Σελίδα 15 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #211
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Ενας χρονος σχεδόν με το remix εφτασε στο τελος του καθως πουληθηκε σημερα σε ιδιωτη με τα προβληματα που ειχε να μην εχουν λυθει λογω ελειψης ανταλλακτικων. Ελπιζω να τα λυσουν στον ανθρωπο π το πηρε και να μην τρεχει συνέχεια συνεργειο χωρις να ευχαριστιεται το μηχανακι. Τωρα απο νοεμβρη που βγαζω απεριόριστο δίπλωμα θα παω για honda cb500x ή nc700x μεταχειρισμένο. Κινεζικη μηχανη μεχρι να αποδειξουν την αξιοπιστία τους δεν ξαναπαιρνω

  2. #212
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Άντε φίλε με το καλό να πάρεις την νέα σου μοτοσικλέτα.
    Και τα δύο μοντέλα που λες έχουν βγει πολλή καλά.
    Εγώ θα περιμένω τις διεθνείς εκθέσεις μοτό να δω τι θα παρουσιάσει κάθε εταιρεία.
    Θέλω να δω αν βγει το honda cb500χ adv,ktm 390 rally, kawasaki versys x 400 για να αποφασίσω. Δυστυχώς το tenere 700 είναι πολύ αλμυρό 10.500€ + κάποια έξτρα πάμε στα 12.000€.
    Μακάρι να βγει ένα μοντέλο 400-600cc ον-οφ που όμως να τα καταφέρνει καλά και στο βουνό χωρίς να θέλει 10.000€+.
    Πάντως ότι αποφασίσεις να πάρεις εδώ θα ήμαστε να τα πούμε.

  3. #213
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το versys 400 με ενδιαφερει και εμενα αν παιξει στα 6κ γιατι και εγω εχω χρονο μεχρι απριλιο να παρω το επομενο μηχανακι καθώς χειμωνα δεν το χρησιμοποιώ καθως και τα αλλα θα τα κοιταξω για μεταχειρισμενα γτ σε καινουρια ξεφεύγουν απο αυτα που θελω να δωσω. Ας μην ξεφυγουμε απο το θεμα οτι αλλο σε πμ

  4. #214
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Ενας χρονος σχεδόν με το remix εφτασε στο τελος του καθως πουληθηκε σημερα σε ιδιωτη με τα προβληματα που ειχε να μην εχουν λυθει λογω ελειψης ανταλλακτικων. Ελπιζω να τα λυσουν στον ανθρωπο π το πηρε και να μην τρεχει συνέχεια συνεργειο χωρις να ευχαριστιεται το μηχανακι. Τωρα απο νοεμβρη που βγαζω απεριόριστο δίπλωμα θα παω για honda cb500x ή nc700x μεταχειρισμένο. Κινεζικη μηχανη μεχρι να αποδειξουν την αξιοπιστία τους δεν ξαναπαιρνω
    Νομίζω ότι μηχανάκια σαν το remix, είναι ένας από τους λόγους που λέμε τα Κινέζικα με το βαπτιστικο, ΚΙΝΕΖΙΕΣ!
    Ακόμα χειρότερη η στάση του εδώ εισαγωγέα. Έφερε μηχανάκια χωρίς να φέρει ανταλλακτικά.
    Η λογική αυτή, να φέρω μηχανάκια, να τα πουλήσω και από ανταλλακτικά άσε αυτούς που τα αγόρασαν να σπάσουν τα νεύρα τους, είναι ο ορισμός της αρπαχτής!!!

    Και εννοείται πως ελάχιστα έχουν αλλάξει από τότε στο συγκεκριμένο μαγαζί αν κρίνω από την rockstar γνωστού που το διαγνωστικό, ΑΝ υπάρχει κιόλας, είναι μόνο στα κεντρικά, ενώ η συγκεκριμένη μοτο πλέον δεν εισάγεται, αν ισχύουν όσα γράφτηκαν σε άλλο νήμα.
    Όσοι ψώνισαν rockstar, έχω την εντύπωση πως θα λουστουν κυριολεκτικά την επιλογή τους στα επόμενα, όχι μακρινά, χρόνια.
    Το εντυπωσιακό είναι ότι πλέον, το μαγαζί που πουλάει "daytona" καταφέρνει και πουλάει παραπάνω από μια χούφτα μηχανές των 4 χιλιάδων..
    Καμιά 200αρια zontes t310 έχουν βρει μέχρι τώρα αγοραστές.
    Ελπίζω να ισχύει το ότι ο εδώ εισαγωγέας αποφάσισε να αντιμετωπίσει με σοβαρότητα τα μπρίκια που φέρνει και όχι ότι ο κόσμος είναι απλά αφελής.
    Μακάρι να ισχύει το 1ο

  5. #215
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Συμφωνω σε αυτα που λες το remix εχει κυκλοφορησει πολυ περισσότερο στην Αγγλία απο το 2009 και εκει υπηρχαν καποια ανταλλακτικά αλλα με το αναλογο κοστος και επισης αρκετά ηταν σε ελλεψη(πχ πολλαπλασιαστης που σκεφτομουν να τον αλλαξω μηπως φτιαξουν τα κοψιματα που εκανε) ειχε 2 μηνες και ακομα ειναι εκτός διαθεσιμότητας. Τωρα για τα ζοντες το καλο ειναι οτι πουλανε αρκετα και οτι πωλούνται με το ιδιο ονομα και στο εξωτερικό και πιστευω για μια 5ετια δεν θα υπαρχει προβλημα σε ανταλλακτικά. Απο εκει κ περα λογικα θα υπαρξει πρόβλημα εκτός αν αποδειχθούν αξιόπιστα.

  6. #216
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Φίλε μου masterone ναι μετά από 1 χρόνο και 7500 χλμ το κοντέρ χάλασε.

  7. #217
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου masterone ναι μετά από 1 χρόνο και 7500 χλμ το κοντέρ χάλασε.
    Καρμπυρατέρ μοντελο?

    Υ.γ. Καλά ξεμπερδεματα ελπιζω να μην ταλαιπωρηθεις οπως εγώ κ να λυθει γρηγορα το πρόβλημα

    Εμενα απο οτι μαθαινω απο το νεο ιδιοκτήτη τ δεν έχει λυθεί ακόμη και σε 10 μερες κλεινει έναν ολόκληρο χρόνο

  8. #218
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Όχι είναι το ιντζεξιον... πραγματικά απογοήτευση.1000 φορές κινεζοπαπο με τα μισά λεφτά.

  9. #219
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Άντε φίλε με το καλό να πάρεις την νέα σου μοτοσικλέτα.
    Και τα δύο μοντέλα που λες έχουν βγει πολλή καλά.
    Εγώ θα περιμένω τις διεθνείς εκθέσεις μοτό να δω τι θα παρουσιάσει κάθε εταιρεία.
    Θέλω να δω αν βγει το honda cb500χ adv,ktm 390 rally, kawasaki versys x 400 για να αποφασίσω. Δυστυχώς το tenere 700 είναι πολύ αλμυρό 10.500€ + κάποια έξτρα πάμε στα 12.000€.
    Μακάρι να βγει ένα μοντέλο 400-600cc ον-οφ που όμως να τα καταφέρνει καλά και στο βουνό χωρίς να θέλει 10.000€+.
    Πάντως ότι αποφασίσεις να πάρεις εδώ θα ήμαστε να τα πούμε.
    =======================================================
    Πηρες κατι?

  10. #220
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Φίλε masterone εσένα πρόβλημα είχε το κοντέρ η' ο ατερμονας στην ρόδα;ποια "συμπτώματα" είχε;εμένα μια μου δείχνει ότι πάω με 130χλμ και στο καπάκι μου δείχνει 0χλμ...και κάτι τελευταίο ο χιλιομετριτης που μετράει την απόσταση δούλευε κανονικά σε εσένα;

  11. #221
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Φίλε masterone εσένα πρόβλημα είχε το κοντέρ η' ο ατερμονας στην ρόδα;ποια "συμπτώματα" είχε;εμένα μια μου δείχνει ότι πάω με 130χλμ και στο καπάκι μου δείχνει 0χλμ...και κάτι τελευταίο ο χιλιομετριτης που μετράει την απόσταση δούλευε κανονικά σε εσένα;
    Κοιτα το προβλημα που παρουσιαζει σε εσενα ειναι ιδιο με το δικο μ μια μετρούσε σωστα μια οχι μια εγραφε μηδεν μπορει να εκανα 30χλμτρα να δουλευε κ μολις επεφτα σε μια γουρνα να εγραφε 0 οποτε λογικα εχουμε το ιδιο θεμα. Αρχικα ο μαστορας παρηγγειλε κοντέρ το οποίο ηρθε μετα απο αρκετούς μήνες και οταν μπηκε πανω ανακαλυψε ο μαστορας οτι τελικα δεν φταιει αυτο αλλα ο αισθητηρας(ατερμωνας) οποτε παρηγγειλε και αυτο ομως δεν ξερω τι εγινε αλλα μολις το πηγα συνεργειο την πρωτη φορα για την αλλαγη κοντερ χαλασε και το στροφόμετρο όταν το πηρα οποτε ξαναπαρηγγειλε και κοντερ και αισθητήρα. Τωρα δεν ξερω αν εχει φτιαξει καθώς εγω το πουλησα με το προβλημα κ μεχρι πριν 15 μερες που μιλησα με τον νεο ιδιοκτήτη δεν ειχε ερθει κανενα ανταλλακτικο. Επισης λιγο πριν το δώσω αρχισε να χει θεμα και ο αισθητηρας για την ενδειξη ταχυτήτων καθως μπορεί να ειχα νεκρα και οταν πατουσα φρενο να μ δειχνε οτι εχω 2α ή 1η.

  12. #222
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Να είσαι καλά αδελφέ μου σε ευχαριστώ.επειδη την βλέπω τη δουλειά να έρχεται οπως ταλαιπωρήθηκες εσύ, σκέφτομαι να πάρω ένα σετ κοντέρ και ατέρμονα από έξω να τα μονταρω εγω.,όχι τπτ αλλο αλλά για να μην πιαστώ στα χέρια με κανέναν αντιπρόσωπο αν με κάνουν μπαλάκι.

  13. #223
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chrispsa82 Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά αδελφέ μου σε ευχαριστώ.επειδη την βλέπω τη δουλειά να έρχεται οπως ταλαιπωρήθηκες εσύ, σκέφτομαι να πάρω ένα σετ κοντέρ και ατέρμονα από έξω να τα μονταρω εγω.,όχι τπτ αλλο αλλά για να μην πιαστώ στα χέρια με κανέναν αντιπρόσωπο αν με κάνουν μπαλάκι.
    Αν δεν σε νοιαζει το κοστος παρε απο εξω απλα για εμένα παρε αισθητηρα μονο(ξεκινα με το οικονομικο) καθως το κοντερ για το ψεκαστο που εχεις νομιζω βγαινει γυρω στα 100ευρω

  14. #224
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Εχω βρει πάρα πολλά κοντέρ γύρω στα 20€-25€
    Ενδεικτικά
    € 16,45 6%OFF | LCD Digital Motorcycle Speedometer Universal Waterproof Black 12000RPM 8-18V Gear Tachometer for Cafe Racer moto Odometer
    https://s.click.aliexpress.com/e/M79bFRGc
    Άσε που επειδή το χω παντρευτεί το μηχανάκι είμαι στο τσακ να τα ξηλωσω όλα και να του βάλω ένα αναλογικό κοντερ-ατερμονα και να έχω μόνο ταχύτητα και χλμ

  15. #225
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Μια παρατηρηση για να μην γινει και μπερδεμα με καποια παραγγελία ή μάστορα.
    Ο ατέρμονας ειναι μηχανικός με γραναζι/κοχλία και συνεργαζεται με ντίζα και μηχανικό όργανο, ενω ο αισθητήρας συνεργάζεται μα καλώδιο και ψηφιακό όργανο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 12:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 02:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF