Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 124 από 124

Θέμα: που παει το φορουμ????

Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ...που είναι ο Βάγκνερ; που είν' ο Πουτσίνι;; που έχουνε πάει, όλοι εκείνοι;
    αριροδολιβε μην παρεξηγηθείς, πλακίτσα κάνω.
    Διαβάζω πολλά χρόνια το φόρουμ τούτο και αυτό το αναμάσημα παύλα προβληματισμός, έρχεται συχνά πυκνά στην επιφάνεια.
    Εγω θα δεχτώ ότι πάντα ο θρεντ οπενερ, γράφει με τις αγνότερες των προθέσεων (πιστέψτε με,δεν συμβαίνει πάντα).
    Τι ακριβώς περιμένετε να διαβάσετε πια;
    κάποια εμπεριστατωμένη και μεστωμένα αποδοθείσα,μακροσκελή ανάλυση του τις πταίει, για να καλύψει προβολικά τα απομονωμένα απωθημένα του συλλογικού σας ασυνειδήτου;
    Τα πράγματα είναι απλά και χιλιοειπωμένα.
    Χωρίς βενζίνα κανένα όχημα δεν τσουλά.
    :
    Μια και αναφέρθηκα στο θρετ θα ήθελα να πω ότι εγώ διαβάζω, όχι πολύ συχνά είναι η αλήθεια, ότι πιστεύω πως με ενδιαφέρει. Δεν γράφω όμως.
    Ο λόγος που δεν γράφω είναι ότι αυτά που έγραφα ήταν οι εμπειρίες μου. Τα βιώματα μου. Για αυτά μιλούσα και αυτά φωτογράφιζα. Όταν επιλέγεις λοιπόν αυτό το δρόμο (αντί του ηρωικού πχ δοξάστε με κλπ) υποχρεωτικά απευθύνεσαι σε κάποιους που εκτιμάς και όχι στην συμπαντική ιντερνετική κοινότητα.
    Αν σπάσει αυτό ο δεσμός συγγραφέα-αναγνώστη το βιωματικό γράψιμο τελειώνει, τουλάχιστον για μένα.
    Βόλτες κάνω ακόμα
    Πριν λίγες μέρες πήγα Πίνδο πχ κι έκανα κάτι σαν 2000χλμ
    Έστειλα και κάποιες προσκλήσεις εδώ, καμιά 10αριά αν θυμάμαι καλά. Ένας μπήκε στο κόπο να μου απαντήσει (έστω και αρνητικά). Ο Γαύρος.
    Οι άλλοι καθόλου άσχετα αν είχαμε πάει βόλτες μαζί στο παρελθών.
    Κοντολογίς δεν υπάρχει πια το φίλινγκ.
    Εγώ πάντως, τους ανθρώπους που γνώρισα από κοντά εδώ και τους εκτίμησα δεν τους ξέχασα ποτέ και πιστεύω ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα ξαναβρεθούμε κάποτε.

Αυτά

Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 15/09/2018 στις 17:46.
    εγώ στο ανσανσέρ μπαίνω με όποιον γουστάρω... χαχαχαχα

...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ...... πιστεύω ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα ξαναβρεθούμε κάποτε......

Εχω κάτι γεμιστά, μούρλια ρε, τα φυλάω από πέρισυ γιά πάρτη σου.........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Μια και αναφέρθηκα στο θρετ θα ήθελα να πω ότι εγώ διαβάζω, όχι πολύ συχνά είναι η αλήθεια, ότι πιστεύω πως με ενδιαφέρει. Δεν γράφω όμως.
    Ο λόγος που δεν γράφω είναι ότι αυτά που έγραφα ήταν οι εμπειρίες μου. Τα βιώματα μου. Για αυτά μιλούσα και αυτά φωτογράφιζα. Όταν επιλέγεις λοιπόν αυτό το δρόμο (αντί του ηρωικού πχ δοξάστε με κλπ) υποχρεωτικά απευθύνεσαι σε κάποιους που εκτιμάς και όχι στην συμπαντική ιντερνετική κοινότητα.
    Αν σπάσει αυτό ο δεσμός συγγραφέα-αναγνώστη το βιωματικό γράψιμο τελειώνει, τουλάχιστον για μένα.
    Βόλτες κάνω ακόμα
    Πριν λίγες μέρες πήγα Πίνδο πχ κι έκανα κάτι σαν 2000χλμ
    Έστειλα και κάποιες προσκλήσεις εδώ, καμιά 10αριά αν θυμάμαι καλά. Ένας μπήκε στο κόπο να μου απαντήσει (έστω και αρνητικά). Ο Γαύρος.
    Οι άλλοι καθόλου άσχετα αν είχαμε πάει βόλτες μαζί στο παρελθών.
    Κοντολογίς δεν υπάρχει πια το φίλινγκ.
    Εγώ πάντως, τους ανθρώπους που γνώρισα από κοντά εδώ και τους εκτίμησα δεν τους ξέχασα ποτέ και πιστεύω ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα ξαναβρεθούμε κάποτε.

Αυτά

Δεν γράφω συχνά στο φόρουμ αλλά διαβάζω πολύ, πολλές φορές και τα ίδια θέματα ξανά. Ο λόγος είναι ότι θεωρώ ότι δεν έχω κάτι να προσφέρω κυρίως. Ίσως να έπρεπε σε κάποιες περιπτώσεις όπως αξιοθαυμαστων κειμένων ή ανακατασκευών να έχω πει ένα μπράβο ώστε να ενθαρρύνω να συνεχίσουν. Δεν το έχω κάνει απλά θέλω να καταλήξω ότι η ιστορίες έχουν γραφτεί και θα μείνουν, ωραία θα είναι να συνεχίσουν να γράφονται και νέες.
    Απαντώ τυχαία κάτω από το δικό σου κείμενο καθώς είναι και πολλοί άλλοι που απολαμβάνω να διαβάζω.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

1. παει το παπλωμα...του χρονου παλι...
    από Sophitsa στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2004, 18:14
  2. Προς ΟΛΟ το φορουμ!!!!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2004, 13:58
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 10:44