Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 90

Θέμα: Αλλάζει η πίστα μεγάρων!!

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Ωραία στροφή...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    τρομερα εμπνευσμενο το εργο...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Αν και το νέο κομμάτι θα δώσει ενδιαφέρον στην πίστα, δεν μπορώ παρά να απογοητεύομαι για τα συνεχόμενα μπαλώματα, σε κομμάτια της πίστας και μόνο σε αγωνιστική γραμμή. Δηλαδή, πόσα παραπάνω λεφτά θα στοίχιζε να κάνει όλο το πλάτος της πίστας στα σημεία που έχουν επιλεγεί? Αφού τα μηχανήματα είναι ήδη εκεί....
    Επίσης, δεν θα έπρεπε η νέα άσφαλτος να μην χρησιμοποιηθεί για λίγο ώστε να "δέσει" ?
    (#silverstone)

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Αυτο ακριβώς ελειπε απο τα μεγαρα. Μια ανοιχτη γρηγορη στροφή και ενα εσακι. Πολυ καλύτερα απο πριν αλλα και πολυ πιο επικίνδυνα. Η στροφή αυτη θα εχει χλμ, θελει προσοχη.

  5. #50
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Αν και το νέο κομμάτι θα δώσει ενδιαφέρον στην πίστα, δεν μπορώ παρά να απογοητεύομαι για τα συνεχόμενα μπαλώματα, σε κομμάτια της πίστας και μόνο σε αγωνιστική γραμμή. Δηλαδή, πόσα παραπάνω λεφτά θα στοίχιζε να κάνει όλο το πλάτος της πίστας στα σημεία που έχουν επιλεγεί? Αφού τα μηχανήματα είναι ήδη εκεί....
    Επίσης, δεν θα έπρεπε η νέα άσφαλτος να μην χρησιμοποιηθεί για λίγο ώστε να "δέσει" ?
    (#silverstone)
    Ε, λες μόνα τους τα μηχανήματα να δουλεύουν; Χωρίς χειριστές ή καύσιμα; Και την άσφαλτο τη δωρίζει κάποιος εξωγήινος; Φυσικά και θέλουν να ρίξουν το κόστος χαμηλά, αν κι αυτό δεν μας αρέσει καθόλου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2013
    Μηνύματα
    4
    επισης εχετε υποψη οτι ολα αυτα γινονται μετα απο καποια γκρινια μιας ομαδας παλαιοτερων και αγωνιζομενων, και θα μπορουσαν καλλιστα να μη κανουν τιποτα απολυτως και παλι να εχουν τον ιδιο κοσμο μεσα τα trackday. Δε νομιζω να αυξησει κανεις πελατεια με αυτα.

    εχω την εντυπωση οτι η αττικη θα σηκωνε μια μεγαλη πιστα απο θεμα κερδοφοριας, δε γνωριζω γιατι δεν το εχει κανει κανεις ως τωρα. ισως και να μη συμφερει οικονομικα τελικα και να κανω λαθος, κρινω απο τον κοσμο που βλεπω με αυτοκινητα-μηχανες.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fuzion Προβολή μηνύματος
    επισης εχετε υποψη οτι ολα αυτα γινονται μετα απο καποια γκρινια μιας ομαδας παλαιοτερων και αγωνιζομενων, και θα μπορουσαν καλλιστα να μη κανουν τιποτα απολυτως και παλι να εχουν τον ιδιο κοσμο μεσα τα trackday. Δε νομιζω να αυξησει κανεις πελατεια με αυτα.

    εχω την εντυπωση οτι η αττικη θα σηκωνε μια μεγαλη πιστα απο θεμα κερδοφοριας, δε γνωριζω γιατι δεν το εχει κανει κανεις ως τωρα. ισως και να μη συμφερει οικονομικα τελικα και να κανω λαθος, κρινω απο τον κοσμο που βλεπω με αυτοκινητα-μηχανες.
    Οι μεγαλες πιστες εχουν εξωφρενικο κοστος συντηρησης που βγαινει μονο αν εισαι σε καλενταρι αγωνων. Αυτο σημαινει οτι εχεις και πολυ ακριβη εισοδο για ιδιωτες. Δεν την σηκωνει τωρα η ελλαδα με τιποτα.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Eχω την εντυπωση οτι η Κ6 (αυτη ειναι???)...η στροφη πριν την μεγαλη ευθεια ...εγινε λιγο πιο επικiνδυνη λογω μεγαλυτερης ταχυτητας εισοδου. Αν κανεις λαθος...ο φραχτης παραμονευει . Κατα τα αλλα...αυτη εχουμε...
    Μακαρι να ειχα κανα χωραφι να φτιαξω εγω μια σαν του Ροσσι?
    Τι?
    Δεν θα πουμε τιποτα εδω για τον Ροσσι που καταστρεφει το MotoGp????

  9. #54
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Οι μεγαλες πιστες εχουν εξωφρενικο κοστος συντηρησης που βγαινει μονο αν εισαι σε καλενταρι αγωνων. Αυτο σημαινει οτι εχεις και πολυ ακριβη εισοδο για ιδιωτες. Δεν την σηκωνει τωρα η ελλαδα με τιποτα.
    Η 'πίστα' των Μεγάρων για τον ιδιώτη έχει το ίδιο κόστος με την κανονική πίστα των Σερρών η οποία δεν μπαίνει μέσα απ όσο γνωρίζω.
    Δεν μιλάει κανείς εδω για τα αστεία περι πίστας F1 κλπ που ακούγονται κατα καιρούς.
    Εγώ πιστεύω οτι μια πίστα επιπέδου Σερρών σε απόσταση 200χλμ απο την Αθήνα θα λειτουργούσε μια χαρά και θα έκλεινε το χωράφι των Μεγάρων.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Η 'πίστα' των Μεγάρων για τον ιδιώτη έχει το ίδιο κόστος με την κανονική πίστα των Σερρών η οποία δεν μπαίνει μέσα απ όσο γνωρίζω.
    Δεν μιλάει κανείς εδω για τα αστεία περι πίστας F1 κλπ που ακούγονται κατα καιρούς.
    Εγώ πιστεύω οτι μια πίστα επιπέδου Σερρών σε απόσταση 200χλμ απο την Αθήνα θα λειτουργούσε μια χαρά και θα έκλεινε το χωράφι των Μεγάρων.



    Ακούτε ρε ,ή είστε μόνο για να βουτάτε τα παπιά από τις αγγελίες...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Η 'πίστα' των Μεγάρων για τον ιδιώτη έχει το ίδιο κόστος με την κανονική πίστα των Σερρών η οποία δεν μπαίνει μέσα απ όσο γνωρίζω.
    Δεν μιλάει κανείς εδω για τα αστεία περι πίστας F1 κλπ που ακούγονται κατα καιρούς.
    Εγώ πιστεύω οτι μια πίστα επιπέδου Σερρών σε απόσταση 200χλμ απο την Αθήνα θα λειτουργούσε μια χαρά και θα έκλεινε το χωράφι των Μεγάρων.
    200χλμ για μια πιστα σαν τις σερρες οχι, για κανενα λογο δεν θα εβγαινε οικονομικα. Αν γινει τωρα βεβαιως. Αν προυπηρχε θα λειτουργουσε οπως τωρα τα μεγαρα και οι σερρες αλλα τωρα να ξεκινησει επενδυση πιστας στα 200χλμ δεν παιζει. στα 70χλμ ναι, λογικα θα βγαινει.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    200χλμ για μια πιστα σαν τις σερρες οχι, για κανενα λογο δεν θα εβγαινε οικονομικα. Αν γινει τωρα βεβαιως. Αν προυπηρχε θα λειτουργουσε οπως τωρα τα μεγαρα και οι σερρες αλλα τωρα να ξεκινησει επενδυση πιστας στα 200χλμ δεν παιζει. στα 70χλμ ναι, λογικα θα βγαινει.
    Μέχρι Πάτρα ,τι διόδια παίζουν ???

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μέχρι Πάτρα ,τι διόδια παίζουν ???
    αμαξι 17 νομιζω. μηχανη εχω καιρο να παω. κανα 10αρικο?

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μέχρι Πάτρα ,τι διόδια παίζουν ???
    για τα μηχανακια ειναι περιπου στα 7-8€...

    ναι, το ξερω ειμαι καταπτυστος που πληρωσα αλλα ημουν με την σαυρα του αδερφου μου (βλ. tiger 800xc) και με ειχε τρομαξει οτι και καλα κυνηγανε...
    στο πηγαινε μονο πληρωσα...μολις ειδα τι παιζει, στην επιστροφη ειδαν την καλυμμενη μου πινακιδα μαζι με ...

    η πλακα ειναι οτι επειδη ειχα να πληρωσω ουτε και εγω ξερω ποσα χρονια διοδια...δεν με ενοχλησαν τοσο τα λεφτα, οσο το σταματα, βρες τα ψιλα, παρε τα ρεστα, ξαναβαλτα τσεπη...στα επομενα ξανασταματα να δεις αν βγαινουν τα ρεστα απο τα προηγουμενα μαζι με τα υπολοιπα ψιλα, αλλιως χαλασε χαρτινο...κ.ο.κ...μιλαμε σπασιμο νευρων κανονικο...ασε που χαλαει και την μ.ω. του ταξιδιου...οποτε επεσε

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    για τα μηχανακια ειναι περιπου στα 7-8€...

    ναι, το ξερω ειμαι καταπτυστος που πληρωσα αλλα ημουν με την σαυρα του αδερφου μου (βλ. tiger 800xc) και με ειχε τρομαξει οτι και καλα κυνηγανε...
    στο πηγαινε μονο πληρωσα...μολις ειδα τι παιζει, στην επιστροφη ειδαν την καλυμμενη μου πινακιδα μαζι με ...

    η πλακα ειναι οτι επειδη ειχα να πληρωσω ουτε και εγω ξερω ποσα χρονια διοδια...δεν με ενοχλησαν τοσο τα λεφτα, οσο το σταματα, βρες τα ψιλα, παρε τα ρεστα, ξαναβαλτα τσεπη...στα επομενα ξανασταματα να δεις αν βγαινουν τα ρεστα απο τα προηγουμενα μαζι με τα υπολοιπα ψιλα, αλλιως χαλασε χαρτινο...κ.ο.κ...μιλαμε σπασιμο νευρων κανονικο...ασε που χαλαει και την μ.ω. του ταξιδιου...οποτε επεσε
    Η ερώτηση ρε πήγαινε στα γαμησιάτικα ανεβοκατεβάσματος αγωνιστικής μηχανής με τρέιλερ-φορτηγάκι από Αθήνα στην υποτιθέμενη πίστα της Πάτρας (200 χλμ περίπου)...

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πιστα Μεγαρων.
    από zephyr1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 14:16
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 08:10
  3. Track Day 21 & 22 Μαιου Στη Πιστα Μεγαρων...
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2005, 16:28
  4. Πιστα Μεγαρων Για Μοτοσικλετεσ
    από gpmania στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 08:38
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 14:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF