Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Ατύχημα - Αντικατάσταση μηχανής?

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τι μηχανακι ειναι?
    Yamaha MT-07 2017 μοντέλο.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Yamaha MT-07 2017 μοντέλο.
    αν ειναι αληθινο 17άρι εισαι στα ορια. αν ειναι 16αρι για 5κ δεν αξιζει να το φτιάξεις με τιποτα. βγάλε τα εξτρα και δωστους το. παρε τα λεφτα και φύγε.

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Τελικά δεν έβγαλα άκρη, ο πραγματογνόμωνας μου είπε μόνο επισκευή μπορεί να προτείνει. Δεν το ανέφερα στην αρχή γιατί δεν ήθελα και δεν υπήρχε λόγος, αλλά το τρακάρισμα έχει γίνει με όχημα της Αστυνομίας. Η ασφαλιστική μου δεν κάνει τίποτα μου λέει θα τα κανονίσεις με την Αστυνομία όλα, η Αστυνομία δεν με έχει πάρει καν τηλέφωνο 3 βδομάδες τώρα, οπότε απο Δευτέρα το βλέπω να ξεκινάμε διαδικασίες με δικηγόρο.

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    μαζί με το δικηγόρο που (ελπίζω πως) θα έχεις βρει, δεν κοιτάς να αλλάξεις και ασφαλιστική όταν έρθει το επομενο;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    μαζί με το δικηγόρο που (ελπίζω πως) θα έχεις βρει, δεν κοιτάς να αλλάξεις και ασφαλιστική όταν έρθει το επομενο;
    Χαχαχα σωστός, θα δούμε τι θα γίνει. Υπάρχει μια περίπτωση να ξεμπερδέψω μέσα στην βδομάδα. Αυτά που έχω μάθει έως τώρα είναι ότι αν θέλεις να πάρεις όλα τα χρήματα που δικαιούσαι, πρέπει να γίνει δικαστήριο. Απλά θέλω να τελειώνω γρήγορα και να μην περιμένω 2 χρόνια για να γίνει αυτό. Λεφτά θα χάσω σίγουρα με ότι και να γίνει.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Ο βιαστικός πάντα χάνει.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    Αυτο που εγραψε ο leftos θα κανεις. Θα το κανεις μεταβιβαση και θα παρεις τα σωστρα. Αν δεν στο βγαζει ολικη θα σου το φτιαξει οπως ηταν. Ουτε λεφτα χανεις ουτε δικαστηριο χρειαζεται. Αν εχει κανει δηλωση οτι εφταιγε δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Αυτο που εγραψε ο leftos θα κανεις. Θα το κανεις μεταβιβαση και θα παρεις τα σωστρα.
    Ναι αυτό θέλω να κάνω αλλά πρέπει να ξέρω ότι μπορώ πρώτα. Δεν έχω καταλάβει ποιος το κανονίζει στην συγκεκριμένη περίπτωση. Η ασφαλιστική μου είπε να ρωτήσω την αστυνομία, το συνεργείο μου είπε τον δικηγόρο. Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια να επικοινωνήσω με την αστυνομία και αν δω και δεν καταφέρω τίποτα αναγκαστικά στον δικηγόρο. Επίσης η ζημιά είπαμε είναι ένα Χ νούμερο, το μεταβιβάζω και παίρνω και το Χ νούμερο?

    edit: Α ώπα τώρα το κατάλαβα. το Χ μείον την σώστρα.
    edit2: Αν έχω καταλάβει καλά για να γίνει αυτό πρέπει να θεωρηθεί ολική σωστά? Αύριο το πρωί θα πάω στο συγκεκριμένο τμήμα που τα αποφασίζει αυτά να ρωτήσω.


    Αν δεν στο βγαζει ολικη θα σου το φτιαξει οπως ηταν. Ουτε λεφτα χανεις ουτε δικαστηριο χρειαζεται. Αν εχει κανει δηλωση οτι εφταιγε δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο.
    Δεν θέλω να έχω μια πρώην τρακαρισμένη μηχανή για τον Α η Β λόγο. Περισσότερο ψυχολογικό είναι, αλλά πήρα καινούρια μηχανή γιατι ήθελα καινούρια μηχανή. Και θέλω να την χαίρομαι σαν καινούρια. Το να μου δώσουν τα λεφτά της ζημιάς δεν μου φτάνει. Σε αυτήν την περίπτωση θα ζητήσω και την μείωση της αξίας της και όπως είπα και πάνω θέλει δικαστήριο για αυτό. Και αν γίνει αυτό μετά θα τα ζητήσω όλα (γιατρούς, φάρμακα, κράνος, μπουφαν, ταξί, μέρες εργασίας, ψυχολογικά, κτλπ)
    Τελευταία τροποποίηση από Lumiel; 18/09/2018 στις 23:44.

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Καλά τα είχα καταλάβει τελικά, μόνο επισκευή μπορούν να κάνουν. Ολική δεν βγαίνει με τίποτα. Μια τελευταία προσπάθεια και αύριο και μετά ξεκινάμε με Νομική προστασία.

  10. #25
    Τώρα αυτό που λες ουσιαστικά είναι πως η ζωή είναι άδικη. Αν τους πας τις αποδείξεις και τα ρούχα κλπ θα σου τα αποζημιώσουν όλα. Αν σου δίνουν αυτά που πρέπει τι θα πεις στο δικαστήριο; Κι αν τους πάρεις κάτι παραπάνω μετά από πέντε - επτά χρόνια τραβήγματα θα αξίζει; Θα πρέπει να πάρεις άλλο μηχανάκι για να το χαρείς σαν καινούργιο που θα χάσει την αξία του σε πέντε - επτά χρόνια και το τρακαρισμένο θα χάσει κι αυτό την αξία του καθιστό και άντε να το πουλήσεις και να σου λένε πως έχει γυρισμένα χλμ. Αν έχεις τα μπικικίνια βέβαια και γουστάρεις δικαστήρια πάω πάσο.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Τώρα αυτό που λες ουσιαστικά είναι πως η ζωή είναι άδικη. Αν τους πας τις αποδείξεις και τα ρούχα κλπ θα σου τα αποζημιώσουν όλα. Αν σου δίνουν αυτά που πρέπει τι θα πεις στο δικαστήριο; Κι αν τους πάρεις κάτι παραπάνω μετά από πέντε - επτά χρόνια τραβήγματα θα αξίζει; Θα πρέπει να πάρεις άλλο μηχανάκι για να το χαρείς σαν καινούργιο που θα χάσει την αξία του σε πέντε - επτά χρόνια και το τρακαρισμένο θα χάσει κι αυτό την αξία του καθιστό και άντε να το πουλήσεις και να σου λένε πως έχει γυρισμένα χλμ. Αν έχεις τα μπικικίνια βέβαια και γουστάρεις δικαστήρια πάω πάσο.
    Ωραία, αν την φτιάξω και στην πουλήσω στην τιμή που αξίζει ατρακάριστη θα την πάρεις? Θα την έπαιρνε ο οποιοσδήποτε εδω μέσα? Αν ήθελα να έχω πρώην τρακαρισμένη μηχανή αγόραζα και μόνος μου απο το car.gr. Αυτά που πρέπει είναι αρκετά παραπάνω απο την αξία της επισκευής. Υποθέτω θα γίνεται να την επισκευάσω τώρα και να τα διεκδικήσω μετά τα υπόλοιπα, αλλά για να μην λέω και μπαρούφες θα μιλήσω πρώτα με την ασφαλιστική.

  12. #27
    Εμείς καταλαβαίνουμε. Το δικαστήριο θα καταλάβει? θα δώσεις τώρα τα μπακίρια και θα περιμένεις να το πάρεις πίσω σε πεντε χρόνια κι αν?
    Αν επισκευαστεί σωστά σαν καινούργια θα είναι εκτός αν έχει πάρει πλαίσιο, αυτό δεν ξαναέρχεται.
    Γιατί δεν του λες να σου βάλει και καινούργιο πλαίσιο? Για να πας στο δικαστήριο θα πρέπει να έχεις και πάτημα. Κ. Πρόεδρε αρνήθηκε η ασφαλιστική να μου επαναφέρει το μηχανάκι στην προηγούμενη κατάσταση του. Αρνήθηκε όντως όμως?
    Και τα καινούργια μηχανάκια δεν βγαίνουν τέλεια από το εργοστάσιο πάντως.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinji Ikari Προβολή μηνύματος
    Εμείς καταλαβαίνουμε. Το δικαστήριο θα καταλάβει? θα δώσεις τώρα τα μπακίρια και θα περιμένεις να το πάρεις πίσω σε πεντε χρόνια κι αν?
    Αν επισκευαστεί σωστά σαν καινούργια θα είναι εκτός αν έχει πάρει πλαίσιο, αυτό δεν ξαναέρχεται.
    Γιατί δεν του λες να σου βάλει και καινούργιο πλαίσιο? Για να πας στο δικαστήριο θα πρέπει να έχεις και πάτημα. Κ. Πρόεδρε αρνήθηκε η ασφαλιστική να μου επαναφέρει το μηχανάκι στην προηγούμενη κατάσταση του. Αρνήθηκε όντως όμως?
    Και τα καινούργια μηχανάκια δεν βγαίνουν τέλεια από το εργοστάσιο πάντως.
    Έχει πάρει και πλαίσιο, αλλά απο ότι κατάλαβα ισιώνει στην καλίμπρα, το οπόιο είναι ένα κόστος 670 ευρώ. Όπως και να έχει η νομική μου ειπε οτι εφόσον έχω τα τιμολόγια των ανταλακτικών, μπορώ να την επισκευάσω και να ξεκινήσω το δικαστήριο μετά για τα υπόλοιπα. Οπότε μάλλον έτσι θα γίνει.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2021, 23:31
  2. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 13:33
  3. ΑΤΥΧΗΜΑ - ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΗΣ?
    από nasos1024 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 11:46
  4. Αντικατασταση κλεμενης μηχανης
    από Zbandit750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 01:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF