Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Το x adv του φτωχού

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2018
    Μηνύματα
    8

    Το x adv του φτωχού

    Ώρα για κουβεντούλα, (παρακαλώ χωρίς τάσεις εξυπνάδας).
    Σκεπτόμενος αυτές τις μέρες το απόλυτο εργαλείο κατά την άποψη μου, και μη έχοντας την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσω εάν υπάρχει η δυνατότητα στο Honda Integra μέσω μετατροπής να γίνει πιο SUV, αυτό μου ήρθε βλέποντας από εξωτερικό ένα x adv που το κάναν χαμηλομενο και σπορ.
    Μπορεί η ερώτηση να είναι χαζή γιατί διαθέτω και ελάχιστες μηχανικες γνώσεις, όποιος έχει την καλή διάθεση απαντάει.

    Π. Χ. Λέω να πάρει άλλες αναρτήσεις να πάρει λίγο ύψος, να μπουν ακτινωτες ζάντες, κτλ εφόσον είναι βατά όλα αυτά και άλλα πολλά.
    Α και υπόψη δεν μιλάω να γίνει on off ούτε το x adv είναι on off λέω να γίνει suv, να έχει μια άνεση να βγει λίγο χαλαρά και εκτός δρόμου

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    SUV ε??

    Για έλα και από εδώ να μας πεις μια γνώμη...
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155633

    Δεν είμαι σίγουρος τι θέλεις ακριβώς... Το Integra να γίνει on-off ? Ε πάρε κατευθείαν το x adv... Και τα δύο το ίδιο πράγμα κάνουν.. υπερτιμημένη κίνηση στην πόλη...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Μηπως να επαιρνες ενα typhoon;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    SUV ε??

    Για έλα και από εδώ να μας πεις μια γνώμη...
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155633

    Δεν είμαι σίγουρος τι θέλεις ακριβώς... Το Integra να γίνει on-off ? Ε πάρε κατευθείαν το x adv... Και τα δύο το ίδιο πράγμα κάνουν.. υπερτιμημένη κίνηση στην πόλη...
    Φαντάζομαι τα έχεις καβαλήσει αρκετά και τα δύο έτσι???
    Η άσε με να μαντεψω, τα βλέπεις απλά στο δρόμο,δε σου γεμίζουν ιδιαίτερα το ματι, τίποτα μπανιέρες θα'ναι λες, δε μπαίνω να τα κραξω μια να γελάσουμε

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Όχι.. κανένα από τα δύο δεν έχω οδηγήσει...

    Μου αρέσει τρομερά το x adv όμως (το έχω πει και στο ανάλογο νήμα ότι χαλαρα το έπαιρνα ) το οποίο είναι πανάκριβο ομως για να καταλήξει να κάνει κίνηση μέσα στην πόλη μόνο, από το 90% όσων θα το αγοράσουν (ενώ μπορεί περισσότερα)..

    Προσωπικά στο παραπάνω με "χαλάει" μόνο η αυτοκινηταδικη έκφραση SUV και με αυτή παίζω και για την παραπομπή στο άλλο νήμα.. ειδικά όταν επαναλαμβάνεται..

    SUV? Μόνο του buckley τα λυμένα δεν μπορούν να ενταχθούν στα SUV λόγω ακινησίας..

    Καλύτερα τώρα?

    P.S. ρώτησα επίσης σοβαρά, γιατί να αλλάξεις ένα Integra με μετατροπές προς x adv όταν ήδη υπάρχει το x adv? Τι ακριβώς ρωτάει ο φίλος ?

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Koylis.x Προβολή μηνύματος
    Ώρα για κουβεντούλα, (παρακαλώ χωρίς τάσεις εξυπνάδας).
    Σκεπτόμενος αυτές τις μέρες το απόλυτο εργαλείο κατά την άποψη μου, και μη έχοντας την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσω εάν υπάρχει η δυνατότητα στο Honda Integra μέσω μετατροπής να γίνει πιο SUV, αυτό μου ήρθε βλέποντας από εξωτερικό ένα x adv που το κάναν χαμηλομενο και σπορ.
    Μπορεί η ερώτηση να είναι χαζή γιατί διαθέτω και ελάχιστες μηχανικες γνώσεις, όποιος έχει την καλή διάθεση απαντάει.

    Π. Χ. Λέω να πάρει άλλες αναρτήσεις να πάρει λίγο ύψος, να μπουν ακτινωτες ζάντες, κτλ εφόσον είναι βατά όλα αυτά και άλλα πολλά.
    Α και υπόψη δεν μιλάω να γίνει on off ούτε το x adv είναι on off λέω να γίνει suv, να έχει μια άνεση να βγει λίγο χαλαρά και εκτός δρόμου
    1. Το κόστος για αυτά τα κόψε-ράψε θα σου πάει παραπάνω από ένα κανονικό x adv και 2. με αμφίβολα αποτελέσματα ως προς τη σωστή λειτουργία του (με τις άλλες αναρτήσεις αλλαζει η γεωμετρία κλπ).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Καλύτερα τώρα?
    Πολύ,γιατί έτσι όπως το έγραψες στην αρχή (η έτσι όπως το εξέλαβα) ήταν σαν να λες ότι δεν έχει off δυνατότητες.
    Το ότι δεν χρησιμοποιείται έτσι είναι άλλο θέμα και ισχύει για τις περισσότερες μοτοσικλέτες.
    Κατά τα άλλα συμφωνούμε
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2018
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    1. Το κόστος για αυτά τα κόψε-ράψε θα σου πάει παραπάνω από ένα κανονικό x adv και 2. με αμφίβολα αποτελέσματα ως προς τη σωστή λειτουργία του (με τις άλλες αναρτήσεις αλλαζει η γεωμετρία κλπ).
    Εννοείται πως το έχω σκεφτεί σκεφτόμουν όμως για μεταχειρισμένο ιντεγκρα φυσικά οπότε η διαφορά να είναι μεγάλη

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2018
    Μηνύματα
    8
    Αυτό που θέλω είναι να βάλω το ιντεγκρα σε χώμα φυσικά και δεν έχω διάθεση να το κάνω καθαρό on off, και φυσικά το μηχανάκι είναι είδη ψηλό εννοώ το κάτω μέρος από το έδαφος, αλλά ρωτάω μήπως γίνεται να ψηλώσει ακόμα.
    Πέρα από την τιμή που έχει διαφορά στα 3 για καινούριο εγώ σκεφτόμουν για μεταχειρισμένο.
    Αλλά εκτός αυτού, έχω οδηγήσει και τα δύο μηχανακια και επειδή τα περισσότερα χλμ θα είναι στην πόλη δεν συγκρίνεται το ιντεγκρα με το χ για μέσα στην πόλη και σε όγκο και σε όλα.
    Τέλος δεν με ενδιαφέρει μόνο να ψηλώσει αλλά με ενδιαφέρει και μηχανικα να μου πει κάποιος με γνώσεις θέλει και άλλα πχ φίλτρα η ότι άλλο;

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Koylis.x Προβολή μηνύματος
    Ώρα για κουβεντούλα, (παρακαλώ χωρίς τάσεις εξυπνάδας).
    Σκεπτόμενος αυτές τις μέρες το απόλυτο εργαλείο κατά την άποψη μου, και μη έχοντας την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσω εάν υπάρχει η δυνατότητα στο Honda Integra μέσω μετατροπής να γίνει πιο SUV, αυτό μου ήρθε βλέποντας από εξωτερικό ένα x adv που το κάναν χαμηλομενο και σπορ.
    Μπορεί η ερώτηση να είναι χαζή γιατί διαθέτω και ελάχιστες μηχανικες γνώσεις, όποιος έχει την καλή διάθεση απαντάει.

    Π. Χ. Λέω να πάρει άλλες αναρτήσεις να πάρει λίγο ύψος, να μπουν ακτινωτες ζάντες, κτλ εφόσον είναι βατά όλα αυτά και άλλα πολλά.
    Α και υπόψη δεν μιλάω να γίνει on off ούτε το x adv είναι on off λέω να γίνει suv, να έχει μια άνεση να βγει λίγο χαλαρά και εκτός δρόμου

    Αν δεν έχεις συγκεκριμένη προτιμηση στα σκούτερ μπορείς να κάνεις το εξής απλό.Να δώσεις το Integra και να πάρεις NC700-750 DCT που έχει ικανοποιητική απόσταση απο το έδαφος και πατάει σε οποιοδήποτε χωματόδρομο δεν ειναι τελείως διαλυμένος.Ουσιαστικά θα έχεις το ίδιο μηχανάκι με καλές off road δυνατότητες.

    Το μηχανάκι χαμηλώνει εύκολα και οικονομικά.Για να ψηλώσει(και να δουλευει σωστα) είναι άλλη ιστορία.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    άλλαξε ελατηρια και βαλε λάστιχα 70-30 και πηγαινε σε βατο χωματοδρομο ανετα. αλλιως περιμενε το x adv 500.

Παρόμοια θέματα

  1. Suckus-da-airus το ραμ-ερ του φτωχου
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2008, 21:02
  2. Εγκάρδιο κάλεσμα για το 4ο meeting του Βορρά!!!
    από milaber στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2005, 00:29
  3. Ο μέσος μισθός του Ελληνα εργαζόμενου φτάνει το 57,3% του μέσου Ευρωπαϊκού μισθού....
    από asprogerakatos στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 13:16
  4. το καλύτερο ανέκδοτο του κόσμου!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 20:47
  5. το «NO NAME» του φίλου Τάκη
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 23:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF