Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 168

Θέμα: που παει το φορουμ????

  1. #106
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.489
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andgeo Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε φίλε , είναι πασίγνωστο ότι οι ανέραστες γεροντοκόρες βιβλιοαναγνώστριες κάνουν "τρελά πράγματα ..."!!!
    OMG...

    He's alive....

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Κάτι βιβλιοαναγνώστριες (σκέτες-απλές) που έχω γνωρίσει πάντως, μια χαρά τρελλά πράγματα κάνουν.

    Για τις SP εκδόσεις τους (γεροντοκόρες-ανέραστες) δεν γνωρίζω.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #108
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    panavour Θα σου απαντήσω διαφορετικά.

    Την επόμενη φορά θα φας μπινελικια...
    https://www.youtube.com/watch?v=dFQ7OeA1nT0


    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Curiosity killed the cat, αλλά... τι δράση και παρέμβαση θα μπορούσε να κάνει το φόρουμ σχετικά με τις κακοτεχνίες των δρόμων πχ; Να πάει μια αντιπροσωπεία και να παραδώσει ψήφισμα διαμαρτυρίας στη Βουλή; Να μηνύσει τον αρμόδιο υπουργό; Να μαζευτούμε και να μπαλώσουμε λακούβες; Να κάνουμε ασφαλτόστρωση;
    Aufgebracht η άποψη μου είναι ότι πολλά μπορεί να κάνει μια δυναμική κοινότητα ανθρώπων. Οσον αφορά τις κακοτεχνίες που έπιασες και που είναι ένα από τα ποιο δύσκολα θέματα (και προσοχη λιγότερο διασκεδαστικά) που μπορούμε να ασχοληθούμε μπορεί να γίνει πχ μια μοτοπορεια, μια συνέντευξη τύπου, μια ενημέρωση στις ασφαλιστικές να πιέσουν καταστάσεις και ότι άλλο χωράει ο νους του ανθρώπου. Υπαρχουν πράγματα που μπορεί να μην έχουν γίνει ποτέ αλλά που μια δυναμική ομάδα ανθρώπων μπορεί να κάνει και να ανεβάσει εντέλει τον πήχη και να γράφτει στην ιστορία για αυτό.

    Βέβαια αυτά είναι πολυ υψηλοί στόχοι για μια κοινότητα που βρίσκεται σε φάση ημιδιαλυσης (ετσι την αντιλαμβάνομαι) . Από την στιγμή που δεν συναντιομαστε δεν υπάρχει βάση για όλα αυτά και απλά οι μέρες χάνονται. Να μου πεις εσύ ερχοσουνα στις συναντήσεις; Ήρθα σε κάνα δυο το 2005. Μετά έλειπα από Αθήνα καιρό ,ήρθε ένα ατύχημα, τσακώθηκα στον κρίκο (όχι με δικούς μας), έβλεπα και εδώ την ερημιά και δεν ήρθα...Αν αλλάξει κάτι υπόσχομαι ότι θα είμαι παρών.

  5. #110
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Aufgebracht η άποψη μου είναι ότι πολλά μπορεί να κάνει μια δυναμική κοινότητα ανθρώπων. Οσον αφορά τις κακοτεχνίες που έπιασες και που είναι ένα από τα ποιο δύσκολα θέματα (και προσοχη λιγότερο διασκεδαστικά) που μπορούμε να ασχοληθούμε μπορεί να γίνει πχ μια μοτοπορεια, μια συνέντευξη τύπου, μια ενημέρωση στις ασφαλιστικές να πιέσουν καταστάσεις και ότι άλλο χωράει ο νους του ανθρώπου. Υπαρχουν πράγματα που μπορεί να μην έχουν γίνει ποτέ αλλά που μια δυναμική ομάδα ανθρώπων μπορεί να κάνει και να ανεβάσει εντέλει τον πήχη και να γράφτει στην ιστορία για αυτό.

    Βέβαια αυτά είναι πολυ υψηλοί στόχοι για μια κοινότητα που βρίσκεται σε φάση ημιδιαλυσης (ετσι την αντιλαμβάνομαι) . Από την στιγμή που δεν συναντιομαστε δεν υπάρχει βάση για όλα αυτά και απλά οι μέρες χάνονται. Να μου πεις εσύ ερχοσουνα στις συναντήσεις; Ήρθα σε κάνα δυο το 2005. Μετά έλειπα από Αθήνα καιρό ,ήρθε ένα ατύχημα, τσακώθηκα στον κρίκο (όχι με δικούς μας), έβλεπα και εδώ την ερημιά και δεν ήρθα...Αν αλλάξει κάτι υπόσχομαι ότι θα είμαι παρών.
    Να είμαι ειλικρινής περίμενα μια τέτοια απάντηση, ή παρόμοιου ύφους... Δεν ξέρω αν εγώ είμαι κυνικός ή εσύ αθεράπευτα ρομαντικός, νομίζω πως αυτό που λες είναι ουτοπικό, αλλά πρωτίστως το θέμα είναι πως αυτό εδώ είναι απλά ένα φόρουμ κι όχι κάτι "θεσμικό" να υποκαθιστά ή να αντικαθιστά τη ΜΟΤΟΕ... Το θέμα δηλ νομίζεις είναι ότι το φόρουμ είναι σε φάση ημι-διάλυσης (sic) και οι μέρες περνάνε άπραγες; Εκτός κι αν ασπάζεσαι τη φράση του Τσε "είμαστε ρεαλιστές, ζητάμε το ανέφικτο"...

    Μου θυμίζει λίγο αυτό ένα καθηγητή που είχαμε στο πανεπιστήμιο και μια μέρα είχε πει "ποιος ενδιαφέρεται να φτιάξουμε μια ομάδα η οποία θα λύσει το Κυπριακό;"

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Να είμαι ειλικρινής περίμενα μια τέτοια απάντηση, ή παρόμοιου ύφους... Δεν ξέρω αν εγώ είμαι κυνικός ή εσύ αθεράπευτα ρομαντικός, νομίζω πως αυτό που λες είναι ουτοπικό, αλλά πρωτίστως το θέμα είναι πως αυτό εδώ είναι απλά ένα φόρουμ κι όχι κάτι "θεσμικό" να υποκαθιστά ή να αντικαθιστά τη ΜΟΤΟΕ... Το θέμα δηλ νομίζεις είναι ότι το φόρουμ είναι σε φάση ημι-διάλυσης (sic) και οι μέρες περνάνε άπραγες; Εκτός κι αν ασπάζεσαι τη φράση του Τσε "είμαστε ρεαλιστές, ζητάμε το ανέφικτο"...

    Μου θυμίζει λίγο αυτό ένα καθηγητή που είχαμε στο πανεπιστήμιο και μια μέρα είχε πει "ποιος ενδιαφέρεται να φτιάξουμε μια ομάδα η οποία θα λύσει το Κυπριακό;"
    Aufegebracht Ίσως και να έχεις δίκιο. Βέβαια το θέμα των κακοτεχνιών που έπιασες είναι από τα ποιο δύσκολα για να ασχοληθεί μια κοινότητα σαν αυτή του moto.gr..

    Αλήθεια εσένα ποια είναι η γνώμη σου για το φόρουμ; Για να συμμετέχεις σε αυτό το θρεντ σίγουρα νοιάζεσαι για αυτό.

  7. #112
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    moto καφενεία είναι τα φόρουμ φίλε, εκεί που την δεκαετία '80 έβγαινες στην καφετερία για να πεις τον πονο σου, ή να κοινωνικοποιηθείς γύρω απο το κοινό ενδιαφέρον σου με το αντικείμενο απο το '00 το κάνεις μπροστά σε ένα pc και και απο 2010 και μετά αραχτός απο το σμαρτφον σου.
    Η ανάγκη να επικοινωνήσεις είναι δεδομένη τώρα υπάρχουν λογιό-λογιο καφενεία: καφενεία σουργελα καφενεία με τραβηγμένα τα λουριά, αλτρουιστικά, ταξιδιωτικά, κλπ κλπ. Τα μελη και το "καφενείο" διαμορφώνουν το επίπεδο εσύ επιλέγεις και μπαίνεις.

    τα γενικά θέματα(πολλά εκτός μοτοσυκλετιστικού ενδιαφέροντος) εδώ στο μοτο.γρ είναι όλα τα λεφτά και φαίνεται και απο την συμμετοχή και είναι καλή βάση για όλα

    Οσο αναφορά παπιά μοτοσυκλέτες σκούτερ δεν έχω κανένα κλισε πια και δεν τα διαχωρίζω με την έννοια της υποβάθμισης το καθένα κάνει την δουλειά του , προσωπικά μου αρκεί οποιοδήποτε δίτροχο να καβαλήσω και να γευτώ την αίσθηση της ελευθερίας που σου προσδίδει το συγκεκριμένο μέσο έναντι των υπολοίπων οχημάτων. Και το λέω επηρεασμένος από ένα ταξιδιωτικό που διάβασα ένα βιβλίο ενός τύπου που διάνυσε 5000χλμ σε ταξίδι αντοχής στην ευρώπη πάνω σε ένα ταπεινό 50cc. Η βασική ιδέα μετακίνησης με δίτροχο παραμένει ίδια.
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #113
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    moto καφενεία είναι τα φόρουμ φίλε, εκεί που έβγαινες στην καφετερία για να πεις τον πονο σου, ή να κοινωνικοποιηθείς γύρω απο το κοινό ενδιαφέρον σου με το αντικείμενο απο το '00 το κάνεις μπροστά σε ένα pc και και απο 2010 και μετά αραχτός απο το σμαρτφον σου.
    Η ανάγκη να επικοινωνήσεις είναι δεδομένη τώρα υπάρχουν λογιό-λογιο καφενεία: καφενεία σουργελα καφενεία με τραβηγμένα τα λουριά, αλτρουιστικά, ταξιδιωτικά, κλπ κλπ. Τα μελη και το "καφενείο" διαμορφώνουν το επίπεδο εσύ επιλέγεις και μπαίνεις.

  9. #114
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Aufegebracht Ίσως και να έχεις δίκιο. Βέβαια το θέμα των κακοτεχνιών που έπιασες είναι από τα ποιο δύσκολα για να ασχοληθεί μια κοινότητα σαν αυτή του moto.gr..

    Αλήθεια εσένα ποια είναι η γνώμη σου για το φόρουμ; Για να συμμετέχεις σε αυτό το θρεντ σίγουρα νοιάζεσαι για αυτό.

    Καθυστερημένη απάντηση στο ερώτημά σου... Δεν ξέρω πως εννοείς αυτό που έγραψες, το ότι "νοιάζομαι για αυτό", εγώ προσωπικά από το παρόν φόρουμ σαν μοτοσικλετιστής έμαθα πάρα πολλά, με βοήθησε -και βοηθά ακόμα κάποιες φορές- σε πολλά θέματα (κι όχι αμιγώς μοτοσικλετιστικά), γενικά νιώθω ότι "χρωστώ" πολλά στο moto.gr.

    Αν με ρωτήσεις τη γνώμη μου για το πως ήταν το φόρουμ πριν 6-8-10 χρόνια, θα σου πω αυθόρμητα πως ναι, θεωρώ πως ποιοτικά ήταν καλύτερο, τόσο από άποψης ατόμων, όσο και από άποψης περιεχομένου των νημάτων και των συζητήσεων. Είχα πρόσφατα ανάλογη κι ενδιαφέρουσα κουβέντα με "ιδρυτικό" μέλος του φόρουμ, το οποίο για τους δικούς του σεβαστούς λόγους έχει αποσυρθεί και πλέον δεν παρακολουθεί το moto.gr και οι διαπιστώσεις μας ήταν κοινές σε μεγάλο βαθμό για το πως ήταν και πως είναι πλέον το φόρουμ. Δεν έχει νόημα να αναφερθώ στην κουβέντα μας, θα σταθώ όμως σε μια διαπίστωση που κάναμε...

    Αν το καλοσκεφτείς, τι είναι αυτό το φόρουμ; Μια μικρογραφία της κοινωνίας μας και τίποτε άλλο. Όπως και στην πραγματική κοινωνία, έτσι κι εδώ υπάρχει ο εξυπνάκιας, ο βλάκας, ο κάφρος, ο γελοίος, ο σοβαρός, ο μετρημένος, ο γνώστης, ο καλόψυχος, ο σκατόψυχος. Όπως υπάρχουν καλοί μάστορες και κακοί μάστορες, καλοί γιατροί και κακοί γιατροί, καλοί άνθρωποι και κακοί άνθρωποι, έτσι υπάρχουν καλοί και κακοί μοτοσικλετιστές, καλά και κακά μέλη ενός φόρουμ. Κι είναι λογικό, πως αλλιώς είναι όταν ένα φόρουμ έχει 50-100-150 μέλη και άλλο όταν γιγαντώνεται και ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του... Ναι, αναμφισβήτητα διαβάζεις περισσότερες βλακείες ή απόψεις που μοναδικό σκοπό μερικές φορές έχουν μόνο να προκαλέσουν ή να δώσουν διέξοδο στα φαλλικά σύνδρομα και ποικίλες ψυχοσυναισθηματικές διαταραχές ορισμένων, αλλά αναντίρρητα υπάρχουν ακόμα -ή έχουν εμφανιστεί νέα μέλη- με μετρημένο λόγο, μεστό, που χαίρεσαι να διαβάζεις τα γραφόμενά τους ή τα επιχειρήματά τους, ακόμα κι αν διαφωνείς κάθετα μαζί τους.

    Δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν γράφτηκα εδώ μέσα και μετά από λίγο καιρό ζήτησα κάποιο εξάρτημα που δεν μπορούσα να βρω, και ένα μέλος -που γράφει σπάνια αλλά παρακολουθεί το φόρουμ- το αγόρασε και μου το έστειλε χωρίς να ζητήσει χρήματα για να με εξυπηρετήσει. Αυτό κρατάω από το moto.gr, αυτό θέλω να είναι το moto.gr, είναι καθημερινή συνήθεια, πολλές φορές είναι κι ένα είδος αγχολυτικού, δεν θα ακυρώσω όσα έχω πάρει από εδώ για 5-6 γελοίους... Σίγουρα τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερα, δεν επεκτείνομαι όμως, γτ μια φορά που το έκανα (εν αγνοία μου με αγαθές προθέσεις) πήρα κίτρινη για mini modding (μετά έμαθα τι είναι αυτό...).

    Ελπίζω να σε κάλυψα, θα ήταν ευχής έργον να έχουμε πάντα στην άκρη του μυαλού μας όταν μπαίνουμε εδώ ότι υποτίθεται πως μοιραζόμαστε κάτι κοινό και πως δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι, και πως αυτό εδώ είναι ένα ψηφιακό μέρος ανταλλαγής απόψεων και όχι μέρος να ξεσπάμε κόμπλεξ, εντάσεις ή προβλήματα της καθημερινότητας. Αυτά...

  10. #115
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    εγώ σταμάτησα να μπαίνω γιατί ο monolykos crs-k έκοψε το τσίπουρο και δεν είχαμε πλέον κοινά ενδιαφέροντα, γιατί η μικρή λΟΥλΟΥ σταμάτησε να μου διατηρεί καθαρό τον κΑτΙμΑ και γιατί μου ειπαν ότι ασφαλτροστρώθηκαν τα άγρΑφΑ.

    Όμορφα παρεάκια υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και άντε να βλέπουμε και κανά καλό ταξιδιωτικό (άντε γιατί σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν τα φαντάσματα)

  11. #116
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sas Προβολή μηνύματος
    εγώ σταμάτησα να μπαίνω γιατί ο monolykos crs-k έκοψε το τσίπουρο και δεν είχαμε πλέον κοινά ενδιαφέροντα, γιατί η μικρή λΟΥλΟΥ σταμάτησε να μου διατηρεί καθαρό τον κΑτΙμΑ και γιατί μου ειπαν ότι ασφαλτροστρώθηκαν τα άγρΑφΑ.

    Όμορφα παρεάκια υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα και άντε να βλέπουμε και κανά καλό ταξιδιωτικό (άντε γιατί σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν τα φαντάσματα)
    The revival
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	614--QWfn0L._SX425_.jpg 
Προβολές:	293 
Μέγεθος:	14,6 KB 
ID:	399308

    (Πότε ασφαλτοστρώθηκαν τα Άγραφα,μας δουλεύετε ωρέ?)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Μην ανησυχείς,η Νιάλα δεν θα ασφαλτοστρωθεί,μόνο θα γεμίσει ανεμογεννήτριες.

    Γαμώτο,έχω να πάω απ το 13,λές να ασφαλτοστρώθηκαν;

    Μιά χαρά είναι το φόρουμ !

  13. #118
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Που παει το φορουμ....χμμμ μουμπλε μουμπλε.....ετησια φέτος??το βρήκα??τι κερδίζω???
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε βγανετε κανα αυτουκολιτου να κολισουμ στα μηχανακια μας και να τα αφησετε αυτα???
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #120
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε βγανετε κανα αυτουκολιτου να κολισουμ στα μηχανακια μας και να τα αφησετε αυτα???
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180914_231854.jpg 
Προβολές:	249 
Μέγεθος:	28,0 KB 
ID:	399309



    Τελευταία τροποποίηση από teogtp; 14/09/2018 στις 23:32.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. παει το παπλωμα...του χρονου παλι...
    από Sophitsa στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2004, 19:14
  2. Προς ΟΛΟ το φορουμ!!!!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2004, 14:58
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 11:44
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 14:05
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 01:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF