Σελίδα 13 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #181
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    http://pioneermotorcycle.en.hisuppli...dirt-bike.html Νομιζω ότι βρηκα απο ποιο μηχανάκι ειναι αντιγραφη το remix. Αν οντως ισχυει η αντιγραφη απο suzuki gn 125 στο μοτερ τοτε πιστευω οτι έχουμε ενα καλο μοτερ τουλαχιστον. Μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικά ψαχνοντας στο ίντερνετ για pulse adrenline 125
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 24/04/2019 στις 00:07.

  2. #182
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Η αλυσίδα είναι της μάνας του;Πολλές φορές τέτοια αναλώσιμα ,έχει τύχει και σε επώνυμα λάστιχα,είναι για τον διάολο.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 24/04/2019 στις 09:48.
    when life gets complicated... i ride.

  3. #183
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Ναι απο την μανα του είναι θα την αλλαξω τελικα αλλα σκετη καθώς δεν μ το καλυβει η εγγυηση και δεν μπορω να δωσω 100 ευρω για αλυσιδογραναζα την συγκεκριμένη χρονικη στιγμη

  4. #184
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    http://pioneermotorcycle.en.hisuppli...dirt-bike.html Νομιζω ότι βρηκα απο ποιο μηχανάκι ειναι αντιγραφη το remix. Αν οντως ισχυει η αντιγραφη απο suzuki gn 125 στο μοτερ τοτε πιστευω οτι έχουμε ενα καλο μοτερ τουλαχιστον. Μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικά ψαχνοντας στο ίντερνετ για pulse adrenline 125
    Μπράβο ρε θηρίο, που το ξετρυπωσες;. Και εμένα μου φαίνεται ίδιο το μοτέρ με του remix.
    Αν όντως είναι αντιγραφή Suzuki τότε έχεις δίκιο,έχουμε καλό μοτέρ.
    Εμένα, τώρα που πάτησα της 4.000 χιλιόμετρα μου φαίνεται ότι άρχισε να ανοίγει το μοτερ.
    Γεμίζουν ποιο γρήγορα οι ταχύτητες.
    Έχει καταλάβει το remix ότι πάει για πούλημα και προσπαθεί να με καλοπιάσει μάλλον.
    Μέχρι τώρα 0 προβλήματα. Αν εξαιρέσουμε 6 σκουριασμένες βίδες.

  5. #185
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Μπράβο ρε θηρίο, που το ξετρυπωσες;. Και εμένα μου φαίνεται ίδιο το μοτέρ με του remix.
    Αν όντως είναι αντιγραφή Suzuki τότε έχεις δίκιο,έχουμε καλό μοτέρ.
    Εμένα, τώρα που πάτησα της 4.000 χιλιόμετρα μου φαίνεται ότι άρχισε να ανοίγει το μοτερ.
    Γεμίζουν ποιο γρήγορα οι ταχύτητες.
    Έχει καταλάβει το remix ότι πάει για πούλημα και προσπαθεί να με καλοπιάσει μάλλον.
    Μέχρι τώρα 0 προβλήματα. Αν εξαιρέσουμε 6 σκουριασμένες βίδες.
    Έπρεπε να ψαξω γιατι εχω σκοπο να το κρατησω μια 5ετια τουλάχιστον (ο μόνος λόγος να το αλλαξω θα είναι ανταλλαγη με γιαπωνεζικο παπι οταν παρω μεγάλη μηχανη) και για αυτό πρέπει να βρω ανταλλακτικά που δεν βρίσκονται ευκολα ελλαδα. Σκουρια κ εμένα έχουν ολες οι βιδες και το π προσπαθω να καταπολεμησω με wd40 αλλα δυστυχώς το νησί είναι δυνατός αντίπαλος.Επισης βρηκα κ βαση μπαγκαζιερας απο ebay agglias αλλα στοιχιζει 75 ευρω μόνο η βαση και μου φαίνονται πολλα την οποία απο Ελλάδα δεν βρισκω πουθενά
    Επισης εγω δεν εχω αποψη για τα γκαζια γτ το παω μεχρι 70 και ανεβαινω σταδιακα με τα ντεποζιτα στο επομενο θα παω 75 στο μεθεπομενο 80 και στο επομενο 85 ε και μετα π θα ειναι κοντα στα 1700 χλμτρα θα το παω οπως θελω αλλα δεν τις εχω γεμίσει ακομη τις ταχυτητες ολες να δω τι κανει το μονο μια φορα σε ευθεια που χρειαστηκε να προσπερασω απο 70 με πηγε με σχετικη ανεση μπορω να πω μεχρι τα 87 χλμτρα χωρις τερμα γκαζι. Ενα πραγμα που δεν μ αρεσει καθολου βεβαια ειναι ότι σε ταχυτητες πανω απο 65 χλμτρα εχει πολλους κραδασμούς στο τιμονι απο το μοτερ γτ μολις παταω συμπλέκτη σταματανε ολα. Θα δοκιμασω νεες χειρολαβες με αντιβαρα και ελπίζω να λυθει

    Sebastian απο καταναλωση πως παει το δικο σου γιατι εγω ειμαι στα 3.2-3.4/100 χλμτρα με αρκετο δικαβαλο και μου φαινονται ψιλοαρκετα για 125 αν σκεφτεις οτι τοσο καινε 250αρια. Βεβαια το καρμπυρατέρ νομιζω ειναι 26αρι οποτε μαλλον ειναι φυσιολογικα
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 25/04/2019 στις 16:13.

  6. #186
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Κατανάλωση έχω σταθερά 3 λίτρα/100. Με ταχύτητες σταθερά max 90, πάει και παραπάνω αλλά δεν θέλω να το δουλεύω πάνω από 8.000 στροφές. Αν και περισσότερο τώρα που το σκέφτομαι είμαι 7-8 χιλιάδες στροφές γιατί μέσα στην πόλη,πόσο να πας, και γιατί;.
    Κραδασμούς τους νιώθω μονο σαν γαργαλητω στης πατούσες των ποδιών μετά τις 7.000 στροφές.
    Βάση μπαγκαζιερας, αν εννοείς την σιδερένια βάση πίσω για να μπει το πιάτο (πλαστική βάση) εγώ την παρήγγειλα στο μαγαζί που το αγόρασα. Περνει την βάση από το ξαδερφάκι του leopard. Σε μια βδομάδα την είχαν.Αν θυμάμαι καλά ήταν αρκετά φθηνή (Βάση σιδερένια , βάση πλαστική,top case 29 λίτρων όχι κανένα γνωστής μάρκας, συνολο 65€).
    Μαγαζί MAKINA (Θεσσαλονίκη).

  7. #187
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Αν εχεις εσύ 3 με ιντζεκσιον τοτε και η δικη μου καταναλωση είναι φυσιολογική και ελοιζω να μην γίνει αλλα λογικα θα ανεβει οταν το παω οπως θελω. Μου ειχες στειλει τα στοιχεια απο το μαγαζι τους ειχα παρει τηλέφωνο αλλα δεν ειχε ουτε να παρεγγειλει μου ειπε μπορουσε και δεν ήξερε ποτε θα ξαναφερει. Κοιτα για τους κραδασμούς τους νιωθω οταν παω να χαλαρωσω λιγο τα χερια μου (ειναι πολυ ενοχλητικοι) ή αν παω να οδηγησω με ενα χερι δεν μπορω να το κανω αυτο γτ τρεμει τοσο το χερι μ λες και βαραω κομπρεσερ. Αμα το κραταω σφικτά το τιμονι με τα δυο χερια δεν ειναι κατι ενοχλητικό ειναι φυσιολογικος κραδασμος απλα μ κανει εντυπωση γτ παλιομερα με ενα modenas kriss που ειχα (ειχε αντιβαρα στο τιμόνι) οδηγουσα τερμα με ενα χερι κ δεν ενιωθα τπτ
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 26/04/2019 στις 08:04.

  8. #188
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Κάτι μου λέει ότι οι κραδασμοί σου είναι λόγο καρμπυρατέρ. Πρέπει μάλλον να συντονίζει το τιμόνι με τους κραδασμούς του κινητήρα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.
    Το δικό μου ούτε κραδασμούς ούτε τίποτα στο τιμόνι,ακόμη και όταν είναι σταματημένο.
    Τόσοι διαφορά EFI με καρμπυρατέρ δεν μπορώ να καταλάβω.
    Πάντως έχει ωραίο ζύγισμα,δεύτερο άτομο πίσω ούτε τον νιώθεις στην οδήγηση,καμιά σχέσει με παπί που είχα πολλά χρόνια.

  9. #189
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Δεν το ξέρω αυτο αλλα πιστευω με αντιβαρα να ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλιως θα δοκιμασω και μπανανα στο τιμόνι και πιστευω να λυθει το πρόβλημα με τους κραδασμους.Τωρα οσο αφορα το 2ο ατομο μαρεσει που σε φρεναρισμα με το πίσω φρενο δεν κανω τόσο ευκολα τον πίσω τροχό πραγμα που συμβαινει συνεχως οταν οδηγαω μονος μου με αποτέλεσμα να φρεναρω κυριως με μπροστινο φρενο. Στις στροφες και εγω το ιδιο μπαινω ειτε μονος ειτε διπλος αλλα δεν το εχω πιεσει αρκετα ακομη γιατι φοβαμαι και τα ελαστικά που εχει πανω απο την μανα του

  10. #190
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    ΧΡΙΣΤΌΣ ΑΝΈΣΤΗ!!! Χρόνια πολλά σε όλους.
    Πιστεύω ότι όντως πρώτα να δοκιμάσεις την μπανάνα τιμονιού και μετά να ψάχνεις λύση με αντίβαρα. Πιο οικονομικός και εύκολος τρόπος.
    Τώρα όσον αφορά τα φρένα, δεν συμφωνώ μαζί σου. Το CBS κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Πατάς το πίσω φρένο και ενεργοποιηται και το μπροστά.
    Όταν το πηρα, το είχα ξεχάσει αυτό και συνηθισμένος από το σκούτερ πάτησα περισσότερο το μπροστινό και έκανα τσουλήθρα για δύο μέτρα με το μπροστά μπλοκαρισμένο. Θέλει να πατάς σχετικά δυνατά το πίσω και να χαϊδεύεις το μπροστά.
    Δεν νομίζω να κάνω λάθος και το remix καρμπυρατέρ εχει CBS , έτσι δεν είναι;
    Να αποφεύγεις να φρενάρεις μονο με το μπροστινό, πάντα χρησιμοποιούμε τον συνδιασμό και των δύο φρένων. Ποτέ μόνο το ένα.

  11. #191
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Χρονια πολλά!!Όχι δεν εχει CBS αλλα να σ πω την αληθεια μεσα στην πολη δουλεύω συνδιασμό και των δυο φρένων απλα οταν ειμαι μονος δεν κανει ιδιαιτερη δουλεια καθως χανω πολυ εύκολα τον πίσω τροχο(ελεγχομενα αλλα σπινιαρει) και παταω μπροστινό φρενο. Οταν ειμαι διπλος θελει αρκετο ζορισμα για να χαθει ο πισω τροχος. Αν ειχε cbs ισως να ηταν αλλιως τα πράγματα

  12. #192
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παιδια αντικατεσησα την αλυσιδα τελικα με μια απλη της RK ελπιζω να μην με ταλαιπωρησει αλλο. Επισης αυτο π δεν πιστευ ηταν οτι ειχε oring αλυσίδα και ετριζε ετσι

    Edit: Τελικα μετα απο την πρωτη βολτα το τριξιμο συνεχισε και το ξαναπηγα συνεργείο και τελικα δεν εφταιγε η αλυσιδα αλλα ο αξονας του μπροστινου τροχου μαλλον θελει γρασαρισμα του εριξε λιγο σπρει επιτοπου εξωτερικα αλλα δεν σταματησε το τριξιμο και θα παω αυριο ή μεθαυριο να μ τον βγαλει και να του ριξει σπρει εσωτερικα


    Υ.γ Ενα πραγμα δεν μπορώ να καταλάβω πως γινεται να λαδωνω αλυσιδα και να σταματαει το τριξιμο απο τον μπροστα τροχό
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 07/05/2019 στις 11:00.

  13. #193
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Παιδια αντικατεσησα την αλυσιδα τελικα με μια απλη της RK ελπιζω να μην με ταλαιπωρησει αλλο. Επισης αυτο π δεν πιστευ ηταν οτι ειχε oring αλυσίδα και ετριζε ετσι

    Edit: Τελικα μετα απο την πρωτη βολτα το τριξιμο συνεχισε και το ξαναπηγα συνεργείο και τελικα δεν εφταιγε η αλυσιδα αλλα ο αξονας του μπροστινου τροχου μαλλον θελει γρασαρισμα του εριξε λιγο σπρει επιτοπου εξωτερικα αλλα δεν σταματησε το τριξιμο και θα παω αυριο ή μεθαυριο να μ τον βγαλει και να του ριξει σπρει εσωτερικα


    Υ.γ Ενα πραγμα δεν μπορώ να καταλάβω πως γινεται να λαδωνω αλυσιδα και να σταματαει το τριξιμο απο τον μπροστα τροχό
    πες του να βάλει γράσο όχι σπρέι
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #194
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παιδιά πολύ καλησπέρα σε ολους σας και πάλι.μετα από 8 μήνες και 5500 χλμ μόνο καλά λόγια έχω να πω για το ρεμιξακι μου.σιγουρα δεν είναι και το πιο δυνατό μηχανάκι αφού ακόμη και τώρα το νιώθω πολύ σφιχτό αλλά οκ 125 είναι μην είμαστε και υπερβολικοί.το μόνο θετικό είναι ότι σταμάτησαν οι διαρροές στον κινητήρα αφού ταλαιπωρήθηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τους διάφορους αντιπροσώπους που πήγα και με τις κόντρες που έχουν μεταξύ τους και με τον γκοργκολη,αλλά τέλος καλό όλα καλά!

  15. #195
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μπράβο φίλε που ξεμπερδεψες. Ώρα να το χαρείς λίγο.
    Εγώ είμαι στα 4400 χιλιόμετρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ειδικά οι αναρτήσεις του πολύ super. Και εμένα πολύ σφιχτός ακόμη ο κινητήρας του.
    Το έχω βάλει αγγελία για πούλημα γιατί θέλω να πάρω μεγαλύτερη μηχανή αλλά πραγματικά αρχίζω να σκέφτομαι να το κρατήσω για δεύτερο.
    Έχω τρεις ώρες που γύρισα από τον MAKINA για ένα πρόβλημα που είχε η μιζα. Πατούσα μιζα και έκανε μόνο ένα τακ τακ. Τελικά δεν ήταν τίποτα σοβαρό, από τους καροδρομους που έχουμε ξεβιδωθηκε ο ένας πόλος της μπαταρίας. Τρόμαξα και εγώ, λέω - Να η πρώτη βλάβη.
    Καταλαβαίνω ότι εδώ στο φόρουμ δεν κάνει να κάνουμε διαφήμιση μαγαζιά αντιπροσώπων αλλά θα πάρω το ρίσκο.
    Η μέχρι τώρα αντιμετώπιση από το κατάστημα Makina στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ καλή. Ο Γιάννης ιδιοκτήτης του καταστήματος μου έχει φερθεί πολύ καλά.
    Και τις δύο φορές που αντιμετώπισα πρόβλημα ( η πρώτη από δικό μου λάθος στην μεταφορά της μοτό) μου το έφτιαξε χωρίς πολλά πολλά και με χαμόγελο.

Σελίδα 13 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415161718 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF