Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Τελειωμένη μπαταρία, δυναμό ή τα ηλεκτρονικά εκαναν το θαυμα τους?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    ΥΓ: Αν κάποιος ,ξέρει κάποιον ,που να αλλάζει λάδια μπροστινού μοτοσυκλέτας με 20 € κομπλέ ,παρακαλώ να τον αναφέρει ,για να παΓαίνω κι εγώ εκεί να αλλάζω στο δικό μου μια φορά το μήνα.
    Ο δικός μου, στο Κορωπί, τόσα παίρνει για ΑΥΤΗ την δουλειά που έγραψα. Κανά 50-60ρι εργατικά συν κόστος τσιμούχες+λάδια (ότι θέλει ο πελάτης, οι τσιμούχες στο εμπόριο 10 ευρώ το ζευγάρι έχουν, άμα θέλει ο πελάτης αντιπροσωπείας πληρώνει τιμή αντιπροσωπείας) για αλλαγή ΚΑΙ τσιμούχες.

    Η σκέτη αλλαγή λαδιών, δεν είναι τίποτα σπουδαίο, και ιδιώτης την κάνει εύκολα. Βγάζεις τροχό, βγάζεις πηρούνια, ξεβιδώνεις τάπες, αδειάζεις λάδια, τρομπάρεις cartidge (αν έχει) να φύγουν και σε αυτό τα λάδια, πλένεις στο πλυντήριο εξαρτημάτων, αφήνεις να τρέξει, στεγνώνεις με αέρα, βάζεις νέο λάδι στην ποσότητα που λέει το μάνιουαλ, κλείνεις, δένεις.

    Δεν είναι καμιά τρελλή δουλειά, πόσο να πάρει ένας μάστορας δλδ; Μην φτάνουμε σε υπερβολές.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #32
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ο δικός μου, στο Κορωπί, τόσα παίρνει για ΑΥΤΗ την δουλειά που έγραψα. Κανά 50-60ρι εργατικά συν κόστος τσιμούχες+λάδια (ότι θέλει ο πελάτης, οι τσιμούχες στο εμπόριο 10 ευρώ το ζευγάρι έχουν, άμα θέλει ο πελάτης αντιπροσωπείας πληρώνει τιμή αντιπροσωπείας) για αλλαγή ΚΑΙ τσιμούχες.

    Η σκέτη αλλαγή λαδιών, δεν είναι τίποτα σπουδαίο, και ιδιώτης την κάνει εύκολα. Βγάζεις τροχό, βγάζεις πηρούνια, ξεβιδώνεις τάπες, αδειάζεις λάδια, τρομπάρεις cartidge (αν έχει) να φύγουν και σε αυτό τα λάδια, πλένεις στο πλυντήριο εξαρτημάτων, αφήνεις να τρέξει, στεγνώνεις με αέρα, βάζεις νέο λάδι στην ποσότητα που λέει το μάνιουαλ, κλείνεις, δένεις.

    Δεν είναι καμιά τρελλή δουλειά, πόσο να πάρει ένας μάστορας δλδ; Μην φτάνουμε σε υπερβολές.
    Με 50-60 εργατικά ξέρω πολλούς που να την κάνουν την δουλειά που λές ,κ είναι φυσιο-λογικό αντίτιμο για την συγκεκριμένη εργασία.
    Αν κάνεις σούμα σε αυτά που έγραψε οτι θα αλλάξει ο φίλος ,+ προσθέσεις τα εργατικά που αναφέρεις ,όσο του'παν βγαίνει.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γιατί θέλεις να αλλάξεις ελατήρια; Έχουν κάποιο πρόβλημα;

    Τσιμούχες αλλάζουμε όταν χαλάσουν, όχι προληπτικά.

    Αν τσιμούχες καλές, και τα ελατήριά σου κάθονται στα sag που πρέπει, λάδια άλλαξε μόνο. 10 τα λαδια, πες και 10 εργασία, συνολο 20. Από τα 240 που ενδέχεται να μην χρειάζονται κιόλλας, έχει διαφορά.
    Με 10 που είπες παραπάνω όμως ,δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ναι ρε, τι 10€ εργασια για μπροστινα... και εγω σκαλωσα επισης!

    10€ εργασια ζηταγαν για την προπαιδεια οταν ο καθηγητης τους εβαζε Homework.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #34
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αποκλείεται δηλαδή η μπαταρία να είναι στα τελευταία της και να δέχεται πλέον ελάχιστη φόρτιση (φαινόμενο μνήμης) ίσα για να πάρει μπρος το μηχανάκι? Ποιος εγγυάται ότι στα 100 μέτρα δεν θα ξανασβήσει?

    Το ξυράφι του Όκαμ το έχετε ακουστά μερικοί?
    Τώρα χάζευα το θρεντακι, δεν είναι αυτό το φαινόμενο μνήμης. Αυτό είναι φυσιολογική φθορά του συσσωρευτή και δεν μπορεί να κρατήσει την φόρτιση για λόγους που δεν έχουν να κάνουν με μνήμη

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Τα εχουν παιξει τα λαμπακια του... (το πισω φως)
    από OrEsTiS82 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 07:59
  2. Σε ποια αρεσουν τα κτμ και το μπαλέτο ?
    από nikolass στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 23:42
  3. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 16:16
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 10:44
  5. Για όσους ΔΕΝ αγαπάνε τα ζώα...Ξανασκεφτείτε το!!!
    από LillyFlower στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF