Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    1250 χιλιόμετρα και συνεχίζουμε. Όλα πάνε μια χαρα. Κατανάλωση: Εχθές γέμισα με 100αρα και όταν την τελειώσω θα έχω πλήρη άποψη μιας και είναι το πρώτο γέμισμα από από το στρώσιμο. Υπολογιζω γύρω στα 2.5 λιτρα στα 100 χιλιομετρα.Θα γράφω πιο συχνά για το remix γιατί (σκότωσα) πουλησα το sym GTS 300 που ήταν πραγματικά πολύ καλή εμπειρία αλλά δεν ήταν μοτοσυκλέτα. Στα 38 μου κατάλαβα ότι καλό και τίμιο το παπι,σε ευκολία και μεταφορά πραγμάτων κορυφαίο το σκούτερ αλλά η μοτοσυκλέτα είναι άλλο πράγμα,ας είναι και 125.
    Πάντως επειδή είμαι και κυνηγός το μηχανάκι το έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα σε αρκετά δύσκολους χωματόδρομους και τα πήγε πολύ καλα.Εκει που θέλει προσοχή είναι σε πολύ ψιλή άμμο και χοντρό χαλικι και αυτό λόγο ελαστικών που είναι για άσφαλτο.Εδω το leopard 125 είναι πιο κατάλληλο. Θα μου πεις γιατί δεν πήρες αυτό.Το remix έχει μετρημένο από εμένα σέλα στα 88cm,το leopard που ανέβηκα πάνω μου φάνηκε η σέλα του τουλάχιστον 5cm πιο ψηλή δηλαδή στα 93cm.
    Με ύψος 1.78 πατούσα με της μύτες τα δύο μου πόδια,όχι ότι καλύτερο για αρχάριο οδηγό μοτοσυκλέτας.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Πραγματικά θα ήθελα να βρεθεί κάποιος που έχει αγοράσει το daytona leopard 125 να μας πει τις εμπειρίες του από αυτό.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    και εγω θα ηθελα...και παντα διαβαζω τι γραφεις..και εσυ...και ο μαστερ-ουαν..
    οπως εχω πει παλι ειμαι και της εναλλακτικης..και οχι της δεδομενης αγορας δικυκλου !
    ειδικα τωρα που αρχιζει η κινα και βγαζει μοντελα ομορφα..και οπτικα σε πλαστικα και βαφες ποιοτικα.
    το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι το ρεμιξ δεν υπαρχει πουθενα και απο κανεναν σε μια βολτα ...ενα τεστ..οπως και αλλα μοντελα λιγοτερο γνωστα.
    ελπιζω στο μελλον απο καποιον you-tuberελληνα να κανει την παρουσια...ετσι ειχε πει .

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μπράβο DRAKONET. Το είχα παράπονο.Πριν αγοράσω το remix.Ρε ούτε ενας,ούτε ένας να το έχει κάνει ένα τεστ να μας πει την γνώμη του.Το μόνο που είχα βρει ήταν ένα παλικάρι που πήγαινε σε μια αντιπροσωπεία της daytona και μας το έδειχνε εξωτερικά.Και ο κύριος κόκκινα φεγγάρια που έκανε τεστ στο leopard 200cc.Αλλα είχε κάνει ωραία παρουσίαση και με πολύ χιούμορ,ειδικά εκεί που χτυπάει τα πλαστικά,όλα τα λεφτά.
    Κάποιος είχε πει ότι αν δεν ρίξεις χρήμα(διαφήμιση) τα διάφορα μοτοσαιτ και περιοδικά αγνοούν επιλεκτικά κάποια μοντέλα μοτό.Δεν θέλω να τον πιστέψω.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Καλησπερα παιδια επανερχομαι με ενα επιπλεον θεμα εβαλα σημερα λιπαντικό στην αλυσιδα επειδη ετριζε κ μ σπαγε τα νευρα και απο την ωρα π το βαλα μ δειχνει αλλα ντι αλλων το κοντέρ ενω παω με 30χλμ μπορει να μ δειχνει 0 και ενω είμαι σταματημένος να δειχνει 25χλμ πχ . Θελω να το αφησω μεχρι το απογευμα και το ξαναδω μετα πιστευετε οτι μπορει να δημιουργησα καποιο προβλημα με το λιπαντικο αλυσιδας? Επισης η ενδειξη του στροφομετρου δειχνει σωστα
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 13/10/2018 στις 14:03.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Δεν ξέρω φίλε, αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό που είπες για το λιπαντικό αλυσίδας.Δεν νομίζω να φταίει αυτό.Απλα είναι σύμπτωση.Εβαλες το λιπαντικό και στην βόλτα που πήγες έπεσες σε καμία καλή λακούβα και πίσω από το τιμόνι σου,στην πλεξούδα βγήκε κάποια φίσα.Βγαλε το μαύρο προστατευτικό και ακολούθησε το κάθε καλώδιο με το χέρι.Καπου βγήκε κάποια φίσα,δεν νομίζω να εξηγείται αλλιώς.
    Εγώ στο δικό μου remix δύο φορές έβαλα λιπαντικό στην αλυσίδα και μια φορά την τέντωσα χωρίς πρόβλημα.
    Επίσης έτσι που το εξηγείς,μια δείχνει 0 μια 25 μου φαίνεται σαν το καλώδιο μια να κάνει επαφή μια να νεκρώνει. Αλλιώς αν είχε βγει η φίσα θα ήταν το ταχύμετρο τελείως νεκρό.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Με το που εβαλα το λιπαντικο και πηγα να ξεκινήσω αρχισε να δειχνει οτι να ναι ενω πριν έδειχνε κανονικα και σκεφτομαι μηπως επεσε σε κανενα αισθητηρα για το κοντερ σε κανενα γραναζι .Γενικα εχει διαφορες ενδειξεις δεν είναι σταθερο μπορει εκει π δειχνει 30 να κατέβει μεχρι 10 και να ξαναναιβει στο 25 και να παει 0 . Με λιγα λογια δειχνει οτι να ναιΤο καπακι του κοντερ ανοιγει ευκολα γτ φοβαμαι μην κανω καμια ζημια. Τωρα το απόγευμα π το οδηγησα παλι τα ίδια οποτε κατι τετοιο θα εγινε
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 13/10/2018 στις 19:59.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Το καπάκι του κοντέρ δεν το ακουμπάς καθόλου. Πρώτων δεν ξέρεις πως βγαίνει και δεύτερων αν το πας από εκεί που το πήρες και δει ότι κάποιος πείραξε το καντράν μπορεί να σου ακυρώσει την εγγύηση.Να μην αναγνωρίζει την βλάβη επειδή το πειραξε κάποιος τρίτος.
    Πίσω από το καντράν έχει ένα μαύρο προστατευτικό που μέσα εκεί είναι όλα τα καλώδια το βγάζεις (είναι πιασμένο με συνδετικό)και ακολουθείς κάθε καλώδιο μέχρι την φίσα και όταν την φτάσεις την ζουλας λίγο να δεις αν είναι καλά πιασμένη. Αν το κάνεις αυτό και τελικά δεν είναι από εκεί ξαναβαλε το μαύρο προστατευτικό πιαστο με ένα μαύρο συνδετικό και πήγανε το εκεί που το πήρες.
    Τώρα που το σκέφτομαι τσεκαρε και τα δύο μικρά καλωδιακια που έχει κάτω από το αριστερό γκριπ,εκεί που πιάνει το αριστερό χερι, χειρολαβή.
    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
    Και εγώ την πρωτη φορά παραεβαλα λιπαντικό στην αλυσίδα αλλά περίμενα ένα 20λεπτο να στεγνώσουν τα χημικά που έχει το λιπαντικό για να μην μου το πετάξει όλο στο λάστιχο.
    Δεν νομίζω και πάλι το πρόβλημα σου να είναι από το λιπαντικό. Αυτό έλειπε κάθε φορά που θα λαδωνεις να μην δουλεύει το ταχύμετρο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Λοιπον την βρηκα την πλεξουδα εβγαλα και ξανα εβγαλα ολα τα φισακια να δω τι ειναι το καθενα (2ηταν για το κοντερ) αλλα ματαια δεν λειτούργησε εκανε παλι τα δικα τ. Στο τελος ομως εβαλα στην θεση της και μια ντιζα π ειχε φυγει απο την θεση της στην μπροστα δεξια μπουκαλα και από εκείνη την στιγμη και μετα δειχνει μονο 0 στον δρομο πεσω δεν πεσω σε λακουδες. Δεν ξερω αν αυτο ηταν για τον αισθητήρα ταχύτητας

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Πήγαινε εκεί που το πήρες να το δούνε.Ελεγα μήπως ήταν κανένα καλώδιο. Μακάρι να είναι κάτι απλό.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το πηγα σήμερα συνεργείο μ καθαρισε τους αισθητηρες για ενα περιεργο λογο ο χιλιομετρητης δουλευει ο οποιος δεν δουλευε πριν αλλα τα χλμετρα του κοντερ δεν δουλεουν(δειχνουβ μονιμα 0). Μηλισε ο μηχανικος με την εταιρεία και περιμενει καποια επιπλεον διευκρυνηση( του το αφησα εκει σημερα) για το να κανει κατι και αν μπορει να το περασει και αυτο εγγυηση.
    Υ.γ αρχιζω να απελπιζομαι για την επιλογη που εκανα

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μακάρι να είναι το τελευταίο. Θα το φτιάξουν και θα είναι μια χαρά.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το κακο ειναι οτι ειμαι σε νησι και αργουν και τα ανταλλακτικά

  14. #44
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Το πηγα σήμερα συνεργείο μ καθαρισε τους αισθητηρες για ενα περιεργο λογο ο χιλιομετρητης δουλευει ο οποιος δεν δουλευε πριν αλλα τα χλμετρα του κοντερ δεν δουλεουν(δειχνουβ μονιμα 0). Μηλισε ο μηχανικος με την εταιρεία και περιμενει καποια επιπλεον διευκρυνηση( του το αφησα εκει σημερα) για το να κανει κατι και αν μπορει να το περασει και αυτο εγγυηση.
    Υ.γ αρχιζω να απελπιζομαι για την επιλογη που εκανα
    αντιλαμβάνομαι την απογοήτευση σου αλλά δεν είναι θέμα ιδιαίτερο, μπορεί να συμβεί αστοχία ανταλλακτικού σε οτιδήποτε και οποιοδήποτε μοντέλο, Όλα θα εξαρτηθούν απο το πως θα χειριστούν το θέμα οι αντιπρόσωπος - μάστορας

    επίσης εφόσον είσαι από νησί χαλαρός τύπος ξέρεις τους χρόνους 1-2 εργάσιμες απο την στιγμή που παραλάβει ο αντιπρόσωπος. Σε κάθε παραγγελία προς το εξωτερικό επειδή δεν έχουν στοκ ο αντιπρόσωποι απαιτούνται 15μέρες με μήνα
    keep calm and swim on
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Ελπιζω να πανε ολα καλα απλα ειναι πολυ κακο να μην εχω κανει ουτε 400 χλμτρα με το μηχανακι και να εχουν παρουσιαστει ηδη δυο προβληματα.. Δυστυχως δεν ειμαι απο νησι 2 μηνες εχω που ηρθα εδω λογω δουλειας

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 12:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 02:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF