Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Συχνή ενόχληση από χρήση εργαλειων σε σπίτι

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gasto Προβολή μηνύματος
    Xanax για τα νευρα ειναι η λυση.
    Ολοι οι αγιοι εδω μεσα μαζευτηκατε.Δε κοιταμε τη καμπουρα μας πρωτα.
    Και αστυνομια να φερεις δε βγαζεις ακρη.Μου την εχουν φερει επειδη επλενα το αυτοκινητο στο δρομο και ξερεις τι μου ειπαν τα οργανα;Bρες ενα τροπο να του σπασεις και εσυ τα νευρα.
    Την κοιταω τη καμπουρα μου ,για αυτο γραφω οτι γραφω.
    Σεβομαι οσο δεν παει τον συνανθρωπο μου-γειτονα μου, και ετσι εχω την δυνατοτητα να κραζω οσο γουσταρω.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    αφού είσαι με νοίκι , βρες αλλού ένα σπίτι ήσυχο και φύγε.

    επιπλήξεις , καταγγελίες , τσακωμοί κλπ το μόνο που θα κάνουν είναι να χαλάν τον χρονο , την διάθεση και την καθημερινοτητα σου γιατί καθε μέρα στην μάπα θα τον τρως
    σιγα ρε ψηλε μην αλλάζουμε σπιτι για τον καθε μαλακα και θα χαρίζουμε τα λεφτα μας σε μετακομίσεις. και αμα θες να αγοράσεις σπιτι τι κανεις ? 3 μηνες τεστ drive? να δεις αν εχει φασαρια η γειτονια? κιαμα το αγορασεις και σου κατσει νοικαρης παπαρας?

    φιλε τραβα και πες του ανθρωπινά οτι δεν παλεύετε η κατάσταση. και οτι καταλαβαίνεις οτι και αυτος προσπαθεί και δεν θες να τον καταγγείλεις αλλα πρεπει να βρεθει οριστική λυση. ας βαλει σουπερ ντουπερ ηχομόνωση. αν δεν καταλαβαίνει πες στον ιδιοκτήτη οτι θα φυγεις και οτι οσο ο αλλος κατω κανει τοση φασαρία δεν πρόκειται να στο νοικιάζει κανεις και τελικα τα + € που περνει θα τα χασει γιατι θα εχει ενα σπιτι ξενοίκιαστο γιατι δεν θα το θελει κανεις. ε τελος αν δεν καταλαβαίνουν η καταγγελία ειναι μονόδρομος.

  3. #33
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gasto Προβολή μηνύματος
    Xanax για τα νευρα ειναι η λυση.
    Ολοι οι αγιοι εδω μεσα μαζευτηκατε.Δε κοιταμε τη καμπουρα μας πρωτα.
    Δεν είμαστε όλοι Κουασιμόδοι, υπάρχουν και άνθρωποι άνευ καμπούρας...

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    σιγα ρε ψηλε μην αλλάζουμε σπιτι για τον καθε μαλακα και θα χαρίζουμε τα λεφτα μας σε μετακομίσεις. και αμα θες να αγοράσεις σπιτι τι κανεις ? 3 μηνες τεστ drive? να δεις αν εχει φασαρια η γειτονια? κιαμα το αγορασεις και σου κατσει νοικαρης παπαρας?

    φιλε τραβα και πες του ανθρωπινά οτι δεν παλεύετε η κατάσταση. και οτι καταλαβαίνεις οτι και αυτος προσπαθεί και δεν θες να τον καταγγείλεις αλλα πρεπει να βρεθει οριστική λυση. ας βαλει σουπερ ντουπερ ηχομόνωση. αν δεν καταλαβαίνει πες στον ιδιοκτήτη οτι θα φυγεις και οτι οσο ο αλλος κατω κανει τοση φασαρία δεν πρόκειται να στο νοικιάζει κανεις και τελικα τα + € που περνει θα τα χασει γιατι θα εχει ενα σπιτι ξενοίκιαστο γιατι δεν θα το θελει κανεις. ε τελος αν δεν καταλαβαίνουν η καταγγελία ειναι μονόδρομος.
    κοίτα..

    ο χυμαδορης έγραψε οτι του έχει κουβεντιάσει αλλά δεν..

    οπότε , κάπου θα χαραμίσει λεφτά...

    ή σε μετακόμιση.

    ή σε δικηγόρο.

    ή σε ρόπαλο baseball + δικηγόρο + εξαγορά ποινής.


    τα παντα στην ζωη ειναι επιλογές..

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Θα θελα να βλεπα τις απαντησεις ολων σας σε αντιστροφο θεμα.
    Καλησπερα μαγκες.Νοικιαζω σε μια πολυκατοικια διαμερισμα και γκαραζ στο οποιο εχω τα μηχανακια μου /αμαξια τα οποια γουσταρω να μαστορευω μονος ή με φιλαρακια και ποτε σε ωρες κοινης ησυχιας.Ο ενοικιαστης του ισογειου ειναι αντιθετος ομως με αυτο και μου εφερε την αστυνομια,τη πολεοδομια,το αλλοδαπων το ρουβικωνα και με κατηγγειλε για παρανομο συνεργειο και και και.........

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gasto Προβολή μηνύματος
    Θα θελα να βλεπα τις απαντησεις ολων σας σε αντιστροφο θεμα.
    Καλησπερα μαγκες.Νοικιαζω σε μια πολυκατοικια διαμερισμα και γκαραζ στο οποιο εχω τα μηχανακια μου /αμαξια τα οποια γουσταρω να μαστορευω μονος ή με φιλαρακια και ποτε σε ωρες κοινης ησυχιας.Ο ενοικιαστης του ισογειου ειναι αντιθετος ομως με αυτο και μου εφερε την αστυνομια,τη πολεοδομια,το αλλοδαπων το ρουβικωνα και με κατηγγειλε για παρανομο συνεργειο και και και.........
    Αν εφερνε των ηθων,τοτε να ανησυχουσε....αλλα περα απο την πλακα,θα του ελεγα τα ιδια:
    "Αν κανεις φασαρια καλα σου κανανε."

  7. #37
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gasto Προβολή μηνύματος
    Θα θελα να βλεπα τις απαντησεις ολων σας σε αντιστροφο θεμα.
    .........
    και είσαι σίγουρος ότι οι απαντήσεις όλων μας θα σε ικανοποιούσαν?

  8. #38
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Για να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα. Δεν μιλάμε για απλό μαστόρεμα σε ένα υπόγειο, ο τύπος έχει φτάσει ακόμα και να κόψει με σέγα αυτοκίνητο σε κομμάτια για να μπορέσει να το μεταφέρει στο ανακυκλωσάδικο. Μιλάμε να γυρνάς στο σπίτι σου μετά την δουλειά, σε μια γειτονιά όπου είναι σαν χωριό και να ακούς σέγες, δράπανα, τροχούς, σφυριές, κομπρεσέρ, πλυστικά, από τις 5 μέχρι τις 9 το βράδυ. Ακριβως κάτω από το σπίτι σου, ένα πάτωμα μας χωρίζει και η γκαραζόπορτα είναι ακριβώς κάτω από την βεράντα. Δεν ξέρω τι ανοχές έχετε και αν αυτό σας φαίνεται φυσιολογικό, εγώ δεν την παλεύω πάντως. Έχω κάνει υπομονή πολλές φορές, του έχω δώσει και το ελεύθερο άλλες τόσες όταν μετά από παρατηρήσεις μου έλεγε "μόνο σήμερα και τέρμα..."ε, δεν πάει άλλο.

    Μετά από την τελευταία έντονη παρατήρηση πάντως, δεν έχει ξαναδουλέψει... Μου έκοψε την καλημέρα βέβαια αλλά στα παπαρία μου... αν το αντίτιμο για μια καλημέρα είναι να κάνω τον μαλάκα και να υπόκειμαι την ύπαρξη συνεγείου κάτω από το σπίτι, μην σώσει και μου την πει!
    Τελευταία τροποποίηση από el_hymador; 03/09/2018 στις 09:15.

  9. #39
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Για να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα. Δεν μιλάμε για απλό μαστόρεμα σε ένα υπόγειο, ο τύπος έχει φτάσει ακόμα και να κόψει με σέγα αυτοκίνητο σε κομμάτια για να μπορέσει να το μεταφέρει στο ανακυκλωσάδικο. Μιλάμε να γυρνάς στο σπίτι σου μετά την δουλειά, σε μια γειτονιά όπου είναι σαν χωριό και να ακούς σέγες, δράπανα, τροχούς, σφυριές, κομπρεσέρ, πλυστικά, από τις 5 μέχρι τις 9 το βράδυ. Ακριβως κάτω από το σπίτι σου, ένα πάτωμα μας χωρίζει και η γκαραζόπορτα είναι ακριβώς κάτω από την βεράντα. Δεν ξέρω τι ανοχές έχετε και αν αυτό σας φαίνεται φυσιολογικό, εγώ δεν την παλεύω πάντως. Έχω κάνει υπομονή πολλές φορές, του έχω δώσει και το ελεύθερο άλλες τόσες όταν μετά από παρατηρήσεις μου έλεγε "μόνο σήμερα και τέρμα..."ε, δεν πάει άλλο.

    Μετά από την τελευταία έντονη παρατήρηση πάντως, δεν έχει ξαναδουλέψει... Μου έκοψε την καλημέρα βέβαια αλλά στα παπαρία μου... αν το αντίτιμο για μια καλημέρα είναι να κάνω τον μαλάκα και να υπόκειμαι την ύπαρξη συνεγείου κάτω από το σπίτι, μην σώσει και μου την πει!
    Ωραία, γιατί ρώτησα κάτι παλικάρια στα Σφακιά και μου είπαν κάτι αποτελεσματικές λύσεις (όχι με βία ρε ανόητοι που θα πεταχτείτε) αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να τις κάνεις
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    7
    δεν είναι νορμάλ και να μην το αφήσεις. Ξεκίνα με αστυνομία, ΣΔΟΕ κτλ. και βλέπεις πού θα πάει. Πρόσεξε μόνο, γιατί τέτοιες αντιπαραθέσεις μπορεί να προκαλέσουν επιθετικότητα εκατέρωθεν.

  11. #41
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis Προβολή μηνύματος
    δεν είναι νορμάλ και να μην το αφήσεις. Ξεκίνα με αστυνομία, ΣΔΟΕ κτλ. και βλέπεις πού θα πάει. Πρόσεξε μόνο, γιατί τέτοιες αντιπαραθέσεις μπορεί να προκαλέσουν επιθετικότητα εκατέρωθεν.

    Να δούμε, μέχρι στιγμής δεν χρειάζεται

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Αλλοι γειτονες δεν υπαρχουν να κανετε ολοι μαζι παραπον?Αμα κοβεις αμαξι με σεγα ακουγεσαι 2 τετραγωνα πιο περα.

  13. #43
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Oχι, το σπιτι ειναι μακρυα απο τα υπολοιπα

  14. #44
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Καλως ή κακως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να φωναζεις καθε φορα το 100 για καταγραφη περιστατικου και συστασεις (οταν κανει φασαρια) αφου η λυση της αμοιβαιας κατανοησης δεν απεδωσε (αφου δεν ηταν αμοιβαια).
    Ολα τα αλλα για σδοε,ικα κτλ δε ξερω κατα ποσο μπορουν να γινουν....

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    φωναξε τον ΡΟΥΒΙΚΩΝΑ

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Από δίπλωμα Α1 σε Α μεγάλο
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 11:36
  2. Μετά από πτώση πάντα σε νοσοκομείο.
    από m1ke στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 12:50
  3. "...απο την Ασκληπιου σε κυνηγαω .." Οο
    από RαNd στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 18:53
  4. Από FZ6 FAZER σε FZ6 naked και αντίστροφα.
    από Neri στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 18:39
  5. περι ρεπορταζ αλτερ. αντιγραφι απο ποστ φιλου σε γγιτονικο φορουμ
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2004, 12:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF