Σελίδα 10 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Σήμερα ήταν η μέρα του remix.
    Αντί ο μπαγλαμάς να κλείσω εχθές ραντεβού για το σέρβις των 3.000 χιλιομέτρων, που στην Θεσσαλονίκη είχε μια μέρα πραγματικά να την πιεις στο ποτήρι (Ντάλα ήλιο, 0 μποφόρ) , έκλεισα για σήμερα. Να ρίχνει καρέκλες και τραπέζια, 7-8 μποφόρ και εγώ να παλεύω μέσα στο μποτιλιάρισμα με αδιάβροχα πανω-κατω να περάσω ανάμεσα από τα αμάξια, προσέχοντας να μην με ρίξει καμία ριπή αέρα σε κανένα αυτοκίνητο. Περιπέτεια.
    Όχι, γιατί να πάω σαν ανθρωπος, ολοστεγνος για σέρβις,δεν έχει ουσία,είναι βαρετό,θα πάω όταν ρίχνει καρέκλες να το ευχαριστηθω.
    Ηθικό δίδαγμα------ Πριν κλείσεις ραντεβού για σέρβις δες και το καιρο,δεν χάνεις κάτι.
    Τέλος καλό όλα καλά.
    Έγινε το σέρβις των 3.000 χιλιομέτρων στον MAKINA με κόστος 28€. Αλλαγή λαδιών,καθάρισμα φίλτρου αέρα. Μαλάκωσαν οι ταχύτητες, μπαίνουν πιο γλυκά.
    Εχθές άλλαξα δύο σκουριασμένες βίδες και τέσσερις που πήγαν να σκουριάζουν με ανοξείδωτες. Κόστος 1.5€ και 10 λεπτά υπόθεση.
    Αυτά.

  2. #137
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα ήταν η μέρα του remix.
    Αντί ο μπαγλαμάς να κλείσω εχθές ραντεβού για το σέρβις των 3.000 χιλιομέτρων, που στην Θεσσαλονίκη είχε μια μέρα πραγματικά να την πιεις στο ποτήρι (Ντάλα ήλιο, 0 μποφόρ) , έκλεισα για σήμερα. Να ρίχνει καρέκλες και τραπέζια, 7-8 μποφόρ και εγώ να παλεύω μέσα στο μποτιλιάρισμα με αδιάβροχα πανω-κατω να περάσω ανάμεσα από τα αμάξια, προσέχοντας να μην με ρίξει καμία ριπή αέρα σε κανένα αυτοκίνητο. Περιπέτεια.
    Όχι, γιατί να πάω σαν ανθρωπος, ολοστεγνος για σέρβις,δεν έχει ουσία,είναι βαρετό,θα πάω όταν ρίχνει καρέκλες να το ευχαριστηθω.
    Ηθικό δίδαγμα------ Πριν κλείσεις ραντεβού για σέρβις δες και το καιρο,δεν χάνεις κάτι.
    Τέλος καλό όλα καλά.
    Έγινε το σέρβις των 3.000 χιλιομέτρων στον MAKINA με κόστος 28€. Αλλαγή λαδιών,καθάρισμα φίλτρου αέρα. Μαλάκωσαν οι ταχύτητες, μπαίνουν πιο γλυκά.
    Εχθές άλλαξα δύο σκουριασμένες βίδες και τέσσερις που πήγαν να σκουριάζουν με ανοξείδωτες. Κόστος 1.5€ και 10 λεπτά υπόθεση.
    Αυτά.
    Γκαρντάσιμ...Έχω βρεί πάρκιν στο ίδιο τετράγωνο με το συνεργείο μου (βασικά το συνεργείο είναι στο 54 και το πάρκιν στο 58 του ίδιου δρόμου),έχω δώκει αντικλείδι στον μάστορη και όταν είναι η ώρα για σέρβις πάω απο την προηγούμενη χαμογελαστός με ένα σουβλάκι στο χέρι και του λέω... "Αύριο πρωί ξέρεις,το book service κάτω από την σέλα μαζί με τα λεφτά είναι,τηλέφωνο μόλις τελειώσεις"...

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παιδια σε περίπτωση που με δουλεύει ο αντιπροσωπος στην λημνο και ενω μ λεει οτι εχει παραγγείλει τα ανταλλακτικά εντος εγγυησης και δεν εχει κανει τπτ καθως μιλησα με τα κεντρικα στα Τρίκαλα και μ λενε οτι στον αριθμο πλαισιου τον δικο μ δεν αντιστοιχει καμια καταχωρηση τι μπορω να κανω οταν στο νησι δεν υπαρχει αλλος αντιπροσωπος?

  4. #139
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Γκαρντάσιμ...Έχω βρεί πάρκιν στο ίδιο τετράγωνο με το συνεργείο μου (βασικά το συνεργείο είναι στο 54 και το πάρκιν στο 58 του ίδιου δρόμου),έχω δώκει αντικλείδι στον μάστορη και όταν είναι η ώρα για σέρβις πάω απο την προηγούμενη χαμογελαστός με ένα σουβλάκι στο χέρι και του λέω... "Αύριο πρωί ξέρεις,το book service κάτω από την σέλα μαζί με τα λεφτά είναι,τηλέφωνο μόλις τελειώσεις"...
    =========================================
    ΠΩΩΩΩ

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Γκαρντάσιμ...Έχω βρεί πάρκιν στο ίδιο τετράγωνο με το συνεργείο μου (βασικά το συνεργείο είναι στο 54 και το πάρκιν στο 58 του ίδιου δρόμου),έχω δώκει αντικλείδι στον μάστορη και όταν είναι η ώρα για σέρβις πάω απο την προηγούμενη χαμογελαστός με ένα σουβλάκι στο χέρι και του λέω... "Αύριο πρωί ξέρεις,το book service κάτω από την σέλα μαζί με τα λεφτά είναι,τηλέφωνο μόλις τελειώσεις"...


    Όχι ρε φίλε, τέτοια καβαντζα (προνοητικότητα) πρώτη φορά ακούω(διαβάζω).
    Αφού δεν έπιασες σπίτι πάνω από το μαγαζί του μάστορα, πάλι καλά.
    Εμένα μου αρέσει η αδρεναλίνη. Να φυσάει 7-8 μποφόρ και να εκπαιδευεσαι στην ισορροπία ανάμεσα στα αμάξια ενώ ρίχνει καρεκλοποδαρα.

  6. #141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Παιδια σε περίπτωση που με δουλεύει ο αντιπροσωπος στην λημνο και ενω μ λεει οτι εχει παραγγείλει τα ανταλλακτικά εντος εγγυησης και δεν εχει κανει τπτ καθως μιλησα με τα κεντρικα στα Τρίκαλα και μ λενε οτι στον αριθμο πλαισιου τον δικο μ δεν αντιστοιχει καμια καταχωρηση τι μπορω να κανω οταν στο νησι δεν υπαρχει αλλος αντιπροσωπος?

    Να ενημερώσεις τον επίσημο γενικό αντιπρόσωπο της daytona Γκοργκολη για την συμπεριφορά που αντιμετωπίζεις από το μαγαζί που το αγόρασες.
    Θα απαιτήσεις να βρουν ένα τρόπο να σε εξυπηρετήσουν γιατί αλλιώς θα κινηθείς νομικά.

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Παιδια σε περίπτωση που με δουλεύει ο αντιπροσωπος στην λημνο και ενω μ λεει οτι εχει παραγγείλει τα ανταλλακτικά εντος εγγυησης και δεν εχει κανει τπτ καθως μιλησα με τα κεντρικα στα Τρίκαλα και μ λενε οτι στον αριθμο πλαισιου τον δικο μ δεν αντιστοιχει καμια καταχωρηση τι μπορω να κανω οταν στο νησι δεν υπαρχει αλλος αντιπροσωπος?
    =====================================
    Αυτος σου ειπε οτι θα τα φερει απο τρικαλα?/
    Αν δεν στο ειπε..μ[πορει να εχει παραγγηλει αλλου !

  8. #143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Να ενημερώσεις τον επίσημο γενικό αντιπρόσωπο της daytona Γκοργκολη για την συμπεριφορά που αντιμετωπίζεις από το μαγαζί που το αγόρασες.
    Θα απαιτήσεις να βρουν ένα τρόπο να σε εξυπηρετήσουν γιατί αλλιώς θα κινηθείς νομικά.
    Το θέμα είναι οτι το μηχανακι δεν το αγορασα απο εκείνον αλλα απο μαγαζί στην αθηνα που τα πουλάει κ ο οποίος οταν ειχα μιλήσει τον Σεπτέμβρη που μ βγαλε την πρωτη ζημια μ λέει εξουσιοδοτημένο και εταιρεία κ ότι δεν είναι αυτός υπεύθυνος για την εγγύηση

  9. #144
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε φίλε, τέτοια καβαντζα (προνοητικότητα) πρώτη φορά ακούω(διαβάζω).
    Αφού δεν έπιασες σπίτι πάνω από το μαγαζί του μάστορα, πάλι καλά.
    Εμένα μου αρέσει η αδρεναλίνη. Να φυσάει 7-8 μποφόρ και να εκπαιδευεσαι στην ισορροπία ανάμεσα στα αμάξια ενώ ρίχνει καρεκλοποδαρα.
    Ναι θα έπιανα σπίτι και πάνω απο το συνεργείο αλλά μένω 2 στενά πίσω.Οπότε μικρό το κακό.
    Ξέρεις πόσο βολικό είναι να πάει ουσιαστικά το μηχανάκι σου μόνο του για σέρβις;Ούτε να ξυπνάς και να περιμένεις τον μάστορα,ούτε τίποτα...Το αφήνεις το βράδυ στο πάρκιν και την άλλη μέρα πας και το παίρνεις έτοιμο, κύριος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι οτι το μηχανακι δεν το αγορασα απο εκείνον αλλα απο μαγαζί στην αθηνα που τα πουλάει κ ο οποίος οταν ειχα μιλήσει τον Σεπτέμβρη που μ βγαλε την πρωτη ζημια μ λέει εξουσιοδοτημένο και εταιρεία κ ότι δεν είναι αυτός υπεύθυνος για την εγγύηση
    Αντιπρόσωπος είναι άρα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να σε καλύψει στην εγγύηση.Να έχει παραγγείλει ανταλακτικά από αλλού ΔΕΝ παίζει διότι ουσιαστικά ΔΕΝ τα πληρώνει αλλά βάζει ΜΟΝΟ την εργασία.
    Εγώ όταν αντιμετώπισα ίδιο θέμα με 2 συνεργεία στην Αθήνα με το SYM πολύ απλά πήγα στα κεντρικά στον Γκοργκόλη και έκανα καταγγελία και ΔΕΝ ξαναπάτησα σε αυτούς.Τώρα υπάρχει και νόμος που σε καλύπτει ΑΝ πας σε άλλο ΜΗ αξουσιοδοτημένο ΑΛΛΑ νομιμο και εγγεγραμμένο συνεργείο στα μητρώα τους και φυσικά σφραγιστεί το book service.Πρέπει να το ψάξεις λίγο.Και να βρείς μάστορα.
    Βέβαια υπάρχουν νομίζω κάποια που είναι εξουσιοδοτημένα ΑΛΛΑ μόνο για μηχανάκια που έχουν πουλήσει οι ίδιοι.Μου έχει τύχει σε 2 στην Αθήνα.Θέλει ψάξιμο.
    Μπορείς απο την άλλη να πας και ζητήσεις να δεις την καταχώρηση στο σύστημα,να του πεις ευθέως ΔΕΝ έκανες καταχωρηση και να μιλήσεις με τα κεντρικά μπροστά του και πάει λέγοντας.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 10/02/2019 στις 12:22.

  10. #145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Ναι θα έπιανα σπίτι και πάνω απο το συνεργείο αλλά μένω 2 στενά πίσω.Οπότε μικρό το κακό.
    Ξέρεις πόσο βολικό είναι να πάει ουσιαστικά το μηχανάκι σου μόνο του για σέρβις;Ούτε να ξυπνάς και να περιμένεις τον μάστορα,ούτε τίποτα...Το αφήνεις το βράδυ στο πάρκιν και την άλλη μέρα πας και το παίρνεις έτοιμο, κύριος.


    Αντιπρόσωπος είναι άρα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να σε καλύψει στην εγγύηση.Να έχει παραγγείλει ανταλακτικά από αλλού ΔΕΝ παίζει διότι ουσιαστικά ΔΕΝ τα πληρώνει αλλά βάζει ΜΟΝΟ την εργασία.
    Εγώ όταν αντιμετώπισα ίδιο θέμα με 2 συνεργεία στην Αθήνα με το SYM πολύ απλά πήγα στα κεντρικά στον Γκοργκόλη και έκανα καταγγελία και ΔΕΝ ξαναπάτησα σε αυτούς.Τώρα υπάρχει και νόμος που σε καλύπτει ΑΝ πας σε άλλο ΜΗ αξουσιοδοτημένο ΑΛΛΑ νομιμο και εγγεγραμμένο συνεργείο στα μητρώα τους και φυσικά σφραγιστεί το book service.Πρέπει να το ψάξεις λίγο.Και να βρείς μάστορα.
    Βέβαια υπάρχουν νομίζω κάποια που είναι εξουσιοδοτημένα ΑΛΛΑ μόνο για μηχανάκια που έχουν πουλήσει οι ίδιοι.Μου έχει τύχει σε 2 στην Αθήνα.Θέλει ψάξιμο.
    Μπορείς απο την άλλη να πας και ζητήσεις να δεις την καταχώρηση στο σύστημα,να του πεις ευθέως ΔΕΝ έκανες καταχωρηση και να μιλήσεις με τα κεντρικά μπροστά του και πάει λέγοντας.
    ============================================
    Μπορει να ειναι απλα εμπορος...οπως ο βυνιος...που απλα πουλαει...
    δεν κανει επισημα σερβις και εγγυησεις !

  11. #146
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    αν υπαρχει καποιος στην αθηνα που να πουλαει ή που να ενδιαφερεται να πουλησει σε 2-3 μηνες το remix (cbs efi) σας παρακαλω ας μου στειλει μηνυμα (να ειναι σε κόσμια κατασταση,δεν με ενοχλουν οι μικροφθορες και οποιαδηποτε βλαβη επισκευαζεται ευκολα,γρηγορα και χωρις τεραστιο κοστος)

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μετά από 8+ μήνες συμβίωσης με το remix ήρθε η ώρα να το χαιρετήσω.(Μπήκε αγγελία στο γνωστό σάιτ).
    Πραγματικά αν ήταν 250cc θα το κρατούσα ακόμη.
    Έμαθα να χειρίζομαι συμπλέκτη και γλύτωσε η μέση μου από τις λακούβες.
    Thank you Remix.

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Μετα απο τόσο ταλαιπωρία επιτελους τα πραγματα ηρθαν αλλα δουλεψε μονο ο διακόπτης εκτακτης αναγκης καθως ο μάστορας ανακαλυψε οτι τελικα φταιει ο αισθητήρας για το κοντερ και τωρα θα παραγγελει αισθητηρα ελπίζω να μην περιμενω παλι 6 μηνες μεχρι να ερθει το ανταλλακτικό. Μου εκανε σερβις λαδια φιλτρο μπουζι ρυθμισμα βαλβιδων καθαρισμό αλυσιδας και οτι αλλο χρειαζοταν και αλλαξα και μια μπαταρια καθως το ειχα αφήσει 2 μηνες σε ακινησια αλλα δεν εβγαλα τον πόλο καθως δεν θεωρησα οτι ενα ρολοι στο κοντερ θα μ φαει την μπαταρια. Η μπαταρια που ειχε πανω ηταν βεβαια της πλακας οποτε είναι λογικο π με αφησε. Να πω οτι εχω στο κοντερ ποδηλατου που τ εχω βαλει για να μην χασω τα χλμτρα 920 κατι π αντιστοιχει στο κοντερ του σε 980χλμτρα περιπου καθως μετραει ποιο σωστα το κοντέρ ποδηλάτου Ενα WD40 πρεπει να παρω τωρα για να καθαρίσω την σκουρια γτ παρολο που τ ειχα κουκουλα ολο τον χειμωνα εχει βγαλει σε αρκετα σημεία

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μακάρι να τελειώσουν τα προβλήματα σου σύντομα.
    Το WD-40 κάνει καλή δουλειά.
    ΠΡΟΣΟΧΗ στην δισκοπλακα (σκέπασε τα τακάκια με πανί πριν ρίξεις ) και πολύ καλό σκούπισμα.
    Για τις βίδες βγάλε μία για δείγμα και αγόρασε καινούριες ανοξείδωτες. Κόστος 2.5€ αν θυμάμαι καλά.Εγω έβαλα αλεν (πιο όμορφες εμφανισιακά) και πρώτα μια ανοξείδωτη ροδέλα μικρή για να χωρά στις τρύπες των πλαστικών.
    Οι πιο μαπα βίδες είναι οι δύο από το προστατευτικό της εξάτμισης.Τις άλλες τις άλλαξα προληπτικά.
    Στα πλαστικά από πίσω δεν έχουν παξιμάδι συγκράτησης.
    Γράψε μετά να μας πεις το αποτέλεσμα.

  15. #150
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Ναι εννοείται πως θα καλυψω ττα τακακια μην παρουν λαδι επισης να ρωτησω εσυ τις βιδες τις παρηγγειλες ή πηγεςσε μαγαζι με βιδες κ πηρες?

Σελίδα 10 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF