Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Aprilia Shiver , πρωτη μηχανη

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    20
    Ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας.
    Καποιος ιδιοκτήτης Aprilia ( αν ειναι Shiver ακομα καλυτερα ) μηπως θα μπορουσε να μου πει περιπου τα έξοδα? Συνεργεια κλπ? Επισης, τι προβληματα ενδεχεται να βγαλει?
    Γενικα απο αποψη συντηρησης /επισκευων, τι μοντελα/εταιριες θα πρεπει να κοιταξω?

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2018
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsouts Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις σας.
    Καποιος ιδιοκτήτης Aprilia ( αν ειναι Shiver ακομα καλυτερα ) μηπως θα μπορουσε να μου πει περιπου τα έξοδα? Συνεργεια κλπ? Επισης, τι προβληματα ενδεχεται να βγαλει?
    Γενικα απο αποψη συντηρησης /επισκευων, τι μοντελα/εταιριες θα πρεπει να κοιταξω?
    Είναι πιο εύκολα στην επισκευή και την συντήρηση τους από αυτό που πλανάται στον αέρα, όπως και αξιόπιστα με εξαίρεση τα χουγια του κάθε μοντέλου.
    Τα πιάνει εύκολα ένας μηχανικός που νιώθει όπως και τα περισσότερα ανταλλακτικά κοστίζουν νορμάλ λεφτά.
    Η υποστήριξη από την εταιρία πάσχει λίγο
    Το σιβερ είναι ωραίο και καλοστημένο μηχανάκι κι ευχάριστο στην οδήγηση, σχετικά ευέλικτο και παλεψιμο στην πόλη.
    Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει είναι ότι επειδή οι μαρσπιεδες είναι ένα μασίφ χυτο αλουμίνιο μαζί και του πίσω, σπάνε σε κάποια σημεία πολλές φορές χωρίς καν πτώση.
    Φίλος μου το είχε σαν μηχανή μετά από σκούτερ χωρίς εμπειρία και δεν είχε θέμα στην οδήγηση, αρκεί φυσικά να υπάρχει αυτογνωσία και υπομονή.
    Εμένα μου φαίνεται καλή επιλογή

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    20
    Ωραια ωραια, αρχιζω να σχηματιζω μια αποψη.
    ΓΕΝΙΚΑ περι πρωτης μηχανης, να κοιταξω καποια με ABS? Βοηθάει ή είναι απαραίτητο για αρχαριους??

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Αν σε αρεσει το μηχανακι καλοριζικο και καλά χιλιομετρα, το εχει ενα φιλος μου και κολλησα και εγω με το μηχανακι τουλαχιστον εμφανισιακά, η αποδοση ειδικα στο Rain ειναι ηλεκτρικη και δεν τρομάζει, βαρύ σχετικα μηχανακι και το συγκεκριμένο έβγαλε τρύπιο σωληνάκι υποπιεσης ψεκασμου και εμπαζε νερα η ταπα του ρεζερβουαρ= 300 Ευρω.
    Το ABS βοηθάει παντα με το μονο μείον δεν θα μαθεις να οδηγης χωρίς αυτό.
    Και πάλι καλοριζικο!

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Αν σε αρεσει το μηχανακι καλοριζικο και καλά χιλιομετρα, το εχει ενα φιλος μου και κολλησα και εγω με το μηχανακι τουλαχιστον εμφανισιακά, η αποδοση ειδικα στο Rain ειναι ηλεκτρικη και δεν τρομάζει, βαρύ σχετικα μηχανακι και το συγκεκριμένο έβγαλε τρύπιο σωληνάκι υποπιεσης ψεκασμου και εμπαζε νερα η ταπα του ρεζερβουαρ= 300 Ευρω.
    Το ABS βοηθάει παντα με το μονο μείον δεν θα μαθεις να οδηγης χωρίς αυτό.
    Και πάλι καλοριζικο!
    ιταλικο ειναι. πρεπει να πληρωσεις τουλάχιστον μια ζημια που να σχετιζεται με νερο ή βροχή αλλιως δεν ειναι γνησιο ιταλικο!

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    20
    Σας ευχαριστω ολους, δυστυχως πωληθηκε η πολυ πολυ καλη ευκαιρια που ειχα βρει, συνεπως η ψαχνω κατι αλλο ή μαζευω επιπλεον :P

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ξ̶έ̶ρ̶ω̶ ̶ό̶τ̶ι̶ ̶ε̶ί̶ν̶α̶ι̶ ̶λ̶ί̶γ̶ο̶ ̶γ̶ρ̶α̶φ̶ι̶κ̶ό̶ ̶α̶υ̶τ̶ό̶ ̶π̶ο̶υ̶ ̶θ̶α̶ ̶π̶ω̶,̶α̶λ̶λ̶ά̶ ̶σ̶τ̶α̶ ̶4̶.̶5̶κ̶ ̶π̶α̶ί̶ρ̶ν̶ε̶ι̶ς̶ ̶m̶t̶0̶7̶.̶
    Τελευταία τροποποίηση από ΤάκηςΜπ; 04/09/2018 στις 02:12.

  8. #23
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    506
    Μεχρι 2500 ειπε. Κοιτα κανα gsr,hornet,z 750 για γυμνα

    Fazer,cbf 600 ,transalp 650

    Xt660,aprilia strada motard κτλ κτλ

    Στα φραγκα σου ολα.αυτα νομιζω

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    20
    Μακαρι να ειχα και αν το επαιρνα το MT-07 (α γ α π η μ ε ν ο ), αλλα προς στιγμην μεχρι 2.5 μπορω να διαθεσω.
    Dennis ευχαριστω, αυτα κοιταω και εγω προς στιγμην !

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παρομοιο μηχανακι και πολυ πιο αξιοπιστο εδω!

    https://www.car.gr/13650724-suzuki-sfv-650-gladius
    Με λιγο ψαξιμο μπορει να το βρεις κοντα στο Budget σου,

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Έχω το gt 2009. 25500χλμ απροβλημάτιστα μέχρι τώρα. Μοναδικό παράπονο η ανάρτηση πίσω που κοπανάει λίγο άγαρμπα στα σαμαρακια. πολύ καλή ροπή. Έχω λίγο θέμα με μπαγκάζια. Όταν σολαρω Έχω t σακίδιο πλάτης και tail bag,ενώ με συνοδηγό tank bag και σακίδιο πλάτης ο συνοδηγός. για βαλίτσα πίσω ή πλαϊνες Ούτε λόγος. ΔΕΝ χρησιμοποιώ το rain (δε θα με ρίξει από γλιστρυμα του πίσω τροχού αλλά θα με ρίξει επειδή θα μου σβήσει στο ξεκίνημα). Αυτά.

  12. #27
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Το είχα ένα χρόνο. Είναι ωραίο πολύ ωραίο. Με τη χαρτογράφηση Rain γίνεται παπί. Πάσχει λίγο σε σημεία. Υγρασιες κλπ αλλά τίποτα σημαντικό
    Αλλά να ξέρεις κάτι. Το dorsoduro είναι ανώτερο..
    Dt 50, super cub 90, crypton 115, yz 125, shiver 750, hornet 600, wrf 426, sv 650, nx 650

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2014, 13:18
  2. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF