Σελίδα 8 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #106
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σου λάδια. Τα δικά μου στα 2610 χιλιόμετρα όπως τα είδα από το ματάκι που έχει ο κινητήρας δεξιά μοιάζουν με την γνωστή σε όλους Μερέντα.
    Γι'αυτό θα κάνω το σέρβις τον 3000 χιλιομέτρων πιο νωρίς.
    Θα έχει πλάκα απλά να αλλάξεις λάδια και οι μικροδιαρροες σου να σταματήσουν.
    Το εύχομαι δηλαδή.
    Φίλε μου καλησπέρα.οπως ξαναεγραψα το πρώτο σερβις είναι στα 1000χλμ που το έκανα κανονικά.το επόμενο είναι στα 4000χλμ (3000χλμ μετά δηλαδή).τώρα έχω 3100χλμ και υπολογίζω να το κάνω νωρίτερα (από τα 4000) γιατί πάντα κάνω νωρίτερα τα σέρβις.μαλλον δεν το διατύπωσα καλα και σε μπερδεψα.την συντήρηση την προσέχω πάρα πολύ και για αυτό κάνω νωρίτερα τα σέρβις.σημερα πήγα και στο συνεργείο.την άλλη βδομάδα μπαίνει για αλλαγή στις φλατζες με χρήση εγγύησης και....ο Θεός βοηθός....

  2. #107
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Πάντως σε μια γρήγορη βόλτα σε κάποιον αντιπρόσωπο που θα αγοράσει σκούτερ ο κουμπάρος μου και πήγα παρέα μαζί του.μου είπε ότι γενικά με ρεμίξ και λεοπαρ έχουν ταλαιπωρηθεί στο θέμα ζημιων,γι'αυτό δεν κυκλοφόρησαν και πολύ (σχεδόν καθόλου) και επίσης γι'αυτό δεν τα ξαναφέρνουν.μαυρισε η καρδιά μου ....επίσης εξαφανίστηκαν και σαν μοντέλα από τη σελίδα του γκοργκολη.
    Τελευταία τροποποίηση από Chrispsa82; 19/01/2019 στις 15:42.

  3. #108
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    ρε μαγκες καποιος που το εχει και του εχει βγαλει προβληματα ας μας απαντησει στο κατα ποσο τον καλυπτει η εγγυηση (διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι 2 χρονια γενικη εγγυηση)

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου καλησπέρα.οπως ξαναεγραψα το πρώτο σερβις είναι στα 1000χλμ που το έκανα κανονικά.το επόμενο είναι στα 4000χλμ (3000χλμ μετά δηλαδή).τώρα έχω 3100χλμ και υπολογίζω να το κάνω νωρίτερα (από τα 4000) γιατί πάντα κάνω νωρίτερα τα σέρβις.μαλλον δεν το διατύπωσα καλα και σε μπερδεψα.την συντήρηση την προσέχω πάρα πολύ και για αυτό κάνω νωρίτερα τα σέρβις.σημερα πήγα και στο συνεργείο.την άλλη βδομάδα μπαίνει για αλλαγή στις φλατζες με χρήση εγγύησης και....ο Θεός βοηθός....


    Φίλε κάπου έχεις μπερδευτεί.
    Επειδή το διατυπωσες έτσι γι'αυτό και εγώ σου απάντησα. Λοιπόν το ξαναγράφω.
    1) Σέρβις πρώτο στο remix στα 1000 χιλιόμετρα.
    2) Σέρβις δεύτερο στα 3000 χιλιόμετρα και όχι στα 4000 που γράφεις.
    Το δεύτερο σέρβις γίνεται μετά από 2000 χιλιόμετρα από το πρώτο 1000+2000=3000 και όχι στα 4000 χιλιόμετρα. Δηλαδή μετά από 3000 που γράφεις.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Riko1234 Προβολή μηνύματος
    ρε μαγκες καποιος που το εχει και του εχει βγαλει προβληματα ας μας απαντησει στο κατα ποσο τον καλυπτει η εγγυηση (διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι 2 χρονια γενικη εγγυηση)
    Φίλε Riko1234 μια φορά που χρειάστηκα την εγγύηση,μου επισκεύασαν το remix χωρίς δεύτερη κουβέντα.
    Ελπίζω να μην την ξαναχρειαστω.

  6. #111
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    Ευχαριστω πολυ.Αν επιτρεπεται,τι βλαβη ειχες και που την αποδιδεις (αστοχια υλικου,αργοπορημενα service,κακη ποιοτητα κλπ κλπ);;;

  7. #112
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε κάπου έχεις μπερδευτεί.
    Επειδή το διατυπωσες έτσι γι'αυτό και εγώ σου απάντησα. Λοιπόν το ξαναγράφω.
    1) Σέρβις πρώτο στο remix στα 1000 χιλιόμετρα.
    2) Σέρβις δεύτερο στα 3000 χιλιόμετρα και όχι στα 4000 που γράφεις.
    Το δεύτερο σέρβις γίνεται μετά από 2000 χιλιόμετρα από το πρώτο 1000+2000=3000 και όχι στα 4000 χιλιόμετρα. Δηλαδή μετά από 3000 που γράφεις.
    Και όμως φίλε μου ο επίσημος αντιπρόσωπος ο πετροσιαν στο Κερατσίνι μου είπε ότι το πρώτο είναι στα 1000 όπως και το έκανα και το δεύτερο στα 4000.δεν κάνω κάποιο λάθος είναι ανά 3000 και μου το είπε και ο γκοργκολη στην Καλλιθέα.

  8. #113
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Riko1234 Προβολή μηνύματος
    ρε μαγκες καποιος που το εχει και του εχει βγαλει προβληματα ας μας απαντησει στο κατα ποσο τον καλυπτει η εγγυηση (διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι 2 χρονια γενικη εγγυηση)
    Αδελφέ μου πάντως ούτε σε εμένα μου δημιούργησαν κάποιο θέμα.αμεσως κλείσαμε ραντεβού για να μπει μέσα το ρεμίξ και να γίνει χρήση εγγύησης ώστε να αλλαχτούν οι φλάντζες.

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Riko1234 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ.Αν επιτρεπεται,τι βλαβη ειχες και που την αποδιδεις (αστοχια υλικου,αργοπορημενα service,κακη ποιοτητα κλπ κλπ);;;
    Στο φόρτωμα της μηχανής σε φορτηγάκι τραβήξαμε άθελά μας,εγώ και το αφεντικό μου την πλεξούδα από καλώδια. Μετά το remix άρχισε να κάνει τρέλες. Πρώτη,2,3 έπεφταν οι στροφές, ξανά 1,2,3 ξανά έπεφταν οι στροφές.
    Φόρτωμα με οδική.Τους λέω τι συμβαίνει.
    Το έβαλαν στο διαγνωστικό.
    Άλλαξαν κάποια καλώδια από την πλεξούδα που έκαναν επαφή (γι'αυτό έπεφταν οι στροφές),με πήραν τηλέφωνο, πήγα το πήρα,όλα καλά από τότε.
    Επειδή εμείς τραβήξαμε τα καλωδια δεν μπορώ να σου πω τι έφταιξε.
    Εντάξει,η πλεξούδα δεν έπρεπε να είναι τόσο ευαίσθητη.

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Και όμως φίλε μου ο επίσημος αντιπρόσωπος ο πετροσιαν στο Κερατσίνι μου είπε ότι το πρώτο είναι στα 1000 όπως και το έκανα και το δεύτερο στα 4000.δεν κάνω κάποιο λάθος είναι ανά 3000 και μου το είπε και ο γκοργκολη στην Καλλιθέα.


    Μπορεί να έχεις και δίκιο.Απλα σε μένα έγραψαν στο βιβλιαράκι (επόμενο service 3000) γι'αυτό και μου φάνηκε παράξενο.

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Riko1234 Προβολή μηνύματος
    ρε μαγκες καποιος που το εχει και του εχει βγαλει προβληματα ας μας απαντησει στο κατα ποσο τον καλυπτει η εγγυηση (διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι 2 χρονια γενικη εγγυηση)
    Φιλε μου εγω βλεπω οτι ειναι στην τυχη του καθενος εχω το μηχανακι απο τον αυγουστο με 930χλμ(αστρωτο ακόμα) τις πρωτες μερες με το που το πηρα ειχε προβλημα με το kill switch το εβγαλε εκτος λειτουργίας ο μηχανικός και ακομα περιμένουμε το ανταλλακτικο. Τον Οκτώβρη νομιζω με 400 χλμτρα το μηχανακι μ χαλασε το κοντερ εδειχνει αλλα νταλων. Και για αυτο ακομα περιμενω ανταλλακτικο με πανε απο μηνα σε μηνα. Τωρα που βρισκομαι αθηνα θα παω στα κεντρικα να δω τι γίνεται γτ δεν παει αλλο. Το μηχανακι βρισκεται στην λημνο.
    Υ.Γ τα χιλιόμετρα του τα ξερω επειδη εχω τοποθετησει κοντερ απο ποδηλατο πανω γτ δεν γινοταν να μεινω στο στρωσιμο χωρις να μετραω χιλιόμετρα

  12. #117
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Απίστευτα τραγικό σε καινούριο μηχάνημα να έχει βγει οφ το κιλ σουιτς, να σκουριαζουν βιδες, να τρεχουν λαδια, να έχει μπει κοντέρ ποδηλάτου κλπ...!
    Κυρίως για την ψυχολογία σου!

    Κουράγιο!

    Τουλάχιστον κάνε όσα πιο πολλά χλμ μπορεις οσο ειναι εντος εγγυησης, να χαλάσει ότι ειναι, να βγουν τα προβληματα, να αντικατασταθουν, με την ελπιδα οτι τα νεα ανταλλακτικα θα κρατησουν περισσοτερο απο τα νυν.

  13. #118
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Απίστευτα τραγικό σε καινούριο μηχάνημα να έχει βγει οφ το κιλ σουιτς, να σκουριαζουν βιδες, να τρεχουν λαδια, να έχει μπει κοντέρ ποδηλάτου κλπ...!
    Κυρίως για την ψυχολογία σου!

    Κουράγιο!

    Τουλάχιστον κάνε όσα πιο πολλά χλμ μπορεις οσο ειναι εντος εγγυησης, να χαλάσει ότι ειναι, να βγουν τα προβληματα, να αντικατασταθουν, με την ελπιδα οτι τα νεα ανταλλακτικα θα κρατησουν περισσοτερο απο τα νυν.
    Και το χειρότερο αδελφέ είναι ότι ενώ εσκασες 2300 και πήρες κούτα μηχανάκι μπαίνεις μετά από όλα αυτά σε ένα τρυπάκι να ξαναψαχνεις μηχανάκι μόλις 4 μήνες μετά από την αγορά του,γιατί είτε θα πάει για πούλημα,είτε θα είναι σύντομη η ζωή του αν από την αρχή ζητάει.εγω προσωπικά την πάτησα χοντρά,είδα ένα μηχανάκι που δεν κυκλοφόρησε.δεν πούλησε καθολου.τπτ δεν είναι τυχαίο.

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Προκειται να κανω το πρωτο σερβις στα λαδια. Τι λαδακι προτείνεται 10-40 ή 20-50

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    τι εχει ο επισημος αντιπροσωπος ?
    εκει θα το πας φανταζομαι....σου ειπε αυτος τι να σου βαλει??
    σε ρωτησε δλδ ?

Σελίδα 8 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF