Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Μπότες αναβατη αγωνιαρες , τουρισμου κτλπ

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458

    Cool Μπότες αναβατη αγωνιαρες , τουρισμου κτλπ

    έπειτα απο πολυ σκέψη κατέληξα πως χρειάζομαι 4 ειδών μποτες μοτο αλλα δεν ειμεθα και ζαπλουτοι ας παμε στα 2. (θα εξηγήσω παρακάτω)

    η φαση εχει ως εξής για τουρισμό ξερω αδιάβροχες και λιγο ποιο άνετες για μην σε κουράζουν στα πολύωρα ταξίδια, μαυρο ανθεκτικό δερμα και γενικά εχω ψιλο καταλήξει στο μποτακι της Αlpinestars Ridge waterproof που εχει και πολυ καλή τιμη.

    ομως αυτε δεν καλύπτουν την καύλα μου τα σκ και εδω ερχετε το 2 ζευγάρι
    που θελω να ειναι αγωνιαρες με ξύστρες και λοιπά μπιχλιμπιδια και χρώματα ενα σκασμό.. (εννοείτε οτι δεν θα βρέχει οποτε δεν μας νοιάζει να ειναι αδιάβροχες)

    ομως δύσκολα βρίσκω στο 46-47 που φοράω σε καλη τιμη οι τιμες ξεφεύγουν και γενικά θελω να ειμαι σίγουρος τι θα ειναι αυτο.

    η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ: αγωνιαρες
    καλοκαιρινές(αεριζομενες δλδ) αν παμε βολτα τον Δεκέμβρη θα παγωσει το ποδι μου? ή
    κλειστές (οχι απαραίτητα αδιάβροχες) και παμε βολτα Αύγουστο θα κολυμπάνε στον ιδρώτα τα ποδια?

    εσεις τι εχετε? με τι πατε βολτες? και πως νοιώθετε στις καιρικές συνθήκες?

  2. #2
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Κοιτάς για goretex.
    Έχω τις sidi vortice goretex και από το λίγο που τις έχω φορεσει είναι υπεραρκετές.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Δες στο car. Gr τη σελιδα του τζιωρτζοπουλου, εχει κορυφαιες προσφορες σε παλιοτερα μοντελα sidi goretex με σπασμενα νουμερα. Κανε και ένα τηλ πριν πας να σιγοουρεψεις διαθεσιμοτητα.

  4. #4
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Goretex εννοείται

    Αλλα υπάρχει και η επιλογη του φθηνότερου D-Dry

    και τα 2 λινκς ειναι για 46 νουμερο για βατραχοπέδιλο κοιτα στο σαιτ των εταιριών κατευθείαν
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    μακαρι να φοραγα 46. παιζουν απιθανες προσφορες σε αυτα τα νουμερα ειδικα απεξω.
    μποτα παρε αγωνιστικη μεσαιας κλάσης και γκέτες για βροχη/κρυο αν σου κάτσει. πόδι ειναι θα ιδρωσει, η κάλτσα ειναι πιο σημαντικη απο τη μποτα.

  6. #6
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    έπειτα απο πολυ σκέψη κατέληξα πως χρειάζομαι 4 ειδών μποτες μοτο αλλα δεν ειμεθα και ζαπλουτοι ας παμε στα 2. (θα εξηγήσω παρακάτω)

    η φαση εχει ως εξής για τουρισμό ξερω αδιάβροχες και λιγο ποιο άνετες για μην σε κουράζουν στα πολύωρα ταξίδια, μαυρο ανθεκτικό δερμα και γενικά εχω ψιλο καταλήξει στο μποτακι της Αlpinestars Ridge waterproof που εχει και πολυ καλή τιμη.

    ομως αυτε δεν καλύπτουν την καύλα μου τα σκ και εδω ερχετε το 2 ζευγάρι
    που θελω να ειναι αγωνιαρες με ξύστρες και λοιπά μπιχλιμπιδια και χρώματα ενα σκασμό.. (εννοείτε οτι δεν θα βρέχει οποτε δεν μας νοιάζει να ειναι αδιάβροχες)

    ομως δύσκολα βρίσκω στο 46-47 που φοράω σε καλη τιμη οι τιμες ξεφεύγουν και γενικά θελω να ειμαι σίγουρος τι θα ειναι αυτο.

    η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ: αγωνιαρες
    καλοκαιρινές(αεριζομενες δλδ) αν παμε βολτα τον Δεκέμβρη θα παγωσει το ποδι μου? ή
    κλειστές (οχι απαραίτητα αδιάβροχες) και παμε βολτα Αύγουστο θα κολυμπάνε στον ιδρώτα τα ποδια?

    εσεις τι εχετε? με τι πατε βολτες? και πως νοιώθετε στις καιρικές συνθήκες?
    εχεις 8 ποδια;;;

    Ή μπαίνεις πιστα και κυνηγάς το χρονόμετρο;

    Αν κατι απο τα παραπανω δεν συμβαίνει, 1 ζευγάρι τουριστικές ειναι αρκετο.
    Αντε και ενα μποτακι για την πόλη.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    https://www.skroutz.gr/c/1208/mpotes...=DAINESE+NEXUS

    πηρα αυτες και κανω τα παντα..εκδρομες, βολτες μακρινες, ταξιδια και πιστα. οχι ακραιο σχεδιο αλλα και αρκετα μουρατες. η ανεση τους απιστευτη. εχει και μηχανισμο αν δεις στον αστραγαλο που δουλευει οταν περπατας για να ειναι ανετες ακομα περισσοτερο

  8. #8
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Μπότες Τουρισμού
    από noble στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2011, 12:37
  2. Γνώμη για μπότες τουρισμού
    από alpo στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2009, 15:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF