Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 76

Θέμα: Αλλαγη μοτοσυκλετας!!!

  1. #46
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Τρολαρεις έτσι...??έλα πες...σου λέμε ρε μανιτσο μου ότι τα ss θα είναι ακόμα πιο δύσκολα απ το Z σου τα ss θέλουν άλλο τρόπο οδήγησης τα ss δεν βολεύουν μέσα στην πόλη δεν κόβει το τιμόνι δεν μπορείς να πας το Z Αλλά θες ss που χαμηλά δηλαδή εκεί που θα οδηγάς θα ναι ακόμα πιο χάλια απ το Z και ενώ μας τα λες καλά τώρα μας σκας πάλι και Ρωτάς αν είναι εύκολα τα ss....OXI...όποιος σου πει το αντίθετο δεν ξέρει τι λέει..αν τό θες για να καφέ και πουλ μουρ γκοφορ ιτ δικά σου τα λεφτά και τα χέρια και η κούραση αλλά μην περιμένεις να σου "δώσει χέρια" το SS...οβερ εντ αουτ
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Δεν κοιτάς μήπως χαμηλώνει το Ζ και να πας και κάνα σχολείο;

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Τα ss ειναι τα πιο δυσκολα και αβολα μηχανακια που υπαρχουν. Το μονο πιο αβολο που μπορω να σκεφτω ειναι καμια τσοπερ μετατροπη σε καφε ρεισερ που για να καθησεις επανω της πρεπει να παρεις σταση σωματος λες και εισαι βγαλμενος απο πινακα του πικασο, το ποδι ανατολη το χερι δυση. Αυτη ειναι η αληθεια. Απο εκει και περα...

    Αν το θες τοσο πολυ, ψαξου καλα, βρες μια συμφερουσα ευκαιρια και χωρις να ριξεις πολυ χρημα αγορασε ενα. Το κρατας, το οδηγας, κατα πασα πιθανοτητα μετα απο κανα τριμηνο καταλαβαινεις τι μαλακια εκανες και το ξαναβαζεις αγγελια. Θα χασεις στη χειροτερη 3-4 κατοσταρικα (αν αγορασεις χειμωνα και πουλησεις καλοκαιρι μπορει και να βγαλεις) και θα σου φυγει και το απωθημενο.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μια ενδιάμεση λύση θα μπορούσε να είναι ένα cbr600f.

  5. #50
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τα ss ειναι τα πιο δυσκολα και αβολα μηχανακια που υπαρχουν. Το μονο πιο αβολο που μπορω να σκεφτω ειναι καμια τσοπερ μετατροπη σε καφε ρεισερ που για να καθησεις επανω της πρεπει να παρεις σταση σωματος λες και εισαι βγαλμενος απο πινακα του πικασο, το ποδι ανατολη το χερι δυση. Αυτη ειναι η αληθεια. Απο εκει και περα...

    Αν το θες τοσο πολυ, ψαξου καλα, βρες μια συμφερουσα ευκαιρια και χωρις να ριξεις πολυ χρημα αγορασε ενα. Το κρατας, το οδηγας, κατα πασα πιθανοτητα μετα απο κανα τριμηνο καταλαβαινεις τι μαλακια εκανες και το ξαναβαζεις αγγελια. Θα χασεις στη χειροτερη 3-4 κατοσταρικα (αν αγορασεις χειμωνα και πουλησεις καλοκαιρι μπορει και να βγαλεις) και θα σου φυγει και το απωθημενο.
    Τα παραλες νομιζω.. αν μιλαμε πολη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ειδικα θεσσαλονικη που οι αποστασεις ειναι αστειες. Και για ταξιδι αν νομιζεις οτι ενα γυμνο ειναι πιο ανετο.με τον αερα που τρως στα 120 σε σχεση με ενα ςς καμια σχεση.. τωρα αν θα πηγενει με 60 αμα το χαιρεται ας παρει και hp4.

    Το θεμα ειναι να χαμογελας και να γουσταρεις πανω σε οτι καβαλας, μπορει καποιος απο τις πολλες υποχρωσεις του να εχει μονο μιση ωρα να παει για καφε μια φορα το.μηνα, αλλα οταν παει θελει να χαμογελαει πανω σε χαγιαμπουσα και οχι σε καζε ρ που θα ηταν η σωστη επιλογη για αυτη την δουλεια!

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    22
    o teos τωρα το καταλαβα αυτο που ειπες ποιο ξεκαθαρα οτι δυσκολο και στις χαμηλες ταχυτητες sorry φιλος.ptc ευχαριστω για την απαντηση δεν περιμενα να ειναι τοσο δυσκολα να σου πω την αληθεια!
    slzr:χαμηλωμα μου εχουν πει οτι χαλαει γεωμετρια.(τωρα τι ρολο παιζει η γεωμετρια στα 60 και 100 δε γνωριζω)!!!!
    lleonidas:το ειδα αυτο και νομιζω λιγο πιο βαρυ απο τα υπολοιπα!!!!!!
    ptc:απολυτα σωστο αυτο που λες μαλλον μαλακια θα εκανα νομιζα οτι ηταν πιο ευκολα!!!!!!
    Dennis: μονο εσυ με καταλαβαινεις μεχρι τωρα αλλα μαλλον τα παιδια εχουν δικιο αν ειναι τοσο δυσκολα στην οδηγηση.
    tnxs παντως παιδια!!!!!!

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Τα παραλες νομιζω.. αν μιλαμε πολη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ειδικα θεσσαλονικη που οι αποστασεις ειναι αστειες. Και για ταξιδι αν νομιζεις οτι ενα γυμνο ειναι πιο ανετο.με τον αερα που τρως στα 120 σε σχεση με ενα ςς καμια σχεση.. τωρα αν θα πηγενει με 60 αμα το χαιρεται ας παρει και hp4.
    Ρε συ Διονυση, να πω οτι δεν ξερεις πως ειχα και γυμνο και ss στο παρελθον, να πω στο διαολο.
    Τυχαινει να εχω κανει και το μονο "μεγαλο" μου ταξιδι με το zx-6r (Θεσσαλονικη-Χαλκιδα) και ειδα τη γλυκα απο πρωτο χερι. Απο την πολλη "ανεση" δεν ηθελα να ξανανεβω στη μηχανη για καμια βδομαδα.
    Το να εχεις διαφορετικη γνωμη απο εμενα με βαση τις δικες σου εμπειριες δικαιωμα σου, αλλα δεν μπορεις να ακυρωνεις τη γνωμη μου. Δε νομιζω, ξερω. (για μενα παντα)

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Διονυση, να πω οτι δεν ξερεις πως ειχα και γυμνο και ss στο παρελθον, να πω στο διαολο.
    Τυχαινει να εχω κανει και το μονο "μεγαλο" μου ταξιδι με το zx-6r (Θεσσαλονικη-Χαλκιδα) και ειδα τη γλυκα απο πρωτο χερι. Απο την πολλη "ανεση" δεν ηθελα να ξανανεβω στη μηχανη για καμια βδομαδα.
    Το να εχεις διαφορετικη γνωμη απο εμενα με βαση τις δικες σου εμπειριες δικαιωμα σου, αλλα δεν μπορεις να ακυρωνεις τη γνωμη μου. Δε νομιζω, ξερω. (για μενα παντα)
    βασικα τα ss ειναι πολύ ανετα στο ταξιδι. ειδικα αν έχεις λεφτα για βενζινες κάνεις το ταξιδι τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινεις να κουραστεις πολύ. σιγουρα καλυτερα απο τα ον οφ παντως. παντα μόνος, εννοείτε με συνεπιβατη ειναι η χειροτερη εμπειρια πανω σε 2 ροδες...

  9. #54
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Διονυση, να πω οτι δεν ξερεις πως ειχα και γυμνο και ss στο παρελθον, να πω στο διαολο.
    Τυχαινει να εχω κανει και το μονο "μεγαλο" μου ταξιδι με το zx-6r (Θεσσαλονικη-Χαλκιδα) και ειδα τη γλυκα απο πρωτο χερι. Απο την πολλη "ανεση" δεν ηθελα να ξανανεβω στη μηχανη για καμια βδομαδα.
    Το να εχεις διαφορετικη γνωμη απο εμενα με βαση τις δικες σου εμπειριες δικαιωμα σου, αλλα δεν μπορεις να ακυρωνεις τη γνωμη μου. Δε νομιζω, ξερω. (για μενα παντα)
    Εσυ ειχες θεμα που αφορα την σταση σωματος πανω σε ςς. Αν δεν το ειχες νομιζω θα κραταγες και το νιντζα εχεις πει αν θυμαμαι καλα. Αλλα μην συγκρινουμε γυμνο με φερινγκ μηχανακι σε ταξιδι ειναι αμαρτια

    Υπαρχει καποιος δηλαδη που προτιμαει γυμνο σε ταξιδι απο ςς εδω μεσα? Ρομαντικοι που πανε με 80 και μπαρμπαδακια εξαιρουνται

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  10. #55
    Όντως, το ςς κάνει άνετο ταξίδι, υπό προϋποθέσεις.
    • Μόνος
    • Travel light
    • Travel fast
    • Λεφτά για βενζίνη
    • Λεφτά για λάστιχα

    Τα πάντα πάνω σε ςς είναι φτιαγμένα με το μυαλό στην ταχύτητα, οπουδήποτε αλλού δυσφορούν. Βέβαια αν υπάρχει καύλα (οπτική κυρίως, τι άλλο) , υπάρχουν και υποχωρήσεις από πλευράς αναβατη χωρίς πολλά - πολλά παράπονα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Εσυ ειχες θεμα που αφορα την σταση σωματος πανω σε ςς. Αν δεν το ειχες νομιζω θα κραταγες και το νιντζα εχεις πει αν θυμαμαι καλα. Αλλα μην συγκρινουμε γυμνο με φερινγκ μηχανακι σε ταξιδι ειναι αμαρτια

    Υπαρχει καποιος δηλαδη που προτιμαει γυμνο σε ταξιδι απο ςς εδω μεσα? Ρομαντικοι που πανε με 80 και μπαρμπαδακια εξαιρουνται
    ΟΚ, παω πασο. Μαλλον εσυ ξερεις καλυτερα τι με βολευει και τι οχι. Θα σε παρω τηλεφωνο να μου πεις τι να παρω στην επομενη μου αγορα. Πλακα εχεις ρε φιλε.

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan.ka Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω παρα πολυ για αυτη την απαντηση.δε σκοπευω να παω γρηγορα γιατι δεν θελω να θεσω σε κινδυνο τους γυρω μου καθως και εμενα.πραγματι το θελω γιατι απλα μου αρεσει και δεν μπορω να εχω κατι που δε μπορω να το βλεπω.εχω ηδη δυο πτωσεις με το ζ σταματημενος και μπορω να πω οτι ξενερωσα αρκετα.απλα δε ξερω αν ειναι ποιο ευκολο σε στροφες και γενικα στην οδηγηση με λιγα χλμ!!!
    Ηξερες ποδηλατο μικρος πριν παρεις το Ζ ειχες καποιο παπι η 125 Αν οχι ξεκινα σωστα και παρε κανενα μικροτερο
    για 1 χρονο μεχρι να μαθεις τα βασικα Αν ειχες και δυσκολευεσαι να πας σε ευθεια πανω απο 120 με το οποιδηποτε συπερσπορ παρατα τα
    Και το λεω και για τα αλλα ποστ που διαβασα

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    22
    δεν δυσκολευομαι να παω πανω απο 120 απλα μιλησα για ορια.πας σε μια ευθεια γυρνας το γκαζι και πας 200 ανετα αυτο δεν ειναι δυσκολο!!!
    δεν εχω ss οπως γραφεις το ζ εχω.
    οσο για το "παρατα τα" ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα δε νομιζω!!!!!!
    ναι οδηγουσα ποδηλατο χρονια και εξω στους δρομους και ειχα και παπι πιο παλια αλλα το θεωρω πολυ πιο επικινδυνο τις βραδυνες ωρες που κυκλοφορω εγω!!!!!!!

  14. #59
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Ποιο Ζ έχεις το παλιό ή το καινούργιο;

  15. #60
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, παω πασο. Μαλλον εσυ ξερεις καλυτερα τι με βολευει και τι οχι. Θα σε παρω τηλεφωνο να μου πεις τι να παρω στην επομενη μου αγορα. Πλακα εχεις ρε φιλε.
    Καλα θα μας τρελανεις ρεεε πριν πεντε.μερες ςς δεν εψαχνες να παρεις!!

    Εγω μιλαω καθαρα για σύγκριση ςς με γυμνο σε ταξιδι οτι ενα μηχανακι με φερινγκ ειναι καλυτερο και κατεβενεις ατσαλακωτος σε σχεση με το γυμνο.

    Αν εσενα δεν σε βολευει το ςς για ταξιδι δεν σημαίνει οτι ετσι ειναι τα πραγματα! Και δεν εγραψα πουθενα τι να παρεις εσυ απλα εγραψα τι σε προστατευει καλυτερα απ τον αερα!

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγη μοτοσυκλετας - Γνωμες
    από SpyrosThe στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2015, 10:41
  2. Εγκατάλειψη Παλιάς Μοτοσυκλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 21:03
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 11:35
  4. Γιορτή Μοτοσυκλετας
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 00:17
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF