Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Ατυχημα με μηχανακι, ποιος φταιει ;;

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στην ίδια λωρίδα βρίσκονταν, με ίδια κατεύθυνση.

    Δεν πας για κάνα μπανάκι;
    Μα και εγω μπερδευτηκα με αυτο το σχολιο...Γιατι να μην γινεται να περασουν και οι δυο με πρασινο?

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2016
    Μηνύματα
    9
    να ρωτησω. εκτος απο αυτοκινητο οδηγας και μηχανη? γιατι εαν οδηγουσες θα ηξερες οτι αυτοι που οδηγουν μοτο και αυτοκινητο παντα οταν στριβουν κοιτανε παντα εαν υπαρχει μοτο στα δεξια του αυτοκινητου.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Δυστυχως ειμαστε στην χωρα που ολοι τα ξερουν ολα και ολοι εχουν αποψη..
    εχω διαβασει ηδη 3 ης μπορει και παραπανω διαφορετικες απαντησεις ποιος φταιει και ποιος οχι και ολοι ειναι στρανταρ οτι αυτοι εχουν δωσει την δικη τους απαντηση σωστα..
    Το θεατρο του παραλογου αλλη μια φορα..
    Μα ρε ανθρωπε γιατι δεν ρωτας την αστυνομια που και εκει λογικα θα ακουσεις ξανα 10 διαφορετικες απαντησεις
    Δικιο τελικα θα καταλαβεις οτι εχει αυτος με τον καλυτερο δικηγορο απλα στην ελλαδα ζεις !!!
    Μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης νομικα εχει αυτός με τον χειροτερο δικηγορο!
    Μηπως δεν εισαι απο ελλαδα?
    Παραξενο που περιμενεις να καταλαβεις ποιος εχει δικιο με μια απαντηση!
    Στην ελλαδα οποιος εχει το χρημα και καλο δικηγορο αυτος εχει δικιο τελικα.

    Ειμαστε ο λαος του παραλογου πεταγετε ο αλλος παει να σε φαει στην στροφη του λες εεεε που πας ρε καραμητρο σου λεει οκ σιγα και τι εγινε...μα του λες θα με ετρωγες μπαμπεσικα και σου απαντα @@@@ μαλ@@ αντε γα@@@

    Φιλε μου τελικα αποφασισα ποιος φταιει γραφοντας εδω...
    ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ γιατι ξερεις οτι δεν εκανες αυτο που επρεπε...Αν ετρεχες με 200 σε ενα δρομο με οριο 50 και πεταγοταν ενας πεζος στον δρομο ξαφνικα και τον σκοτωνες ποιος θα εφταιγε νομικα?
    Αν ειχες σκοτωσει το παιδι με το μηχανακι θα ειχε σημασια ποιος εφταιγε νομικα?
    Μεσα αφου δεν θα ειχες οδηγηση εσυ σωστα θα εψαχνες να βρεις ποιος φταιει πολυ ποιος λιγο?θα ειχε σημασια ο νεκρος?
    Το κεκτημενη ταχυτητα θα ειχε γινει εγκληματικη ενεργεια?
    Το παραλογο λοιπον ποιο πολυ απο ολα ειναι ξερεις οτι δεν εχεις οδηγηση ο ιδιος σωστα παρολα αυτα ψαχνεις να βρεις αν εχεις δικιο η αδικο η συνειδηση σου και η ηθικη σου τι λεει?
    Βρες μεσα σου την σωστη απαντηση ποιος φταιει ξερεις πραγματικα ο ιδιος!!!
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 14/09/2018 στις 12:54.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Πάντως και ο πίσω πρέπει να τηρεί μια συγκεκριμένη απόσταση ασφαλείας : https://accident-investigator.me/%CE.../#.W5t6uM4zaM8

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Πάντως και ο πίσω πρέπει να τηρεί μια συγκεκριμένη απόσταση ασφαλείας : https://accident-investigator.me/%CE.../#.W5t6uM4zaM8
    Ναι πρεπει για τις περιπτωσεις που καποιου του συμβει κατι και παει να σωσει μια κατασταση οχι για καποιον που εχει το μυαλο του αλλου και οποιον παρει ο χαρος...
    Εφοσον κανεις ενεργεια η οποια ισως προκαλεσει ζημια σε αλλον και το γνωριζεις ψαχνεις μετα να δεις αν φταις κιολας?
    Θα ξαναπω το παραδειγμα πας με 200 με οριο 50 ομως και πεταγετε πεζος και δεν εχει διαβαση ποιος φταιει?
    Εσυ που ξερεις οτι με 200 ενω εχει οριο 50 ισως πεταχτει πεζος και τον σκοτωσεις η αυτος που πεταχτηκε?
    Ο κυριος που αναρωτιεται ποιος φταιει νομικα και εκνευριζομαι πραγματικα με αυτο δεν ηξερε οτι ισως προκαλεσει ατυχημα με την οδηγηση του?
    οδηγησε σωστα?
    Εκανε επικινδυνο ελιγμο?αναψε φλας?αλλα δεν ξερει αν φταιει νομικα και μπαινει προκαλωντας κιολας σε μοτο φορουμ και ρωτα εμας αν φταιει...ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΥΡΙΕ!
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 14/09/2018 στις 13:28.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Ναι πρεπει για τις περιπτωσεις που καποιου του συμβει κατι και παει να σωσει μια κατασταση οχι για καποιον που εχει το μυαλο του αλλου και οποιον παρει ο χαρος...
    Εφοσον κανεις ενεργεια η οποια ισως προκαλεσει ζημια σε αλλον και το γνωριζεις ψαχνεις μετα να δεις αν φταις κιολας?
    Θα ξαναπω το παραδειγμα πας με 200 με οριο 50 ομως και πεταγετε πεζος και δεν εχει διαβαση ποιος φταιει?
    Εσυ που ξερεις οτι με 200 ενω εχει οριο 50 ισως πεταχτει πεζος και τον σκοτωσεις η αυτος που πεταχτηκε?
    Ο κυριος που αναρωτιεται ποιος φταιει νομικα και εκνευριζομαι πραγματικα με αυτο δεν ηξερε οτι ισως προκαλεσει ατυχημα με την οδηγηση του?
    οδηγησε σωστα?
    Εκανε επικινδυνο ελιγμο?αναψε φλας?αλλα δεν ξερει αν φταιει νομικα και μπαινει προκαλωντας κιολας σε μοτο φορουμ και ρωτα εμας αν φταιει...ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΥΡΙΕ!
    Πρέπει γιατί το ορίζει ο Κ.Ο.Κ. και όχι κατά περίπτωση
    Το λάθος είναι οτι δεν αναψε φλας (μεγάλο λάθος για εμένα) ... τίποτα άλλο
    Για να το κάνω και πιο σαφές , το παπάκι που είναι κολλημένο στον προφυλακτήρα μέχρι να βρεί την ευκαιρία να κάνει τη σφήνα (το συναντάω κάθε μέρα , όλη μέρα στην Αθήνα ) είναι το ίδιο επικίνδυνο


    ..κατα την ταπεινή μου άποψη πάντα .

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως ειμαστε στην χωρα που ολοι τα ξερουν ολα και ολοι εχουν αποψη..
    εχω διαβασει ηδη 3 ης μπορει και παραπανω διαφορετικες απαντησεις ποιος φταιει και ποιος οχι και ολοι ειναι στρανταρ οτι αυτοι εχουν δωσει την δικη τους απαντηση σωστα..
    Το θεατρο του παραλογου αλλη μια φορα..
    Μα ρε ανθρωπε γιατι δεν ρωτας την αστυνομια που και εκει λογικα θα ακουσεις ξανα 10 διαφορετικες απαντησεις
    Δικιο τελικα θα καταλαβεις οτι εχει αυτος με τον καλυτερο δικηγορο απλα στην ελλαδα ζεις !!!
    Μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης νομικα εχει αυτός με τον χειροτερο δικηγορο!
    Μηπως δεν εισαι απο ελλαδα?
    Παραξενο που περιμενεις να καταλαβεις ποιος εχει δικιο με μια απαντηση!
    Στην ελλαδα οποιος εχει το χρημα και καλο δικηγορο αυτος εχει δικιο τελικα.

    Ειμαστε ο λαος του παραλογου πεταγετε ο αλλος παει να σε φαει στην στροφη του λες εεεε που πας ρε καραμητρο σου λεει οκ σιγα και τι εγινε...μα του λες θα με ετρωγες μπαμπεσικα και σου απαντα @@@@ μαλ@@ αντε γα@@@

    Φιλε μου τελικα αποφασισα ποιος φταιει γραφοντας εδω...
    ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ γιατι ξερεις οτι δεν εκανες αυτο που επρεπε...Αν ετρεχες με 200 σε ενα δρομο με οριο 50 και πεταγοταν ενας πεζος στον δρομο ξαφνικα και τον σκοτωνες ποιος θα εφταιγε νομικα?
    Αν ειχες σκοτωσει το παιδι με το μηχανακι θα ειχε σημασια ποιος εφταιγε νομικα?
    Μεσα αφου δεν θα ειχες οδηγηση εσυ σωστα θα εψαχνες να βρεις ποιος φταιει πολυ ποιος λιγο?θα ειχε σημασια ο νεκρος?
    Το κεκτημενη ταχυτητα θα ειχε γινει εγκληματικη ενεργεια?
    Το παραλογο λοιπον ποιο πολυ απο ολα ειναι ξερεις οτι δεν εχεις οδηγηση ο ιδιος σωστα παρολα αυτα ψαχνεις να βρεις αν εχεις δικιο η αδικο η συνειδηση σου και η ηθικη σου τι λεει?
    Βρες μεσα σου την σωστη απαντηση ποιος φταιει ξερεις πραγματικα ο ιδιος!!!
    Για όλα τα παραπάνω,θα έχουμε πάντα μνημόνια,λαός κουραδόμαγκας,στα φανάρια και στους αδύναμους.
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2018
    Μηνύματα
    5
    Καλησπέρα .είχα ένα τροχαίο μάγκες και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις.οποιος μπορεί ας βοηθήσει

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    22
    Κανονικα δεν φταις εσυ σε καμια περιπτωση και ΦΛΑΣ να μην εβγαλες εφοσον ησου στην λωριδα σου επρεπε να κραταει την γνωστη αποσταση ασφαλειας αν την κρατουσε δεν θα επεφτε και πανω σου.

  10. #40
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roympos1994 Προβολή μηνύματος
    Κανονικα δεν φταις εσυ σε καμια περιπτωση και ΦΛΑΣ να μην εβγαλες εφοσον ησου στην λωριδα σου επρεπε να κραταει την γνωστη αποσταση ασφαλειας αν την κρατουσε δεν θα επεφτε και πανω σου.
    Καλώς ήρθες. Πριν απαντήσεις σε κάποιο θέμα να κοιτάς τις ημερομηνίες.. κάποιοι εδώ δεν αγαπάνε τους ανασκαφείς....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    22
    χαχαχα καλως σας βρηκα, απλα ειδα το post μου αρεσε το θεμα και ειπα να απαντησω γιατι ποτε δεν ξερεις καποιες φορες που "νομιζεις" οτι εχεις δικιο τελικα μπορει να μην εχεις οπως και εγω τωρα... μπορει να μην εχω, οποτε καλο ειναι να κανουμε μερικες ανασκαφες σε ηδη υπαρχον θεμα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2018, 14:04
  2. Ατύχημα με μοτό ....
    από THEOD στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 07:57
  3. ΕΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΛΕΩΦ.ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΠΕΖΟ!!!!
    από Pokermon στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2005, 22:53
  4. προς οσους εχουν παθει ατυχημα με μηχανη
    από Rezeguet στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 12:21
  5. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 08:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF