Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 117

Θέμα: μπουφάν καλοκαιρινό

  1. #31
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    είναι ΤΟ ΠΕΡΚΕΡ=το τελειότερο μπεργκερ ιν αθενς
    στα burger δεν κανουμε σκοντο , ποσο παραπανω αμα ειναι το τελειοτερο ιν αθενς
    σε ποιο αναφερεσαι αν επιτρεπεται?

  2. #32
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    στα burger δεν κανουμε σκοντο , ποσο παραπανω αμα ειναι το τελειοτερο ιν αθενς
    σε ποιο αναφερεσαι αν επιτρεπεται?
    Δες ποστ no #24 και μόλις ανοίξει enjoy
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    το εχω ακουσει απειρες φορες αυτο συνεχιζει να με παραξενευει
    εχετε καποιοι την εντυπωση οτι η πτωση παει αναλογα με το κοστος της μηχανης
    12.000 ευρω μηχανη σοβαρη πτωση πολλα χτυπηματα αρα μονο με καλο εξοπλισμο εχεις καποιες πιθανοτητες να την γλιτωσεις
    25.000 ευρω μηχανη? γαμησετα , μονο αν φορας την πανοπλια του λανσελοτ σωζεσαι
    3.000 ευρω μηχανη νταξει, με λιγο lidl και λιγο τυχη καλα θαμαστε
    500 ευρω μηχανη, αρχοντας δεν χρειαζεσαι τπτ θα κανεις διπλο λουπ στον αερα και θα προσγειωθεις στα ποδια σου αγρατζουνιστος

    οντως??

    ολες οι μηχανες ακομα και το γκαρελι του θειου μου πιανουν τουλαχιστον 80 σαν μινιμουμ το αναφερω
    δεν χρειαζονται παραπανω για να σκοτωθεις και να ανοιξει η κεφαλα σου στην μεση ακομα και με arai
    οποτε σταματηστε αυτο το συνδιαστικο κοστουσ μηχανης ποιοτητασ εξοπλισμου γιατι ειναι πραγματικα λαθος στα ορια της βλακειας

    το τι εξοπλισμο και τι κρανος θα εχεις δεν παει αναλογα το κοστος τησ μηχανης
    παει αναλογα το ποσο κοστολογεις τον εαυτο σου το κεφαλι σου και την σωματικη σου ακαιρεοτητα, ειτε καβαλας πυραυλο ειτε καβαλας πατινι

    βρειτε αλλο επιχειρημα για να αγοραζετε φτηνα πραγματα
    και μην κοροιδευετε τον εαυτο σας οτι ειστε προστατευμενοι
    αν το εχεις ακούσει πολλές φόρες αυτο και διάβασες και ολόκληρο το σχόλιο μου και ακόμα παραξενεύεσαι έχεις πρόβλημα αντίληψης. θα στο απλοποιήσω λοιπόν ωστε την επόμενη φορά που θα το ακούσεις να το καταλάβεις.

    αυτος που αγοράζει φτηνα πράγματα δεν κοροϊδεύει τον εαυτο του ξερει ακριβώς τι περνει και για τι χρήση και ποσο αντοχή στον χρονο θα εχει αυτο που πήρε. αντιθετα κοροϊδεύει τον εαυτο του αυτος που θελει να παρει ακριβό και καλο αλλα περιμένει τις εκπτώσεις ή τις προσφορές και μεχρι τοτε φοράει τίποτα.

    τα επιχειρήματα λοιπον δεν ψάχνουμε να τα βρούμε ειναι η πραγματικότητα του καθενός, οταν ο αλλος εχει παρει μτχ παπάκι για να κανει την δουλειά του και πασχίζει να βγαλει ενα μεροκάματο τον θαυμάζω που αρχικά πηρε ενα κράνος έστω φτηνό για να προστατευτεί και θα τον χειροκτροτησω οταν αν παρει κατι καλύτερο,
    και προφανώς αυτος που εχει να διαθέσει 15.000€ σε μηχανή ειναι γελιος και καραγκιόζης να κυκλοφορεί με φτηνό εξοπλισμό. αυτο ειπα και οχι το αντίθετο που νόμιζες οτι ειπα και απάντησες.

  4. #34
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Έχω το Nordcap τρίτη σεζόν φέτος. Το έριξα στο πλυντήριο μοναχό του, να μην τρίβεται με άλλα κι έγινε καινούργιο.

    Όσον αφορά την προστασία, μια φορά έπεσα, ελαφρά βέβαια και όλα καλά.
    Εγώ θα το πρότεινα, απλά να σημειώσω ότι δεν έχω εμπειρία από ακριβότερα μπουφάν.

  5. #35
    Νέο μέλος Το avatar του/της panosha
    Εγγραφή
    10/06/2016
    Μηνύματα
    4
    Τα μπουφάν μοτοσικλέτας δεν είναι μόνο για να μας προστατεύουν από τις πτώσεις. Αυτή είναι μια σημαντική χρησιμότητα, αλλά όχι η μοναδική που προσφέρουν. Προστατεύουν από το κρύο, από τον ήλιο που μας καίει και από τη βροχή. Ειδικά στη μηχανή, ο αέρας που χτυπά στο σώμα κουράζει σε πολύωρη οδήγηση ή ενοχλεί, μερικές φορές και σε μικρές διαδρομές. Ακόμα και μια φθηνή λύση, είναι πολύ καλύτερη από το να κυκλοφορεί κανείς χωρίς μπουφάν.

    Από εκεί και πέρα, ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και απαιτήσεις, διαφορετική τσέπη και μυαλό, ώστε να επιλέξει που θα φάει τα λεφτά του. Υπάρχουν έξυπνες οικονομικότερες και πλήρως αξιόπιστες λύσεις, αλλά και ακριβές που δεν προσφέρουν πολλά περισσότερα. Μια λύση των 300€ δεν είναι απαραίτητα 3 φορές καλύτερη από μια άλλη των 100€. Υπάρχουν value for money τίμιες λύσεις και μερικές ακριβότερες που είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Υπάρχουν και ακριβές επιλογές που αξίζουν και την τελευταία δεκάρα. Συχνά οι πιο επώνυμες λύσεις προσφέρουν καλύτερη συμπεριφορά και αντοχή στο χρόνο.

    Αυτό που χρειάζεται είναι καλή έρευνα και δοκιμές - για όσους μπορούν - και προσθήκη όπου δεν προσφέρεται μιας καλής προστασίας πλάτης, αλλά και σκληρό παζάρι για καλύτερες τιμές - υπάρχουν.

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Προς Konstantinos: απο τα τρια που εβαλες, εννοειται revit. Ειναι οντως ομορφο, το ζαχαρωνα και εγω περυσι αλλα τελικα προτιμησα το airwave καθως μου φανηκε καλυτερο. Η προστασια πλατης revit seesoft που πουλιεται κανα τριανταρι γι αυτα τα μπουφαν ειναι πιστοποιημενη με ce lvl 2

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    Προς Konstantinos: απο τα τρια που εβαλες, εννοειται revit. Ειναι οντως ομορφο, το ζαχαρωνα και εγω περυσι αλλα τελικα προτιμησα το airwave καθως μου φανηκε καλυτερο. Η προστασια πλατης revit seesoft που πουλιεται κανα τριανταρι γι αυτα τα μπουφαν ειναι πιστοποιημενη με ce lvl 2
    +1 κ για τις δυο επιλογες,πηρα ακριβως τα ιδια προσφατα κ ειναι εξαιρετικα.
    ειδικα η προστασια SV ειναι αυτο που επιβαλεται να εχει κανεις ανεξαρτητως μπουφαν.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    φιλαρακι παρε επωνυμο καλο με λιγο παραπανω χρηματα να σου μεινει και να ειναι 100 φορες πιο ποιοτικο και τελος. 3-4 εταιρειες ειναι οι καλες και φουλ ποιοτικες. Οι αλλες απλα ακολουθουν.
    Οσο για το πλυσιμο του μπουφαν στο πλυντηριο, περαστικα σας οσοι το κανετε. απλα το καταστρεψατε...ειδικα τα χειμερινα

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    φιλαρακι παρε επωνυμο καλο με λιγο παραπανω χρηματα να σου μεινει και να ειναι 100 φορες πιο ποιοτικο και τελος. 3-4 εταιρειες ειναι οι καλες και φουλ ποιοτικες. Οι αλλες απλα ακολουθουν.
    Οσο για το πλυσιμο του μπουφαν στο πλυντηριο, περαστικα σας οσοι το κανετε. απλα το καταστρεψατε...ειδικα τα χειμερινα
    xa xa xa

  10. #40
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    ελα μαγκες εσεις που κραζετε τισ μαρκες
    εχει και τετοια, που ξερεις μπορει να μην προστατευουν οσο τα επωνυμα αλλα απο δροσια full
    εγω θα σας καμαρωνω παντως, dainese και ξενερωτα μπουφαν, εδω ειναι το ζουμι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7082n1.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	63,7 KB 
ID:	398483

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή μου ώστε να δοκιμάσω τα μπουφάν κι έτσι δεν μπορώ να αποφασίσω εύκολα.
    Εκεί που ζαχάρωνα το AGVPro Zeus, τώρα σκέφτομαι το Revit Eclipse.
    Με την προστασία πλάτης Seesoft πάει στα 150€, αλλά νομίζω ότι σε θέμα προστασίας είναι ανώτερο των AGVPro Zeus & Nordcap Eolos.
    Στα συν ότι είναι όμορφο και διακριτικό (μπορεί να περάσει και για κανονικό μπουφάν), στα μείον ότι δεν διαθέτει αδιάβροχη επένδυση όπως τα άλλα δύο για την περίπτωση που θα βρεις βροχή στο δρόμο.
    Τελευταία τροποποίηση από Konstantinos; 07/08/2018 στις 15:52.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Konstantinos Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή μου σε ακτίνα εκατοντάδων χλμ, οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω τα μπουφάν.
    Έτσι, δεν μπορώ να αποφασίσω εύκολα.
    Εκεί που ζαχάρωνα το AGVPro Zeus, τώρα σκέφτομαι το Revit Eclipse.
    Με την προστασία πλάτης Seesoft πάει στα 150€, αλλά νομίζω ότι σε θέμα προστασίας είναι ανώτερο των AGVPro Zeus & Nordcap Eolos.
    Στα συν ότι είναι όμορφο και διακριτικό, στα μείον ότι δεν διαθέτει αδιάβροχη επένδυση όπως τα άλλα δύο για την περίπτωση που θα βρεις βροχή στο δρόμο.
    τα περισσότερα μαγαζιά δέχονται να στείλεις το μπουφάν πίσω και να σου στείλουν άλλο νούμερο

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Λοιπόν, επειδή η αγορά ρούχου ή παπουτσιού από το internet χωρίς να το έχεις δει από κοντά είναι "γουρούνι στο σακί" που μπορεί να σου βγει, μπορεί και όχι (με τα παπούτσια την έχω πατήσει πολλάκις), αποφάσισα να περιμένω μέχρι να με φέρει ο δρόμος σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για να πάω να δοκιμάσω τα μπουφάν που με ενδιαφέρουν.
    Με την ευκαιρία θα πάρω και ένα καλοκαιρινό παπούτσι μοτό γιατί το nike running που φοράω συνήθως δεν κάνει γι' αυτή τη δουλειά.
    Μέχρι τότε θα πορευτώ με το δερμάτινο AXO μου κι ας ζεσταίνομαι λίγο παραπάνω.
    Στο κάτω κάτω, οι ζέστες είναι για 1-2 μήνες ακόμη κι εγώ δεν κινούμαι στην πόλη, οπότε θα αντέξω...

  14. #44
    Αν δεν σκοπεύεις να κινείσαι σε πόλη σε χαμηλές ταχύτητες με μπουφάν αλλά να το χρησιμοποιείς κυρίως για διακοπές και γρήγορες βόλτες, ίσως ένα τεσσάρων εποχών να είναι προτιμότερο. Η φίλη μου είχε πάρει ένα καλοκαιρινό dainese και πέρσι το καλοκαίρι σε νησί το βράδυ κρύωνε πολύ, ακόμα και με την μεμβράνη αδιαβροχοποίησης. Φέτος με ένα τεσσάρων εποχών revit κανένα παράπονο. Εκτός και αν οι αντοχές σου στο κρύο είναι αυξημένες.

    Για αστικές διαδρομές πάλι τα πράγματα αλλάζουν, με τεσσάρων εποχών ακόμα και με όλους τους εξαερισμούς ανοιχτούς την σάουνα δεν την γλιτώνεις.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Μάλλον έχεις δίκιο.
    Με το χειμερινό μου δερμάτινο (εννοείται χωρίς την επένδυση) δεν ζεσταίνομαι ιδιαίτερα σε μια καλοκαιρινή απογευματινή βόλτα των 80-120 km/h.
    Ενώ με ένα 100% καλοκαιρινό ίσως να κρύωνα σ' αυτές τις ταχύτητες.
    Ίσως το καλοκαιρινό κάνει μόνο για αστική χρήση με χαμηλές ταχύτητες και συχνές στάσεις, που δεν είναι η περίπτωσή μου.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF