Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Triumph Scrambler 1200 2019

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    για καμια έκθεση να κανεις χαβαλε ωραιο ειναι αλλα σοβαρα ποιος θα αγοράσει αυτη τη μλκια?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ποια ειναι η χρησιμοτητα αυτων των μηχανων?
    Αυτή είναι πραγματικά και δική μου απορία.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    205 και επισήμως !
    Και ρεζερβουάρ 16 λίτρων.


    καλα ειπαμε...το "claimed" ηταν απο την εταιρεια...δεν ειπαμε οτι λεει το προηγουμενο site αηδιες...

    αλλα πες οτι οντως ειναι 205 στεγνο..βαλε και ενα 10ρικο χοντρικα τα υπολοιπα υγρα και 16 λιτρα καυσιμο, παμε στα 231...

    και θα νομιζει ο υποψηφιος αγοραστης οτι θα δαμαζει το χωμα με 1200cc και 230 κιλα μαουνα...με αστειο σελακι ως προς την ανεση...μηδενικη δυνατοτητα φορτωσης (ουτε καν σαμαρια δεν πρεπει να παιρνει αυτο το πραγμα)...
    δλδ με λιγα λογια ουτε εκδρομικο εντουρο σε βατο χωματοδρομο δεν θα μπορει να κανει...

    να ζησουν οι managers που βλεπουν μπροστα, βγαζουν τα προμος και αφουγκραζονται το τι θελει ο κοσμος...

  4. #19
    Οι μηχανές δεν αγοράζονται μόνο με κριτήρια χρησιμότητας και λογικής.

    Πολύ όμορφο σκραμπλερ!

    Άι λαικ ιτ!

  5. #20
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Τα scrambler μου γίνονται ολο και πιο συμπαθή.
    Νομίζω ενα street μηχανακι με λίγο μεγαλύτερες αποστάσεις στις αναρτήσεις που μπορει να περασει και απο εναν χωματοδρομο με ασφαλεια είναι οτι πρεπει για τις δικες μου μετακινησεις.
    Και να ειναι και λίγο ομορφούλικο. Προσωπικα μου αρεσει πολύ. Όπως μ'αρεσει και υλοποιηση της Ducati.
    Βλέπουμε...

    PS: Αυτο που δε ξέρω ειναι αν μ'αρεσει γιατι εχω γίνει θύμα της εποχης και του marketing του νεορετρο... Θα δείξει και αυτο

  6. #21
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Οι μηχανές δεν αγοράζονται μόνο με κριτήρια χρησιμότητας και λογικής.

    Πολύ όμορφο σκραμπλερ!

    Άι λαικ ιτ!
    Το ότι έχει ένα ωραίο σουλούπι, ναι τό' χει. Αλλα δεν είναι δα και καινουργιό - το ίδιο σουλούπι είχει και το προηγούμενο, το... μικρό 900αρι.

    Όμως τι να το κάνω το σουλούπι όταν όλα τα άλλα είναι λάθος;
    Ωραίο σουλούπι είχε και κείνο το Yamaha SCR950 το.. «σκράμβλερ», το V, με τον ιμάνατα - και πώς γελάγαμε τότε... Άλλαξε κάτι;
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  7. #22
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Το 1200 είναι πιο ψηλό απ το 900. Άλλα όργανα αναρτήσεις κλπ. Επίσης το scr950 δεν έχει καμία σχέση με το Triumph. Η Yamaha πήρε ένα παλιό τσοπερ/cruiser και το βάφτισε σκραμπλερ, αν δεν κάνω λάθος.

    H Triumph ηταν "υποχρεωμένη" να ακολουθήσει bmw και ducati στην κατηγορία. Απευθύνεται ούτως ή άλλως στους έχοντες οικονομική άνεση για να το έχουν σα δεύτερο τρίτο μηχανάκι μιας και αναμένω να έχει ένα 15αρι εύκολα.

    Αν ψάχνεις κάτι για εκτός δρόμου/εντουρο κλπ δε νομίζω ότι σου κάνει

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Το ότι έχει ένα ωραίο σουλούπι, ναι τό' χει. Αλλα δεν είναι δα και καινουργιό - το ίδιο σουλούπι είχει και το προηγούμενο, το... μικρό 900αρι.

    Όμως τι να το κάνω το σουλούπι όταν όλα τα άλλα είναι λάθος;
    Ωραίο σουλούπι είχε και κείνο το Yamaha SCR950 το.. «σκράμβλερ», το V, με τον ιμάνατα - και πώς γελάγαμε τότε... Άλλαξε κάτι;
    Φυσικά και η triumph είχε scrambler, έχει scrambler και μάλλον θα έχει και στο μέλλον scrambler.
    Και μπράβο της που τά έχει και εξελίσσει.

    Τι εννοείς ότι "όλα τα άλλα είναι λάθος";
    Λάθος είναι να μην καταλαβαίνουμε ότι τα scrambler το 2018 δεν βγαίνουν για να πάρουν αγώνες εντουρο.
    Νεορετρο μηχανάκια είναι που έχουν το κοινό τους

  9. #24
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    *Διόρθωση στο σχόλιό μου, λέγοντας να ακολουθήσει, εννοώ την κατηγορία scrambler άνω των 1000 κυβικών όπου η bmw έχει εκπρόσωπο και σε λίγο θα έχει και η ducati

  10. #25
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Λάθος είναι να μην καταλαβαίνουμε ότι τα scrambler το 2018 δεν βγαίνουν για να πάρουν αγώνες εντουρο.
    Όχι, εντάξει, αυτό το έχω καταλάβει, κανένα λάθος εκεί, ούτε και διαφωνώ μαζί σου. Εννοείται οτι να παίρνεις το Thruxton 1200R και να του βάζεις 21" μπρος, τακούνια και ψηλή εξάτμιση απευθήνεται σε «δικό του κοινό».

    Στο Αμέρικα οι στρατιές των λογιστών και οδοντίατρων που θέλουν να την δουν γουηκέντ γουόριορζ παίρνουν Χάρλευ. Οι Ευρωπάιοι ομόλογοί τους παίρνουν τέτοια. Σε (πολύ) καλύτερη μοίρα οι Ευρωπαίοι...

    Το «λάθος» κατα την ταπεινή μου γνώμη είναι οτι απευθύνεται 100% στη μόστρα. (Εκτός κι αν είσαι χεράς γεωργός και το πήρες για τι χωράφι.)
    Τώρα αν κάποιοι βλέπουν αυτήν την όψη του καταναλωτισμού σαν απλή έκφραση προσωπικών προτιμήσεων, τους βγάζω το καπέλλο για την μεγαλοψυχία τους.

    Ούτε είμαι αναμάρτητος. Είχα πει κάποτε οτι αν το βγάζαν αυτό το μοτόρι σε διάταξη Tiger/TDM/GS θα το έπαιρνα. Αλλά για να ταξιδεύω, ρπδμ, όχι για να αράζω στο Σταρμπακς.

    Όσο για τους αγώνες:- είδα οτι θα το τρέξουν και στην Μπάχα. Εκεί θα δείξει..
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 28/10/2018 στις 15:00.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος

    Το «λάθος» κατα την ταπεινή μου γνώμη είναι οτι απευθύνεται 100% στη μόστρα.
    .
    Καλά, προφανώς είναι ένα μηχανάκι για μόστρα.
    Αλλά γιατί είναι κακό ή λάθος αυτό;
    Άλλωστε, τα 8 στα 10 μεγάλα μηχανάκια για μόστρα τα αγοράζουμε άσχετα αν γράφουν ss, sportourer,on off, adventure κλπ
    Τις περισσότερες φορές ντρεπόμαστε να πούμε ότι πήραμε κάτι για την μόστρα και προσπαθούμε να το δικαιολογήσουμε με την "χρηστικότητα"

    Έχουμε γενικά τέτοια κόμπλεξ .

    Αν μια μηχανή κάνει τον ιδιοκτήτη της να χαμογελάει και να χαίρεται όταν την βλέπει στο γκαράζ του,στην καφετέρια ή την καβαλάει,έχει εκπληρώσει τον σκοπό για τον οποίο παράχθηκε.

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Καλά, προφανώς είναι ένα μηχανάκι για μόστρα.
    Αλλά γιατί είναι κακό ή λάθος αυτό;
    Άλλωστε, τα 8 στα 10 μεγάλα μηχανάκια για μόστρα τα αγοράζουμε άσχετα αν γράφουν ss, sportourer,on off, adventure κλπ
    Τις περισσότερες φορές ντρεπόμαστε να πούμε ότι πήραμε κάτι για την μόστρα και προσπαθούμε να το δικαιολογήσουμε με την "χρηστικότητα"

    Έχουμε γενικά τέτοια κόμπλεξ .

    Αν μια μηχανή κάνει τον ιδιοκτήτη της να χαμογελάει και να χαίρεται όταν την βλέπει στο γκαράζ του,στην καφετέρια ή την καβαλάει,έχει εκπληρώσει τον σκοπό για τον οποίο παράχθηκε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Καλά, προφανώς είναι ένα μηχανάκι για μόστρα.
    Αλλά γιατί είναι κακό ή λάθος αυτό;
    Άλλωστε, τα 8 στα 10 μεγάλα μηχανάκια για μόστρα τα αγοράζουμε άσχετα αν γράφουν ss, sportourer,on off, adventure κλπ
    Τις περισσότερες φορές ντρεπόμαστε να πούμε ότι πήραμε κάτι για την μόστρα και προσπαθούμε να το δικαιολογήσουμε με την "χρηστικότητα"

    Έχουμε γενικά τέτοια κόμπλεξ .

    Αν μια μηχανή κάνει τον ιδιοκτήτη της να χαμογελάει και να χαίρεται όταν την βλέπει στο γκαράζ του,στην καφετέρια ή την καβαλάει,έχει εκπληρώσει τον σκοπό για τον οποίο παράχθηκε.
    Ότι καλύτερο έχω διαβάσει στο forum το τελευταίο διάστημα, μπράβο σου.

  14. #29
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Τελικά δεν τρέξαν στη Μπάχα, λόγω τραυματισμού του αναβάτη τους, και προφανώς δεν μπόρεσαν να βρούν κάποιον άλλον.

    http://www.advpulse.com/adv-news/tri...-in-baja-1000/

    Κρίμα, θά 'χε ενδιαφέρον να βλέπαμε τι ψάρια θα πιάναν.
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 18/11/2018 στις 23:16.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Τελικά δεν τρέξαν στη Μπάχα, λόγω τραυματισμού του αναβάτη τους, και προφανώς δεν μπόρεσαν να βρούν κάποιον άλλον.

    http://www.advpulse.com/adv-news/tri...-in-baja-1000/

    Κρίμα, θά 'χε ενδιαφέρον να βλέπαμε τι ψάρια θα πιάναν.
    Τσέρουλες
    ανανήψαντας

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. triumph explorer 1200 - 2016
    από amyroukai στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 191
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2017, 14:09
  2. Triumph explorer 1200
    από Sapadak στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 195
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2015, 13:02
  3. Γνώμες: Yamaha Super Tenere 1200 ή Triumph Explorer 1200???
    από panosko στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2013, 20:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF