Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 168

Θέμα: που παει το φορουμ????

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007

    που παει το φορουμ????

    Τον τελευταιο χρονο παρατηρω τα εξης στο φορουμ¨
    1)Πολλα ιστορικα στελεχη που συμμετειχαν στις συζητησεις ,δεν συμμετεχουν πια
    2)Πολλοι κοινωνικοι προβληματισμοι που εκφραζοντουσαν παλαιοτερα δεν εκφραζονται πια
    3)Σχεδον τα 18 απο τα 20 καινουργια μηνυματα αναφερονται στο τι παπι να παρω για ντελιβερι ,μου χαλασε αυτο ,μου χαλασε το αλλο, τι εξατμιση να βαλω για να πηγαινει καλυτερα
    και να πηγαινει απο 80 στα 100...
    4)Εχει μειωθει ο μεσος ορος της ηλικιας των συμμετεχοντων (αυτο γινεται αντιληπτο απο την φυση των ερωτησεων που αγγιζουν τα ορια της αγνοιας λογω μη επαρκους η πρωιμης ενασχολησης με την μοτοσυκλεττα)


    Για ολα αυτα, και μερικα αλλα που εχουν να κανουν με την διαχειρηση του φορουμ, θα ηθελα την γνωμη σας και αν ειναι δυνατον τον παραγωγικο προβληματισμο σας μεσω ενος ηρεμου και χωρις εμπαθεια διαλογου, για το που παει αυτο το φορουμ ,αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο παλια,
    και τι μπορει να γινει για να ξαναεχει την παλια του αιγλη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Ιστορικα στελέχη νομιζα οτι ειχε μονο η Αριστερα..

    @panavour: Παραγωγικο προβληματισμο μεσω ενος ηρεμου και χωρις εμπαθεια διαλόγου νομιζω οτι μπορείς να βρεις μονο σε πτερυγα βαριας καταστολής Ψυχιατρείου..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    506
    Τα φορουμ πλεον αργοσβηνουν γιατι ολα εχουν μεταφερθει στο φειςμπουκ.

    Προσωπικα ειμαι σε ομαδα με 200 ατομα και ατομα που συμμετείχαν εδω παλια και τα λεμε ολα εκει χωρις να χρειαστεί να παρεις απαντήσεις για κατι μετα απο.μερες και αμα το δει καποιος.

    Κατα τα αλλα το φορουμ αυτο προσφερει παιδία σε οτι αφορα το πως πρεπει να συμπεριφερομαστε στον δρομο, για τον εξοπλισμο γενικα για καποιον που ξεκιναει τωρα εχει να διαβασει πολλα.χωρια κατι ιστοριες διαμαντια και ταξιδιωτικα. Αν δεν ειχα μπει πιτσιρικας εδω το 2003? Που γραφτηκα ισως να ειχα παθει πολλα αλλα πηρα καλο δρομο και διαβαζα εδω πραγματακια..

    (Ζητω η καγκουραδα αλλα χονολαμουν!!)

  4. #4
    Υπάρχει το φέισμπουκ υπάρχει η αλλαγη στις ζωες πολλών (αλλοι εκαναν παιδια, άλλοι ξενιτευτηκαν κλπ), υπάρχει κουραση απο τις δυσκολιες.

    Οι κοινωνικοπολιτικοι προβληματισμοι ορθως απφαιρεθηκαν γιατι σε εποχες δυσκολες με οικονομικη κριση τα νευρα ηταν τεντωμενα και οι καυγαδες συνεχεις.

    Τώρα που με ΑλεΚΣη βγηκαμε απο τα μνημονια και ο ηλιος του πασοκ ξανανατελει μπορουμε να ξαναεχουμε θεματα πολιτικα.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο παλια,
    και τι μπορει να γινει για να ξαναεχει την παλια του αιγλη.
    Life begins at 45°.

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Μπορεί το Facebook να έχει τραβήξει κόσμο, αλλά η αξία του forum παραμένει υψηλή με την οργάνωση των μηνυμάτων και το ιστορικό.

    Οι αιτίες αποχής μπορεί να είναι πολλές. Ακόμα και ο δημιουργός του νήματος έχει σε 12 χρόνια 829 μηνύματα, ήτοι 6 μηνύματα το μήνα κατά μέσο όρο, που δε θεωρώ πολλά (έχω ακόμα μικρότερο μέσο όρο, αλλά δε θεωρώ τον εαυτό μου ενεργό μέλος στο συγκεκριμένο forum). Ενεργά μέλη σε άλλα forum αριθμούν πάνω από δέκα χιλιάδες μηνύματα για το ίδιο χρονικό διάστημα. Γενικά τα forum τείνουν να χάνουν κόσμο και να τον κερδίζουν τα κοινωνικά δίκτυα ή εφαρμογές ομαδικής επικοινωνίας.

    Θεωρώ ότι σε περίοδο κρίσης οι μοτοσυκλέτες γίνονται λιγότερο προσιτές. Γνωστοί μου το 2006 είχαν αμάξι, μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού και συντηρούσαν σπίτι. Με την κρίση έκοψαν ό,τι δεν ήταν απολύτως απαραίτητο, συμπεριλαμβανομένων των μοτοσυκλετών. Άλλοι πήραν scooter, που έχει γίνει μόδα (ή ευκολία), οπότε συμμετέχουν σε γειτονικό forum.

    Οι μεγάλοι, όπως γράφτηκε, μπορεί να απέκτησαν υποχρεώσεις ή να τους έφυγε η αρχική σπίθα και δεν αντικαταστάθηκαν από ισάριθμους νέους, για τους παραπάνω λόγους. Τα μέλη των forum δεν είναι συνέχεια τα ίδια, υπάρχει εναλλαγή στους ρόλους και στο βαθμό συμμετοχής. Αν συντρέχουν λόγοι μη ανανέωσης, τότε το ενεργό πλήθος μοιραία μειώνεται.

    Ως προς το (4). η φύση των ερωτήσεων δηλώνει άγνοια, αλλά αυτό δεν πάει παρέα με την ηλικία. Στο δικό μου κύκλο πολλά άτομα απέκτησαν μοτοσυκλέτα σε ηλικίες άνω των 35 και μερικοί άνω των 40. Οι λίγοι που είχαν μικροί, το γύρισαν σε αμάξι εδώ και πολλά χρόνια. Άνεση, ασφάλεια, άλλες προτεραιότητες; Δεν ξέρω. Πάντως στους δρόμους παρατηρώ ότι οι μοτοσυκλέτες (από παπιά, scooter, μέχρι τουρισμού) είναι συντριπτική μειοψηφία σε σχέση με τα αμάξια, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι πώς ήταν πριν από 12 χρόνια.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τον τελευταιο χρονο παρατηρω τα εξης στο φορουμ¨
    1)Πολλα ιστορικα στελεχη που συμμετειχαν στις συζητησεις ,δεν συμμετεχουν πια
    2)Πολλοι κοινωνικοι προβληματισμοι που εκφραζοντουσαν παλαιοτερα δεν εκφραζονται πια
    3)Σχεδον τα 18 απο τα 20 καινουργια μηνυματα αναφερονται στο τι παπι να παρω για ντελιβερι ,μου χαλασε αυτο ,μου χαλασε το αλλο, τι εξατμιση να βαλω για να πηγαινει καλυτερα
    και να πηγαινει απο 80 στα 100...
    4)Εχει μειωθει ο μεσος ορος της ηλικιας των συμμετεχοντων (αυτο γινεται αντιληπτο απο την φυση των ερωτησεων που αγγιζουν τα ορια της αγνοιας λογω μη επαρκους η πρωιμης ενασχολησης με την μοτοσυκλεττα)


    Για ολα αυτα, και μερικα αλλα που εχουν να κανουν με την διαχειρηση του φορουμ, θα ηθελα την γνωμη σας και αν ειναι δυνατον τον παραγωγικο προβληματισμο σας μεσω ενος ηρεμου και χωρις εμπαθεια διαλογου, για το που παει αυτο το φορουμ ,αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο παλια,
    και τι μπορει να γινει για να ξαναεχει την παλια του αιγλη.
    Μετά από μισή ωρίτσα, τυχαίο ?
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2952773
    Εδώ δεν ξέρουμε που πάει η χώρα ρε ,ποιο φόρουμ ...

  8. #8
    https://www.youtube.com/watch?v=yRIMlBoMJXE

    Δε ξέρω που πάει το φόρουμ αλλά εμείς δεν πάμε πουθενά. Βαριόμαστε να γράφουμε και απλά διαβάζουμε.

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Την δεκαετία 2000 θα μας παρει πολλα χρονια να μπορεσουμε να αξιολογήσουμε σε τι ζωραρα βρισκόμασταν..!

    Οσο αναφορα την διαπίστωση για μενα καλυτερα το φεισμπουκ παιρνει την πλεμπα και τα φορουμ (οσα αντέξουν) μπαινουν σε αυτοκάθαρση ενω αυτοί που μένουν και συμμετάσχουν ειναι τα "πετσια" μέλη.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    δεν ειναι το φβ ουτε τα παιδια. ειναι η κριση που δεν εχουμε λεφτα για βενζινη την κυριακη και απο ενα ss και ενα motard (που έιχαμε) τωρα κοιτάμε τον πινακα συντηρησης του pcx125 και μετράμε τα ψιλα στην τσέπη μας.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Panavour

    Tι σε νοιάζει για αέρα που δεν μπαίνει στα πανιά σου;

    Υγ. Καλά κάνει ο κόσμος και γράφει για πάπια. Αυτά μπορεί να αγοράσει για αυτά γράφει.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Α ρε 2-3 20χρονες Κατερινες, Χριστινες που σας χρειάζονται,
    να ρωτανε ποιο μηχανακι να επιλεξουν για πρωτη αγορα ως απειρες,
    να δεις πως θα ζωντανεψει το φορουμ.


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Δεν έχουμε όλοι fb...

  14. #14
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Panavour

    Tι σε νοιάζει για αέρα που δεν μπαίνει στα πανιά σου;

    Υγ. Καλά κάνει ο κόσμος και γράφει για πάπια. Αυτά μπορεί να αγοράσει για αυτά γράφει.
    ευχαριστω για την εμπεριστατωμενη και πληρη επιχειρηματων απαντηση.ευγε νεε μου παντα τετοια
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    114
    Απο το 2013 που έκανα εγγραφή μπαίνω σε καθημερινή βάση μέχρι σήμερα.
    Δε γνωρίζω τι γινόταν παλιότερα αλλά προσωπική μου γνώμη είναι οτι δε χρειάζεται να μπούμε στη λογική αν ήταν καλύτερο παλιά και χειρότερο τώρα.Όλα αλλάζουν και πάνε παρακάτω το ίδιο κι εμείς.Κάποιοι αποχωρούν κάποιοι έρχονται κι η ζωή συνεχίζει.
    Κρατάω δύο πολύ θετικά απ τα 5 χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ:
    1.Σε 4-5 βόλτες και συναντήσεις που αξιώθηκα να ακολουθήσω γνώρισα ΜΟΝΟ καλά παιδια ,κάτι που που δε μπορείς να το ζήσεις πίσω απ το πληκτρολόγιο παρα μόνο απ τη προσωπική επαφή με τον άλλο.Ετσι δημιουργούνται και καλές παρέες.
    2.Το φόρουμ δε ξέρω απο πότε λειτουργεί αλλά είναι πλέον μια τεράστια βάση δεδομένων με πληροφορίες για ταξίδια,προορισμούς,ανακατασκευές,πληροφορίες για σωστό εξοπλισμό,πατέντες,τιπς,τρικς,κλίκς κλπ και θα είναι κρίμα να χαθούν καποια στιγμή όλα αυτά.Πολλοί έχουμε βοηθηθεί απ αυτές τις πληροφορίες σε θέματα γύρω απ το μοτοσυκλετισμό.

    Για να πάει καλά ένας "οργανισμός" φόρουμ-λέσχη-παρέα πρέπει να συμετέχουν τα μέλη του ενεργά και να συνεργάζονται ,όχι σαν εμένα που μόλις έσπασα το φράγμα των 100 μυνημάτων σε 5 χρόνια.Επίσης σεβασμός στη διαφορετική άποψη και ο καθένας να βάζει τα όρια μόνος του,χωρίς να χρειάζεται να παρεμβαίνει διαχειρηστής και να λέει τα ίδια καθε φορά.

    Μια χαρά είναι το φόρουμ
    Θα βάλω και άβαταρ τωρα

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. παει το παπλωμα...του χρονου παλι...
    από Sophitsa στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2004, 19:14
  2. Προς ΟΛΟ το φορουμ!!!!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2004, 14:58
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 11:44
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 14:05
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 01:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF