Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 155

Θέμα: Νέο παπί Honda 150?

  1. #121
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Γράφοντας μερικά χιλιόμετρα κατάλαβα τα εξής.
    Μοτέρ σαζμαν... Δεν ξέρω αν είναι τόσο δυνατό, η αν η κλιμάκωση είναι τόσο καλή. Το δουλεύω μέχρι περίπου 6 χιλιάδες στροφές.
    Δεν κομπιαζει πουθενά. Μπορείς απλά να μην χρησιμοποιείς την 1η.
    6η με 80 χιλιόμετρα 6 χιλιάδες στροφές, ανάβαση Συγγρού δεν κρεμάει, και νοιώθω ότι αν ανοίξω θα απλώσει.
    Πάρα πολύ ελαφρύτερο σε αίσθηση από το crypton, μεγαλύτερο κόψιμο τιμονιού και μακράν καλύτερο πάτημα.
    Φρένα πολύ προοδευτικά και φιλικά, για δύναμη και όρια δεν μπορώ να πω γιατί στρωνονται. Σωληνάκια υψηλής παντού.
    Ποιοτικά, θα ήθελα κάτι καλύτερο στα αβαφα πλαστικα.. Νομίζω πως χαράζονται για πλάκα.
    Τα βαμμένα είναι ματ και η βαφή φαίνεται ΟΚ όπως και τα αυτοκόλλητα. Ο χρόνος θα δείξει.
    Μοτέρ πιρούνι ψαλίδι, άριστη βαφή, ποιοτικότατα.
    Φώτα απλά σε άλλη κατηγορία, Led με πολύ καλή δεσμη.
    Κατανάλωση αν και δεν έχω μάθει το όργανο, νομίζω πως δεν καίει τίποτα. Ίσως στο στρώσιμο να παίζει γύρω στα 2/100χλμ.
    Θα επανέλθω με λεπτομέρειες.
    Γενικά νομίζω πως είναι σαφώς καλύτερο από το crypton x και δικαιολογεί απόλυτα τα παραπάνω χρήματα που κοστίζει.

    Κοίτα να δεις φυτιλιές που μπαίνουν στα καλά καθούμενα. Ρε δεν υπάρχουν γκαφρά λέμε



    Πες λίγο και για τις αναρτήσεις, από τα λίγα χλμ που έχεις κάνει τι βλέπεις?
    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 19/04/2019 στις 10:56.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Βασιλη μην τσιμπάς! Πραγματικά ο συμπλέκτης δεν βοηθάει αν το έχεις για εργάτη. Καμία φορά αναπολώ την ανεμελιά του ημιαυτόματου!
    Λοιπόν, οι αναρτήσεις είναι κάπως σφιχτες... Στις λακκούβες την ακούς λίγο.
    Η σέλα είναι σκληρή. Δεν έχω καβαλήσει πάνω από 40 λεπτά, αλλά νομίζω πως μετά από κάποια ώρα, μάλλον θα κουραζει.
    Το πρωί το είχα δίπλα σε ένα crypton x. Εμφανώς το πιρούνι έχει μεγαλύτερη διάμετρο, και ο σταυρός είναι πιο πλατύς.
    Υποψιαζομαι πως έχει και μικρότερη γωνία καστερ, αλλά δεν βρήκα πουθενά τα χαρακτηριστικά για να συγκρινω.
    Εχω μια υπόνοια ότι το abs στον πίσω τροχό έχει μια ευαισθησία. Θα επανέλθω και σε αυτό.
    The only easy day was yesterday.

  3. #123
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Είναι που με τρώει ο απαυτος μου να ξεπαραδιαστω. Στο κρυπτονακι η πίσω ανάρτηση η μαμά ήταν βούτυρο και έχω βάλει ωχλινς, και στο μπροστινό έχω αλλάξει ελατήρια πάλι ωχλινς αλλά όπως κι εσύ το έχω κοντά 10 χρόνια (πότε πέρασαν κιόλας δεν το κατάλαβα) με 50Κ χλμ οπότε είμαι κοντά στην αλλαγή. Το ψιλοβαρεθηκα είναι η αλήθεια. Αν το χοντακι δεν είχε συμπλέκτη θα το είχα χτυπήσει κιόλας αλλά ειδικά στο σταμάτα ξεκίνα της πόλης με το αριστερό χέρι να είναι δεσμευμένο δεν θα με βολέψει. Από την άλλη υπάρχει κι ένα kaze r που κάθεται και θα μπορούσα να χώσω αυτό στην καθημερινή μετακίνηση αλλά είναι μάλλον χαζό να αλλάζεις παπί με παπί και να βολεύεσαι με άλλο παπί. Χάνει το νόημά της η αγορά, γίνεσαι θύμα του μάρκετινγκ χαχαχα. Αν και πολύ θα το ήθελα στο γκαράζ μου, δεν το βλέπω.

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αυτά έβλεπα να έρχονται κι εγώ στο δικό μου crypton... Αναρτήσεις μπρος πίσω κλπ κλπ...
    Θα εδινα κάνα 500αρικο+ χαλαρά,οπότε έκανα την αλλαγή.
    Περα από αυτο είμαστε και θύματα του marketing, αλλιώς θα κυκλοφορουσαμε ακόμα με τα GLX!
    Άσχημα ήταν?..
    Υγ. Έχεις kaze R και κάθεται, ιεροσυλία!
    The only easy day was yesterday.

  5. #125
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Αυτά έβλεπα να έρχονται κι εγώ στο δικό μου crypton... Αναρτήσεις μπρος πίσω κλπ κλπ...
    Θα εδινα κάνα 500αρικο+ χαλαρά,οπότε έκανα την αλλαγή.
    Περα από αυτο είμαστε και θύματα του marketing, αλλιώς θα κυκλοφορουσαμε ακόμα με τα GLX!
    Άσχημα ήταν?..
    Υγ. Έχεις kaze R και κάθεται, ιεροσυλία!
    Σχεδόν καινούριο με 8κ χλμ. Είχαμε πάρει 2 ίδια με την MILF, το δικό μου το έδωσα και πήρα τον κρύπτονα και η Χρύσα το δικό της το άφησε στην άκρη μετά από μια χαζή τούμπα (φοβήθηκε και τσαρούχωσε το μπροστινό και αγόρασε όμορφο οικοπεδάκι). Μόνο κάτι γδαρμένα πλαστικά έχει. Πήρα καινούριο όλο το κουστούμι του αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα να το περάσω. Ούτε θυμάμαι πόσα χρόνια κάθεται
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Σχεδόν καινούριο με 8κ χλμ. Είχαμε πάρει 2 ίδια με την MILF, το δικό μου το έδωσα και πήρα τον κρύπτονα και η Χρύσα το δικό της το άφησε στην άκρη μετά από μια χαζή τούμπα (φοβήθηκε και τσαρούχωσε το μπροστινό και αγόρασε όμορφο οικοπεδάκι). Μόνο κάτι γδαρμένα πλαστικά έχει. Πήρα καινούριο όλο το κουστούμι του αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα να το περάσω. Ούτε θυμάμαι πόσα χρόνια κάθεται
    Ετοιμάσου για πολλά πμ..!
    Και όπως μου είχε πει ένας μάστορας για αυτό όταν άλλαζα την μπαταρία του, "η λιμουζίνα των παπιών".
    The only easy day was yesterday.

  7. #127
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Ετοιμάσου για πολλά πμ..!
    Και όπως μου είχε πει ένας μάστορας για αυτό όταν άλλαζα την μπαταρία του, "η λιμουζίνα των παπιών".
    Δεν πωλείται, κρατείται για την μικρή που τώρα είναι 15. Του χρόνου δίπλωμα για 50άρι και βλέπουμε.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #128
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Οι τιμες για τα ΥΠΕΡ-ΠΑΠΙΑ στην μαλαισια.
    και η μετατροπες τους σε ευρω απο το μαλαισιανο νομισμα.

    Χοντα 150 7999 myr 1720 euro
    Σιμ 185 7989 myr 1718 euro
    Γιαμαχα 150ζρ 8168 myr 1757 euro
    μπενελι 150 6989 myr 1503 euro
    Κρυπτον - Χ 6762 myr 1454 euro

    Το ΠΕΡΙΕΡΓΟ δεν ειναι στο οτι ειναι φθηνοτερα στην μαλαισια αλλα
    η ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ των ιαπωνεζικων σε σχεση με το σιμ-185 και το μπενελι-150 που δεν εισαγετε εδω βεβαια.Το σιμ μας ενδιαφερει που ξερουμε την τιμη του στα 2700 ευρω και το χοντα 3500.
    Γιατι δεν κανει και το σιμ 3500 ευρω? Η και το χοντα 2700?

    Τελικα ειναι το σιμ -185 φθηνο η το χοντα-150 ακριβο για τα ελληνικα δεδομενα?
    Εφοσον το γιαμαχα ελ-σι 135 (κρυπτον Χ) κοστιζει αρκετα λιγοτερο απο το σιμ στην μαλαισια αρα το σιμ ειναι νορμαλ εδω και το χοντα ακριβο?

    Για το χοντα 150 βρηκα οτι το φτιαχνει η αστρα-χοντα-ινδονησιας και γινετε η εισαγωγη απο εκει στην μαλαισια και εχουν και τα ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ και στην ελληνικη αγορα.
    Φερνουν και σουπρα-Χ-χελμιν απο την αστρα-χοντα που ενω δεν ειναι τζαπαν αλλα ινδονησια το κοπανανε 2.780 εδω.Το κιγουει ταργκετ 125 που ειναι ιδιο μηχανακι κοστιζει 1540 ευρω.Ποσο διαφορα εχουν τα εργατικα κινας και ινδονησιας?Μας δουλευουν ?

    Λινκ αστρα χοντα.

    https://www.astra-honda.com/product-list/all

    Λινκ τιμων απο καινουρια μηχανακια ζιγκγουιλς μαλαισια.

    https://www.zigwheels.my/new-motorcy...lc-super-sport

    https://www.zigwheels.my/new-motorcycles/sym/vf3i-185

    https://www.zigwheels.my/new-motorcycles/yamaha/y15zr

    https://www.zigwheels.my/new-motorcycles/honda/rs150r

    https://www.zigwheels.my/new-motorcy...nelli/rfs-150i

  9. #129
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    δεν γνώριζα για το benelli, όμορφο το μπου@@λο!!
    https://www.youtube.com/watch?v=vAFEfYyKq7M
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Τα benelli είναι Κινέζος πλέον, δεν έχει σχέση με την μαμά εταιρεία, πούλησαν το όνομα. Οπότε βγαίνουν zontes daytona daelim deyang κτλ αχαχαχ

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Update...
    Κατανάλωση 2,5 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα,μέχρι στιγμής σε φάση στρωσίματος.
    Η απόκριση του γκαζιού-ψεκασμού μου φαίνεται απότομη..
    Τα αβαφα πλαστικά γρατζουνιούνται μόνο που τα κοιτάς. Άθλια ποιότητα, θα δοκιμάσω να τα περάσω λάδι σιλικόνης μήπως αποφύγω τα χοντρά.
    The only easy day was yesterday.

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Λοιπόν τα αβαφα πλαστικά πλαστικά περαστηκαν λάδι σιλικόνης και απόκτησαν μια ανοχή στις γρατζουνιές. Ο χρόνος θα δείξει την αντοχή τους..
    Έβγαλα τα πίσω φλας και ενεργοποίησα τις θέσεις που έχει ενσωματωμένες στο φανάρι.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων GTR-MOTO.GR.jpg‎  
    The only easy day was yesterday.

  13. #133
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Κουκλί είναι και δεν ήμουν ποτέ φαν των παπιών..!

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Και ένα μικρό πλαστικό καπάκι που έφτιαξα γιατί δεν μου άρεσε το κενό πάνω από το φανάρι.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC_0700-3108x4140.jpg‎   DSC_0701-3108x4140.jpg‎  
    The only easy day was yesterday.

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Και τα φλασακια
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων PhotoPictureResizer_190528_174055970_crop_4758x3290-3568x2467.jpg‎  
    The only easy day was yesterday.

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο παπί Honda
    από spyrospolo στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2012, 14:59
  2. Ερχεται το νεο παπι τις honda....
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 04:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF