Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 117

Θέμα: μπουφάν καλοκαιρινό

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Καλοκαιρινό εγώ θα έβαζα μόνο σε αποκλειστικά αστική χρήση. Είχα αγοράσει ένα Bering και τελικά δεν το φόρεσα ποτέ. Σε οτιδήποτε εκτός πόλης χρησιμοποιούσα τα υπόλοιπα (κορντουρες και δέρμα) και ποτέ δεν ένιωσα να υποφέρω η να μην αντέχω άλλο. .

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    To revit το έχω πάρει στην γυναίκα μου και εγώ έχω το dainese. Και στα 2 η προστασία της πλάτης παει έξτρα. Το revit έχει προστασία πλάτης από σκληρό σφουγγάρι ενώ το dainese έχει από σκληρό πλαστικό. Επίσης το dainese είναι πιο αέρινο για αυτό και το προτίμησα παρόλο που στοιχίζει παραπάνω μιας και κινούμε κυρίως στην πόλη. Το revit είναι ίσως λίγο πιο όμορφο αλλά δεν μου αρέσει η προστασία της πλάτης που έχει. Μπορεί όμως και να κάνω λάθος.

  3. #48
    Νέο μέλος Το avatar του/της panosha
    Εγγραφή
    10/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Έχω από πέρυσι το AGVpro Zeus και φέτος πήρα και το REVIT Eclipse σε καφέ. Το δεύτερο είναι πιο φίνο με καλύτερα υλικά και ποιοτικότερες προστασίες σε ώμους και αγκώνες. Πάντως, και το ανοιχτόχρωμο AGV που έχει φορεθεί πολύ, έχει βγάλει 2 πλυντήρια (ευαίσθητα - χωρίς στύψιμο) και εξακολουθεί να είναι μια χαρά. Λόγω σχεδιασμού και χρωμάτων δείχνει πιο σπορ, ακριβώς το αντίθετο από το Eclipse, που είναι πιο σοβαρό σε εμφάνιση και σε πολύ πρωτότυπο (χρυσό) χρώμα.

  4. #49
    Νέο μέλος Το avatar του/της panosha
    Εγγραφή
    10/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    Οσο για το πλυσιμο του μπουφαν στο πλυντηριο, περαστικα σας οσοι το κανετε. απλα το καταστρεψατε...ειδικα τα χειμερινα
    Δεν έχουν ακριβώς έτσι τα πράγματα...

    https://www.revitsport.com/en/learni...ition/textile/

    https://www.runnerstore.gr/woly-text...-katharistiko/

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panosha Προβολή μηνύματος
    μακαρι..εγω δεν το ρισκαρω. αντε σε 1 -2 πλυντηρια ισως δεν χαλαει η κορντουρα. σε βαθος χρονου ομως καταστρεφεται

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    μακαρι..εγω δεν το ρισκαρω. αντε σε 1 -2 πλυντηρια ισως δεν χαλαει η κορντουρα. σε βαθος χρονου ομως καταστρεφεται
    εχω ενα agvpro καλοκαιρινό γκρι παλιο μοντέλο χωρις εξτρα μεμβράνη αδιαβροχοποιησης. το εχω 5 χρονια. και το βαζω 3-4 φορες τον χρονο στο πλυντήριο ΜΕ στύψιμο και τις 3 τελευταίες φορές εχω βαρεθεί και δεν εχω βγάλει καν τις προστασίες. οποτε θες να το δεις ειναι σαν καινούργιο ουτε η κορντουρα ξέφτισε ουτε οι ραφές εχουν πάθει κατι ουτε τίποτα. το μονο που χαλασε και προφανώς θα χαλουσε ειναι το θερμομεταφερομενο λογότυπο τα ραφτα ειναι εκει μια χαρα. το ειχα παρει κιολας 89€

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Επειδή λέω να πάω για ψώνια σιγά σιγά (καλοκαιρινά), θα ξεκινήσω με μπουφάν. Είμαστε οκ με αυτό;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tnx-thanks-smiley-emoticon.gif 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	996 Bytes 
ID:	405653
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #53
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.797
    Σίγουρα, αλλά ρίξε μια ματιά και στο revit. Είναι φθηνότερο!

    Αν και εγώ έχω παλιότερο μοντέλο, νομίζω το dainese εξακολουθεί να έχει περισσότερο mesh ύφασμα πάντως.
    Sent from me using a computer.

  9. #54
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Επειδή λέω να πάω για ψώνια σιγά σιγά (καλοκαιρινά), θα ξεκινήσω με μπουφάν. Είμαστε οκ με αυτό;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tnx-thanks-smiley-emoticon.gif 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	996 Bytes 
ID:	405653
    Δες κ αυτο...

    Εγω εχω κανα 4αρι χρονια αυτο.
    Πολυ ικανοποιημενος.
    Απο αρχες Μαη με το ψιλο αδιαβροχο-επενδυση που εχει μεσα μεχρι Οκτωβρη συνεχεια.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #55
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Σαν μια πιο φτηνή επιλογή έχω να πω και τα εξής : https://www.motorparts.com.gr/eshop/...%81%CE%BF.html

    βέβαια δεν ξέρω αν αξίζει να μην δώσεις 50-60ε παραπάνω για ένα Dainese αλλά και αυτή η μάρκα είναι Ιταλική,έχω ένα παλαιότερο μοντέλο τους φυσικά αλλά μοιάζει σχετικά,πάνω απο 10 χρόνια κυριολεκτικά δεν έχει βγάλει κιχ.
    Το μόνο που έπαθε ήταν να σκιστεί η φόδρα στις τσέπες από το βάλε-βγάλε,κάτι που φτιάχτηκε πολύ εύκολα.Δεν γνωρίζω βέβαια αν έχουν ακόμα την ίδια ποιότητα κατασκευής.
    porca miseria.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω εχω κανα 4αρι χρονια αυτο.
    Πολυ ικανοποιημενος.
    Απο αρχες Μαη με το ψιλο αδιαβροχο-επενδυση που εχει μεσα μεχρι Οκτωβρη συνεχεια.
    Ωραίο το revit! (και ανοιχτόχρωμο..)

    Αλλά το δικό σου είναι αυτό που θέλω νομίζω. Με ενδιαφέρει να έχει αφαιρούμενη επένδυση για κάποιο δροσερό πρωινό από άνοιξη έως φθινόπωρο όπως λες.

    Οπότε αφήνω AIR FLUX D1 και κοιτάζω για Air Frame D1.

    Υποθέτω όμως θα ξεπερνάει το 200άρι με την προστασία πλάτης.

    Κάτι σε revit με τα σπεκς του Air Frame D1 υπάρχει; (να έχει δηλ. επένδυση από μέσα αφαιρούμενη)
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #57
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο το revit! (και ανοιχτόχρωμο..)

    Αλλά το δικό σου είναι αυτό που θέλω νομίζω. Με ενδιαφέρει να έχει αφαιρούμενη επένδυση για κάποιο δροσερό πρωινό από άνοιξη έως φθινόπωρο όπως λες.

    Οπότε αφήνω AIR FLUX D1 και κοιτάζω για Air Frame D1.

    Υποθέτω όμως θα ξεπερνάει το 200άρι με την προστασία πλάτης.

    Κάτι σε revit με τα σπεκς του Air Frame D1 υπάρχει; (να έχει δηλ. επένδυση από μέσα αφαιρούμενη)
    Εγω επειδη εχω μια πλατη της Dainese (απο το 2007) την τραμπαρω με την cordura μιας κ που το καλοκαιρι δεν την φοραω (ουτε το δερματινο επισης).

    Δεν ξερω για αλλο με εσωτερικη επενδυση...μπορει να εχει βγει κατι τα τελευταια χρονια.
    Για ψαξου.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο το revit! (και ανοιχτόχρωμο..)

    Αλλά το δικό σου είναι αυτό που θέλω νομίζω. Με ενδιαφέρει να έχει αφαιρούμενη επένδυση για κάποιο δροσερό πρωινό από άνοιξη έως φθινόπωρο όπως λες.

    Οπότε αφήνω AIR FLUX D1 και κοιτάζω για Air Frame D1.

    Υποθέτω όμως θα ξεπερνάει το 200άρι με την προστασία πλάτης.

    Κάτι σε revit με τα σπεκς του Air Frame D1 υπάρχει; (να έχει δηλ. επένδυση από μέσα αφαιρούμενη)
    ρε πας καλα? θα παρεις μπουφαν μαυρο και δεν θα ειναι dainese? τσαμπα η ζεστη που θα τρως χωρις να πουλας μουρη

    (δεν το λεω για κακο και πλακα κανω παρε οτι θες αλλα δείχνεις σαν να μην μπηκες στον κοπο να διαβασεις ολο το θεμα. και απλα μας ρωτας εμας? διαβασε και βγαλε συμπέρασμα. εμεις μονο προσωπική αποψη θα πουμε και βεβαια με ελάχιστη γνωση γιατι ο καθε ενας μας ειχε 2-3 μπουφαν τοση ειναι η εμπειρία )

    εκτος αν θες να κανουμε ενα search για εσενα και να σου προτείνουμε 2-3 μπουφαν. βεβαια αυτο καλυτερα να το κανεις με εναν πωλητη σε καποιο καταστημα γιατι θα τα δοκιμασεις κιολας και ισως αυτο που δεν σου καθετε καλα στο ματι απο το ιντερνετ πανω σου να ειναι οτι ποιο σωστο υπάρχει για εσενα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ρε πας καλα? θα παρεις μπουφαν μαυρο και δεν θα ειναι dainese? τσαμπα η ζεστη που θα τρως χωρις να πουλας μουρη

    (δεν το λεω για κακο και πλακα κανω παρε οτι θες αλλα δείχνεις σαν να μην μπηκες στον κοπο να διαβασεις ολο το θεμα. και απλα μας ρωτας εμας? διαβασε και βγαλε συμπέρασμα. εμεις μονο προσωπική αποψη θα πουμε και βεβαια με ελάχιστη γνωση γιατι ο καθε ενας μας ειχε 2-3 μπουφαν τοση ειναι η εμπειρία )

    εκτος αν θες να κανουμε ενα search για εσενα και να σου προτείνουμε 2-3 μπουφαν. βεβαια αυτο καλυτερα να το κανεις με εναν πωλητη σε καποιο καταστημα γιατι θα τα δοκιμασεις κιολας και ισως αυτο που δεν σου καθετε καλα στο ματι απο το ιντερνετ πανω σου να ειναι οτι ποιο σωστο υπάρχει για εσενα.


    Διάβασα λίγο εχθές το βράδυ από το κινητό και λέω μήπως έχουμε κάποια ενημερωμένη και δοκιμασμένη άποψη κυρίως σε dainese ή revit.

    Ψάχνω διάφορα αλλά ζαλίζομαι από την πληροφόρηση.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #60
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Εχω την εντύπωση ότι ένα καλοκαιρινό τζάκετ, ας έχει και επένδυση, δεν θα σε κρατήσει ζεστό σε ανοιξιάτικη βόλτα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF