Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 76

Θέμα: Αλλαγη μοτοσυκλετας!!!

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Καλα θα μας τρελανεις ρεεε πριν πεντε.μερες ςς δεν εψαχνες να παρεις!!

    Εγω μιλαω καθαρα για σύγκριση ςς με γυμνο σε ταξιδι οτι ενα μηχανακι με φερινγκ ειναι καλυτερο και κατεβενεις ατσαλακωτος σε σχεση με το γυμνο.

    Αν εσενα δεν σε βολευει το ςς για ταξιδι δεν σημαίνει οτι ετσι ειναι τα πραγματα! Και δεν εγραψα πουθενα τι να παρεις εσυ απλα εγραψα τι σε προστατευει καλυτερα απ τον αερα!
    Αφού ξέρεις πως κοιτούσα για ss σημαίνει πως διάβασες το συγκεκριμένο νήμα, άρα ξέρεις από μόνος σου γιατί αυτό που γράφεις είναι άκυρο.

    Δεν ξέρω πόσα ss είχες στη κατοχή σου στο παρελθόν και τι χρήση έκανες(ταξίδια, πίστα, πόλη, κτλ). Γράψε καλύτερα γι'αυτά για να βοηθήσεις τον φίλο, όπως έκανα κι εγώ με βάση την προσωπική μου εμπειρία. Στο κάτω κάτω εγώ μπορεί να είμαι και άσχετος, άσε με εμένα.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Ρε σεις τι τρελαίνεστε??
    Ο ένας μιλάει γενικά..Δλδ για τον κανόνα...και ο άλλος μιλάει για την πάρτη του...
    Προφανώς και τα ss είναι καλύτερα σε ταξίδι από τα γυμνα εφόσον δεν σε νοιάζουν καταναλώσεις, φθορα αναλωσιμων κλπ...
    Αν κάποιους δεν τους βολεύουν, είναι αδιάφορο με το θέμα...ο άλλος μπορεί να είναι 2,5 μέτρα...και τι να λέει? Ότι επειδή βολευεται αυτός με ένα γυμνό πάει να πει ότι το γυμνό είναι καλύτερο στο ταξίδι? Όχι!!

    Όπως και το ss δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ιδανικό για πόλη ...
    Μπορεί κάποιος να είναι τεράστιος χερας και να το πηγαίνει τάπα στην κίνηση, αλλά επίσης δεν λεει απολύτως τίποτα για το σύνολο...

    Τέλος ο φίλος που άνοιξε το νήμα έχει ερωτευτεί την εμφάνιση...με βάση την λογική είναι τελείως άκυρο να κοιτάει ss με τα δεδομένα που έχει σαν οντότητα...αλλά επειδή πάει με το συναίσθημα θα πάρει ότι γουστάρει γιατί είναι δικιά του η τσέπη και τα μαλακα μόρια...

  3. #63
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Κανένας δεν του είπε για την εξωφρενική ζέστη που θα τρώει στην κίνηση ή απλά δεν το είδα κάπου;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κανένας δεν του είπε για την εξωφρενική ζέστη που θα τρώει στην κίνηση ή απλά δεν το είδα κάπου;
    Άμα είσαι ερωτευμένος, όλα τα ανέχεσαι
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #65
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Άμα είσαι ερωτευμένος, όλα τα ανέχεσαι
    Και η μερέντα μου αρέσει αλλά μετά το 2ο κουβά με λιγώνει.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κανένας δεν του είπε για την εξωφρενική ζέστη που θα τρώει στην κίνηση ή απλά δεν το είδα κάπου;
    Απλα δεν το ειδες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Επισης, επειδη βλεπω και κινηση στην πολη, να ξερεις πως ειναι πολυ αβολα τα ss ειδικα σε αυτο το κομματι. Μικρο κοψιμο τιμονιου και πολυ υψηλες θερμοκρασιες τους καλοκαιρινους μηνες.

  7. #67
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Απλα δεν το ειδες.
    Το πολυ υψηλές θερμοκρασίες δεν αποτυπώνει την πραγματικότητα. Πείτε του ότι ξεχνάει βερμούδες και φρένα με γόνατα στο πλαίσιο. Γενικά φρίκη, ιδρώτας και μπίχλα το καλοκαίρι στην πόλη με SS.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Το πολυ υψηλές θερμοκρασίες δεν αποτυπώνει την πραγματικότητα. Πείτε του ότι ξεχνάει βερμούδες και φρένα με γόνατα στο πλαίσιο. Γενικά φρίκη, ιδρώτας και μπίχλα το καλοκαίρι στην πόλη με SS.
    True

    Το r6 που θυμαμαι δεν τολμαγες να το βγαλεις εξω απο ιουνιο και μετα χωρις χοντρο παντζακι. Γενικα ολα τα ss εχουν μεγαλο θεμα με τη ζεστη. Καλα δεν μιλαω καν για χαμηλες ταχύτητες, μαζοχισμος να το οδηγας καλοκαιρι με λιγοτερα απο 120.

  9. #69
    Λίγο ψήσιμο ακόμα για σχολείο θέλει ο φίλος και καθαρίσαμε.
    safety doesn't happen by accident

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Απλα δεν το ειδες.
    Είχε χωθεί με τα μούτρα στον κουβά μάλλον.
    Υποπτεύομαι ότι ο φίλος που ψάχνει μοτό γουστάρει και το πιτσι πιτσι ,χωρίς παρεξήγηση...

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Είχε χωθεί με τα μούτρα στον κουβά μάλλον.
    Υποπτεύομαι ότι ο φίλος που ψάχνει μοτό γουστάρει και το πιτσι πιτσι ,χωρίς παρεξήγηση...
    τοτε αργησε 10 χρόνια να παρει ss. τωρα για πιτσι πιτσι παιρνεις kymco downtown

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    22
    τι ειναι το πιτσι πιτσι ρε παιδια θα μου πειτε και εμενα?
    z εχω το 7-11 το οποιο βγαζει και αυτο παρα πολυ ζεστη το καλοκαιρι οταν κυκλοφορω μερα πραγμα σπανιο τα πιο πολλα χλμ ειναι βραδυ.
    κακα τα ψεματα τη δουλεια μου τη κανω και με ενα παπι η καλο σκουτερ.ομως να δωσω τοσα χρηματα για κατι που δε γουσταρω με ψιλοχαλαει.βεβαια σε οτι λετε εχετε δικιο καθως ειστε υποθετω πολλα χρονια στο χωρο!!!!!!

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan.ka Προβολή μηνύματος
    ....βεβαια σε οτι λετε εχετε δικιο καθως ειστε υποθετω πολλα χρονια στο χωρο!!!!!!
    Με το που πόσταρε ο Μπάκλης.......
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    τα πραγματα εινα ιαπλα,μπορεις να ασχοληθεις με αγοραπωλησιες αν εχεις χρημα κα ιορεξη...δωσε το z παρε ενα cbr600rr ή gsxr600 να δεις και μονος σου οτι αυτα που λενε παραπανω τα παιδια για δυσκολα κουραστικα μηχανακια ισχυουν...Ουτε ο πρωτος θα εισαι ουτε ο τελευταιος που θα παρει Ss και θα το μετανιωσει και θα το πουλησει γρηγορα γρηγορα..αν θες να το κανεις για την εμπειρια καν'το αφου λες οτι εισαι συνετος οδηγος και δε το κυνηγας,απλα ξαναλεμε για τελευταια φορα οτι ειναι μηχανακια πιστας


    δες κι εδω

    https://www.youtube.com/watch?v=cYahwC4fcNk

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2018
    Μηνύματα
    22
    ευχαριστω xlitos!!!!!φυσικα και το γνωριζω οτι ειναι για πιστα οπως και το ζ δεν συνιστησουν ολοι για πρωτο μηχανακι!!!!τωρα για βραδυ μεσω εθνικης για αποστασεις 30 χλμ η κανα κοντινο ταξιδι χαλαρα 100-120 χλμ ειχα την εντυπωση οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα σε σχεση με το ζ!!!τωρα για να το λετε εσεις κατι ξερετε!!!
    ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας μαλλον θα μεινω εδω που ειμαι και βλεπω στο μελλον!!!!

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγη μοτοσυκλετας - Γνωμες
    από SpyrosThe στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2015, 10:41
  2. Εγκατάλειψη Παλιάς Μοτοσυκλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 21:03
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 11:35
  4. Γιορτή Μοτοσυκλετας
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 00:17
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF