Σελίδα 14 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #196
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Μπράβο κι έτσι πρέπει να είναι γενικά η συμπεριφορά...εμένα το θέμα τελικά με τις διαρροές ήταν ότι στην πρώτη αλλαγή λαδιών μου είχε βάλει 20w50 και μου τα πέταγε από παντού....όταν έβαλα 15w50 όλα έστρωσαν και σταμάτησε και η παραμικρή διαρροή.το κακο βέβαια ήταν ότι (το έμαθα βέβαια κατόπιν εορτής) στην αθηνα 7 καταστήματα στο δίκτυο γκοργκολη αναλαμβάνουν ζημιά εντός εγγύησης....(!!!) Τα υπόλοιπα μαγαζιά (οι υπόλοιποι επίσημοι συνεργάτες εννοώ) αναλαμβάνουν ΜΟΝΟ αν έχεις αγοράσει από αυτούς το daytona σου.φυσικα όταν το άκουσα να μου το λένε τρελάθηκα και παραπονέθηκαν και στον γκοργκολη αλλά ως συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις....μια τρύπα στο νερό.

  2. #197
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    λογικά αυτή ειναι η απάντηση τής sym στο remix τής daytona ?
    https://mototriti.gr/data/news/previ...edw_125258.asp

  3. #198
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Επανερχομαι και εγω στο θεμα με το τριξιμο μετα την αντικατάσταση της αλυσιδας δεν εφταιγε αυτη τελικα αλλα το πλαστικο που εχει μεσα στον ατερμονα επειδη εχω προβλημα με το κοντερ ηταν κολλημενο και ετριζε( αλλα έπρεπε πρωτα να αλλαξω αλυσίδα και μετα να το κοιταξει εκτενεστερα ο μηχανικός). Τεσπα ενα 15αρι εφυγε οποτε οκ δεν εγινε κατι αλλα εμαθα αρκετα πραγματα για την αλυσιδα που θα με βοηθησουν και στην πορεια. Τωρα εμεινε να φτιαχτει το κοντέρ και δεν μετα απο αυτο ισως παιχτει και αγγελια για να παω σε cbf 125 ή σε κατι μεγαλύτερο καθως το συγκεκριμενο καιει αρκετα για 125 χωρίς τερμα γκαζια φτανει και 3.7 με νορμαλ οδήγηση

  4. #199
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Το κοντέρ πόσο κοστίζει σου έχουν πει;θα στο καλύψει η εγγύηση;το cbf που λες είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό μηχανάκι αλλά αν είναι να αλλάξεις καλύτερα να ανέβεις και κυβικά κατά τη γνώμη μου.

  5. #200
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το κοντερ θα το καλυψει η εγγύηση αλλα περιμενω ανταλλακτικά απο τον Οκτώβρη ειχε ερθει καποια στιγμη αλλα τελικα δεν εφταιγε το κοντερ κ εφταιγε ο αισθητηρας αλλα μετα απο λιγο χαλασε και εντελως το κοντερ κ θα μ τα αλλάξουν ολα. Οσο για τον αν το αλλαξω ισως παω κ σε παπι καθως σε 2 χρονια θα πάρω μεγαλύτερη μηχανη μπορει κι νωριτερα οποτε θα χρειαζομαι ενα μηχανάκι με χαμηλη καταναλωση το οποιο πίστευα πως θα ηταν το remix

  6. #201
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Κατάλαβα.λογικο είναι να απαιτείς χαμηλή κατανάλωση από 125 κυβικά.εμενα πάντως είναι πολύ οικονομικό βέβαια έχω το ιντζεξιον.πριν από αυτό είχα το hercules μέχρι τις 11000χλμ απίστευτα καλό και οικονομικό μηχανάκι μέχρι που με πήρε σβαρνα ένα αμάξι και βγήκε off.αλλα πριν από αυτό αδελφέ είχα το sym symphony 150 εκεί να δεις κατανάλωση.γεμιζε με 7,5€ και έβγαζε 110 χλμ!!!!!η παράνοια!!!!

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Ξαμαμετρησα καταναλωση αφου αλλαξα βενζιναδικο βεβαια χωρις καθολου δικαβαλο και με ταχύτητες μεχρι 80χλμτρα κ είμαι στα 3.2λ/100χλμ. Τωρα οσο αφορα το κοντερ π περιμένω απο τον Οκτώβρη ηρθε πριν μια βδομαδα email απο την daytona οτι περιμενουν νεα παρτιδα κοντερ αναβαθμισμένη καθως οι προηγουμενες ηταν προβληματικες και επισης οτι θα ερθει γυρω στις 20 ιουνιου που δεν το πιστευω αυτο αλλα οκ αυτό ειπαν.
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 06/06/2019 στις 12:39.

  8. #203
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Λες να κάνουν καμία ανάκληση και να τα αλλάξουν και σε εμάς που δεν έχουν βγάλει προβλημα.....ΑΚΟΜΗ??αν μπορέσεις κάνε μια ερώτηση όταν πας για το δικό σου για να μας ενημερώσεις.

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Λες να κάνουν καμία ανάκληση και να τα αλλάξουν και σε εμάς που δεν έχουν βγάλει προβλημα.....ΑΚΟΜΗ??αν μπορέσεις κάνε μια ερώτηση όταν πας για το δικό σου για να μας ενημερώσεις.
    Ναι θα ρωτησω οταν ξαναπαω αν κ αν εχεις περάσει τα 3-4 χιλιαδες χιλιόμετρα δεν νομιζω να χεις θεμα λογικα θα το βγαζε

  10. #205
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Εχοντας φτασει αισιως τα 1700χλμτρα ειπα να δοκιμάσω και εγω ενα top speed μεχρι οσο παει να δω πως παει. Σε ευθεια με πολυ ελαφρια ανηφορικη κλίση (ευθεια την λες) εγραφε 94 χλμτρα με το κοντερ ποδηλατου που μετράει ποιο σωστα από το δικο τ το οποιο δεν λειτουργει και εικαζω ότι θα ηταν γυρω στα 100-102 χλμτρα και μετα σε δοκιμη σε κατηφόρα με καλή κλίση εγραψε 108 χλμτρα που εικαζω οτι στο κοντερ του θα ηταν 118-120χλμτρα. Αν αναλογιστει κανεις κ το βαρος μ και το ύψος μ 1.88 και σχεδον 100 κιλα νομιζω πως ειναι αναμενόμενη τελική+οτι δεν εχει ανοιξει ακομη το μοτερ

  11. #206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Εχοντας φτασει αισιως τα 1700χλμτρα ειπα να δοκιμάσω και εγω ενα top speed μεχρι οσο παει να δω πως παει. Σε ευθεια με πολυ ελαφρια ανηφορικη κλίση (ευθεια την λες) εγραφε 94 χλμτρα με το κοντερ ποδηλατου που μετράει ποιο σωστα από το δικο τ το οποιο δεν λειτουργει και εικαζω ότι θα ηταν γυρω στα 100-102 χλμτρα και μετα σε δοκιμη σε κατηφόρα με καλή κλίση εγραψε 108 χλμτρα που εικαζω οτι στο κοντερ του θα ηταν 118-120χλμτρα. Αν αναλογιστει κανεις κ το βαρος μ και το ύψος μ 1.88 και σχεδον 100 κιλα νομιζω πως ειναι αναμενόμενη τελική+οτι δεν εχει ανοιξει ακομη το μοτερ
    μια χαρα ειναι !

  12. #207
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Σημερα έκανα μια βόλτα εδω στο νησι η οποια ως επι το πληστον ηταν σε βουνό με χωματοδρομους και ανηφορες κατηφόρες κ στροφιλικια. Γυρω στα 40 χιλιόμετρα και ενω δεν ζορισα αρκετα το μπροστα φρενο(πατουσα κυριως το πισω επειδη ήμουν δικαβαλο) . Το χρησιμοποιησα 3 συνεχομενες φορές σε 3 στροφες κ καπνισε βεβαια εχω ελάχιστα στραβωμενη δισκοπλακα και δεν ξερω αν αυτο μ ζεστανε τα φρένα κ αν μπορει να επισκευαστει η δισκοπλακα ή πάω για αλλαγη?

  13. #208
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε masterone δεν νομίζω ότι επισκευάζεται η στραβωμενη δισκοπλακα ,είσαι μάλλον για αλλαγή. Πρώτα δοκίμασε άλλα τακάκια , μήπως το πρόβλημα είναι εκεί.
    Να αλλάξω λίγο το θέμα και να πω ότι σήμερα πραγματικά ένιωσα ότι το μοτέρ άνοιξε.
    Έχω 4.900 απροβληματιστα χιλιόμετρα.
    Μετά τις 7.000 στροφές άνοιγε σαν δαιμονισμένο.(εντάξει 125 είναι) Αλλά από το σύνηθες , καμία σχέση. Η βελόνα των στροφών ανέβαινε πολύ γρήγορα.
    Είχα δει τώρα τελευταία ένα αγριεμα αλλά το είχα αποδόσει στην καλή μάλλον 100αρα βενζίνη.
    Τώρα ορμάει-ακουει πιο καλά το γκάζι.
    Απόκτησε ενδιαφέρον η μοτο.
    Η πλάκα είναι ότι 15/7 θα το κάνω τραμπα σε μαγαζί για να πάρω το citycom s ( για μεγάλη μοτοσικλέτα βλέπουμε από του χρόνου).
    Μου φαίνεται ότι το remix θέλει να με αποζημιώσει εστω για λίγες μέρες για την υπομονή μου.
    Φίλε masterone γύρω στα 4.500 θα καταλάβεις σίγουρα μια αλλαγή. Μόνο που η αλλαγή αυτή έρχεται σιγά σιγά. Εκεί όταν είσαι στις 7.000 στροφές και κάνεις απότομο άνοιγμα γκαζιού θα δεις το Remix πιο πρόθυμο να ανεβάσει στροφές.
    Μέχρι τότε καλή υπομονή.

  14. #209
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε masterone δεν νομίζω ότι επισκευάζεται η στραβωμενη δισκοπλακα ,είσαι μάλλον για αλλαγή. Πρώτα δοκίμασε άλλα τακάκια , μήπως το πρόβλημα είναι εκεί.
    Να αλλάξω λίγο το θέμα και να πω ότι σήμερα πραγματικά ένιωσα ότι το μοτέρ άνοιξε.
    Έχω 4.900 απροβληματιστα χιλιόμετρα.
    Μετά τις 7.000 στροφές άνοιγε σαν δαιμονισμένο.(εντάξει 125 είναι) Αλλά από το σύνηθες , καμία σχέση. Η βελόνα των στροφών ανέβαινε πολύ γρήγορα.
    Είχα δει τώρα τελευταία ένα αγριεμα αλλά το είχα αποδόσει στην καλή μάλλον 100αρα βενζίνη.
    Τώρα ορμάει-ακουει πιο καλά το γκάζι.
    Απόκτησε ενδιαφέρον η μοτο.
    Η πλάκα είναι ότι 15/7 θα το κάνω τραμπα σε μαγαζί για να πάρω το citycom s ( για μεγάλη μοτοσικλέτα βλέπουμε από του χρόνου).
    Μου φαίνεται ότι το remix θέλει να με αποζημιώσει εστω για λίγες μέρες για την υπομονή μου.
    Φίλε masterone γύρω στα 4.500 θα καταλάβεις σίγουρα μια αλλαγή. Μόνο που η αλλαγή αυτή έρχεται σιγά σιγά. Εκεί όταν είσαι στις 7.000 στροφές και κάνεις απότομο άνοιγμα γκαζιού θα δεις το Remix πιο πρόθυμο να ανεβάσει στροφές.
    Μέχρι τότε καλή υπομονή.
    Επιτέλους εμφανίστηκαν τα 11,5 άλογα που μέχρι τις 4.500 χιλιόμετρα ήταν καλά κρυμμένα στο μοτέρ.
    Αν το remix ήταν leopard πραγματικά δεν θα το έδινα. Θα το είχα για χαλαρές βόλτες στο βουνό.

  15. #210
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε masterone δεν νομίζω ότι επισκευάζεται η στραβωμενη δισκοπλακα ,είσαι μάλλον για αλλαγή. Πρώτα δοκίμασε άλλα τακάκια , μήπως το πρόβλημα είναι εκεί.
    Να αλλάξω λίγο το θέμα και να πω ότι σήμερα πραγματικά ένιωσα ότι το μοτέρ άνοιξε.
    Έχω 4.900 απροβληματιστα χιλιόμετρα.
    Μετά τις 7.000 στροφές άνοιγε σαν δαιμονισμένο.(εντάξει 125 είναι) Αλλά από το σύνηθες , καμία σχέση. Η βελόνα των στροφών ανέβαινε πολύ γρήγορα.
    Είχα δει τώρα τελευταία ένα αγριεμα αλλά το είχα αποδόσει στην καλή μάλλον 100αρα βενζίνη.
    Τώρα ορμάει-ακουει πιο καλά το γκάζι.
    Απόκτησε ενδιαφέρον η μοτο.
    Η πλάκα είναι ότι 15/7 θα το κάνω τραμπα σε μαγαζί για να πάρω το citycom s ( για μεγάλη μοτοσικλέτα βλέπουμε από του χρόνου).
    Μου φαίνεται ότι το remix θέλει να με αποζημιώσει εστω για λίγες μέρες για την υπομονή μου.
    Φίλε masterone γύρω στα 4.500 θα καταλάβεις σίγουρα μια αλλαγή. Μόνο που η αλλαγή αυτή έρχεται σιγά σιγά. Εκεί όταν είσαι στις 7.000 στροφές και κάνεις απότομο άνοιγμα γκαζιού θα δεις το Remix πιο πρόθυμο να ανεβάσει στροφές.
    Μέχρι τότε καλή υπομονή.
    Μια χαρα εισαι. Ευτυχως π εμεινες ευχαριστημένος κ εσυ γτ εγω δεν. Μου κανει κ διακοπες τον τελευταιο καιρο οταν τρωει ζορι ειδικα χθες π ημουν δικαβαλο σε ανηφόρες ηταν πολυ εντονο δεν ηταν να ανοιξω τέρμα γκαζι μπουκωνε παρα πολυ. Ωστοσο εκει π πηγα απορω πως δεν με αφησε απο λαστιχο 4 χλμτρα χωματοδρομο με πετρες μεγαλες κ κοφτερές π μονο με εντουρο ή 4χ4 π δεν το λυπαμαι θα ξαναπήγαινα

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF