Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: καΚοκαιρι 2018

  1. #1
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309

    καΚοκαιρι 2018

    Ειναι που λετε ενα ωραιο απογευμα τριτης προς τα τελη του Μαη και σηκωνομαι να παω σε μια δουλεια..
    καπου στο Αιγαλεω λοιπον περναω τη θηβων απεναντι, μπροστα μου δυο αυτοκινητα εκ των οποιων το πρωτο αποφασισε ξαφνικα να κοψει αποτομα για να μπει σε ενα παρκιν.. φρεναρω λιγο πριν "φαω" τον μπροστινο μου και ερχεται ενας "θειος" με μια μπεμπα απο πισω και μου τρεσσαρει μια και μου σπαει πισω φτερο/βαση πινακιδας..
    εγω εν το μεταξυ ουτε που κουνηθηκα.. "παλικαρακι μου χιλια συγνωμη, ηταν λιγο αποτομο, ευτυχως που δε χτυπησες" κτλ κτλ... "μην αγχωνεστε κυριε μου αφου δεν ειχαμε πτωση δε τρεχει μια τα σιδερα (εεεχμμμ πλαστικα μαλλον) φτιαχνονται.." "ελα παλικαρακι μου να αλλαξουμε στοιχεια να σου κανω μια δηλωση" τη επμενη κιολας νωρις νωρις την ειχε κανει ηδη... τελος καλο ολα καλα... μεχρι εδω τουλαχιστον..

    10 μερες μετα αρχες ιουνη βλεπω βολταδα σε διπλανο φορουμ στην περιοχη της αργολιδας.. ωραια λεμε υποδεχομαστε καλοκαιρι με βολτιτσα.. αμ δε!!
    κουτσα κουτσα απο παλαια εθνικη καμια 10ρια μοτοσακα, παμε να περασουμε απο τη γεφυρα στα ισθμια και τρωμε πορτα καθως η γεφυρα ηταν βυθισμενη κλειστη με πλεγματα και δεν λειτουργουσε.. ξανα μανα απο πανω.. και βγαινοντας παλι στη παλια εθνικη ενας συντροχος με 1200gs δινει λιιιιγο παραπανω γκαζι απ'οσο επρεπε και ερχεται και με εμβολιζει.. κατω και οι δυο και για ενα περιεργο λογο ενω η ταχυτητα προσκρουσης δεν ηταν ιδιεταιρα μεγαλη το μηχανακι μου εγινε σωβρακο.. χτυπημενο ρεζερβουαρ γρατζουνισμενα πλαστικα αριστερα, σπασμενο φτερο εμπρος, στραβο τιμονι, σπασμενη βαση μανετας συμπλεκτη, σπασμενος πινακας οργανων και κατι αλλα ψιλα.. το μπεμπε τιγκα στο καγκελο τη γλυτωσε με ενα γδαρμενο προστατευτικο λαμαρινακι κυλινδρου.. κανεις αναβατης δε τραυματιστηκε.. μου κανει δηλωση επιτοπου το παιδι, φορτωνω το μηχανακι και γυρναω πισω με το ΚΤΕΛ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180603_112629.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	49,2 KB 
ID:	399169Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180603_112649.jpg 
Προβολές:	367 
Μέγεθος:	45,7 KB 
ID:	399170
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 05/09/2018 στις 22:16.

  2. #2
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    μια βδομαδα μετα μιλαω με ασφαλιστικη, δικο μου συνεργειο να παω δεν εχω, οποτε μου προτεινουν αυτοι καποιο συνεργαζομενο οπου θα παω, θα αφησω το μηχανακι, θα το φτιαξουν, θα το παρω, και τα οικονομικα θα τα βρουν αυτοι μεταξυ τους χωρις να χρειαστει να βαλω εγω το χερι στη τσεπη.. κανονιζουμε λοιπον ολα καλα και αρχες ιουλη το μηχανακι μπαινει για επισκευη..
    15 μερες μετα παραλαμβανω ενα μηχανακι αγνωριστο, φρεσκαρισμενο εχοντας γινει εξαιρετικη δουλεια μεχρι και στις λεπτομερειες.. αφηνοντας ομως εκκρεμοτητα τον πινακα οργανων που επρεπε να παραγγελθει ολοκαινουργιος και δε θα προλαβαιναμε γιατι πλησιαζαν και οι διακοπες.. εχω λοιπον το μηχανακι στα χερια μου καμια 10ρια μερες, και πηγαινοντας απο τη δουλεια μου να παρω την αδερφη μου απο τη δικη της, σε ενα σημειο της διαδρομης κατι εχει ο δρομος κατω, γλυστραω, χανω μπροστινο, προσπαθω να το σωσω, δε τα καταφερνω και να σου ξαπλα ο μικες.. ολα αυτα τωρα με ταχυτητα ουτε 30.. και να σου ενα γδαρσιμο στο χρωμα του φρεσκοβαμενου πλαστικου της ουρας οσο η βαση απο ενα κουτακι κοκακολας..
    τι να κανω κι εγω δεν ηθελα να το βλεπω ετσι, εφευγα και διακοπες τελος της εβδομαδας βαζω την αλλη μερα και το τριβω λιγο και το μπαλωνω με σπρευ.. απ'το ολοτελα...
    ετοιμοπολεμο λοιπον το μηχανακι και επιτελους μετα απο σχεδον εναμιση μηνα αμηχανος θα χαρω διακοπες μαζι του... κουνια που με κουναγε..

    Παω στην αγαπημενη μου λευκαδα, τις πρωτες 4 μερες ολα καλα και τη 5η αποφασιζει να με αφησει απο ανορθωτη.. ρε δε πηδιομαστε λεω γω...
    τηλ σε φιλο με συνεργειο στο νυδρι να κανει τα κονε του, ψαξιμο στον γουγλη μην βρω κι εγω τιποτα, και ανορθωτης γι αυτο το μηχανακι βρισκεται σε ενα μονο καταστημα στη γλυφαδα το οποιο εχει ειδοποιηση οτι ειναι κλειστο λογο διακοπων και θα ανοιξει στις 27 αυγουστου οποτε και θα εξυπηρετηθουν οι παραγγελειες.. τη τυχη μου μεσα.. δε βαριεσαι, επιτοπου ηλεκτρονικη αγορα να καβατζωσουμε το τεμαχιο μη και μας το φαει κανεις αλλος, γιατι ποιος ξερει ποσα ακομα ybr250 στην ελλαδα εμειναν απο ανορθωτη την ιδια μερα με εμενα, και μιλαω με οδικη για να κανονισω μεταφορα του μοτοσακο στην αθηνα..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180816_194152.jpg 
Προβολές:	358 
Μέγεθος:	42,0 KB 
ID:	399171
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 05/09/2018 στις 21:46.

  3. #3
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Και ερχεται η μερα της επιστροφης στην αθηνα, εχω ηδη φορτωσει το μηχανακι απο τη προηγουμενη και περιμενω να κατεβω με τι αλλο?? με κτελ!!!
    και χτυπαει το τηλ.. "ναι γεια σας ο κυριος μικες?" "ναι ο ιδιος" "απο μοτο*** σας καλουμε σχετικα με τη παραγγελεια σας θα τη στειλουμε σημερα τελικα.." (17 αυγουστου ολο αυτο, 10 μερες νωριτερα απ'οτι εγραφαν στο site) "ευχαριστω αλλα αμα τη στειλετε σημερα, εκει που εδωσα διευθυνση αποστολης δε θα βρειτε κανεναν" "ποτε θα εισαστε εκει?" "τη δευτερα" "οκ λοιπον δευτερα θα το εχετε στα χερια σας..." οπερ και εγενετω..
    την ιδια στιγμη σκαει μυνημα απο οδικη οτι το μηχανακι θα ειναι στη πορτα μου τη τριτη το απογευμα..

    και ερχεται η δευτερα λοιπον, παραλαμβανω τον ανορθωτη, και την ωρα που σχολαω και μπαινω στο αμαξι να γυρισω σπιτι χτυπαει κινητο.. "ναι γεια σας, απο οδικη" "παρακαλω" "εχω ενα μηχανακι εδω δικο σας αλλα δεν εχω διευθυνση παραδωσης" "οδος ταδε κτλ κτλ" "σε ποση ωρα θα εισαστε εκει?" "σε μιση ωρα περιπου" "ωραια, σε μια ωρα το μηχανακι θα ειναι σπιτι σας" οπερ και εγενετω.. ε καπως επρεπε να γευτω κι εγω δυο σταγονες κωλοφαρδιας μεσα σε ολ την ατυχια μου... το μηχανακι φτιαχτηκε επιτοπου (ουτε 10λεπτο δε μου πηρε), ο ανορθωτης φυσαει και τελος καλο ολα καλα..

    σημερα τοποθετηθηκε και ο καινουριος πινακας οργανων.. πλεον εχω ενα μηχανακι που η αριστερη του μερια (η φρεσκοβαμμενη) εχει μηδεν χιλιομετρα και η δεξια του μερια ενα μυριο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	40978464_10204471714148821_4315781592279678976_o.jpg 
Προβολές:	354 
Μέγεθος:	40,6 KB 
ID:	399172

    και αυτο λοιπον ηταν το καλοκαιρι μου... και εις αλλα με υγεια

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Περαστικά αγύριστα και δε μασάμε Μικεεε..Γενικά φέτος.το καλοκαιρακι πηγε πολυ κοσμο...εχνμμ...Ναι.....παθών και από δω...δε γαμεις να απόκτηση λίγο σάλτσα μωρέ μην είναι απλά ένα καλοκαίρι σαν όλα τα άλλα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Περαστικά και ποτέ ξανά...

    Για θύμισε μου που είναι το μαγαζί, θέλω λάστιχα στο αμάξι κάποια στιγμή... (της νυν, της πρώην που μου έβαλες κρατάνε τέλεια ακόμα )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τελος καλο ολλα καλλα.Το θεμα ειναι οτι δε χτυπησες.Αλλα για πες μου....Τον τσολια τι τον εχεις????
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τελος καλο ολλα καλλα.Το θεμα ειναι οτι δε χτυπησες.Αλλα για πες μου....Τον τσολια τι τον εχεις????
    ποιον τσολια? στα ανακτορα, της ελληνοφρενειας η τον κραχτη στα βλαχικα της βαρης?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Νομίζω το μΕκαναΚ έκανε τον κύκλο του πια,έγραψε 2000 χιλιόμετρα με οδικές
    Αλλά υπάρχουν και χειρότερα
    Πούλησέ το και πάρε άλλο

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Άμα δε σου χάλασε τις διακοπες με τόσο τράβηγμα,τότε στο γκιωνη σου Μικε.
    Να μας υπηρετούν τα χουμε.
    Πες μου κι έξι νουμερακια στην πρώτη ευκαιρία
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #10
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Μλκ να δω αγγελία στο car "πωλείται ybr που η αριστερή του μεριά έχει 0 χλμ και η δεξιά ένα μυριο · μόνο για γνωστές" κι ας πεθάνω.
    Τέλος καλό όλα καλά

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Να ευχηθώ καλό χειμώνα τότε . Αμα χαλάσει η ανόρθωση του δικού σου εργαλείου (φτου σκόρδα) να ανησυχίσεις.


    Να το δώσεις το ΥBR και να παρεις εντουρακι, να πέφτει και να μην παθαίνει τίποτα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ...'νταξει Μικε πες την αληθεια ρε...μεταξυ μας ειμαστε...ηθελες να φτασεις γρηγορα στον προοσρισμο σου χωρις να χαλασεις βενζινη...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Άμα δε σου χάλασε τις διακοπες με τόσο τράβηγμα,τότε στο γκιωνη σου Μικε.
    Να μας υπηρετούν τα χουμε.
    Πες μου κι έξι νουμερακια στην πρώτη ευκαιρία

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Ο μαμημένος ο νόμος του Μέρφυ....τέλος πάντων,τέλος καλό όλα καλά
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  15. #15
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.250
    "ερχεται ενας "θειος" με μια μπεμπα απο πισω" , "ενας συντροχος με 1200gs δινει λιιιιγο παραπανω γκαζι απ'οσο επρεπε και ερχεται και με εμβολιζει"



    Κάτι έχεις κάνει και σε βάλανε στο μάτι οι προπέλες. Μολόγα.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Nέο Multistrada 2018;
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2019, 19:23
  2. KTM Orange Days 2018
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2019, 18:11
  3. New Suzuki 2018
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2018, 16:55
  4. Bmw 2018
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2017, 16:21
  5. ktm 1290 super duke gt 2018
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2017, 14:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF