Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Riko1234 ...

    ''ΠΩΛΕΙΤΕ DAYTONA REMIX 125...ME EXTRΑ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ 28 ΛΙΤΡΩΝ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟΡΓΗ ΚΑΙ PRODERM''

    Βλεπε ''ταδε εφη Sebastian1980''


  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Καλό,DRAKONET.
    Σε λίγους μήνες αληθινό.
    Το μυαλό λέει kawasaki x 300, η καρδιά honda 500x, από το συκώτι δεν έχω ακόμη νέα.

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Καλό,DRAKONET.
    Σε λίγους μήνες αληθινό.
    Το μυαλό λέει kawasaki x 300, η καρδιά honda 500x, από το συκώτι δεν έχω ακόμη νέα.
    =====================================
    Εχω γραψει σχετικα σε αλλο θεμα για το χ300...το 500χ το εχει φιλος...το πηρε με λιγο καιρο διαφορα απο εμενα...ετσι εχω γνωμη και για τα 2...οτι θες μου λες...και σου στελμω πμ

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    =====================================
    Εχω γραψει σχετικα σε αλλο θεμα για το χ300...το 500χ το εχει φιλος...το πηρε με λιγο καιρο διαφορα απο εμενα...ετσι εχω γνωμη και για τα 2...οτι θες μου λες...και σου στελμω πμ


    Να σε καλά,DRAKONET. Πίστεψέ με έχω διαβάσει τα πάντα ολα(Αλέφαντος) που έχεις γράψει, και στο YouTube.
    Το όλο θέμα του μπερδέματος που τρώω είναι το κατά πόσο ικανό στο χώμα είναι το μπροστινό 19αρη του καινούργιου honda 500x 2019.Ο φίλος σου δεν μπορεί να βοηθήσει σε αυτό.
    Όταν έρθει η ώρα της τελικής απόφασης θα ανοίξω καινούργιο θέμα μπας και βγάλω άκρη.
    Καλύτερα να σταματήσουμε εδώ γιατί καταλαβαίνω ότι χαλάμε το αρχικό θεμαaytona remix 125.

  5. #95
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!είναι το μόνο που βρήκα για να μπορέσω να γράψω 2 λόγια για το remix μου και ξεκινάω.το πήρα στα χέρια μου από τον βινιο τον Οκτώβριο το 2018 και έχω ήδη παράπονα.μετα από 3100χλμ και άψογο στρώσιμο, φανταστείτε ακόμη δεν έχω ανεβάσει δεύτερο άτομο,και δεν το έχω πάει πάνω από 7.000 στροφές,ήδη έχω σε κάθε βίδα που υπάρχει και κρατάει τα πλαστικά σκουριές.το χειρότερο όμως είναι ότι στο μοτέρ και από δεξιά και από αριστερά στα καπάκια έχω διαρροές λαδιού που έχουν γλύψει από τις φλατζες.οπως επίσης και από την κεφαλή.ξερετε αν αυτό το καλύπτει η εγγύηση;να σημειωθεί ότι δεν τρέχουν κάτω απλά όσες φορές και να τα σκουπίσω αυτά ξανά εμφανίζονται.εχω ξενερώσει απιστευτα γιατί αν ξεκίνησαν αυτά από τώρα σκέφτομαι
    τι έχω να τραβήξω μετα.σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. #96
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Γι'αυτό το λόγο υπάρχει η εγγύηση φίλε. Εννοείται ότι θα το πας πισω στο Βινιο για να σου διορθώσει τις διαρροές. Φυσικά θα ζητήσεις και να γίνει αντικατάσταση σε όλες τις σκουριασμένες βίδες.
    Στο δικό μου σκουριασαν μόνο οι βίδες που κρατάνε το προστατευτικό κάλυμμα της εξάτμισης δεξιά.
    Εγώ έχω 2580 χιλιόμετρα πάνω τώρα. Το έχω πάει και 9500 στροφές για λίγο. Μετά τις 7000 ψιλοζοριζεται, δηλαδή 80 χιλιόμετρα την ώρα αλλά ακόμη δεν έχει ανοίξει ο κινητήρας του γιατί είναι καινούργιο.
    Μην στεναχωριέσαι όλα θα διορθωθούν.
    Αν δεις ότι σου κάνουν το βαρύ πεπόνι εκεί στο Βινιο για τις βίδες(που δεν νομίζω),βγάλε μία για δείγμα και αγόρασε 20 ίδιες ανοξείδωτες. Τις βάζεις και τέλος.
    Καταλαβαίνω,λες -ρε φίλε καινούργιο μηχανάκι πήρα, γιατί να συμβαίνουν αυτά.
    Τι να σου πω;. Έκαναν οικονομία οι Κινέζοι στις ανοξείδωτες.
    Εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη.
    Γράψε μετά να μας πεις τι έγινε.

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Οι βιδες δεν ειναι κατι σοβαρο, μαλλον αναμενομενο να εχει γινει οικονομια με χρηση υποδεεστερων υλικων σε ενα μηχανακι τετοιας τιμης. Αλλα η διαρροη απο τα καπακια ειναι αποκαρδιωτικη σιγουρα.
    Τριων μηνων μηχανακι ρε γμτ, αμαρτια...

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Τώρα που το σκέφτομαι περισσότερο.
    Επειδή είπες ότι έχεις 3100 χιλιόμετρα, μήπως στο σέρβις των 3000 χιλιομέτρων σου στραβοβιδωσαν την τάπα από το λάδι και από τις λακούβες στο ψιλοξερναει στο καπάκι;
    Ρίξε μια ματιά.
    Αλλά είπες και αριστερά έχεις δει να γλύφει.
    Δεν ξέρω. Πήγαινε το στο Βινιο.

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Oβυνιος ειναι εμπορος!
    Δεν θα εξυπηρετηθει εκει....θα τον παραπεμψει στο επισημο σερβις που πηγε και εκανε και τους πρωτους ελενχους και αλλαγες λαδιων

  10. #100
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Τώρα που το σκέφτομαι περισσότερο.
    Επειδή είπες ότι έχεις 3100 χιλιόμετρα, μήπως στο σέρβις των 3000 χιλιομέτρων σου στραβοβιδωσαν την τάπα από το λάδι και από τις λακούβες στο ψιλοξερναει στο καπάκι;
    Ρίξε μια ματιά.
    Αλλά είπες και αριστερά έχεις δει να γλύφει.
    Δεν ξέρω. Πήγαινε το στο Βινιο.
    Όχι αδελφέ μου το πρώτο σερβις το έκανα στα 1000 και το επόμενο είναι στα 4000...άλλο που θα το κάνω νωρίτερα γιατί έτσι κάνω πάντα.η τάπα είναι μια χαρά.δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτό για να έδειχναν τι ακριβώς.

  11. #101
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Oβυνιος ειναι εμπορος!
    Δεν θα εξυπηρετηθει εκει....θα τον παραπεμψει στο επισημο σερβις που πηγε και εκανε και τους πρωτους ελενχους και αλλαγες λαδιων
    Πετροσιαν στο κερατσίνι.εκει πήγα για το σερβις των 1000 αλλά αν δεν βρω άκρη θα πάω γκοργκολη

  12. #102
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό το λόγο υπάρχει η εγγύηση φίλε. Εννοείται ότι θα το πας πισω στο Βινιο για να σου διορθώσει τις διαρροές. Φυσικά θα ζητήσεις και να γίνει αντικατάσταση σε όλες τις σκουριασμένες βίδες.
    Στο δικό μου σκουριασαν μόνο οι βίδες που κρατάνε το προστατευτικό κάλυμμα της εξάτμισης δεξιά.
    Εγώ έχω 2580 χιλιόμετρα πάνω τώρα. Το έχω πάει και 9500 στροφές για λίγο. Μετά τις 7000 ψιλοζοριζεται, δηλαδή 80 χιλιόμετρα την ώρα αλλά ακόμη δεν έχει ανοίξει ο κινητήρας του γιατί είναι καινούργιο.
    Μην στεναχωριέσαι όλα θα διορθωθούν.
    Αν δεις ότι σου κάνουν το βαρύ πεπόνι εκεί στο Βινιο για τις βίδες(που δεν νομίζω),βγάλε μία για δείγμα και αγόρασε 20 ίδιες ανοξείδωτες. Τις βάζεις και τέλος.
    Καταλαβαίνω,λες -ρε φίλε καινούργιο μηχανάκι πήρα, γιατί να συμβαίνουν αυτά.
    Τι να σου πω;. Έκαναν οικονομία οι Κινέζοι στις ανοξείδωτες.
    Εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη.
    Γράψε μετά να μας πεις τι έγινε.
    Όχι μόνο αυτό....λέω ότι αν συμβαίνουν αυτά στο 4μηνο και στα 3100 χλμ....είναι για γέλια και για κλάματα τι θα συμβαίνει σε μια διετία τριετία με τα αντίστοιχα τότε χλμ...

  13. #103
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παιδιά τέλος εβδομάδας θα πάω για το σερβις στα 3500 χλμ.κανονικα είναι στα 4000 αλλά πάντα το κάνω νωρίτερα.τοτε θα σας πω τι θα αντιμετωπίσω κυρίως από συμπεριφορά και αποτέλεσμα για την εγγύηση.παντως δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος.και φανταστείτε ότι πριν από αυτό είχα το daytona hercules και το μοτερακι του ήταν απλά θεϊκό.ουτε σταγόνα από πουθενά.και σκισημο όλη μέρα.μεχρι και ταξίδι πήγα με αυτό αυθημερόν στη Λευκάδα από αθηνα (παιδιά δεν είμαι τρελός,πηγα από ανάγκη καθαρά) και δεν έκανε κιχ που έγραψε 940χλμ σε μια μέρα.

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε κάποιο λάθος κάνεις.Το δεύτερο σέρβις του remix μετά τα 1000 είναι στα 3000 χιλιόμετρα. Έχω μπροστά μου το δελτίο συντήρησης από το βιβλιαράκι ενεργοποίησης εγγύησης και μου έχουν σημειώσει επόμενο service 3000.
    Έπρεπε ήδη να έχεις κάνει το σέρβις του.
    Μην το αργείς αφού όπως λες από τα καπάκια έχεις κάτι σαν μικροδιαρροή.

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σου λάδια. Τα δικά μου στα 2610 χιλιόμετρα όπως τα είδα από το ματάκι που έχει ο κινητήρας δεξιά μοιάζουν με την γνωστή σε όλους Μερέντα.
    Γι'αυτό θα κάνω το σέρβις τον 3000 χιλιομέτρων πιο νωρίς.
    Θα έχει πλάκα απλά να αλλάξεις λάδια και οι μικροδιαρροες σου να σταματήσουν.
    Το εύχομαι δηλαδή.

Σελίδα 7 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF