Σελίδα 16 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #226
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Εχω βρει πάρα πολλά κοντέρ γύρω στα 20€-25€
    Ενδεικτικά
    € 16,45 6%OFF | LCD Digital Motorcycle Speedometer Universal Waterproof Black 12000RPM 8-18V Gear Tachometer for Cafe Racer moto Odometer
    https://s.click.aliexpress.com/e/M79bFRGc
    Άσε που επειδή το χω παντρευτεί το μηχανάκι είμαι στο τσακ να τα ξηλωσω όλα και να του βάλω ένα αναλογικό κοντερ-ατερμονα και να έχω μόνο ταχύτητα και χλμ
    Καλυτερα για εμενα βαλε ενα κοντερ ποδηλάτου αν θες να τα ξηλωσεις ολα οπως ειχα κανει κ εγω κ μετραει κ ποιο σωστα απο το μανισιο κοντερ υπαρχουν και ειδικα για μοτοσυκλέτες οπως το sigma MC εχει ενα με 20 ευρω περιπου και ενα καλύτερο με 60. Τωρα οσο αφορα το universal κοντερ κ εγω τα κοιτουσα τοτε αλλα δεν ημουν σιγουρος κατα ποσο ταιριαζει

  2. #227
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Θα ρωτήσω τον μηχανικό μου να αλλάξω τον ατέρμονα και να βάλω ένα αναλογικό απλό κοντέρ και αν δεν γίνεται θα κάνω αυτό που είπες.σε ευχαριστώ φίλε μου για τον χρόνο σου και τις απαντήσεις σου.οτι καινούργιο μου..."ξημερώσει" με αυτό το μηχανάκι θα επανέλθω.

  3. #228
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    BTW οποίος έχει ήδη περάσει ΚΤΕΟ και αλλάξει κοντέρ καλό είναι να κρατήσει όλα τα παραστατικά (αποδείξεις αγοράς, σφραγίδα μηχανικού στο βιβλιο σέρβις) για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως όταν έρθει η ώρα να ξαναπεράσει ΚΤΕΟ..
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #229
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Φίλε μου νομίζω ότι το πρώτο ΚΤΕΟ είναι στα 4 χρόνια.εως τοτε και 5 φορές να έχω αλλάξει κοντέρ δεν φαίνεται πουθενα.απο εκεί και πέρα όπως λες στο επόμενο ΚΤΕΟ θα φανεί αν έχω ξανα αλλαξει.δεν σκοπεύω όμως να το κρατήσω έως τοτε

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου νομίζω ότι το πρώτο ΚΤΕΟ είναι στα 4 χρόνια.εως τοτε και 5 φορές να έχω αλλάξει κοντέρ δεν φαίνεται πουθενα.απο εκεί και πέρα όπως λες στο επόμενο ΚΤΕΟ θα φανεί αν έχω ξανα αλλαξει.δεν σκοπεύω όμως να το κρατήσω έως τοτε
    Εσύ μπορεί να μην το κρατήσεις αλλά ο επόμενος που θα το αγοράσει από σένα θα έχει πρόβλημα.

  6. #231
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Φίλε μου μάλλον δεν κατάλαβες.αν μετά το πρώτο ΚΤΕΟ δεν αλλάξει κοντέρ το μηχανάκι δεν έχει πρόβλημα.αν μετά το πρώτο ΚΤΕΟ αλλάξει κοντέρ το μηχανάκι θα έχει ο κάτοχος πρόβλημα

  7. #232
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Άσε που δεν έχω και σκοπό να το πουλήσω αυτό το μηχανάκι.ας κοπεί στα χέρια μου ούτως η άλλως μετά την τετραετία με την χρήση που θα του κάνω ειδικά από δω και πέρα δεν θα αξίζει καν να μπω στον κόπο να το πουλήσω παρά μόνο για ανταλλακτικά

  8. #233
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Άσε που δεν έχω και σκοπό να το πουλήσω αυτό το μηχανάκι.ας κοπεί στα χέρια μου ούτως η άλλως μετά την τετραετία με την χρήση που θα του κάνω ειδικά από δω και πέρα δεν θα αξίζει καν να μπω στον κόπο να το πουλήσω παρά μόνο για ανταλλακτικά
    Τελικά φιλε μου τι εγινε με το κοντερ πηγες σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και τι σου ειπαν?

  9. #234
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    14
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ μπωρει να μου πει καπιος το daytona remix 125 τι νουμερο λαδια περνει? δηλαδη 20.50 ? 15. 50 10.40 ? ευχαριστω παιδια!

  10. #235
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgaklhs Προβολή μηνύματος
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ μπωρει να μου πει καπιος το daytona remix 125 τι νουμερο λαδια περνει? δηλαδη 20.50 ? 15. 50 10.40 ? ευχαριστω παιδια!
    Απο οσο θυμαμαι οσο το ειχα το manual εγραφε 10.40 ή 20.50 αναλογως τις θερμοκρασίες εγω για χειμώνα θα εβαζα 10.40 και καλοκαίρι 15.50 ή 20.50

  11. #236
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    14
    ευχαριστω πολυ φιλε μου!

  12. #237
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    14
    να ρωτησω και και αλλο ο σωληνας ου βγενει μπρωστα και λιγο κατω απο τον λαιμο της εξατμησεις υποπιση εινα? και τ χρειαζετε ?

  13. #238
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgaklhs Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω και και αλλο ο σωληνας ου βγενει μπρωστα και λιγο κατω απο τον λαιμο της εξατμησεις υποπιση εινα? και τ χρειαζετε ?
    Αν εννοεις ενα σωληνακι ασημι π καταληγει σε λασχτιχιενο σωληνακι τοτε ειναι η μπουζοπιπα αλλα δεν μπορω να θυμισω κατι αλλο σαν σωληνα γτ δεν την εχω στην κατοχη μ πλεον

  14. #239
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    14
    ευχαριστω οχι την πιπα του μπουζι απο το μπρωστινο μερος του κυλυνδρου παει με σωληνακι σε μια υποπιεση και απο εκει στην εισαγωγη του καρμυλατερ

  15. #240
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Καλησπέρα και πάλι στην παρέα!πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο για το πρόβλημα στο κοντέρ,το πιθανότερο είναι να φταίει ο ατερμονας που είναι ηλεκτρονικός,ο μάστορας δεν μπορεί να ξέρει αν φταίει ακριβώς αυτός η' το κοντέρ.τελος πάντων αποφάσισε να αλλάξουμε πρώτα τον ατέρμονα.εχουμε παραγγείλει 20 μέρες τώρα το ανταλλακτικό και κλασικά δεν υπάρχει.παιδια είναι πλήρη απογοήτευση η κατάσταση με τα ανταλλακτικά για ένα μηχανάκι 1 χρόνου.ο γκοργκολης το έχει γυρίσει αποδεδειγμένα με όσα γράφονται, ακούγονται και ζούμε από προσωπική εμπειρία,σε αρπαχτες.ειναι το τρίτο daytona που έχω και φυσικά το τελευταίο.φανταστειτε ότι ήθελα να πάρω και το zontes t310.ΠΟΤΕ!

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 12:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 02:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF