Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ducati Monster 696 h Yamaha MT 07

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2018
    Μηνύματα
    4

    Question Ducati Monster 696 h Yamaha MT 07

    Kalimera paidia,

    Loipon, einai na agoraso twra h prwth mou megali mhxani k exo vri pano kato me tin idia timh:

    Ducati Monster 696 2008/9

    43K xiliometra

    Xwris ABS , Injection .

    H

    Yamaha MT 07 2016

    28k xiliometra

    Me ABS, Injection, Psigio klp .


    Egw skalono sto gt na to polisi tin Yamaha MT 07 2016 pou to exi 2 xronia mono k theli na to dosi.


    Help!! I am confused :S

    Euxaristo!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Τι θα πει γιατί να το πουλήσει; Γιατί βαρέθηκε, γιατί θέλει πιο μεγάλο, γιατί χρωστάει νοίκια... Πουλιούνται μηχανές μηνών πολλές φορές. Μη σε ανησυχεί, αγόρασα ΜΤ07 και ΜΤ09 και τα δύο μεταχειρισμένα μέσα στην εγγύηση. Θα κάνεις έναν έλεγχο σε μηχανικό και προχωράς άφοβα με το 07. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση ανάμεσα στα δύο μηχανάκια, τα χωρίζουν πολλά χρόνια. Μόνη περίπτωση να το συζητάς αν σου αρέσει τόσο πολύ από εμφάνιση το ιταλικό.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2018
    Μηνύματα
    4
    Se euxaristio gia tin apantisi man. Loipon oso epsaxna vrika MT 07 2016 me 7k xiliometra pou mou fenontai polu periergo.
    ama to paw se Yamaha gia geniko elenxo h na tsekaroun an ta xiliometra einai ontws alithina, gnorizis an ginete kati tetio apo Yamaha k an ginete kseris an tha me xreosi gia tn elenxo h oxi ? (Ducati to kani dwrean gia afto rwtao)

    Thank you!

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Κατ αρχας καλως ηρθες.
    Μετα γραψε ελληνικα και οχι γρικλις,αν εισαι ανορθογραφος δεν πειραζει.
    Τωρα σ αυτο που ρωτας για μενα αν και μ αρεσει πιο πολυ το ντουκατι παρε το γιαμαχα γιατι ειναι νεωτερο,και το βασικωτερο ΕΧΕΙ ABS που ως γνωστον ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ.
    Οσον αφορα γιατι το πουλαει ,υπαρχουν πολλοι λογοι που πουλαει κανεις μεσα σε 2 χρονια,μπορει να εχει αναγκη τα λεφτα ,μπορει να το βαρεθηκε,μπορει να θελει να παρει αυτοκινητο,μπορει να τον παντοφλιασε η γυναικα του κλπ,κλπ.
    Επισης το γιαμαχα πιθανωτερα να χαλαει λιγωτερο,και σιγουρα δεν θελει εξειδικευμενους μαστορους που θελει το ντουκατι,και μεταπωλειται ευκολοτερα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gr3y_hat Προβολή μηνύματος
    Loipon oso epsaxna vrika MT 07 2016 me 7k xiliometra pou mou fenontai polu periergo.
    Μην σε προβληματίζει αυτό.
    Ρώτα τον πωλητή για τα λίγα χλμ.
    Μπορεί να είναι οικογενειάρχης ή να έχει άλλες υποχρεώσεις και να έχει τη μηχανή μόνο για ξεκάβλωμα.
    Γενικά έχε υπόψη σου ότι υπάρχουν αρκετοί (είμαι ένας απ' αυτούς) που έχουν το μηχανάκι μόνο για μια μικρή βόλτα τη βδομάδα (ή και το μήνα όταν χειμωνιάσει).

    Όσο για το δίλημμά σου, αν και δεν συμπαθώ το MT-07 λόγω εμφάνισης, θα σου πρότεινα ασυζητητί να προτιμήσεις αυτό από το 696.
    Νομίζω ότι υπερέχει σε ευχρηστία, επιδόσεις, οικονομία, ασφάλεια, αξιοπιστία, τιμές service & ανταλλακτικών.
    Δηλ. σε όλα πλην εμφάνισης που είναι και υποκειμενική.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Ducati γιατί είναι μουν@ρα..

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Προσωπικά δεν μου αρέσει κανένα από τα 2 αλλά αν είχα να επιλέξω σε ένα από τα 2 θα επέλεγα το ΜΤ 07 για τους λόγους που ανέφεραν και οι παραπάνω.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ως πρώτη μηχανή και αυστηρά μεταξύ των δύο που σου αρέσουν, και εγώ το ΜΤάκι θα επέλεγα χωρίς κανέναν ενδοιασμό.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλά το monster έχει φοβερή ομορφιά και δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά νομίζω οτι δεν έβγαζε και τπτ ιδιαίτερο απο προβλήματα. Όσο για την μεταπώληση του θα πω οτι έχει μεταπολιτική άξια και το χτυπάνε στις τιμές γενικά. Αλλά για πρώτη μηχανή και τονίζω το πρώτη δεν κάνει. Είναι πιο μπελαλίδικο από την άποψη οτι το άλλο είναι τόσο πιο εύκολο στην οδήγηση που είναι μέρα με νύχτα. Αλλά το θέμα είναι και να σ αρέσει και αυτό που καβαλάς και να γουστάρεις.

  10. #10
    Όσον αφορά τα μεταχειρισμένα, πρόσφατα φίλος πουλησε MT07 (2017) με 2,5k km, γιατί πολύ απλά δεν τον βόλεψε.
    Προχώρα. Για το ΜΤ κι εγώ ανάμεσα στα 2.

Παρόμοια θέματα

  1. Street Triple Vs Ducati Monster 696
    από loumex στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2008, 22:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF