψαν την εξέλιξη με την κοινή ecu, τώρα τους έκοψαν και την πρόσφυση...Δλδ γιατι παλευουν εκεί μεσα? Ας τους έδιναν και λάστιχα του εμπορίου...ας βάλουν τον κώλο τους κάτω να τα κάνουν να δουλέψουν...

    Όλο το πράγμα είχε μια αίγλη...ήταν οι καλύτεροι με πρωτοτυπα και με σούπερ ηλεκτρονικά, λάστιχα, φρένα, αναρτήσεις κλπ...
    Αν τους δίνεις μετριοτητες, μετριότατα αποτελέσματα θα παίρνεις....
    Επίσης δεν φαίνεται η διαφορά του καλού από τον μετριο και το alien...γίνονται όλοι ένα...
    Και τι να λέει που έβγαιναν πάντα οι ίδιοι πρώτοι πριν κάποια χρόνια? Μήπως δεν το άξιζαν? Ας το έκαναν και οι άλλοι...αλλά οοοοχι...επειδή δεν μπορούν οι άλλοι ας ανακατέψουμε την τράπουλα με κανονισμούς...
    Anyway, αυτή είναι η δική μου γνώμη...μπορεί να είναι και λάθος...

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Δεν υπάρχει σωστό και λάθος, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αυτό που αρέσει στον έναν δεν αρέσει στον άλλον. Κάποιος μπορεί να απομακρυνθεί από το άθλημα λόγω της τρέχουσας κατάστασης, άλλον να τον κερδίσει.

    Συνολικά νομίζω πάντως πως το moto gp μάλλον περνάει πολύ καλή περίοδο στην ιστορία του (εμπορικά και από πλευράς δημοφιλίας), οπότε μάλλον η σούμα είναι θετική.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει σωστό και λάθος, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αυτό που αρέσει στον έναν δεν αρέσει στον άλλον. Κάποιος μπορεί να απομακρυνθεί από το άθλημα λόγω της τρέχουσας κατάστασης, άλλον να τον κερδίσει..
    Καλα, ναι...
    Προσωπικά μιλώντας και μόνο που ξέρω ότι δεν πάνε από την αρχή του αγώνα μέχρι το τέλος τέρμα γκάζι με ξενερώνει αφάνταστα...

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Καλα, ναι...
    Προσωπικά μιλώντας και μόνο που ξέρω ότι δεν πάνε από την αρχή του αγώνα μέχρι το τέλος τέρμα γκάζι με ξενερώνει αφάνταστα...
    είμαι με τον Σταύρο σε αυτό. αν θέλαμε να δούμε διαχείριση ελαστικών ,τότε υπάρχει και το endurance. εδώ ,υποτίθεται, είναι sprint,balls deep racing από το πρώτο μέχρι το τελευταίο μέτρο.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #100
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    είμαι με τον Σταύρο σε αυτό. αν θέλαμε να δούμε διαχείριση ελαστικών ,τότε υπάρχει και το endurance. εδώ ,υποτίθεται, είναι sprint,balls deep racing από το πρώτο μέχρι το τελευταίο μέτρο.
    ΚΑΙ ΕΓΩ

  11. #101
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    MOTOGP, ΤΣΕΧΙΑ, ΜΠΡΝΟ: ΚΙ ΟΜΩΣ, ΕΧΑΣΕ!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	38490899_1833560070060318_8224834317113622528_o.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	398526

    https://motosport.com.gr/motosport/i...-ki-omos-exase

    Giorgio_Rp

    volde27
    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 09/08/2018 στις 18:36.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP 2017 Round #10 Monster Energy Grand Prix České republiky
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2017, 14:31
  2. 12ος αγώνας Octo BRITISH GRAND PRIX 02-04 Silverstone
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 304
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2016, 23:26
  3. 11ος αγώνας HJC Helmets GRAND PRIX CESKE REPUBLIKY
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 204
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2016, 21:42
  4. MOTO GP ROUND 5 MONSTER ENERGY GRAND PRIX DE FRANCE 6-8/5/2016
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 330
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2016, 05:25
  5. Cardion AB Grand Prix Ceske Republiky
    από dessert στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 18:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF